#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
02/09/2010 12:08
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πορεία αυτοκινήτων εναντίον διοδίων και Μνημονίου



http://diodiastop.blogspot.com/
http://www.akribeia-stop.gr/

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 02/09/2010 12:15:32

    Προτεινω να τους δινουμε 1 τσιγαρο στα διοδια !!

    ΠΠ

  2. KLE avatar
    KLE 02/09/2010 12:19:18

    ΕΤΣΙ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΔΙΟΔΙΩΝ ΤΟΥ ΣΟΥΦΛΙΑ
    ΑΥΤΟΣ ΠΑΡΑΧΩΡΕΙΣΑΙ ΤΙΣ ΕΘΝΙΚΕΣ ΟΔΟΥΣ ΣΤΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ.
    ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ ΕΕ!!!!!

  3. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 02/09/2010 12:20:43

    Ο tsilivithras πρότεινε κάτι αποτελεσματικότερο, για να το κάνουν οι Θεσσαλονικείς. ΤΗ ΜΕΡΑ ΑΦΙΞΗΣ του πρωθυπουργού στο αεροδρόμιο της Θεσσαλονίκης, οι πολίτες να τον "υποδεχτούν" παραταγμένοι στα πεζοδρόμια όλων των λεωφόρων που οδηγούν στην πόλη με μαύρα ρούχα και αντιμνημονιακά πλακάτ. Αυτές είναι συμβολικές ενέργειες, και όχι οι ρουτινιέρικα επαναλαμβανόμενες μονομανίες με τα διόδια.

    Πόσοι πολίτες όμως είναι διατεθιμένοι να αφήσουν τον καναπέ για να κατεβούν με μαύρα ρούχα στο πεζοδρόμιο; Και τι είναι διατεθιμένα να κάνουν τα κόμματα της αντιπολίτευσης γι' αυτό; Θυμάστε την "αυθόρμητη" συγκέντρωση Πασόκων τον Οκτώβρη του '88 για να υποδεχτούν τον Ανδρέα από το Χέρφιλντ (τότε που έκανε το περιβόητο νεύμα στη Μιμή Λιάνη από τη σκάλα του αεροπλάνου); Η παραλιακή και η Συγγρού είχαν γεμίσει από ζητωκραυγάζοντες πρασινοφρουρούς. Γιατί τώρα δεν μπορεί να γίνει κάτι ανάλογο από τους πολίτες που στενάζουν κάτω από τη μπότα του φιλέλληνα γκαουλάιτερ του ΔΝΤ;

    • Νταγιάν avatar
      Νταγιάν @ Αυριανιστής 02/09/2010 12:22:24

      Εχω μια μπλουζα του ΠΑΟΚ, Να την φορέσω; Σου κάνει;

      • KLE avatar
        KLE @ Νταγιάν 02/09/2010 12:25:12

        ΔΩΣΤΕΙ ΣΕ ΚΑΝΑ ΠΑΚΙΣΤΑΝΟ

      • Νταγιάν avatar
        Νταγιάν @ Νταγιάν 02/09/2010 12:27:24

        οι πακιστανοί είναι όλοι ολυμπιακοί. μήπως εννοείς γύφτο;

    • Θραξ Αναρμόδιος avatar
      Θραξ Αναρμόδιος @ Αυριανιστής 02/09/2010 14:46:31

      @Αυριανιστής: Γιατί θέλει οργάνωση. Πολιτική οργάνωση. Ο λαός είναι ανοργάνωτος. Δεν έχει κεφαλή τώρα. Την ζητάει και δεν την βρίσκει. Γι' αυτό.

      ΘΑ

  4. tsilivithras avatar
    tsilivithras 02/09/2010 12:26:57

    Με όλο το σεβασμό στα παιδιά που ξεκίνησαν την πρωτοβουλία για τα διόδια και την απόλυτη συμφωνία μου θα προτιμούσα τις μέρες της έκθεσης να γίνει Μ-Α-Ζ-Ι-Κ-Η παράσταση ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΛΑΜΟΓΙΑ-ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ.

    Καλύτερα να είμαστε μαζεμένοι και οργανωμένοι σε ένα μέτωπο και να φαινόμαστε ώστε όλοι οι πολίτες να αντιληφθούν τι γίνεται και να συμμετάσχουν.

    Πρέπει να γίνει μια "υποδοχή" που θα καλυφθεί διαδικτυακά (γιατί τα νταβατζο-κάναλα θα την αποκρύψουν) και θα προβληθεί ΣΕ ΚΑΘΕ ΑΚΡΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ για να δείξουμε την συνοχή της Ελληνικής κοινωνίας απέναντι στον έναν και μοναδικό εχθρό της πατρίδας που είναι η κυβέρνηση του ΓΑΠ και το ΔΝΤ/ΕΚΤ.

    Είναι μεγάλη ευκαιρία η ΔΕΘ το χω πει εδώ και καιρό...και για εμάς και για τον Σαμαρά εάν το επιθυμεί να μπει μπροστά.

    Ας πει ο καθένας την ιδέα του.

    • Νταγιάν avatar
      Νταγιάν @ tsilivithras 02/09/2010 12:28:38

      να μαζευτειτε στη Τούμπα. Και μετά σπάστε και καμιά τζαμαρία για να σφίγγουν οι κολοι. Στο τέλος πάτε στον Ρέμο. Ακούω πως πάει καλά.

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ Νταγιάν 02/09/2010 12:30:26

        Κατάλαβα τι νούμερο είσαι κι εσύ μεγάλε...

        3 λαλούν και 2 χορεύουν.

      • Νταγιάν avatar
        Νταγιάν @ Νταγιάν 02/09/2010 12:31:47

        Που; στον Ρέμο;

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ tsilivithras 02/09/2010 12:32:21

      Απλά, φοβάμαι ότι δυστυχώς η ΝΔ δεν έχει τα κότσια να στηρίξει μια κίνηση με τόσο ισχυρό συμβολισμό, όσο ειρηνική κι αν ήταν (που θα ήταν).

      • Νταγιάν avatar
        Νταγιάν @ Αυριανιστής 02/09/2010 12:33:45

        Φωνάξτε τον καλαμπόκα.

  5. El polo loco avatar
    El polo loco 02/09/2010 12:40:37

    καψτε τα ολα

  6. KLE avatar
    KLE 02/09/2010 12:43:45

    ΕΝΑ ΣΥΝΘΗΜΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΟ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΝΕ ΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ
    ΚΑΤΩ Η ΧΟΥΝΤΑ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ!!!!

  7. PELIAS avatar
    PELIAS 02/09/2010 12:57:01

    Τσιλιβήθρα,

    άν τίποτε δέν δείξει την αντίδραση των Ελλήνων στην υποδούλωσή τους, θα σημαίνει ότι, την αποδέχονται και όχι μόνο.

    Θα είμαι μαζί με τον κάθε ένα που θα αποφασίσει να μπεί σε μία αλυσίδα μαυροφορεμένων απο το αεροδρόμιο Μακεδονία μέχρι την ΔΕΘ.Και όχι μόνο, αφού αυτή η ανθρωποθάλασσα θα μαζευθεί στο τέλος έξω απο την Έκθεση και θα την εμποδίσουν να πλησιάσει. Το πανηγύρι αναμένεται να αρχίσει μετά απο την εμπόδιση. Εκτός άν υπήρχε κάποιος σκηνοθέτης, που μέχρι την αρχή της ομιλίας μετέτρεπε αυτό το πλήθος σε ενθουσιώδεις υποτακτικούς που μόλις άρχιζε θα τον γιουχάϊζαν.

    Καλού κακού λοιπόν έχετε και στην κωλοπτσέπη μερικές σαϊτες. Φαντάζομαι ότι, ξέρετε ακόμα με τί παίζατε πόλεμο στην παιδική σας ηλικία.

    Και κάτι για να κλείσω προς το παρόν. Ηχητικά όργανα στην διαπασσόν. Δέν είμαι ειδικός. Αλλά κάθε ήχος που θα συλλαμβάνεται και θα αναμεταδίδεται απο τα ΜΜΕ καί θα κάνει παράσιτα αλλά και θα λέει στον Γιωργάκη να πάει στο σπίτι του, αυτός και όλο του το σόϊ.

    ΠΕΛΙΑΣ

    • Θραξ Αναρμόδιος avatar
      Θραξ Αναρμόδιος @ PELIAS 02/09/2010 14:48:55

      Δεν υπάρχει κόμμα που να αντιτίθεται στην υποδούλωση και να θέλει αυτά που θέλει και ο λαός αυτή τη στιγμή:

      -Σουτάρισμα στο ΔΝΤ και την Τρόϊκα
      -Οι κλέφτες στην φυλακή
      -Φέρτε πίσω τα κλεμμένα
      -Να πληρώσει και κάνας άλλος το λογαριασμό κι όχι μόνο ο λαός.

      Δεν υπάρχει λέμε. Ο λαός είναι μόνος του.

      Θραξ Αναρμόδιος

      • Minnie avatar
        Minnie @ Θραξ Αναρμόδιος 02/09/2010 14:55:16

        Οποτε?
        Μοιρολατρικα θα περιμενουμε την εξοντωση μας?

      • dimitris hamenos avatar
        dimitris hamenos @ Θραξ Αναρμόδιος 02/09/2010 16:32:33

        Και να συμπληρωσω αγαπητε Θρακα πως ουδεις πολιτικος σχηματισμος εντος και εκτος βουλης μπορει να κατανοησει και κατ επεκταση να προβλεψει τις εξελιξεις και την κινητικοτητα στην ελληνικη κοινωνια, ποσο μαλλον να εμπνευσει το λαο και να προτεινει λυσεις...

  8. vel avatar
    vel 03/09/2010 10:47:04

    θα είμαι και γώ εκεί!