#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
30/09/2013 17:14
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πολυεθνική η ... "ρατσιστική" Χρυσή Αυγή



Το παίζουν ρατσιστές οι Χρυσαυγίτες αλλά μάλλον με... πολυεθνική συμμορία μοιάζουν.

Η σύζυγος του Γιάννη Λαγού είναι αλβανικής καταγωγής και ήταν από τις υπεύθυνες καθοδήγησης των χρυσαυγιτισσών.

Ένας Αλβανός αγνώστων στοιχείων ήταν ο υπεύθυνος για τη στρατολόγηση νέων παιδιών. Πήγαινε στα γυμνάσια και λύκεια και πουλούσε παραμύθια στους 15χρονους για να γίνουν μέλη της Χρυσής Αυγής και τάχα να σώσουν την Ελλάδα.

Παράλληλα, οι Χρυσαυγίτες είχαν στενές σχέσεις με Πακιστανούς μικροπωλητές που συνεργάζονταν και πουλούσαν την πραμάτεια τους στις λαϊκές με τους «μπράβους» να τους προστατεύουν και να τους παίρνουν έως και το 90% του εισοδήματος.

Όσοι δεν έμπαιναν στο κόλπο χαρακτηρίζονταν... λαθρομετανάστες και έπεφτε ξύλο.

Αυτοί, λοιπόν, θα έδιωχναν τους ξένους από την Ελλάδα; Αυτοί θα ξεβρώμιζαν τον τόπο από τους λαθραίους; Ή μήπως όταν επρόκειτο για τις γυναίκες τους ή για τους συνεργάτες τους έκαναν τα στραβά μάτια;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Γεώργιος Τ. avatar
    Γεώργιος Τ. 30/09/2013 17:42:08

    Η ύψιστη ξεφτίλα των ψηφοφόρων τους. Ελπίζω να τους έχει μείνει λίγο νιονιό και να έχουν συνέλθει ήδη. Τέτοιους ρόμπες ψήφισαν; Αυτοί κοροϊδεύουν με το ζόρι τον εαυτό τους. Πως δούλευαν τόσο κόσμο τόσον καιρό; Πιο πολύ οι πρώην πασόκοι πήγαν εκεί μπας και ξεπλύνουν την ντροπή που ψήφιζαν κλέφτες τόσα χρόνια αλλά πήγαν σε χειρότερους...

  2. to_telos avatar
    to_telos 30/09/2013 17:46:02

    Φτου και τωρα ποιος θα μας σωσει ????

  3. Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΑΡ ΕΓΓΥΣ avatar
    Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΑΡ ΕΓΓΥΣ 30/09/2013 18:20:19

    Κύριοι θα ήθελα να σας θυμίσω ότι στην Αλβανία, η μειονότητά μας είναι εθνική και όχι θρησκευτική.

    Ήτοι οι Βορειοηπειρώτες είναι Έλληνες το έθνος και Αλβανοί πολίτες , του Αλβανικού κράτους δηλαδή.

    Νομίζω ότι όλη η αυτή η παραπληροφόρηση και η υπερβολή θα γυρίσει μπούμερανγκ για τον Αντώνη.

  4. ΓιαταΠανηγύρια avatar
    ΓιαταΠανηγύρια 30/09/2013 18:45:39

    Μπράβο σοφέ Γεώργιε! Το βρήκες πάλι, όπως συνήθως. Βουλωμένο γράμμα διαβάζεις ά-τι-με!

  5. dikaios avatar
    dikaios 30/09/2013 18:59:30

    Ωραία ο εσωτερικός εχθρός τις Ελλάδος αντιμετωπίστηκε. Όλα καλά. Από τις εγκληματικές οργανώσεις των τελευταίων τριάντα ετών πως θα σωθούμε; Γιατί τα αποτελέσματα των εγκληματικών τους πράξεων είναι απτά και τα ζούμε , θα τα ζήσουμε και άλλο μέχρι να ψοφήσουμε αλλά θα ζήσουν και πολλές γενιές ακόμα; ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΜΠΕΡΔΕΨΟΥΜΕ;

  6. Tommy avatar
    Tommy 30/09/2013 19:01:58

    Η λέξη- δημοκρατία- έχει λεχθεί και έχει γραφεί χιλιάδες φορές τις τελευταιες μερες απο τα ΜΜΕ. Ερώτηση- γιατί κανείς δημοσιογράφος δεν έβγαλε έστω εναν η ένα δικηγόρο των κατηγορουμένων να ακούσουμε κάτι απο την πλευρά τους έστω και για να γελάσουμε σε τελική ανάλυση.Τι φοβερή δημοκρατία έπεσε ξαφνικά ρε παιδιά;

    • PayneK avatar
      PayneK @ Tommy 30/09/2013 19:39:36

      Καλά,μην ανησυχείς ,αφού σαν δημοκράτης θα γνωρίζεις οτι δεν υπάρχουν τέτοια αδιέξοδα..(στην Δημοκρατία).
      Απ΄την στιγμή κιόλας που η δημοσιογραφία εδώ στην Ελλάδα και με ελάχιστες εξαιρέσεις, ποτέ δεν έπαψε με τον έναν η τον άλλον τρόπο να υπονομεύει το λειτούργημά της.
      Θα βρεθεί τρόπος λοιπόν,σύντομα..

    • Σιγά μη φοβηθώ avatar
      Σιγά μη φοβηθώ @ Tommy 30/09/2013 20:21:32

      Αυτοί που υποστηρίζετε, μου είναι εξόχως απεχθείς και χαίρομαι ιδιαίτερα που επί τέλους αποφασίστηκε να αντιμετωπιστούν όπως ο νόμος προβλέπει. Δυστυχώς όσον αφορά τη μονομερή ενημέρωση και την παντελή απουσία από τα ΜΜΕ της διατύπωσης του αντίλογου, έχετε απόλυτο δίκιο και αυτό σίγουρα δεν μας περιποιεί ιδιαίτερη τιμή ως δημοκρατικής πολιτείας..... Η Δημοκρατία δεν φοβάται τους εχθρούς της. Είναι παντοδύναμη.

  7. Tommy avatar
    Tommy 30/09/2013 19:03:27

    Χλάρωσε λίγο με την ζωή σου...! Παθιάζεσαι πολύ έντονα. Φιλικά.

  8. Κάστρα avatar
    Κάστρα 30/09/2013 19:07:58

    Εγώ διάβασα ότι η εν λόγω κυρία είναι Βορειοηπειρώτισσα.
    Η η Βόρεια Ήπειρος κατοικείται από Αλβανούς;

    • κππ avatar
      κππ @ Κάστρα 30/09/2013 20:29:58

      το επωνυμο δεν φαινεται και πολυ βορειοηπειρωτικο παντως, το οτιν ειανι κολληταρια με τους αλβανους ειναι γνωστοτατο

      • Scarface avatar
        Scarface @ κππ 01/10/2013 01:45:06

        To "μπενεκης" σου κανει για ελληνικο η αλβανικο? Για γκουγκλαρε το να δεις τι θα σου βγαλει.
        Εκτος κι αν εισαι κι εσυ απο εκεινους που πιστευουν πως δεν υπαρχουν καθολου βορειοηπειρωτες, οποτε καταλαβαμε...

        • gonzilaus avatar
          gonzilaus @ Scarface 01/10/2013 02:20:21

          Μπενέκης δεν ξέρω αλλά το Μπενέκι όπως είναι πραγματικά ελληνικότατο! Σαν τον Νίνη. Το Σοτήρ Νινι έγινε Σωτήρης Νίνης! Θεοί. Και ο Ρομπέρτο Τσαϊντι και αυτός Έλληνας. Ελληνάρες Μου!!!!!!

  9. Γιώργος avatar
    Γιώργος 30/09/2013 19:40:58

    Δηλαδή η Βόρεια Ήπειρος είναι Αλβανική ή η ελληνική μειονότητα (και όχι ελληνική διασπορά όπως είπε ο ΣΥΡΙΖΑ πριν κάτι βδομάδες...) στην Αλβανία είναι Αλβανοί;

  10. Uncle Stgm avatar
    Uncle Stgm 30/09/2013 19:45:07

    Πάλι η ίδια παρεξήγηση. Η ΧΑ δεν είναι τυπικό εθνικιστικό κόμμα, αλλά ρατσιστικό και ναζιστικό.
    Για ότι αφορά τους γείτονες, δεν υπάρχει ασυνέπεια με τις ναζιστικές ιδεοληψίες, αφου οι "γνήσιοι" Αλβανοί θεωρούνται, όπως και οι "γνήσιοι" Έλληνες, αυθεντικό τμήμα της "Αρείας φυλής". "Κόβονται" βέβαια στο face control της εισόδου της "Βαλχάλλα" οι Αλβανοί Ρομά, αλλά με την ίδια ακριβώς λογική, "κόβονται" και οι Έλληνες, Άγγλοι, Σουηδοί κτλ Ρομά
    Για τους Πακιστανούς κτλ, άς μας εξηγήσουν οι ίδιοι πως το βλέπουν, μάλλον έχει ενδιαφέρον.

  11. γιάννης αγιάννης avatar
    γιάννης αγιάννης 30/09/2013 20:19:07

    Το παραμύθι περί μνημονίων που σκοτώνουν μπορεί να τελειώνει παρακαλώ? Έχει καταντήσει γραφικότητα.

  12. Β. avatar
    Β. 30/09/2013 21:32:59

    Όχι, δεν θα τελειώσει το ...παραμύθι, θα σου λέμε συνέχεια την αλήθεια, ώσπου να ξεκουμπιστούνε οι τοκογλύφοι.

  13. Nik avatar
    Nik 01/10/2013 01:08:20

    Αν, λέμε αν, υποθετικά μιλάμε, οι Πακιστανοί μικροπωλητές πούν ότι οι ΧΑίτες του 'ξηγήθηκαν σπαθί, και δεν τους πήραν τις εισπράξεις, τότε τι κάνουμε; Κτίζεται μια υπόθεση σε σαθρά νομικά θεμέλια, φοβάμαι, και μπορεί να βρεθούμε προ απρόβλεπτων καταστάσεων.

    Εχουν δίκιο οι παραπάνω σχολιαστές για την αντιδεοντολογική κάλυψη από τα ΜΜΕ. Αρκεί μια σύγκριση με τους ασταμάτητους λόγους των συνηγόρων τρομοκρατών προ δεκαετίας για να γίνει αισθητή η κατάσταση.

    Μοναδική εξαίρεση ο Δημητρακόπουλος που έφαγε όμως "πόρτα" από τον δημοσιογράφο που τον κάλεσε. Μερικοί τηλεθεατές ίσως να μην αρκούνται στις "πολιτικές" (τρομάρα τους!) αναλύσεις και να θέλουν να ακούσουν μια νομική γνώμη, αλλά αυτό δεν περνά στην εποχή της άρχουσας ανεπάρκειας.

  14. Μικρασιάτης avatar
    Μικρασιάτης 01/10/2013 01:21:40

    Νομιζω οτι καιρος ηταν να γινει φανερο, οτι η Χ.Α αλλα ελεγε κι αλλα εκανε. Πολλοι απ αυτους (οχι ολοι) ηταν οι κλασσικοι ψευτο-πατριωτες.

  15. Scarface avatar
    Scarface 01/10/2013 07:19:31

    Επειδη η γυναικα μου ειναι απο τη δροπολη,θα μου επιτρεψεις να ξερω λιγο περισσοτερα απο εσενα πανεξυπνε. Και πρεπει μαλλον να ξαναπας α' δημοτικου. Ο μπενεκης, η μπενεκη. Ο μπενακης, η μπενακη. Ο κρανιδιωτης, η κρανιδιωτη. Ο λαζαριδης, η λαζαριδη. Οκ???