#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
30/05/2012 14:35
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πολιτικός γάμος του "αντιμνημονιακού" Τσίπρα με την "μνημονιακή" Κατσέλη



Με τα δεσμά του γάμου ενώνονται Αλέξης και Λούκα καθώς σε συνάντηση που έγινε στην Κουμουνδούρου σήμερα αποφασίστηκε προεκλογική και μετεκλογική συμφωνία «πάνω σε θέσεις και όχι και ανταλλάγματα».

Ο πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ υποστήριξε ότι «το διακύβευμα δεν είναι η παραμονή ή όχι της χώρας στην Ευρωζώνη αλλά η παραμονή στην ευρωζώνη με λαό που να ζει με αξιοπρέπεια ή λαό λεηλατημένο».

Η κυρία Κατσέλη υποστήριξε ότι θα στηρίξει τις γνήσιες λαϊκές δυνάμεις αυτού του τόπου βασική συνιστώσα της οποίας είναι ο ΣΥΡΙΖΑ. Τις επόμενες ημέρες είπε η κυρία Κατσέλη θα οριστικοποιηθούν οι όροι της συμφωνίας.

Να θυμίσουμε ότι η κ. Κατσέλη ήταν αυτή που το 2009 εισηγήθηκε το περίφημο «λεφτά υπάρχουν».

Ήταν επίσης εκείνη που από καίριες θέσεις (Οικονομίας, Ανάπτυξης) έκανε ότι ήταν δυνατόν για να αποτύχει η οικονομία της χώρας, εφαρμόζοντας το Μνημόνιο των ΓΑΠ- Παπακωνσταντίνου

Να θυμίσουμε επίσης ότι ο κ. Καστανίδης που ήταν μαζί με την κ. Κατσέλη δεν ήθελε επ' ουδενί να συνεργαστεί με τον Τσίπρα.

Τέλος, να θυμίσουμε την πρόταση του κ. Τσίπρα για υπηρεσιακό πρωθυπουργό. Είχε προτείνει λοιπόν τον κ. Γεράσιμο Αρσένη, σύζυγο της κ. Κατσέλη.

Τα συμπεράσματα δικά σας.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 30/05/2012 14:57:54

    Βρέ γρήγορα πού βγαίνουν τά διαζύγια σ' αὐτόν τόν τόπο,πότε τῆς τό 'δωσε ὁ Καστανίδης,πότε νυμφεύθηκε τόν Τσίπρα...,ἂμα θέλει ἡ νύφη κι ὁ κουμπάρος...
    Μήπως,ἐφόσον βγεῖ ὁ σύντροφος Πρωθυπουργός,προταθεῖ καί ὁ σύζυγος,γιά Πρόεδρος τῆς Δημοκρατίας...

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ ΚΥΘΗΡΙΟΣ 30/05/2012 15:42:46

      Ένα σακί ρυζάκι ''καρολίνα'' θα φτάσει λες για ''βίον ανθόσπαρτον'';;;

      • ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
        ΚΥΘΗΡΙΟΣ @ ΕΥΑ 30/05/2012 16:00:53

        Ρυζάκι γιά τούς νιόνυμφους καί κόλλυβα γιά μᾶς τούς ἀποδέλοιπους...

  2. Inno avatar
    Inno 30/05/2012 15:24:41

    καλά όλα αυτά, θα χουμε και τον Γεράσιμο στο Παιδείας.
    Το θέμα με τον Άκη γιατί δεν "παίζεται" από την ΝΔ? καλά το κάνει βούβα ο Τσίπρας με το μισό πασοκ εκεί μέσα και τους πρώην του Άκη. Εμείς όμως?
    Εμείς δεν λέγαμε για εξέταση πόθεν έσχες κλπ? Δεν θα ξεκαθάριζε πολλά πράγματα η κατάδειξη του ότι ο σαλτιμπάγκος και νοσταλγός του Ανδρέα του 81, έχει μαζέψει και αρκετά λαμόγια στην παρέα του?
    Γιατί καλά το παίζει παλαβός ο "επαναστάτης" και μιλάει ΜΟΝΟ για τα 2,5 χρόνια κυβέρνησης Νέας Δημοκρατίας-ΠΑΣΟΚ (τσουβάλιασμα ανεπανάληπτο, με πρώτο συνθετικό κιόλας τη ΝΔ) αποδυκνείοντας ότι τόσα χρόνια ήταν το παρακράτος του πασοκ. Γιατί κι εμείς στην παλαβή?

    • Inno avatar
      Inno @ Inno 30/05/2012 15:26:36

      ωχ, τώρα είδα-θυμήθηκα ότι ο Άκαρος έχει δικό του θέμα, σβήστε το κάποιος πλιζ.

  3. GreekInLux avatar
    GreekInLux 30/05/2012 15:42:00

    Καλώς τον εκφραστή του νέου πολιτικού κόσμου. Κακά τα φθαρμένα υλικά για τη ΝΔ δεν λέω...τι γίνεται όμως όταν τα υλικά είναι και φθαρμένα και δανεικά; τι γίνεται όταν εγκαλείς το βασικό πολιτικό πόλο της μεταπολίτευσης για τη σημερινή κατάσταση, όταν βασίζεις την "ανανέωσή" σου, έστω και κατά το ήμισυ, σε αυτούς που προέρχονται από αυτόν και τους δίνεις θέσεις κλειδιά...ανάλογες με αυτές που κατείχαν στο πρώην κόμμα τους; Κοτσακάς, Χωραφάς, Ραυτόπουλος, Κατσέλη...πίσω απ' τις σκιές κι ο Άκης...ε ρε γλέντια...

    • Φωτεινή avatar
      Φωτεινή @ GreekInLux 30/05/2012 16:18:31

      Σημαῖα γιά τόν προεκλογικό ἀγῶνα τῆς ΝΔ ἔπρεπε νά γίνη ὁ Ἄκης καί οι τσυριζαῖοι συνεργάτες του! Νά τί κόμμα καί ποῖα φρεσκάδα ἀντιπροσωπεύει ὁ ἐπαναστάτης ἀλέξης! :twisted:

      • GreekInLux avatar
        GreekInLux @ Φωτεινή 30/05/2012 17:34:12

        άρχισε ο Πανίκας από τη Σαλονίκη (και ας μην τον υποτιμάμε, δεν έχει ποτέ χάσει εκλογές)...περιμένετε και θα δούμε :)

        • juliet avatar
          juliet @ GreekInLux 30/05/2012 18:04:16

          Οσο και να μη θέλουμε να παραδεχούμε δύναμη του Πανίκα ...είναι πραγματικότητα.Λαικούς τύπους θέλει ο κόσμος ,μέσα στη πίεση νομίζετε ότι γουστάρει κουστουμαρισμένους και κυριλέ;
          Αλλάξανε οι εποχές ...
          Φωτεινή μου
          σημαία τις γόβες ,το κωλόσπιτο ,αχ,Βαγγέλη μου,έπρεπε να κάνουν αλλά ....άσε πάλι θα λένε ότι γκρινιάζουμε.

  4. Jimakos avatar
    Jimakos 30/05/2012 15:47:19

    Απεταξάμην το σατανά (μνημόνιο)!

  5. Jimakos avatar
    Jimakos 30/05/2012 16:23:36

    Ο Γλέζος λύνει και δένει, σε όλες τις συναντήσεις μαζί με τον Τσίπρα είναι. Κρίμα να μη ζει ο Εμβερ Χότζα να θαυμάσει μεγαλεία...

  6. Μικρασιάτης avatar
    Μικρασιάτης 30/05/2012 16:33:31

    Απ οτι βλεπω, μαζευει κι Αλεξ απ οπου μπορει. Λογικα τα 2 κομματα ειναι περιπου στο ιδιο σημειο απο αποψη ποσοστων, και πολλα θα κριθουν στα ντιμπεητ (θα γινουν τελικα και ποτε, ή αλλαξε κατι)

  7. kolokotronis avatar
    kolokotronis 30/05/2012 17:04:41

    Ερχόνται τα κουμούνια να μας πάρουνε τα σπίτια πριν τους Γερμανούς!

    • εναςάσχετος avatar
      εναςάσχετος @ kolokotronis 30/05/2012 17:13:15

      Βλέπεις πουθενά κανένα κουμούνι?

      • ΘΟΔΩΡΟΣ Κ avatar
        ΘΟΔΩΡΟΣ Κ @ εναςάσχετος 30/05/2012 18:24:03

        Εγώ τα μόνα ΄΄κουμούνια ΄΄ που βλέπω μα μας παίρνουν τα σπίτια είναι οι Τράπεζες.
        Φαίνεται είναι κουμουνιστικές κι αυτές.

        • εναςάσχετος avatar
          εναςάσχετος @ ΘΟΔΩΡΟΣ Κ 30/05/2012 19:31:50

          Ναι,...αλλά θα σε γλυτώσουν απ τον κουμουνισμό!

        • Ζευς avatar
          Ζευς @ ΘΟΔΩΡΟΣ Κ 30/05/2012 20:53:09

          Μα φυσικά και είναι!
          Καταδυναστεύουν με αποτέλεσμα να αναγκάζεται μια οικογένεια να τα μοιράζεται όλα.
          Βασική αρχή του κομμουνισμού, η κοινοκτημοσύνη.
          Τάδε έφη Ζευς

        • Σχετικά Ασχετος avatar
          Σχετικά Ασχετος @ ΘΟΔΩΡΟΣ Κ 30/05/2012 21:25:59

          Οι τράπεζες δεν παίρνουν το δικό σου σπίτι.
          Το δικό τους παίρνουν,που νόμιζες ότι ήταν δικό σου, επειδή στα συμβόλαια έβαλες την υπογραφή.

          • εναςάσχετος avatar
            εναςάσχετος @ Σχετικά Ασχετος 30/05/2012 22:30:09

            Υπάρχουν άνθρωποι οι οποίοι από τον κομφορμισμό τους, είναι ικανοί να δικαιώσουν και τον δολοφόνο τους.

  8. George avatar
    George 30/05/2012 18:32:10

    Φίλε kolokotroni. ο ΣΥΡΙΖΑ είναι περισσότερο ψευδοαριστερα θυμάστε την διαφήμιση με εκείνο το απορρυπαντικό με τους μπλε πράσινους και κόκκινους ... κόκκους ? ε κάτι τέτοιο. Όλα σε ένα. Βοήθεια μας.

  9. η Dimi avatar
    η Dimi 30/05/2012 21:11:07

    Κάθε νέα γνωριμία μιά γλυκειά λιποθυμία ένας άλλος πυρετός.

  10. thomi avatar
    thomi 31/05/2012 02:22:01

    Ρε παιδιά εδώ διάβασα πως ο Χαικάλης ο ηθοπιος από τον Καμένο θα πάει στο ΠΑΣΟΚ!!! Η Κατσέλη γιατί να μην πάει στο Τσίπρα;;;

  11. Κρίτων avatar
    Κρίτων 31/05/2012 08:23:22

    Η χαρχάλω. Η θεία όλγα. Η κρατικοδίαιτη και επί πολλά χρόνια μέντορας του λεφτά υπάρχουν.Είδε φως και μπήκε.¨αφησε το ΠΑΣΟΚ για να βρεί αλλού καταφύγιο. Βγάλτε αφίσες της φωτογραφίας και προβάλλετε την εικόνα!Σύνθημα Καμαρώστε το νέο ΣΥΡΙΖΑ !
    Υγ. Κάτι για φιλοαμερικανάκια,κάτι συσχετισμούς πριν και τώρα με ανθρώπους αμερικανοτραφής , κάτι ανεβοκατεβάσματα του Ευρώ,των χρηματιστηρίων με αποτέλεσμα το φούσκωμα των λογαριασμών.κάτι....κάτι ...πολλά κάτι μου περνούν από το μυαλό...