01/09/2008 12:32
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πολεμικό κλίμα στο ΠΑΣΟΚ

Εβδομάδα εκπλήξεων και πολιτικών εξελίξεων με πρωτοβουλία του κ. Γ. Παπανδρέου προαναγγέλλει το ΠΑΣΟΚ, λίγες ώρες μετά τη δημοσίευση της δημοσκόπησης που φουσκώνει τα πανιά του Κινήματος.

Σύμφωνα με τα σημερινά ΝΕΑ το ΠΑΣΟΚ ετοιμάζει «σχέδιο ανατροπής» με μια «αποκάλυψη σοκ» για τη Νέα Δημοκρατία. Άλλες πληροφορίες αναφέρουν ότι ο κ. Παπανδρέου θα καταθέσει βίντεο από το οποίο προκύπτουν σοβαρές παρατυπίες κατά τη διάρκεια των ψηφοφοριών για την αναθεώρηση του Συντάγματος. Τα στοιχεία υποτίθεται πως αποδεικνύουν μια επιχείρηση καταστρατήγησης των δημοκρατικών θεσμών, στην οποία εμπλέκονται υψηλόβαθμα στελέχη της Ν.Δ.

Προς το παρόν τηρείται άκρα μυστικότητα για την αποκάλυψη, αφού ούτε και στενοί συνεργάτες του κ. Γ. Παπανδρέου δεν φαίνεται να την γνωρίζουν. Στελέχη πάντως του ΠΑΣΟΚ με τα οποία επικοινωνήσαμε μας είπαν ότι ειδοποιήθηκαν από τα κεντρικά να βρίσκονται σήμερα στην Αθήνα, όσοι δεν έχουν επιστρέψει ήδη. Σύμφωνα με τον ΕΤ στενοί συνεργάτες του κ. Παπανδρέου έλεγαν χθες ότι «στη ΔΕΘ θα πάμε με άλλο κλίμα. Να είστε στην πρίζα. Γράψ’ το όπως σου το λέω…».

Ενημέρωση 1:07 μμ Νεότερες πληροφορίες αναφέρουν ότι οι αποκαλύψεις αφορούν σκάνδαλο μαύρου πολιτικού χρήματος που έγινε εν γνώσει του Μαξίμου. Θα δούμε

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Αθανάσιος Ι. avatar
    Αθανάσιος Ι. 01/09/2008 13:06:56

    Καλά και οι πεθαμένοι θα μας βγάζουν λόγο .Καληνύχτα.

  2. διπλωμάτης avatar
    διπλωμάτης 01/09/2008 13:16:38

    αφορά υπουργό πρωτοκλασάτο της ΝΔ που μέρος της μίζας την κατέθεσε στο ταμείο της Ρηγίλλης...θα κλάψουν μανούλες.

  3. jordan avatar
    jordan 01/09/2008 13:39:42

    ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΤΟ ΜΑΓΝΗΤΟΣΚΟΠΕΙΝ ΕΣΤΙΝ ΑΜΑΡΤΗΜΑ
    ΓΙΑ ΤΟ ΔΕ ΤΑΠΕΙΑΝΕΙΝ ΑΡΜΟΔΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ

  4. rs avatar
    rs 01/09/2008 13:40:17

    Τά 'περνε και η Ν.Δ.; Και πρωτοκλασάτο στέλεχος;Τί λες βρέ παιδί μου!!!
    Ρε δε πάνε να .... λέω 'γω.
    Και τί περιμένουν δηλαδή; Με τέτοιες "αποκαλύψεις" θα σωθούν;
    Και ο κόσμος τι θα πέι; Ε! αφού κλέβουν και οι ΝΔτες, να φύγουν και να έρθει πάλι το ΠΑΣΟΚ που επίσης ....τά 'περνε και μάλιστα πιό επιστημονικά.
    Μας φτύνουν και θέλουν να λέμε ότι βρέχει ή κάνω λάθος;

  5. ataktos avatar
    ataktos 01/09/2008 14:21:08

    μια μαμα δυο τεκναααα

  6. ataktos avatar
    ataktos 01/09/2008 14:23:14

    με Παπατζη και Καραμανλη γεννηθηκα
    αφηστε με να φυγω οπως γουσταρω!!!

  7. Greek citizen avatar
    Greek citizen 01/09/2008 14:37:18

    ΡΕ!!! ΕΛΠΙΔΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ, ΣΤΟΧΟΙ, ΚΑΙ ΟΡΑΜΑ!! ΟΧΙ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟΣ Ή ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ! ΤΙ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΝΟΥΜΕ? ΑΝ Η ΝΔ ΤΑ "ΠΕΡΝΕΙ" ΤΩΡΑ ΚΑΙ "ΜΕΤΑ" ΤΟ ΠΑΣΟΚ! ΕΛΕΟΣ!! ΔΩΣΤΕ ΕΛΠΙΔΑ ΚΑΙ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ!!!

  8. Nick avatar
    Nick 01/09/2008 14:41:23

    Φαίνεται ότι η Miezens άνοιξε πολλά μέτωπα...

  9. Καρμελιτα avatar
    Καρμελιτα 01/09/2008 14:44:54

    Aποριας αξιον πως οι Ευρωπαιοι ηγετες δεν πηραν ακομη την Κυβερνηση της Ρεμουλας με τις τοματες.

  10. velvet avatar
    velvet 01/09/2008 15:18:11

    Μόλις τώρα το troktiko έγραψε ότι το θέμα αφορά λαθορχειρία του βουλευτή Αγοραστού στη ψηφοφορία για την αναθεώρηση του συντάγματος.

  11. factorx avatar
    factorx 01/09/2008 15:29:47

    Βίντεο, στο οποίο φαίνεται να αλλοιώνονται ψηφοδέλτια βουλευτών της ΝΔ, οι οποίοι δεν πειθάρχησαν στην κομματική γραμμή κατά την ψηφοφορία για την συνταγματική αναθεώρηση, παρουσίασε το μεσημέρι της Δευτέρας το ΠΑΣΟΚ. Η αλλοίωση γινόταν από βουλευτή της ΝΔ.

    Όπως μετέδωσε το Mega, το βίντεο διάρκειας 15 λεπτών από τα πρακτικά της Βουλής παρουσιάζει ψηφοφορία της 27ης Μαΐου. Εκεί φαίνονται δύο βουλευτές της ΝΔ να παραλαμβάνουν τα ψηφοδέλτια των συναδέλφων τους και να αλλάζουν όσα δεν ακολουθούσαν την κομματική γραμμή.

    Τα αλλοιωμένα ψηφοδέλτια φτάνουν τα δέκα και δεν θα άλλαζαν το αποτέλεσμα της ψηφοφορίας.

    Μετά την επανίδρυση του κράτους, η ΝΔ επανιδρύει και τη Βουλή, ήταν το πρώτο σχόλιο του ΠΑΣΟΚ.

  12. Nick avatar
    Nick 01/09/2008 15:33:46

    Μάλλον το ΠΑΣΟΚ φταίει και γι'αυτό. Ικανούς τους έχω να το πούν.

  13. rs avatar
    rs 01/09/2008 16:10:53

    Αν όντως συνέβη αυτό σημαίνει οτι ακόμη δεν έχουμε πιάσει...πάτο.
    Μπορεί όμως να μου εξηγήσει κάποιος, πώς αυτό το "ξεβράκωμα" της ξεφτίλας που επιδίδονται οι μεν για τους δε, βγάζοντας ο ένας τα άπλυτα του άλλου στην φόρα, θα οδηγήσει στην ... ανάκαμψη που εναγωνίως ψάχνουν και οι δύο;
    Για τόσο "κάφρους" μας περνάνε;Το θέμα είναι ποιός έκανε τις περισσότερες (ή τις λιγότερες) λαδιές ή οτι και τα δύο κόμματα περιλαμβάνουν στις τάξεις τους "λουλδούδια για μύρισμα";

  14. sofia avatar
    sofia 01/09/2008 16:29:37

    BIA KAI NOTHEIA,AYTH EINAI H DEKSIA,AS MATHENOUN OI NEOTEROI.APO GERMANIA

  15. nas avatar
    nas 01/09/2008 17:05:04

    Καλά ρε συντρόφια...γιατί "ταράζεστε" αν αποκαλυφθεί επίσημα και ο Τσουκάτος της Ν.Δ.; σε τι πειράζει να ξεκινήσει απο μηδενικής βάσεως η επιλογή για το ποιά λαμόγια θέλουμε να μας κυβερνούν; τόσο... παρθένους στην κλεψιά θεωρούσατε τους δεξιούς; βρε χειρότεροι και απο θεονήστικους χαχόλους έπεσαν πάνω στα παξιμάδια! Δεν άφησαν τίποτε όρθιο. Μέχρι και τους καλόγερους έβαλαν σε πειρασμό και τους εξεφτέλισαν... πίσα και πούπουλα τους χρειάζονται... στις μάρες, τις σάρες και το κακό συναπάντημα που οι νταβατζήδες έβαλαν να μας κυβερνήσουν...

  16. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 01/09/2008 17:08:53

    οποιος μπει σε μπουρδελο και βρει την Ακαδημια Αθηνων να μας ενημερωσει !!!

    Συμφωνα δε με την κβατνομηχανικη, ο παρατηρητης επηρεαζει το αποτελεσμα της παρατηρησης. Υπαρχουν διτες καταστασεις στα παντα. Ειναι Φιλοσοφικο το θεμα δε νομιζετε?

    ΠΠ

  17. Στέργιος avatar
    Στέργιος 01/09/2008 17:41:38

    Θα μας δείξουν και βίντεο από την εκλογή Σαρτζετάκη και τον Αλευρά να κοιτάζει τον φάκελλο με το ψηφοδέλτιο κόντρα στο φως για να δει αν είναι ροζ;

  18. rs avatar
    rs 01/09/2008 17:49:40

    Αγαπητέ nas,
    πάνε πολλά χρόνια που δεν "ταραζόμαστε" από τίποτε πλέον.
    Και να σου πώ κάτι; Ούτε και με νοιάζει ποιός είναι ο "Τσουκάτος" της ΝΔ, διότι το θέμα δεν είναι τα πρόσωπα, αλλά οι μηχανισμοί σύλησης του κράτους.
    Και εδώ σε πληροφορώ δεν με ενδιαφέρει ούτε ποιός θα βγεί πρώτος ούτε ποιός έχει τον αρτιότερο μηχανισμό.... συγκάλυψης. Όλοι τους (ΠΑΣΟΚ, ΝΔ) είναι ικανοί για όλα κΑΙ ΤΑ ΈΧΟΥΝ ΚΆΝΕΙ ...ΌΛΑ.
    Συγνώμη αλλά ...Αϊ ΣΙΧΤΙΡ επιτέλους.
    Η αλαζονία το θράσος και η χυδαιότητα έχουν καλύψει τα πάντα.
    Και επί του συγκεκριμένου τώρα:
    Τί στο διάολο άλλαξαν αυτές οι δύο σημερινές αποκαλύψεις για την ΝΔ;
    Ή μήπως ...εξιλεώθηκε το ΠΑΣΟΚ;