01/10/2007 15:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ποιός στηρίζει τον κ. Τζιώτη;

Γελάνε βέβαια στο ΠΑΣΟΚ με την τέταρτη υποψηφιότητα για την αρχηγία, εκείνη του Δημήτρη Τζιώτη, αλλά από το παρασκήνιο βγαίνουν ενδιαφέρουσες ειδήσεις. Όπως γράψαμε ήδη (βλ. εδώ) ο κ. Τζιώτης είναι Διευθύνων Σύμβουλος της εταιρείας δημοσίων σχέσεων, Cleverbank,  πρόεδρος της οποία είναι ο «άνθρωπος» της Γιάννας Αγγελοπούλου, Μιχάλης Ζαχαράτος. Όπως μαθαίνουμε τώρα, στην ίδια εταιρεία απασχολείται και ο άλλος επικοινωνιολόγος της Χαρ. Τρικούπη, ο Γιάννης Ρουμπάτης (παραιτήθηκε μετά τα επεισόδια στην κοινοβουλευτική ομάδα). Εκεί λέγεται ότι εργάζεται επίσης και η κόρη του Κώστα Λαλιώτη.

Είναι γνωστό, ότι ο κ. Τζιώτης ήταν υποψήφιος δήμαρχος του ΠΑΣΟΚ στην Βουλιαγμένη το 2006 με αντίπαλο τον κ. Κασιδόκωστα. Αυτό που δεν είναι γνωστό είναι ότι μια ημέρα πριν ανακοινώσει ότι κατεβαίνει με το ΠΑΣΟΚ είχε κλείσει με τη …ΝΔ. Λέγεται επίσης ότι τότε είχε εξασφαλίσει την υποστήριξη Αράβων δισεκατομμυριούχων από το Dubai, στους οποίους είχε υποσχεθεί να κατασκευάσει πολυτελές καζίνο μέσα στη …θάλασσα, αν έβγαινε δήμαρχος.

Ο κ. Τζιώτης ήταν μόνιμο μέλος στις συσκέψεις της Χαριλάου Τρικούπη προεκλογικά και στενός συνεργάτης του Κ. Λαλιώτη. Οπότε κανείς δεν μπορεί να αποκλείσει ότι πίσω από την υποψηφιότητά του κρύβεται ο μεγάλος μηχανορράφος, σε μια απόπειρα γελοιοποίησης της διαδικασίας διαδοχής. Όλα μπορεί να τα περιμένει κανείς από αυτούς του επικοινωνιολόγους.

Ενδιαφέρον έχει , τέλος, η πληροφορία ότι ο κ. Τζιώτης συνεργάζεται στενά με τον Αλ. Ζορμπά, στενό συνεργάτης για θέματα επικοινωνίας του Δημήτρη Αβραμόπουλου. 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. μπραβο, το βρήκες avatar
    μπραβο, το βρήκες 01/10/2007 21:46:57

    Λοιπόν ξερόλα που έγραψες-έστειλες τις πληροφορίες..!

    Ο Τζιώτης είναι απο τα ανερχόμενα πολιτικά αστέρια και αυτή την στιγμή παίζει κορώνα ή γράμματα την δουλεία του και ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ ΤΟΥ ΚΥΡΟΣ!

    Ο Παπανδρέου του ανέθεσε εν' λευκό' το Κάθε Μέρα Πολιτης και μιλάει γιαυτόν με κολακευτικά σχόλια.

    Καταρχήν άμα αρχίσει να μιλάει ο Τζιώτης για πολιτική θα σας πέσουν σε όλους τα μούτρα.
    Απλά, οι φαιδροί Έλληνες Δημοσιογράφοι, θέλουν να μιλούν μόνο για ...κουτσομπολιά και Lifestyle!

    O Ρουμπάτης πέρασε ένα φεγγάρι απο την Cleverbank kai πρέπει να έχει αποχωρήσει εδώ και 5 χρόνια.

    Ο Ζαχαράτος, ηλίθιε που το παίζεις ότι είσαι στα μέσα και στα έξω, δουλέυει εδώ και ενά μιση χρόνο στον Ελεύθερο Τύπο και τον έχουν δείξει πολλές φορές και οι εφημερίδες.

    Η Κόρη του Λαλιώτη, δουλεύει σε διαφημιστική εταιρεία στο Κολωνάκι, γνωστού κοσμικού Image maker.

    O Tζιώτης είχε καταθέσει επίσημη πρόταση για το πρόγραμμα του ΠΑΣΟΚ και χαίρει μεγάλης εκτίμησης απο την πληοψηφία των ανθρώπων της Χαριλάου Τρικούπη.

    Έχει τρομερή εμπιστοσύνη στον εαυτό του και τον εμπιστεύτηκε o Prodi για επικοινωνιολόγο του πέρυσι..!

    Όλόκληρο κυβερνών συνασπιστικό κόμμα έδειξε εμπιστοσύνη σε έναν Έλληνα, και εσείς ασχολείσται ....

    Να μας κυβερνάει μια ζωή ο Πολύδωρας, Ο Κουλούρης, Ο Πετσάλνικος, ο Βουλγαράκης και ο Λιάνης.

    Αυτό μας αξίζει!

    Αντί να κάτσουμε να ακούσουμε έναν άνθρωπο με μπάλες, πάμε να τον φάμε επειδή δεν είναι με zastava αλλά με Πορσε.

    Υποκριτές!
    Υποκείμενα!

  2. factorx avatar
    factorx 01/10/2007 23:50:08

    Απάντηση στο προηγούμενο σχόλιο
    Σβήσαμε από το προηγούμενο σχόλιο τις χυδαίες εκφράσεις. Γράφετε ότι θέλετε , αλλά μην βρίζετε. Κατά τα άλλα γιατί τόσο αγανάκτηση; Ο κ. Ρουμπάτης δεν πέρασε μόνο από εκεί, αλλά είχε και σημαντικό ρόλο. Ο κ. Ζαχαράτος αναφέρεται ακόμα ως «πρόεδρος και διευθύνων σύμβουλος» στους καταλόγους που ψάξαμε στο Ιντερνέτ.. Αν πήγε στον Ε. Τ. αυτό αλλάζει τίποτα στις σχέσεις του με τον κ. Τζιώτη; Για την κόρη του Λαλιώτη είσαι σίγουρος; Κατά τα άλλα ψυχραιμία. Η διακήρυξη του κ. Τζιώτη μας άρεσε, αν και δεν μάλλον δεν είναι γραμμένη από τον ίδιο, όπως φαίνεται. Όσο για την Porsche, μην κάνεις έτσι, ρε μεγάλε. Ούτε καν Ferrari δεν είναι.

  3. μπραβο, το βρήκες avatar
    μπραβο, το βρήκες 02/10/2007 11:41:26

    Mένω Νότια.

    Γνωρίζω φίλους του Τζιώτη και απο εκεί έχω τις πληροφορίες.

    Στο site της εταιρείας του δεν αναγράφεται ο Μιχάλης Ζαχαράτος και εκτός αυτού είναι γνωστό στην πιάτσα ότι έχει πάει στον Ε.Τ.

    Είδες καμία στηριξη του τύπου στον Τζιώτη αυτές τις μέρες;
    Είδες καμία άλλη εφημερίδα να στηρίζει Τζιώτη;

    Dηλαδή ρε μάγκα ανοίγεις ένα Τhread και γράφεις τόσο ...υπεύθυνα τα στοιχεία του Google..;

    Αυτό είναι έρευνα;

    Pap@ria erevna kaneis!

    Να μου πείς ότι είναι τρελλός , καιροσκόπος, οπορτιουνιστής, να το καταλάβω..!

    Αλλά είσαι εμπαθής πίσω απο ένα πληκτρολόγιο με συκοφαντική διάθεση..!

    Γιατί δεν γράφεις ότι έφυγε απο τον σίγουρο, παχυλό μισθό του 2004 και ίδρυσε δική του εταιρεία;
    Γιατί δεν γράφεις ότι κατέθεσε ένα πλήρες, άρτιο και απόλυτα οραματικό π΄ρόγραμμα για τον Δήμο Βουλιαγμένης και γράφεις για καζίνα και άλλες τέοιες μαλακίες..;

    Εμείς στην Γλυφάδα όταν είδαμε το πρόγραμμα του Τζιώτη για το Δήμο Βουλ/μένης, μας έπεσαν τα μούτρα..!

    Και εσύ, μάγκα του πληκτρολογίου.....ΑΚΥΡΩΝΕΙΣ έναν άνθρωπο με μια γελοία ρουφιανο-έρευνα που έκανες?

    Οι Βloggers, έχουμε αρχίσει λίγο να ξεφεύγουμε..!


    Εμένα λοιπόν μάγκα μου, μ΄αρέσει ο Τζιώτης γιατί τουλάχιστον δεν είναι κανένας πειναλέος σαν τα λαμόγεια που έχουν μαζευτεί σε όλα τα κόμματα.

    Όταν αποφασίζει φτωχός να ασχοληθεί με την πολιτική, λέμε......α το λαμόγειο, μυρ΄΄ιστηκε κρέας και μπήκε..!

    όταν αποφασίζει ευκατάστατος λέμε....ά το λαμόγειο , θέλει να φάει και άλλα...!

    Ωραια λογική ρε Fuctorx..!

    H 60παλαιοκομματικός , συντηριτικός του κερατά είσαι, ή πολύ κομπλεξικός!

    Χωρίς περικοπές..!

  4. μπραβο, το βρήκες avatar
    μπραβο, το βρήκες 02/10/2007 11:46:00

    Φάτε τώρα,

    Βουλγαράκηδες,
    Αποστολίτσες Μίλένες,
    Πολύδωρες,
    Μαριέτες,
    Κουλούρηδες,
    Πετσάλνικους,



    Αυτοί μας αξίζουν..!
    Συντηρητικές κότες...κουτσομπόλες, Τατιανοδίετες!

  5. ουτις avatar
    ουτις 02/10/2007 12:29:14

    Προς:
    "μπραβο, το βρήκες"

    Πριν μπουκάρεις σε ένα blog
    για να βρίσεις μάθε πρώτα
    στοιχειώδη ορθογραφία.

    Εκτίθεσαι!

    Εκτός από αμόρφωτα βόδια
    σαν εσένα στα blogs συχνάζουν
    ξέρεις και εγγράμματοι άνθρωποι.

    Και καταλαβαίνουν έτσι όλοι
    τι φυράματος άνθρωποι στοιχιζονται
    πίσω από Βενιζέλους, Παπανδρέηδες
    αλλά και ..Τζιώτες!

  6. μπραβο, το βρήκες avatar
    μπραβο, το βρήκες 03/10/2007 15:26:24

    Οutis..!

    Έπαθά πλάκα..!
    Τι ορθογραφία..!
    Τι συντακτικό..!
    Τι λόγος...!
    Τι μόρφωση..!

    ...Τι Outis...!

  7. μπραβο, το βρήκες avatar
    μπραβο, το βρήκες 03/10/2007 18:24:35

    FactorX,

    Έχεις καταλάβει ότι είσαι άδικος γιαυτό και σβήνεις τα post μου.

    Για να κλείσει το θέμα έχω να πώ τα εξής.

    Σε ένα πρόσωπο το οποίο έχει κάνει κάτι ¨τρελό¨ παρανοικό ίσως, μπορούμε να το χτυπήσουμε πολύ εύκολα.

    Ο Τζιώτης, μόνο και μόνο μ΄αυτό που έκανε, μπορεί να τρώει κράξιμο για τα επόμενα 30 χρόνια.

    Επειδή έχω γνωστούς που τον γνωρίζουν καλά και μπορώ να σου πω ότι τον συμπαθώ και εγώ, νομίζω ότι είναι άδικο να σπιλώνεις το όνομα κάποιου με ανακρίβειες και συκοφαντικά σχόλια που κυκλοφορούν στη πιατσα.

    Το να τον πείς ...γραφικό, γελοίο, καρακγίοζη για αυτό που έκανε, μπορεί να το καταλάβει οποιοσδήποτε ακόμη και αν δεν συμφωνεί μαζί σου.

    Σε μια πολύ προκλητική στάση, όπως του Τζιώτη, δεν μπορείς να βγείς και να πείς : "αφήστε ήσυχο το παιδί."

    Όμως, απο τη στιγμή που χειρίζεσαι ένα blog, νομίζω ότι πρέπει να χειρίζεσαι πιο υπεύθυνα την έρευνα σου και όχι πληκτρολογόντας ένα όνομα στο Google.

    Eίναι πιο εύκολο και πίο δίκαιο νομίζω, να πάς στην ιστιοσελίδα της εταιρείας του και να μάθεις τι κάνει η Cleverbank και άν δουλέυει εκεί ο Ζαχαράτος.
    Άσε που νομίζω ότι είναι ευρέως γνωστό ότι ο Ζαχαράτος εργάζεται στον Ε.Τ. !

    Εάν επισκευθείς το Site της εταιρέιας του Τζιώτη, εύκολα θα διαπυστώσεις ότι μπορεί να μην κάνει για πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ, αλλά σίγουρα πρόκειται για μια επιτυχημένη προσωπικότητα που έχει να επιδείξει σημαντικές επιτυχίες.

    Το να γράφουμε ένα σχόλιο ....απλά για να πούμε κάτι, την στιγμή που έτσι κι αλλιώς έχουμε 1 τεράστια και σημαντική αφορμή για να το πράξουμε, νομίζω ότι είναι άστοχο.

    Σου ζητάω συγνώμη εάν σε προσέβαλα αλλά έχω μπουχτίσει να ακούω ανακρίβειες για ένα καλό επαγγελματία, ένα μορφωμένο άνθρωπο και ίσως έναν αυριανό πετυχημένο πολιτικό.

    Για να σου πω και τη γνώμη μου επι του θέματος, όταν το έμαθα δεν χάρηκα για την κίνηση του.

    Ένας φίλος του μου που τον ξέρει καλά μου είπε ότι ο Τζιώτης ρισκάρει πολλά, αλλά ήθελε να το κάνει γιατί πιστεύει ότι κάτι έχει να πεί και κάτι έχει να δείξει.

    Όσο για αυτά περι Αράβων, όντως η εταιρεία του έχει παρτίδες στη Μέση Ανατολή, αλλά το πρόγραμμα που έβγαλε για τον Δήμο Βουλιαγμένης, είναι απόλυτα φιλικό προς το περιβάλλον, αρτιο αισθητικά και απόλυτα ήπιο για τη δομή μιας πόλης όπως η Βουλιαγμένη.

    Το συμπέρασμα που έχω βγάλει αυτές τις μέρες απο ανθρώπους που γνωρίζουν τι εστί Τζιώτης, είναι ότι έχει Πραγματικά τεράστιες Δυνατότητες, θα μπορούσε μια μέρα να γίνει υψηλόβαθμο στέλεχος του ΠΑΣΟΚ, αλλά δεν έπρεπε να προκαλέσει τόσο πολύ.
    Αυτά φίλε μου.

    Και πάλι συγνώμη για το ύφος μου στα προηγούμενα posts.

    Όσο για σένα Outis, απλά θεωρώ γελοία και ρηχή την τοποθέτηση σου να δηλώνεις ότι είσαι καλύτερος απο κάποιον άλλο επειδή ενδεχομένος είσαι πιο μορφωμένος.

    Ελπίζω αυτή τη φορά να έχω λιγότερα λάθη και να μην προσβάλλω την ακαδημαική αισθητική σου.
    outi..!

  8. Νέα Ελλάδα avatar
    Νέα Ελλάδα 05/10/2007 21:18:56

    Καλησπέρα.
    Το Web-site του Δημήτρη Τζιώτη.

    www.neaellada.gr

  9. Nada avatar
    Nada 08/10/2007 19:04:40

    Καλά όλα αυτά, αλλά γιατί τέτοιο πάθος βρε "μπράβο το βρήκες"; Διαβάζω στα κείμενά σου ότι μου είπε ένα φίλος που ξέρει τον Τζιώτη, μου είπε κάποιος άλλοςμ κ.ο.κ... Τελικά, εσύ ο ίδιος που'σαι από τα Νότια ... προάστια τον ξέρεις; Και εν πάση περιπτώσει γιατί τέτοια φαγούρα; Ρισκάρει λέει την καριέρα του ο Τζιώτης, και άλλα τέτοια. Σιγά τα αίματα ρε παιδιά. Για να ρισκάρει κάποιος πρέπει να είναι παίκτης. Και για να είναι παίκτης, θα πρέπει να προκαλέσει το ενδιαφέρον του κόσμου. Αραγε θυμάται κανείς πιά ότι ο Τζιώτης είναι υποψήφιος; Πλάκα μας κάνεις ρε (πως να σε πω τώρα) "συνάδελφε εκγυγχρονιστή του 2004". Ανεξαρτήτως αυτού πάντως, καλό είναι να εκφράζουμε τις απόψεις μας και να λέμε -μέσω των σάϊτ- δημοσίως αυτά που έχουμε πληροφορηθεί (εφόσον είναι πληροφορίες και όχι απλοϊκές φήμες). Ομως, επουδενί μπορούμε να εξάγουμε πολιτικά συμπεράσματα, επειδή έτσι μας είπε ο ένας ή ο άλλος. Και εν πάση περιπτώσει, ουδείς δικαιούται, με τέτοιου είδους "επιχειρήματα", να φιμώνει τους άλλους. Ετσι δεν είναι "εκσυγχρονιστή μου νεο-ΠΑΣΟΚε";

  10. μπραβο, το βρήκες avatar
    μπραβο, το βρήκες 09/10/2007 11:47:44

    Φίλε Nada..!

    Ωραία αυτά που μας λές, αλλά πές κιόλας πως σε πειράζει το πάθος μου για την υπεράσπιση του Τζιώτη καιδεν σε ενοχλέι το κείμενο της θεματολογίας του συγκεκριμένου Thread..!

    Νομίζω δε, ότι είμαι πιο ασφαλής πηγή πληροφόρισης απο κάποιον άλλο που πατάει ένα όνομα στο Google και διατυπώνει ένα ολοκληρο άρθρο βάσει ετεροχρονισμένων στοιχείων και βάσει ανυπόστατων φημών..!

    Σε ευχαριστώ για τον όρο ¨εκσυγχρονιστής¨ !

    Νομίζω, ότι έχεις καταλάβει τι λέω, απλά, θέλεις να μου την πείς..!
    Συγνώμη, αλλά δεν μπορώ να μπώ σε τέτοιες συζητήσεις και διαδικασίες..!

    Εάν θές να μιλήσουμε για τη πρόταση και το πρόγραμμα που κατέθεσε ο Τζιώτης, πολύ ευχαρίστως να το κάνω..!