10/01/2009 20:15
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πορείες κατά του πολέμου

Σταματήστε τον πόλεμο τώρα» φώναξαν το Σάββατο χιλιάδες άνθρωποι στην Αθήνα διαδηλώνοντας για την αιματοχυσία στη Γάζα. Συνδικαλιστικές οργανώσεις, κινήματα και φορείς ειρήνης πραγματοποίησαν πορεία αλληλεγγύης στον παλαιστινιακό λαό με συνθήματα κατά του Ισραήλ και των ΗΠΑ. Αντιπολεμική πορεία και στη Θεσσαλονίκη...

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Factorx avatar
    Factorx 10/01/2009 21:45:45

    Ανοιχτό το ενδεχόμενο για αλλαγές στις τάξεις της Αστυνομίας με πιθανή επάνοδο του αρχηγού της Αντιτρομοκρατικής την περίοδο της σύλληψης μελών της «17 Νοέμβρη», άφησε ο υπουργός αναπληρωτής Δημόσιας Τάξης Χρήστος Μαρκογιαννάκης.

    Την ίδια ώρα, τόσο ο υπουργός Εσωτερικών, όσο και η υπουργός Εξωτερικών, αφήνουν ανοιχτό το ενδεχόμενο να μην έχουν συλληφθεί όλα τα μέλη της οργάνωσης «17 Νοέμβρη».

    Εντύπωση προκαλεί, την ίδια ώρα, πώς τρία από τα καταδικασμένα μέλη τής «17 Νοέμβρη», βγήκαν ήδη με άδεια από τις φυλακές Κορυδαλλού. Πρόκειται για τον Βασίλη Ξηρό, τον Κώστα Καρατσώλη και τον Πάτροκλο Τσελέντη.

  2. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 11/01/2009 00:07:59

    "Real News": 7 στο στόχαστρο. Γυναίκα πυροβολεί με το καλάζνικωφ (!). Έρχονται συλλήψεις.

    (: ΝΔ και ΠΑΣΟΚ υιοθετούν την θέση των ΗΠΑ για "ασύλληπτα μέλη της 17Ν").

  3. Factorx avatar
    Factorx 11/01/2009 00:13:25

    @νήπιος γέρων": Λες να βρήκε ο Χατζηνικολάου την παλιά γυναίκα της 17Ν; Μήπως είναι η κόρη της;

    Ξαναφέρνουν και τον Σύρο ως ΓΓ του Δημοσίας Τάξης

  4. ariel avatar
    ariel 11/01/2009 00:15:27

    Μήπως αρχίσανε πάλι τις φαντασίες και τις συνωμοσίες? Ετσι ώστε να δίνουν άλλοθι σε κάθε λογής παρατυπία? Λέω μήπως!!!!!

  5. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 11/01/2009 00:47:34

    Ο Τσελέντης είναι μεταμεληθείς,ο Β. Ξηρος δεν πρόλαβε να κάνει πολλά και ο Καρατσώλης δεν ήταν από τους βασικούς.
    Η αλήθεια βέβαια είναι ότι αν είχαν σκοτωσει μόνο Ελληνες και όχι Αμερικανούς δεν θα είχαν μπει καθολου στη φυλακή.

  6. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 11/01/2009 02:05:08

    @ψυχραιμία: "Η αλήθεια βέβαια είναι ότι αν είχαν σκοτωσει μόνο Ελληνες και Αμερικανούς και όχι τον Εγγλέζο, δεν θα είχαν μπει καθολου στη φυλακή": ποιο σωστό δεν είναι έτσι;

    ***

    Τι γίνεται με τον "οδηγό" του Τζωρτζάτου, άραγε;

    Πάντως, αν πουν για σύλληψη μέλους της 17Ν στον "ΕΑ", θα ανοίξουν διάλογο με τον "Λουκά". Θα έχει ενδιαφέρον. Δύσκολος παίκτης αυτός.

  7. fantomas avatar
    fantomas 11/01/2009 13:21:25

    Ξαναφέρνουν και τον Σύρο ως ΓΓ του Δημοσίας Τάξης

    ΕΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΕΠΑΝΑΦΕΡΟΥΝ ΩΣ ΑΡΧΗΓΟ ΤΗΣ Ε.Α.

  8. MIG-21 avatar
    MIG-21 11/01/2009 13:30:04

    Η Ε.Α.πριν τα γεγονοτα Ξηρου- βομβα κτλ ειχε κανει παρα πολλα λαθη. Κατα την περιοδο εκεινη του Ξηρου- βομβα κτλ εστειλαν στην δικαιωσυνη ολους εκεινους που υπηρχαν αδιασυσταα στηχεια για την συμετοχη τους. Γνωριζαν και γνωριζουν αρκετα περισσοτερα, ομως επειδη δεν μπωρουσαν να διακυνδινευσουν την πιθανοτητα καταρευσης του συνολικου ενχηριματος της φενομενικης εξαρθωσης της 17Ν ενεκα ολυμπιακων αποφασισαν ετσι.