25/02/2009 18:13
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Που είναι οι προθήκες οεο;;;;

Μετά το ..πράσινο ο κ. Κακλαμάνης θέλει να τελειώσει και με τα free press.Σε ένα ανευ προηγουμένο "πογκρομ", με εντολή του κ. Καρατζά - Διευθυντή του πολιτικού γραφείου- μια σειρά από προθήκες των ημερισίων δωρεάν εφημερίδων, εξαφανίστηκαν.

Ο κύριος με το φούξια παντελόνι..ξαναχτύπησε...

Μετά το δωρεάν πράσινο, μάλλον παέι για εξαύλωση και η δωρεάν ενημέρωση.

Κρίμα για δύο λόγους: 
1. Τα δέντρα θα του χρειαστούν στις επόμενες εκλογές.

2Πως θα μαθαίνει τώρα ο κόσμος για τις, καθοιριστικές για την πόλη, συναντήσεις με τον Σάκη στο Δημαρχείο;

Βανζέτι

ΣΧΟΛΙΑ

  1. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 25/02/2009 18:39:53

    Μα ορισμένες από αυτές τις φρι πρες είναι κακλαμάνειας γραμμής. Δεν το καταλαβαίνω αυτό.

  2. kanis avatar
    kanis 25/02/2009 18:41:18

    Εμ, ήθελε ο Κύρτσος, να κάνει τον ανεξάρτητο κι αντικειμενικό...έφαγε την μύνηση απο την "αγία οικογένεια", ...χάθηκαν κι οι προθήκες, για να μάθει να μην απαιτεί "ελικοπτερικές" ενισχύσεις!

  3. Βανζέτι avatar
    Βανζέτι 25/02/2009 18:47:51

    οι ημερίσιες free press είναι 3: City press, Metro, Metropolis , όπως γράφουν και προθήκες.

    ομολογώ πως τη μεγαλύτερη απώλεια, από μια πρόχειρη καταγραφή την είχε η metropolis, η οποια τελευταία έπαιζε ενάντια σε Νικήτα.

    Χαρακτηριστικό εξώφυλλο της: Είμαι ο Νικήτας και μόλις τελείωσα με το πράσινο..

    στις υπόλοιπες δεν είχε τόσο μεγάλο πρόβλημα..τουλάχιστον δεν διέκρινα κάτι τέτοιο.

    δε πάμε καλά πάντως..

  4. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 25/02/2009 18:52:53

    Άνθρωπος που αλλάζει κόμμα και άρα ιδέες ρίχνοντάς το μάλιστα από κυβέρνηση και μετά επιστρέφει σαν δαρμένο σκυλί για να πάρει πόστο, δεν θέλει και πολύ για να εκτροχιαστεί γενικώς.

  5. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 25/02/2009 18:52:55

    lifo και λοιπές είναι εβδομαδιαίες; μάλιστα. Είναι καθαρή διάκριση όμως αν συνεχίσουν π.χ. οι εβδομαδιαίες lifo κλπ. και σβήσουν τις ημερήσιες.
    Από γραφιστικής άποψης είναι ενδιαφέρουσες οι φρι πρες. Εντελώς μητροπολιτικά προϊόντα.

  6. Μποτίλια στο πέλαγος avatar
    Μποτίλια στο πέλαγος 25/02/2009 19:51:33

    @Kanis
    Σου ζητώ συγγνώμη που δεν τοποθετήθηκα σε παρατήρησή σου σε χθεσινή ανάρτηση, αναφερόμενος στη γενιά του Πολυτεχνείου. Είχα γράψει μια εκτεταμένη τοποθέτηση και πριν την ανεβάσω την έχασα, ενώ ήταν περασμένη η ώρα. Θα το κάνω πάλι προσεχώς, μόλις δοθεί δυνατότητα.

  7. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 25/02/2009 21:54:36

    Από την άλλη όμως, αυτό το χάλι με το αυθαίρετο μπήξιμο των προθηκών σε κεντρικότατα σημεία, το έχετε δει σε καμιά πολιτισμένη χώρα; Τι χρωστάει η αισθητική του καθενός να προσβάλλεται από δέκα προθήκες αραδιασμένες σε κάθε καίριο σημείο;

    Στο κάτω-κάτω, τα μεταξωτά εσώρουχα θέλουν και κάτι επιδέξιο. Όποιος θέλει να κάνει σοβαρό free press, ας προσλάβει και δέκα ανθρώπους παραπάνω ώστε να γίνεται μόνο χειροδιανομή. Ή ας βάλουν τις προθήκες μόνο μέσα σε συμβεβλημένα καταστήματα.

  8. Ανώνυμος avatar
    Ανώνυμος 26/02/2009 00:00:40

    "...παέι για εξαύλωση και η δωρεάν ενημέρωση..."
    Ποιά ...δωρεάν ενημέρωση, ρέ απληροφόρητα (τό αθωότερον), διαστρεφο-παράσιτα ?

    Δισεκατομμύρια κονομάνε (απ΄τά δανεικά τού κρατικού κορβανά), οι διάφοροι ΚυρτσόΤραγκες, μέ τίς δήθεν δωρεάν φυλλάδες τους, χωρίς νά έχουνε καί τό ...άγχος νά τίς αγοράσει καί κανάς βλάκας !!
    Άμα είσαστε "Κύριοι", αναρτήστε, αναλελυμένο, τό πλήρες παραμύθι τής χοντρο-φασιστοκονόμας...
    Άντε, ντέ!!!
    Καί τότε θάρθω τρέχοντας νά σάς ζητήσω συγνώμη !

    Καί, ασχέτως τού τί χρώμα φούξια στριγκάκι φοράει ο καθείς, αυτό άς απασχολεί τούς νοήμονες, - ή συμ-πάσχοντες - ψηφοφόρους του.

  9. Βανζέτι avatar
    Βανζέτι 26/02/2009 00:57:34

    Ανώνυμε εισαι επιθετικός και δε κανει..

    δισεκατομμύρια κονομάνε όλες οι εφημερίδες. αυτό τι σημαίνει? πως πρέπει να κλείσουν;

    οι διαφημίσεις απο τα λίγα που ξέρω, είναι το μόνο έσοδο για αυτές τις εφημερίδες. δε μιλάω για τις άλλες που κάνουν ξέπλυμα, ή προσφέρουν τις σελίδες του για κάθε πελατειακή εξυπηρέτηση. είναι διαφορετικό το ειδικό βάρος φίλε μου και πρέπει να το καταλάβεις..

    εξάλλου αν η διάχείριση της διαφημιστικής δαπάνης μπάζει από το κεφάλι, δίνεις depon και δε κόβεις το κεφάλι!!
    οι διάφοροι Κυρτσοτράγκες να έχουν ένα σωστό ρυθμιστικό πλαίσιο και να παίρνουν (αν παίρνουν), αυτα που τους αναλογούν, και να μη βγάζουν χρήματα με αεριτζίδικες δουλειές.

    αλλά αυτό δεν έχει να κάνει σε τίποτα με τον κάθενα που θέλει έστω και μερικώς να έχει την πληροφόρηση καθημερινά και δωρεάν.

    ήδη το 1.30 δεν έχει πολύς κόσμος να το δώσει..και ...πληροφορίες μου λένε..πως..σε 5 χρόνια..θα παίζει πολύ το ηλεκτρονικό μέσο..και το free press..

    αν μάθεις κάτι πληροφορημένε ενημέρωσέ με..

    Υ.Γ. σε καμία πολιτισμένη χώρα η αυριανή δε θα είχε θέση


    ο απληροφορητος..διαστρεφοπαράσιτος.