24/04/2009 16:58
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πολιτικές αναθυμιάσεις στη χώρα των λωτοφάγων

Για τις πολιτικές αναθυμιάσεις που προκαλεί η απόφαση του εισαγγελέα Σανιδά να μη στείλει στη Βουλή τη δικογραφία που αφορά στην υπόθεση Βατοπεδίου, γράφει ο ΣΚΑΪ. Και επισημαίνει την βαρυσήμαντη νέα πολιτική παρέμβαση του πρώην προέδρου του ΣΥΝ Νίκου Κωνσταντόπουλου για τα τεκταινόμενα στην πολιτική ζωή του τόπου:

«Για ακόμη μία φορά οι πολιτικοί θεσμοί λειτουργούν υπό το νέφος των αναθυμιάσεων της διαπλοκής, με αποτέλεσμα η κοινωνία να μην εμπιστεύεται κανέναν θεσμό» σχολίασε ο πρώην πρόεδρος και πρόσθεσε: «από τα σκάνδαλα αποκαλύπτεται πως οι θεσμοί της δημοκρατίας είναι ανίσχυροι και πως η διαφθορά είναι παντού».

Συμφωνούμε απολύτως. Δεν έχουν περάσει άλλωστε και πάρα πολλά χρόνια από τότε που ο εκπρόσωπος Τύπου της ΝΔ, Γιάννης Βούλτεψης έλεγε: «ο Αλαφούζος είναι ένα ιδιωτικόν κράτος. Ένα κράτος πριβέ! Με κοινοβουλευτικό εκπρόσωπο τον κ. Νίκο Κωνσταντόπουλο και μια διακομματική κοινοβουλευτική ομάδα» - («ΕΤ» της 27/5/93).

ΣΧΟΛΙΑ

  1. san avatar
    san 24/04/2009 17:22:42

    Καλά, ο Νικόλας ο ντερμπεντέρης, ήταν αυτός που ήταν... ο Παπαθεμελής και όλα τα υπόλοιπα απολειφάδια του παλαιου ΠΑΣΟΚ, που ήταν υπουργοί επί Λαμπρακισταν, Μπομπολισταν και Τεγοπουλισταν, που... "έτρωγαν ψωμί"; τώρα ανέβλεψαν και κάνουν αντίσταση; και γιατί οι Παπαθεμελήδες δικαιούνται να αντιστέκονται και όχι οι Κωνσταντόπουλοι; μήπως το πρόβλημα δεν είναι αυτοί οι πολιτικοί, αλλά τα κρατίδια του Μπομπολισταν και του Αλαφουζουσταν και ποιός είναι πού;

  2. mikrh_loulou avatar
    mikrh_loulou 24/04/2009 17:37:16

    πες τα...!

  3. τρια πουλακια καθονταν avatar
    τρια πουλακια καθονταν 24/04/2009 18:25:50

    - δηλαδη για να ειναι αξι'ολογη η άποψη Κωνσταντοπουλου έπρεπε ως δικηγορος (γιατι τετοια συνεργασια ειχε με τον Αλαφουζο ) να πειναει? τοτε σιγουρα θα τον λεγατε φουκαρα και δεν θα δινατε καμια σημασια στο τι λεει...
    - το χειροτερο ειναι οτι η μικρη λουλου σου λεει
    "πες τα…!"
    -εκεί καταντησε η ...ανανεωτικη αριστερα υπο την καθοδηγηση του ριναλντι και του νταβανέλου
    -δεν εχει πλοιο..δεν εχει οδο....

  4. Προφήτης avatar
    Προφήτης 24/04/2009 18:26:56

    Ο κ. Νικ. Κωνσταντόπουλος είναι ένας πονεμένος άνθρωπος.
    Συμπονέστε τον.

    Α. Θα ήθελε να γίνει υπαρχηγός και μετέπειτα αρχηγός του ΠΑΣΟΚ.
    Όμως ο Ανδρέας γνώριζε το μύθο του αρχαίου τυράννου : όποιο στάχυ (κεφάλι) ξεχωρίζει, κόβεται.
    Αποτέλεσμα, ο κυρ-Νίκος να βολοδέρνει κοντά 20 χρόνια σε γκρουπούσκουλα
    Κατάληξη : να γίνει αρχηγός στο πιο μεγάλο γκρουπούσκουλο.
    Παίρνοντας τη θέση της Δαμανάκη! Τέτοιο μεγαλείο!
    Χωρίς καμιά περαιτέρω ιδιαίτερη τύχη.

    Β. Θα ήθελε, όπως έδειξε με τη φλογερή άσκηση των καθηκόντων τού Δημόσιου Κατήγορου στο Ειδικό Δικαστήριο για τον Ανδρέα, να είναι Εισαγγελέας του Αρείου Πάγου ή -τι λέμε τώρα- του Διεθνούς Δικαστηρίου της Χάγης ή μιας νέας Νυρεμβέργης.
    Ατύχησε και εδώ, περιορισθείς σε ένα αποδοτικότατο δικηγορικό γραφείο.

    Γ. Θα ήθελε να είναι Πρόεδρος της Δημοκρατίας.
    Ατυχώς, ο Καραμανλής "έκανε παιγνίδι" μαζί του και τελικά τον "έκαψε".

  5. τρια πουλακια καθονταν avatar
    τρια πουλακια καθονταν 24/04/2009 18:34:21

    @ Προφήτης
    απο κακιες καλα παμε. αριστερή συνειδηση ειναι αυτο?
    προεδρος της Δημοκρατιας σιγουρα ηθελε να γινει.
    Ομως αν ηθελε να γινει αρχηγος του ΠΑΣΟΚ θα ειχε παραμεινει στο ΠΑΣΟΚ και θα δεν θα ειχε διαγραφει
    Επι προσθετως ηταν ο μονος αρχηγος που βασανιστηκε επι χουντας.

    ΥΓ: δεν τον ψηφισα ποτε

  6. babis lazarou avatar
    babis lazarou 24/04/2009 18:37:38

    ΜΗ ΤΟΝ ΑΠΟΠΑΙΡΝΕΤΕ ΤΟΝ ΡΗΤΟΡΑ ΤΣΙΜΠΙΣΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΠΡΟΕΔΡΟΣ. ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΡΙΧΝΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΥΠΕΡΚΟΜΑΤΙΚΟ, ΕΝΩΤΙΚΟ,ΕΘΝΙΚΟ ΚΙΚΙΡΙΚΟΥΥΥΥ. ΤΩΡΑ ΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΑΥΤΑ ΜΩΡΕ ΝΙΚΟΛΑ . ΚΑΙ ΤΙ ΜΑΣ ΛΕΣ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ? ΟΤΙ ΚΑΙ Ο ΚΑΘΕ ΕΛΛΗΝΑΣ.ΠΕΣ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΟΝΟΜΑ ,ΠΕΣ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΟΝΟΜΑ.

  7. kanis avatar
    kanis 24/04/2009 18:42:34

    Κάποιος, δεν είχε γράψει προ καιρού εδώ, ότι ο Αντρέας αθωώθηκε τότε, μετά από σχετική παρέμβαση/συμφωνία των Μητσοτάκη-Κωνσταντοπούλου;
    Δεν είχα ξανακούσει κάτι τέτοιο και μου έκανε εντύπωση. Αν κανείς ξέρει, θυμάται, θέλει, ας εξηγήσει, αν στέκει κάτι τέτοιο.

  8. τρια πουλακια καθονταν avatar
    τρια πουλακια καθονταν 24/04/2009 18:47:32

    @8
    ο Ανδρεας αθωωθηκε γιατι ηταν γελοια η κατηγορία, και δεν εστεκε πουθενα.
    Δυστυχως ο ιδιος ο Αντρεας δεν εστειλε στο ειδικο δικαστηριο τον Μητσοτακη για την Καλτεστρουτσι για να μην κατηγορηθει για πολιτικη εκδικητικοτητα

  9. Προφήτης avatar
    Προφήτης 24/04/2009 18:58:57

    3πκ
    "αν ηθελε να γινει αρχηγος του ΠΑΣΟΚ θα ειχε παραμεινει στο ΠΑΣΟΚ και θα δεν θα ειχε διαγραφει"

    Μη γίνεσαι αστείος.
    Ο Ανδρέας τους έβαλε όλους στην αρχή για να δημιουργήσει πολιτικό μπούγιο και να τραβήξουν ψήφους. Στην πραγματικότητα ζητούσε μόνο πιστά σκυλιά.

    Σιγά-σιγά, όσοι είχαν χαρακτήρα, ιδεολογία και σπονδυλική στήλη, στέκονταν εμπόδιο στον αρχομανή χαρακτήρα του και καρατομούνταν.
    Ο ΝΚ υπήρξε αφελής να πιστέψει ότι είχε μέλλον σε ένα προσωποπαγές, αρχηγικό, ημιφασιστικό κόμμα.
    Τίποτα παραπάνω, τίποτα παρακάτω.
    Κατάλαβες κουλοχέρη ;

  10. τρια πουλακια καθονταν avatar
    τρια πουλακια καθονταν 24/04/2009 19:00:34

    @Προφήτης Says:
    Ο Ανδρέας τους έβαλε όλους στην αρχή για να δημιουργήσει πολιτικό μπούγιο και να τραβήξουν ψήφους. Στην πραγματικότητα ζητούσε μόνο πιστά σκυλιά.

    -Ακριβως...δεν ηταν πιστο σκυλι ο άνθρωπος...

  11. τρια πουλακια καθονταν avatar
    τρια πουλακια καθονταν 24/04/2009 19:01:49

    @
    οπως βεβαια και ο κουλοχερης...

  12. tiramola avatar
    tiramola 24/04/2009 19:02:35

    @9 3π
    Όχι μόνο για τον Παντσαβόλτα αλλά και για τις υποκλοπές...
    Θυμάται κανένας παλαιότερος τους υπαλλήλους του Γρυλάκη μετά την αποκάλυψή τους να κλαίνε , στην κυριολέξία , σε ραδιοφωνικές εκπομπές του ΣΚΑΙ?
    Ότι συζητούσαν ο Ανδρέας με τον Λαλιώτη στο τηλέφωνο πήγαινε σε κασέτα στο βαμπίρ...
    Επικοινωνιακά τους προλάβαινε πάντα γιατί είχε ακούσει τις συνομιλίες...

  13. Προφήτης avatar
    Προφήτης 24/04/2009 19:03:30

    3πκ
    Το σεβασμό μου για τον αγώνα του ΝΚ επί χούντας. Εννοείται.

    Αλλά μιλάμε για τη μεταπολιτευτική περίοδο.

  14. kanis avatar
    kanis 24/04/2009 19:11:26

    Ηθικό συμπέρασμα: Κάντε άφοβα υποκλοπές! Ο αγώνας εν έτει 2009 δικαιώνεται!

  15. Προφήτης avatar
    Προφήτης 24/04/2009 19:13:00

    @ 8 & 9
    Ο Ανδρέας αθωώθηκε ΠΟΛΙΤΙΚΑ.
    Γιατί όπως "γελοία" (εννοώ από πλευράς νομοτυπίας, επί της ουσίας κλέφταρος ήταν) παραπέμφθηκε έτσι και γελοία θα μπορούσε να καταδικαστεί.

    Το ίδιο έκανε και αυτός στη συνέχεια. Ανταπέδωσε.
    ΠΟΛΙΤΙΚΑ παρέβλεψε τους καλτεστρουτσοπαντσαβόλτες και δεν δίκασε το Μητσοτάκη.
    Θυμάται κανείς τα "Ανδρέα μου" - "Κώστα μου" ;

  16. tiramola avatar
    tiramola 24/04/2009 19:18:07

    "Ο Ανδρέας τους έβαλε όλους στην αρχή για να δημιουργήσει πολιτικό μπούγιο και να τραβήξουν ψήφους. Στην πραγματικότητα ζητούσε μόνο πιστά σκυλιά."

    Πόσο χρονών είσαι προφήτη?
    ......
    Τέτοια διαστρέβλωση της ιστορίας και τέτοια ισοπέδωση για εκατοντάδες ανθρώπους με έντονη αντιδικτατορική δράση και έντονη προσωπικότητα που τον πλαισίωσαν που έπαιξαν τον ρόλο των πιστών σκυλιών που ήθελε ο Ανδρέας...

  17. neos agrotis avatar
    neos agrotis 24/04/2009 19:28:41

    @tiramola
    Και οι τοποικες οργανώσεις (Τ.Ο) στην ίδια λογική ήταν. Οποιος ήθελε γινόταν μέλος χωρις καμμία ουσιαστική πολιτική καθοδήγηση. Μόνο και μόνο για τους ψήφους.
    Οσο για την διαστρεβλωση της ιστορίας, ειναι ξεκάθαρο οτι είσαι σε "κώμα".

  18. tiramola avatar
    tiramola 24/04/2009 19:42:56

    Είναι γεγονός ότι το διαδύκτιο προσφέρεται λόγω ανωνυμίας ώστε να ειπωθεί ότι μαλακία μπορείς να φανταστείς....
    Τι να κάνουμε , τα έχει αυτά ο "δημοκρατικός διάλογος" μεταξύ ανωνύμων...

  19. neos agrotis avatar
    neos agrotis 24/04/2009 19:48:42

    @tiramola
    Oταν δεν σου κάθεται ....λέμε την μαλακία μας και ...τελειώσαμε!!!!!!!

  20. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 24/04/2009 20:06:19

    Να σας δωσω ενα παραδειγμα.

    Ο Ριβαλντο, ηταν και ειναι παικταρας. Οταν ηρθε στο γαυρο ολοι ειμασταν μαζι του και τον χειροκροτουσαμε. Οταν εφυγε... το εριξε στο ζειμπεκικο στα κιτρινα και μιλουσε χωρις κανεναν σεβασμο τουλαχιστον σε ολους εμας που τον αγαμησαμε.

    τι να κανουμε τωρα?? να λεμε τι καλο παιδι ειναι ο Ριμπο επειδη μας εδωσε 2 πρωταθληματα?? ΟΧΙ ειναι κωλοπαιδο. τελος΄.

    το "πιασατε" φανταζομαι..

    ΠΠ

  21. tiramola avatar
    tiramola 24/04/2009 20:15:10

    Γιατί με συμπονάς?
    Είμαι άρρωστος?
    Στεναχωρημένος?
    Μήπως περιμένω διορισμό από το ΠΑΣΟΚ?
    Για ποιές προτάσεις που κατατίθενται για διαβούλευση μιλάς?
    Έχεις δει πολλές?
    Διότι εγώ εκείνο που βλέπω είναι κυριώς ένα ανελέητο βρισίδι επι δικάιων και αδίκων...
    Δηλαδή και η Μελίνα ή ο Γεννηματάς πιστά σκυλιά?
    Είναι μία από τις "πρότασεις" του προφήτη αυτή που την καταθέτει για διαβούλευση?

  22. ataktos avatar
    ataktos 24/04/2009 20:31:25

    san- μην αδικείς τον Νικόλα που πρώτος μίλησε και επέμενε στο ντεμπεντερισμο μνήμη ευτηχος διαθέτουμε μην άδικης τον εαυτό σου με της εξυπνάδες

  23. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 24/04/2009 20:42:15

    ROMTELECOM !!!!!!

    ερχεται...... !!!


    ΠΠ

  24. kanis avatar
    kanis 24/04/2009 20:45:09

    απο που έρχεται;

  25. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 24/04/2009 20:51:26

    απο τα χαρτια και τις καταθεσεις....

    μονο εγω νομιζεις θυμαμαι?? χαχαχα θυμουνται κ αλλοι επιλεκτικα ΠΑΝΤΑ.

    ROMTELECOM = το μεγαλο πηγαδι ! με κουβα ΙΝΤΡΑΚΟΜ να τραβαει τα νερα να ποτιζει το χωραφι... το πρασινο ...

    ΠΠ

  26. Προφήτης avatar
    Προφήτης 24/04/2009 21:53:20

    Ωωωπ !
    Καλά μού τους θυμίσατε.
    Μελίνα και Γεννηματάς.

    Πρώτα απ’ όλα, μανιακοί καπνιστές.
    Που «ηρωοποιήθηκαν» επειδή «έφυγαν βασανιστικά».
    Αλλά έτσι σε στέλνει το τσιγάρο, με ΧΑΠ και καρκίνο.

    Και γεμίσαμε μνημεία με τ’ όνομά τους. Πριν αποφανθεί η Ιστορία.
    Κατά την πρακτική των Στάλιν, Μάο, Κιμ Ιλ Γιονγκ.
    Σταθμός «Μελίνα». Γιατί ;
    Νοσοκομείο «Γεννηματάς». Γιατί;

    Τι έκαναν;
    Σκυλιά του Ανδρέα ήταν.

    Η μία, θεατρίνα, κατ’ άλλους με ταλέντο κατ’ άλλους χωρίς, τού έδινε πρόσβαση σε «ανθρώπους της Τέχνης».
    Μπορεί και να του πάσαρε γκόμενες απ’ «το Χώρο».
    Ρήμαξε τον Πολιτισμό. Κατά κοινή ομολογία δεν διέθετε προσόντα διοίκησης.
    Οι γυφτοπασόκοι βέβαια θεωρούν ότι έκανε τεράστιο έργο. Αυτό είναι το επίπεδό τους, αντίστοιχο κριτήριο αποτίμησης διαθέτουν.

    Διεκδίκησε τα Ελγίνεια. Συμφωνώ. Αναγνωρίζω.
    Αλλά το θέμα είχε δόξα, δημοσιότητα, παγκόσμια προβολή.
    Αυτό που επιζητούσε η θεατρίνα. Να βρίσκεται πάντα στους προβολείς της δημοσιότητας.
    Ενώ τους εγχώριους αρχαιολογικούς χώρους που δεν είχαν δημοσιότητα τους άφησε να ρημάξουν.

    Γεννηματάς. Επί χούντας μηχανικός στην Τεχνική Υπηρεσία της Τραπέζης της Ελλάδος.
    Ικανός στο να κρατά ισορροπίες και να συμβιβάζει καταστάσεις και πρόσωπα στο ΠΑΣΟΚ. Σε όφελος του Ανδρέα, εννοείται.
    Αυτή ήταν η μεγάλη του «προσφορά». Ένα υψηλόβαθμο κομματόσκυλο.
    Που τον φάγαμε κι αυτόν στη μάπα σαν «σωτήρα».
    Έμαθε, στο κεφάλι του κασίδη : το δικό μας.
    Ρωτήστε γιατρούς που γνωρίζουν. Όχι αρνητική, αλλά και τίποτα το ιστορικό η υπουργεία του.
    Και μας κληροδότησε και το παρτσακλό, που νομίζει ότι είναι η «πορφυρογέννητη πριγκίπισσα του ΠΑΣΟΚ».

  27. Orestios avatar
    Orestios 24/04/2009 21:59:18

    @ 27
    Πιπέρι!

  28. hiong avatar
    hiong 24/04/2009 22:13:36

    @27
    Προφητάκο, είναι φανερό ότι έχεις μεγάλη θητεία σε γαλάζια καφενεία. Φοβερή η πολιτική σου συγκρότηση και άκρως αντικειμενική η προσέγγισή σου στα πράγματα. Μόνο που είσαι πολύ μπανάλ. Τραγικός... όσο για τον Ορέστιο τα έχω πει ξανά. Τόλη, σε καταλάβαμε...

  29. Προφήτης avatar
    Προφήτης 24/04/2009 22:20:59

    @29 hiong
    σε -ακο να προσφωνήσεις τους φίλους σου.
    Άϊντε, κακομοίρη.

  30. hiong avatar
    hiong 24/04/2009 22:21:43

    Καλά προφητούλη, ή προτιμάς Τούλη;

  31. Orestios avatar
    Orestios 24/04/2009 23:15:00

    @ 29
    Έχεις φάει κόλημα εσύ με αυτόν τον Τόλη. Ας είναι, έχει πλάκα.

  32. Orestios avatar
    Orestios 24/04/2009 23:17:59

    @ 33
    Πονά η αλήθεια μερικές φορές.

  33. Aris lalidis avatar
    Aris lalidis 24/04/2009 23:25:40

    ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟΝ ΚΑΠΕΤΑΝ ΝΙΚΟΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΡΕΣΤΕΝΑ,ΣΤΗ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΕΞΕΦΤΑΡΗ ( ΑΥΤΟΥ ΠΟΥ ΑΘΩΩΘΗΚΕ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΚΕΤΤΑ ΤΟΥ ΤΑΜΠΥ )ΝΑ ΕΞΑΠΟΛΥΕΙ ΧΕΙΜΑΡΡΟΥΣ ΒΕΡΜΠΑΛΙΣΜΟΥ.
    ΝΟΜΙΚΕΣ,ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ,ΗΘΙΚΟΠΛΑΣΤΙΚΕΣ,ΙΣΤΟΡΙΚΕΣ ΜΠΟΥΡΜΠΟΥΛΗΘΡΕΣ.
    ΕΛΕΓΕ,ΕΛΕΓΕ,ΕΛΕΓΕ..
    ΜΕ ΤΟ ΓΛΑΡΟ ΒΛΕΜΜΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΡΡΩΣΤΟ ΝΑΡΚΙΣΣΙΣΜΟ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΟ ΤΗΛΕΓΡΑΦΗΜΑ ΣΤΗ ΜΑΝΝΑ ΤΟΥ,ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΤΩΝ ΓΕΝΝΕΘΛΙΩΝ ΤΟΥ.
    Η ΠΑΤΡΙΔΑ ΚΡΑΤΗΣΕ ΤΗΝ ΑΝΑΠΝΟΗ ΤΗΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΑΠΟΦΑΝΘΕΙ Ο ΜΕΓΑΣ ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΥΣ ΤΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ(ΕΔΩ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΤΟ ΓΕΛΙΟ):
    " ΑΠΟ ΕΔΩ ΔΕΝ ΠΑΡΗΛΑΣΕ Η ΑΛΗΘΕΙΑ"
    ΝΙΚΟΛΑΣ ΕΦΑ.

  34. Orestios avatar
    Orestios 24/04/2009 23:42:45

    @ 37
    Τον καθρέπτη σου κοιτάς?
    Πολύ μεγάλος εκνευρισμός στο ΠΑΣΟΚ σήμερα.

  35. Orestios avatar
    Orestios 24/04/2009 23:54:18

    Πολλά νευράκια στο ΠΑΣΟΚ σήμερα.

  36. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 24/04/2009 23:54:59

    @35.

    απο τα καλυτερα σημερα !!

    "ο Ανδρέας δεν έκανε περιουσίες ( ΟΧΙ ΜΩΡΕ ΕΝΑ ΚΩΛΟΣΠΙΤΙ ΜΕ ΔΑΝΕΙΚΑ ΚΑΙ $$$ ΝΑ ΖΟΥΝ ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΣΟΙ ΤΟΥ ΓΙΑ 3 ΓΕΝΙΕΣ ) και ωφελήθηκε η μεγαλύτερη μερίδα του λαού ( ΝΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΝΤΕΜΕΚ ΑΝΤΙΣΤΑΣΙΑΚΟΙ, ΟΙ ΠΑΡΑΝΟΜΑ ΕΛΛΗΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΙ ).δεν χώρισε την ελλάδα στα δύο ( ΧΑΧΑ ΜΗΝ ΤΟ ΞΑΝΑΠΕΙΣ !! Ο ΛΑΟΣ ΔΕΝ ΞΕΧΝΑ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΔΕΞΙΑ ) δεν ψήφισαν και τα δέντρα για να πω χειρότερα."

    ΑΣΕ ΠΟΥ ΕΔΩΣΕ ΣΥΓΧΩΡΟΧΑΡΤΙ ΓΙΑ ΜΙΑ 500ΡΑ ΕΚ ΔΡΧ ΔΩΡΑΚΙ... ΜΙΛΑΜΕ ΗΤΑΝ ΜΑΚΡΑΝ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ.

    ΠΠ

  37. Aris lalidis avatar
    Aris lalidis 24/04/2009 23:59:53

    Anonymous
    ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ.η ΗΣΟΥΝ ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ/Α ΣΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΕ η ΠΑΘΑΙΝΕΙΣ ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΗ ΑΜΝΗΣΙΑ.
    Ο ΑΝΤΡΕ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑ;
    ΞΕΧΑΣΕΣ ΤΑ ΜΠΛΕ ΚΑΙ ΠΡΑΣΙΝΑ ΚΑΦΕΝΕΙΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΧΩΡΙΟ,ΟΠΟΥ ΟΛΟΙ ΕΤΡΕΜΑΝ ΤΟΝ ΠΡΑΣΙΝΟΡΟΥΦΙΑΝΟ ΤΗΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΩΧΟ!!!;
    ΞΕΧΑΣΕΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΣΚΑΤΟΨΥΧΟ ΦΑΣΙΣΤΟΕΙΔΕΣ,ΤΟ ΜΕΝΙΟ ΚΑΙ ΤΗ ΣΥΜΒΟΛΗ ΤΟΥ ΣΤΟ ΔΙΧΑΣΜΟ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ;
    ΠΟΙΑ ΜΕΡΙΔΑ ΩΦΕΛΗΘΗΚΕ;ΠΛΟΥΤΙΣΑΝ ΟΛΑ ΤΑ ΛΙΓΔΟΤΑΓΑΡΑ ΑΠΟ ΤΗ ΛΗΣΤΕΙΑ ΤΟΥ ΚΡΑΤΙΚΟΥ ΚΟΡΒΑΝΑ,ΚΑΙ ΥΠΟΘΗΚΕΥΤΗΚΕ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΙΑΣ ΟΛΟΚΛΗΡΗΣ ΓΕΝΙΑΣ.
    (ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ ΕΝΑ ΔΩΡΑΚΙ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟ, ΕΙΧΕ ΑΝΑΦΩΝΗΣΕΙ Ο ΜΕΓΑΣ ΜΑΓΙΣΤΡΟΣ ΤΗΣ ΑΡΠΑΧΤΗΣ).
    ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΨΗΦΙΣΑΝ ΤΑ ΔΕΝΤΡΑ ΕΠΙ ΠΑΣΟΚ,ΨΗΦΙΣΑΝ ΟΜΩΣ ΟΙ ΤΣΕΤΣΕΝΟΙ,ΟΙ ΟΥΖΜΠΕΚΟΙ ,ΟΙ ΕΒΡΑΙΟΙ ΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΑΣ,ΤΟ 2000 ,ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΕΜΕΝΑΝ 150 ΑΤΟΜΑ ΣΕ ΕΝΑ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ!!!!
    ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ ΠΡΟΙΚΑ ΤΟΥ ΡΟΖΕΝΣΤΑΙΝ(ΡΟΖΑΚΗ) ΚΑΙ ΤΟΥ ΣΗΜΙΤΑΡΑ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΟΦΑΓΟΥ.
    ΜΗΝ ΠΡΟΚΑΛΕΙΣ anonymous.ΔΕΝ ΣΕ ΠΑΙΡΝΕΙ.

  38. Aris lalidis avatar
    Aris lalidis 25/04/2009 00:35:07

    ΕΡΩΤΗΣΗ,ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΑΡΧΗ, ΠΡΟΣ ΤΙΡΑΜΟΛΑ,ANONYMOUS ΚΑΙ ΛΟΙΠΕΣ ΜΕΤΕΜΨΥΧΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΜΕΝΙΟΥ:
    ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΤΑ ΜΕΤΑΛΛΕΙΑ TVX ΣΤΗ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ,ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΑΝΗΚΟΥΝ;

  39. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 25/04/2009 01:01:13

    Αυτα τα δανεικα τα γυρισε ποτε η κληρονομος του συγχωρεμενου του Αντρεα για το σπιτι στην Εκαλη??

    Αγορα 170 εκ δρχ.

    Δανεια προσωπικα !!! --->

    Γιάννης Αλεξίου 10 εκ.
    Θέμης Λαμπρινόπουλο 20 εκ.
    Τζορτζ Χάλαγκ 65 εκ.
    Κάρολο Παπούλιας 10 εκ.
    Γιώργος Κατσιφάρας 20 εκ.
    Αντώνης Λιβάνης 30 εκατ.

    ΠΠ

  40. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 25/04/2009 01:08:41

    @43

    για πες μου, ειμαι περιεργος. Γνωριζω οτι ηταν μετοχοι η ΕΛΑΚΤΩΡ και η EUROPEAN GOLDFIELDS και οτι εχει χαθει λιγο η μπαλλα με κατι μεταβιβασεις μετοχων περα δωθε πανω κατω .....

    ΠΠ

  41. thanos avatar
    thanos 25/04/2009 03:14:31

    Με δόξα και τιμή μας παρουσιάζει σήμερα στο εξώφυλλο του ο Αδέσμευτος Τύπος τη χθεσινή αποκάλυψη του ανδριάντα του εθνάρχη Κωνσταντίνου Καραμανλή στην Ρόδο...


    Για ποιο λογο στησανε αγαλμα στο "χατουμη" δικηγορισκο απο την Πρωτη Σερρων?

  42. Το πνεύμα του Μάη avatar
    Το πνεύμα του Μάη 25/04/2009 05:56:40

    Ο "Τολης" γυφτοπασόκος από την Κρήτη με ψηφιακές αρπαχτές ελέω Λαλιώτη είναι ?

  43. Aris lalidis avatar
    Aris lalidis 25/04/2009 15:35:55

    @45
    ΟΣΕΣ ΜΕΤΑΒΙΒΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΚΙ ΟΣΟ ΝΑ ΧΑΘΕΙ Η ΜΠΑΛΛΑ,ΞΑΝΑΓΥΡΙΖΕΙ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΚΤΗ ΜΕ ΤΟ ΑΞΕΠΕΡΑΣΤΟ ΚΟΝΤΡΟΛ.ΤΗΣ κας ΤΣΑΝΤ.
    Ο ΓΩΓΟΣ ΔΕΝ ΑΦΗΝΕΙ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΤΣΑΡΚΑ ΤΟΥ ΑΠΟ ΣΤΡΑΤΩΝΙ ΜΕΡΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΡΙΞ.

  44. Πυροπαθής avatar
    Πυροπαθής 25/04/2009 16:20:50

    Όταν μιλάμε με κομματικές παρωπίδες αυτές οι εξυπνάδες ακούγονται.
    Έχει πλάκα πάντως ο Ορέστιος.