#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
22/04/2012 20:16
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πολύς κόσμος στη συγκέντρωση Σαμαρά στο Μαρούσι

















 

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Διογένης avatar
    Διογένης 22/04/2012 20:59:07

    Αφήστε το και μην το παιδεύετε. Για όποιον ξέρει να "διαβάσει" τις φωτογραφίες, καταλαβαίνει ότι οι λήψεις είναι επίτηδες πολύ κοντινές για να μην φαίνεται πόσος κόσμος πραγματικά είναι εκεί, αλλά να δείχνει κάπως πυκνός.

    Ζημιά του κάνετε του Σαμαρά με τέτοιες φωτογραφίες και όχι καλό. Από την άλλη, είναι δουλειά σας και εσείς ξέρετε τι θα ανεβάσετε και τι όχι. Όμως τις φωτογραφίες μπορεί να τις "διαβάσει" περισσότερος κόσμος από όσο νομίζετε.

    • factorx avatar
      factorx @ Διογένης 22/04/2012 21:04:58

      Με συγχωρείς πολύ αλλά να μην σου πω τι ξέρεις να διαβάζεις. Ήμουν εκεί, εγώ τις τράβηξα και είχε και κόσμο και παλμό. Σε σχέση με την κατάσταση που βιώνουμε αλλά και το κλίμα που υπάρχει η συγκέντρωση δίνει πολύ μεγάλες ελπίδες. Και ήταν πολλοί εκεί που έλεγαν "αρχίζει και γυρίζει"

      • Mara avatar
        Mara @ factorx 22/04/2012 22:34:32

        Με την Juliet συναντηθήκαμε.
        Με εσένα δεν τα καταφέραμε (παρά το ότι η Μάτα... είναι λαγωνικό, δεν κατάφερε να σε εντοπίσει....)

        • juliet avatar
          juliet @ Mara 22/04/2012 22:42:16

          Μara,
          sorry,αλλα έπρεπε να δω μερικούς .Φάκτορα ,είσαι δικαιολογήμένος ένεκα χαμού .
          Να σας πω ....μερικά,ρώτησα ,πως την βλέπεις την αυτοδυναμία;και απάντηση ήτανε :πρώτο κόμμα να είμαστε που θα είμαστε!
          Δεν λέω ποιός μου το είπε....πάντως είναι βουλευτής της Β. Αθηνών .

      • GREGORY KANΕΛ avatar
        GREGORY KANΕΛ @ factorx 22/04/2012 22:41:18

        Φιλε Διογενη τι ζορι τραβας με τον ΣΑΜΑΡΑ το ποταμι εγινε χειμμαρος δεν τον σταματα κανενας και με αυτα που λες μαλλον καλο του κανεις!!!!!!!!!!!!!!!

      • Ιωαννης Τ avatar
        Ιωαννης Τ @ factorx 22/04/2012 22:44:48

        με 1500 ατομα πως γυριζει ρε φιλε?

    • Ραβινος avatar
      Ραβινος @ Διογένης 22/04/2012 21:12:01

      Δεν ειναι σωστο να αμφισβητεις την αληθεια.Οι φωτογραφιες ειναι λιγο μπροστα σ'αυτο που ειδα κι'εγω!Τα γυαλια παραμορφωσης της αληθειας μπορει να κανουν κακο στα ματια γι'αυτο βγαλτα που και που μην παθεις ζημια !

      • Heaven avatar
        Heaven @ Ραβινος 22/04/2012 21:52:45

        επειδή αγαπητέ Διογένη εγώ ήμουν εκεί, ο χώρος ήταν κατάμεστος και ο παλμός μεγαλειώδης!
        και δεν ήταν μετακινούμενοι ψηφοφόροι. Από τις διπλανές γειτονιές φίλοι ήτανε!!
        πραγματικά άλλο κλίμα σήμερα στο Μαρούσι!

        • juliet avatar
          juliet @ Heaven 22/04/2012 22:06:15

          Kαλησπέρα,
          έχεις δίκιο ,ανθρωποι απο γύρω ητανε...εγώ απο Βριλήσσια μετακινούμενος ψηφοφόρος ήμουνα;μέχρι το σκυλί της γειτονιά ήτανε!

    • GreekInLux avatar
      GreekInLux @ Διογένης 22/04/2012 22:09:40

      Δεν μπορώ ν' αποφασίσω τι ακριβώς προκαλεί περισσότερο η μικροψυχία ορισμένων...αηδία να το πω, αναγούλα...γέλιο γιατί μόνο αστείοι μπορείτε να χαρακτηριστείτε;...όλα μαζί; μάλλον τελικά όλα μαζί.

    • Mara avatar
      Mara @ Διογένης 22/04/2012 22:41:46

      Μάλλον εσύ το παιδεύεις αγαπητέ και δεν σου βγαίνει.
      Όχι μόνο γινόταν χαμός, όχι μόνο δεν μπορούσες να μπείς μέσα από τον κόσμο, αλλά κάναμε και περίπου μισή ώρα για να βγούμε έξω.
      Την επόμενη φορά να περάσεις μιά βόλτα και να αφήσεις τις φωτογραφίες γιατί δεν το 'χεις.....

  2. yiannis avatar
    yiannis 22/04/2012 21:20:22

    Ζω στο Μαρουσι- υπηρχε πολυς κοσμος .Οι φωτο αποτυπωνουν την αληθεια.Πολυς κοσμος, γεματο εντελως μεσα - παρα πολλοι εξω,αρκετοι ηλικιας 30 40,παλμος και κατι αλλο..ο κοσμος αγαπαει τον Σαμαρα!Παμε πολυ καλα!

  3. liakouras avatar
    liakouras 22/04/2012 21:30:07

    Πράγματι ήταν μια πολύ μεγάλη συγκέντρωση που δείχνει ότι το κίνημα πηγαίνει καθαρά για αυτοδυναμία την 6η Μαϊου. Νέοι άνθρωποι, γεμάτοι όνειρα και ελπίδες εναποθέτουν τις ελπίδες τους στον ηγέτη που μπορεί να οδηγήσει την χώρα στην ανάπτυξη, την ανάκαμψη, την εθνική αναγέννηση. Αν και δεν έμεινα πολύ, λόγω δουλειάς, αισθάνθηκα ρίγη συγκίνησης.

  4. Θανάσης Μ avatar
    Θανάσης Μ 22/04/2012 21:45:36

    Η πρωινή παρουσία στο Ζάππειο επηρέασε θετικά τη συγκέντρωση στο Μαρούσι. Είχε, πράγματι, πολύ κόσμο λαμβάνοντας υπόψη τα δεδομένα της εποχής. Κυρίως ο κόσμος άρχισε να ελπίζει και πάλι σε κάτι ..... Θα δείξει !

  5. m.s avatar
    m.s 22/04/2012 22:18:36

    Oι συγκεντρώσεις του Μπένυ είναι όλα τα λεφτά.
    τι ησυχία είναι αυτή θεέ μου...
    ούτε πανελλήνιες να γράφαν !!!
    μύγα να πετάξει ακούγεται!!!!

    • Mara avatar
      Mara @ m.s 22/04/2012 22:44:18

      Χα χα! Πολύ καλό!!!

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ m.s 22/04/2012 22:52:27

      τολμούν να μιλήσουνε? θα τους δαγκώσει!!!

    • ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ avatar
      ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ @ m.s 23/04/2012 00:03:48

      ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΕΙΣ-ΜΝΗΜΟΣΥΝΟ.
      ΟΛΟΙ ΟΙ ΤΕΘΛΙΜΕΝΟΙ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΤΩΝ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ.

  6. Δημήτρης Π. avatar
    Δημήτρης Π. 22/04/2012 22:25:56

    Για το ορθόν του λόγου, διορθώστε τον τίτλο κατά το σωστό: "Πολύς κόσμος...".

  7. Aris. A avatar
    Aris. A 22/04/2012 22:32:10

    O Σαμαράς πάει πολύ καλά.

    Από την άλλη πλευρά ο Βενιζέλος εμφανίζει απρόσμενη αποτυχία.

    Η μέχρι τώρα εμφανίσεις του είναι απογοητευτικές.

    Πρωτοφανές διαφημιστικό σποτ κόμματος να ερμηνεύει την έννοια της λέξης συγνώμη που είπε ο αρχηγός.

    Στα μεταξύ τους debate προτείνω να γίνουν με όρθιους τους αρχηγούς.

    Αν αντέξει την ορθοστασία ο Μπένυ θα χρειασθεί πέντε μπουκάλια νερό και εφτά πετσέτες για να σκουπίζεται.

  8. Mara avatar
    Mara 22/04/2012 22:49:51

    Μάτα..., χαθήκαμε από τον συνωστισμό στην έξοδο.
    Βρέ... λαγωνικό, δεν πιστεύω να εντόπισες τον Φάκτορα πουθενά και τα λέγατε...???

  9. factorx avatar
    factorx 22/04/2012 22:52:45

    Πόσο προκατειλημμένος και στημένος είσαι ρε φίλε; Στο Μαρούσι μιλάμε , σε μια τρίτη συγκέντρωση απανωτά μετά το Ζάππειο και την Θήβα. Ποιός άλλος μπορεί να το κάνει;

    • Ιωαννης Τ avatar
      Ιωαννης Τ @ factorx 22/04/2012 23:15:01

      ουτε προκατειλημμένος ουτε στημένος ειμαι. απλα σχολιαζω

      • Κωσταντινος Π. avatar
        Κωσταντινος Π. @ Ιωαννης Τ 23/04/2012 00:18:30

        ήσουν εκεί για να δεις;
        αν πραγματικά εισαι αντικειμενικός την επόμενη φορά να περάσεις μια βόλτα για να διαπιστώσεις ιδίοις όμμασι!

  10. Mara avatar
    Mara 22/04/2012 22:53:36

    Έμ... έτσι είναι τα λαγωνικά.... ψάχνοντας... χάνονται χα χα!
    Άσε είδαμε και πάθαμε να βγούμε έξω...
    Χάρηκα πολύ που συναντηθήκαμε!!!
    Είχε πολύ γέλιο!!!

  11. airman avatar
    airman 22/04/2012 22:53:50

    Είτε όρθιοι είτε καθιστοί, ο Μπένυ ''την έχει κάτσει''!
    Στα όρθια πάντως, η Αλέκα θα κλέψει την παράσταση!

  12. sofia or8h avatar
    sofia or8h 22/04/2012 23:05:48

    Εσυ Διογένη ακόμα θα ψαχνεις με το φαναρι,αστο καλλίτερα ,εγω θα έλεγα στην επόμενη συγκεντρωση να πας,σαν άλλος απιστος Θωμας και να θεσεις τα χερια σου επι των τυπων των ίλων

  13. Δραγουμης avatar
    Δραγουμης 22/04/2012 23:10:10

    καμια σχεση η εικονα της προεκλογικης εκστρατειας του Σαμαρα με του μπενυ

    αν συνεχιστει αυτο προβλεπω να χανει την δευτερη θεση το πασοκ!!

    • airman avatar
      airman @ Δραγουμης 22/04/2012 23:29:17

      Κάνει ο κ. Βενιζέλος προεκλογική εκστρατεία; Γιατί εμένα μου φαίνεται για ''Ισπανική υποχώρηση''!

  14. Νίκος Α avatar
    Νίκος Α 22/04/2012 23:11:19

    Πλάκα είχε η νευρικότητα του MEGA στο πως να χειριστεί την αυθόρμητη σύγκριση ανάμεσα στον σημαιοφόρο ενθουσιασμό της Θήβας και την νεκρική παγωμάρα της Λαμίας. Πως να θάψει τις εικόνες που μιλούσαν από μόνες τους;

  15. Κάλχας avatar
    Κάλχας 22/04/2012 23:23:25

    Ευτυχώς που είναι και ο Σαμαράς και γέμισαν τα καφέ του Αμαρουσίου μετά την ομιλία.
    Η ομιλία ήταν εξαιρετική και ο κόσμος ήταν πολύς και κυρίως ντόπιος. Όλα τα άλλα είναι μπαρούφες!
    Το Μαρούσι σήμερα έστειλε μήνυμα νίκης.

  16. vaggelis avatar
    vaggelis 22/04/2012 23:31:53

    Ρωταω εγω τωρα που ημουν στο Μαρουσι και δεν μπορουσα να πλησιασω στη κεντρικη εισοδο (ο Αντωνης μπηκε απο τη πλαινη εισοδο και βγηκε απο τη κεντρικη) λογο κοσμου η Ν.Δ δεν πρεπει να κανει ανοιχτες συγκεντρωσεις αφου ο κοσμος δεν χωραει στα κλειστα σταδια οπως και στο Αιγαλεω?

  17. βορειος avatar
    βορειος 22/04/2012 23:51:21

    Παλληκαρια καμμια συγκεντρωση σε πλατεια θα δουμε ? Και εαν οχι δεν σας προβληματιζει τι γιατι?

  18. factorx avatar
    factorx 22/04/2012 23:52:50

    Θα δεις

    • βορειος avatar
      βορειος @ factorx 22/04/2012 23:59:12

      Αντε να δω, περιμενω.

  19. GIANNIS avatar
    GIANNIS 23/04/2012 00:24:58

    πραγματι στο Μαρούσι είχε κόσμο η ΝΔ παίρνει τα πάνω της ΣΑΜΑΡΑ σου εύχομαι καλή επιτυχία

  20. rally monkey avatar
    rally monkey 23/04/2012 01:32:11

    ο κοσμος περιμένει να ακούσει και τα ερωτήματα που θα διερευνήσει η 'μία εξεταστική' - οι ΓΑΠ, Παπακωνσταντινου ειναι ήδη ενοχοι στην συνειδηση των πολιτών για την εθνική καταστροφή που προκάλεσαν και ο Βενιζέλος παει για παραπάνω απο απλή συνέργεια...
    δεν περιμενω τον Σαμαρά να βγαλει ετυμηγορία αλλά το κατηγορητηριο υπάρχει και ειναι βαρύτατο και δυστυχώς εχει περάσει σε 2ο πλανο - δυστυχώς δεν γινονται ουτε καν έμμεσες αναφορές ..

  21. factorx avatar
    factorx 23/04/2012 02:29:50

    εκατό φορές έχει πεί για μια εξεταστική πως φτάσαμε στο μνημόνιο

  22. Γιάννης Στ. avatar
    Γιάννης Στ. 23/04/2012 06:15:56

    Γιατί οι Έλληνες πολιτικοί δεν δέχονται ερωτήσεις προεκλογικά.

  23. ΚΥΠΡΟΓΕΝΕΙΑ avatar
    ΚΥΠΡΟΓΕΝΕΙΑ 23/04/2012 13:08:56

    http://www.youtube.com/watch?v=Ha6TVpjTN70