#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
15/02/2011 18:44
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πολιτική ευθιξία υπάρχει;



Ο Εκπρόσωπος της Νέας Δημοκρατίας Γιάννης Μιχελάκης, έκανε την ακόλουθη δήλωση:

«Είχαμε ζητήσει την παραίτηση του κ. Παπακωνσταντίνου. Σήμερα τον εγκαλούν και βουλευτές του ΠΑΣΟΚ, οι οποίοι του ζητούν να έλθει στον Κοινοβουλευτικό Τομέα Εργασίας Οικονομικών για να μάθουν τι σχεδιάζει εν κρυπτώ με την Τρόικα για τις αποκρατικοποιήσεις.

Το ερώτημα παραμένει: Πολιτική ευθιξία υπάρχει;».

Διαβάστε κι αυτό:

Βουλευτές του ΠΑΣΟΚ συγκεντρώνουν υπογραφές για τον …Παπακωνσταντίνου

ΣΧΟΛΙΑ

  1. αλιγάττωρ avatar
    αλιγάττωρ 15/02/2011 18:57:40

    αυτός πρέπει να βγάλει το μισθό του μέχρι τέλους..οπότε βλέπω και λίγο δύσκολη την απομάκρυνσή του.

  2. kakofonix avatar
    kakofonix 15/02/2011 18:59:17

    Όσο και να φωνάζει ο Μιχελάκης για τα αυτονόητα, η πικρή αλήθεια είναι ότι για το παιδί υπάρχει βέτο μη αντικατάστασης από την Τρόικα.

    • Aris. A avatar
      Aris. A @ kakofonix 15/02/2011 20:05:25

      kakofonix.

      Σε άλλο σoυ σχόλιο γράφεις για τελεσίγραφο της τρόικας η πώληση ή πτώχευση προς την κυβέρνηση.

      Επειδή απόψε ο Παπανδρέας απόκλεισε την πώληση κατα που πάμε ;;

  3. Orestios avatar
    Orestios 15/02/2011 19:05:36

    Πολιτική ευθιξία από την κυβέρνηση ΠΑΣΟΚ μην περιμένετε.
    Την τσίπα δεν την γνωρίζουν.
    Ο Παπακωνσταντίνου θα έπρεπε να αυτοκτονήσει αν είχε ευθιξία.

    • Αφροδίτη avatar
      Αφροδίτη @ Orestios 15/02/2011 19:46:58

      Καλέ μου Ορέστιε, γιατί μόνον ο Παπακωνσταντίνου; Μόνος του έκανε το έγκλημα; Αυτός είναι ένας υπαλληλάκος, που τα αφεντικά του έδωσαν δουλειά στον τόπο της καταγωγής του. Βοηθός είναι ο άνθρωπος του άλλου, του εκλεκτού τους, στον οποίο έδωσαν τη μεγάλη εργολαβία! Απ' όσο ξέρω, ευθιξία οι εφιάλτες δεν έχουν και η ατυχία μας είναι που ως μη χριστιανοί, δεν αναγνωρίζουν την ευθιξία του Ιούδα, για να τον μιμηθούν και να γλυτώσουμε!

      • Orestios avatar
        Orestios @ Αφροδίτη 15/02/2011 23:39:07

        Και υπάλληλος να είναι δεν αποτελεί δικαιολογία.
        Έχει τεράστια ευθύνη γιατί καταδικάζει μια χώρα πετώντας στα σκουπίδια τους απελευθερωτικούς αγώνες.

  4. butcher avatar
    butcher 15/02/2011 19:13:56

    Το ερώτημα παραμένει: Πολιτική ευθιξία υπάρχει;».
    ==
    Δεν πιστευω να ρωτας σοβαρα?
    Στα αληθεια ρωτας τα πατσοκια αν εχουν ευθιξια?

    Α! και σε ειχα για σοβαρο ανθρωπο..
    Αυτα και να τα κατουρας δεν τρεχει τιποτα.
    Βρεχει θα λενε..

  5. juliet avatar
    juliet 15/02/2011 19:41:13

    που το πουλάνε αυτό;

  6. ax-bax avatar
    ax-bax 15/02/2011 19:41:24

    Άντε και παραιτήθηκε .Και τι έγινε ; Θα αλλάξει κάτι;

    Αναφορικά με την πολιτική ευθιξία ίχνη μόνο να υπήρχαν σε γαλάζιους και πράσινους τα τελευταία 30 χρόνια, σίγουρα θα ήμασταν πολύ καλύτερα

    • Orestios avatar
      Orestios @ ax-bax 15/02/2011 23:40:03

      Τί άλλη δικαιολογία θα βρείτε για να καλύψετε την βρωμιά της κυβέρνησης?
      Είμαι πολύ περίεργος.

  7. man8os avatar
    man8os 15/02/2011 19:42:25

    Ειναι πολλα τα λεφτα.

    • Orestios avatar
      Orestios @ man8os 15/02/2011 23:40:22

      +1000

  8. TASSOS IA avatar
    TASSOS IA 15/02/2011 19:57:50

    Κανείς υπάλληλος δεν έχει δυνατότητα επιλογής. Θέματα ευθιξίας τίθενται για πολιτικά πρόσωπα.

  9. noldor avatar
    noldor 15/02/2011 20:17:29

    1. Η πολιτική ευθυξία είναι μόνο για τους βλάκες, αυτό που αφήνει στο τέλος είναι ότι κάτι υπήρχε και για αυτό παραιτήθηηκε.
    2. Ως επόμενο βήμα θα καταθέσει η ΝΔ πρόταση μομφής κατά του υπουργού και αν όχι γιατί; Μη μου πείτε γιατί θα συσπειρώσει την κοινοβουλευτική ομάδα του ΠΑΣΟΚ γιατί αυτό ακριβώς θα καταδείξει ότι οι οποίες αντιδράσεις είναι για το θεαθήναι.

  10. ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ avatar
    ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ 15/02/2011 20:30:44

    Καλά τί ερωτήσεις είναι αυτές;
    Δηλαδή πιστεύεται ότι για 4 υποβρύχια δόθηκαν μίζες 55 εκατομύρια ενώ ο ΓΑΠ και Παπακωσταντίνου υπέγραψαν για "έργο" 110 ΔΙΣΕΚΑΤΟΜΥΡΙΑ με υποθήκη ένα ολόκληρο κράτος,για την ψυχή της μάνας τους;
    Θέλουν να μου πουν ότι πέρασε από μπροστά τους μια πισίνα μέλι και δεν έβαλαν το δάκτυλο να δοκιμάσουν;
    Είναι πολλά τα λεφτά για να τίθεται θέμα ευθυξίας.

  11. Στέργιος avatar
    Στέργιος 15/02/2011 20:31:38

    Όση πολιτική ευθιξία είχε ο Αλογοσκούφης, τόση έχει κι ο Παπακωνσταντίνου.

  12. δημης avatar
    δημης 15/02/2011 20:39:50

    -Ποιός την έχασε για να την βρεί ο.......
    -Πάντως ΠΟΛΙΤΙΚΗ Α Θ Ι Ξ Ι Α ΓΙΑ ΤΟΝ κύριο ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ.....

  13. kakofonix avatar
    kakofonix 15/02/2011 22:25:28

    Το πρόβλημα είναι η αξιοπιστία του ανδρός. Με βάση όσα έχει πει στο παρελθόν, δεν είμαστε καθόλου σίγουροι αν εννοεί αυτά που είπε. Αναλυτικότερα έχω απαντήσει και σε αντίστοιχη παρέμβασή σου σε άλλο post.

    • thanasis avatar
      thanasis @ kakofonix 16/02/2011 17:33:53

      δεν μου λες τι θα κανει ο ανεπαγγελτος που
      δεν εχει κοληση ουτε ενα ενσημο και χρειαζεται
      3000 ενοικιο για να συντηρηση το σπιτι του

  14. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 15/02/2011 22:35:19

    Όπως έχει πει και η σύζυγος σε συνέντευξη ...δυσκολεύονται οικονομικά.
    Που να ζει με το επίδομα ΟΑΕΔ ο καημένος