05/03/2010 18:47
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ποιός είστε κύριε;



Ο Βρετανός Ευρωβουλευτής Farage ξεσκεπάζει τον μη δημοκρατικά εκλεγμένο πρόεδρος της ΕΕ Βαν Ρουμπόϊ...

ΣΧΟΛΙΑ

  1. donaE avatar
    donaE 05/03/2010 18:54:01

    Καποιος ας φυγει τελος παντων,αυτος η εμεις.

  2. vardarskian avatar
    vardarskian 05/03/2010 18:55:12

    http://www.facebook.com/home.php?#!/pages/Nigel-Farage/32199833296?ref=ts

  3. Orestios avatar
    Orestios 05/03/2010 19:16:21

    Αφού ο Farage υποστηρίζει την έξοδο της Βρετανίας από την ΕΕ.
    Ποιός τον νομιμοποιεί να κάνει τον τιμητή της Ελλάδας?
    Ο Ρομπόι είναι αυτός που είναι και εκλέχθηκε σύμφωνα με ότι προβλέπει η συνθήκη της Λισσαβώνας.
    Για την βαρώνη της Βρετανίας δεν τον ακούσαμε να λέει τίποτα.

    • πολίτης avatar
      πολίτης @ Orestios 05/03/2010 19:19:31

      Ακριβώς, η συνθήκη. Δεν υπάρχει λοιπόν δημοκρατία, λαϊκή κυριαρχία. Μόνο Η ΣΥΝΘΗΚΗ. Τουλάχιστον καποιοι αρχίζουν μιλάνε. Μπράβο στον Farage.

    • Orestios avatar
      Orestios @ Orestios 05/03/2010 19:27:48

      Με βάση κάποια συνθήκε η Ελλάδα είναι κράτος. Μη το ξεχνάς αυτό.

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ Orestios 05/03/2010 22:00:28

      Νομικά ήταν κάποια συνθήκη. Η Ελλάδα έγινε κράτος με ποταμούς αίματος ενάντια σε μια αυτοκρατορία. Η συνθήκη αναγνώρισε αυτό που επέβαλαν ως διεθνή πραγματικότητα οι επαναστατημένοι Έλληνες - και ενδιαμέσως δημιούργησαν συμφέρον στους μεγάλους να συνεχίσει να υπάρχει και να το διασώσουν.

      Ο συγκεκριμένος κύριος δεν εκπροσωπεί κανέναν και τίποτα. Δεν μπορώ να διαφωνήσω ούτε σε ένα κόμμα με όσα λέει ο Φάρατζ και το μόνο που μπορώ να πω είναι ένα πολύ δυνατό: ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ! Κάποιος λέει ανοικτά αυτά που όλοι σκεφτόμαστε.

    • anonymous avatar
      anonymous @ Orestios 06/03/2010 00:21:56

      Τη βαρώνη της Αγγλίας την έχει περιποιηθεί σε άλλη αγόρευσή του. Μέχρι και σε σκάνδαλο διαφθοράς την ενέπλεξε.
      Η θέση του είναι απλή. τον ενοχλεί το δημοκρατικό έλλειμμα στην ΕΕ και σε αυτό έχει δίκιο.

  4. KNWD avatar
    KNWD 05/03/2010 20:19:57

    Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν... Μάλιστα... Όλες οι συνθήκες (ως συνθήκες) είναι καλές :lol:

  5. KNWD avatar
    KNWD 05/03/2010 20:32:19

    Μϊα συνέντευξή του (με ελληνικούς υπότιτλους) στον Alex Jones μετά το παραπάνω σκηνικό.

    1ο Βίντεο
    http://www.youtube.com/watch?v=Hxul9yN4a44
    2ο Βίντεο
    http://www.youtube.com/watch?v=RTF_IhOc7iE

    Παραθέτω μέρος από τα "κατορθώματά" του που μας αφορά … ελαφρώς! "During the spring of 2005, Farage requested that the European Commission disclose where the individual Commissioners had spent their holidays. The Commission did not provide the information requested, on the basis that the Commissioners had a right of privacy. The German newspaper Die Welt reported that the President of the European Commission, Jos? Manuel Barroso had spent a week on the yacht of the Greek shipping billionaire Spiro Latsis. It emerged soon afterwards that this had occurred only a month before the Commission approved 10.3 million euro of Greek state aid for Latsis’ shipping company.[15] It also became known that Peter Mandelson, then a member of the Commission, had accepted a trip to Jamaica from an unrevealed source.[16]
    Farage persuaded around 75 MEPs from across the political divide to back a motion of no confidence in Barroso, which would be sufficient to compel Barroso to appear before the European Parliament to be questioned on the issue.[17] The motion was successfully tabled on 12 May 2005, and Barroso appeared before Parliament[18] at a debate on 26 May 2005. The motion was heavily defeated. A Conservative MEP, Roger Helmer, was expelled from his group, the European People’s Party – European Democrats (EPP-ED) in the middle of the debate by that group’s leader Hans-Gert Poettering as a result of his support for Farage’s motion."
    Το απόσπασμα από εδώ: http://en.wikipedia.org/wiki/Nigel_Farage //

    Ορέστιε, το ότι ο Φάρατζ ανήκει στους ευρωσκεπτικιστές δεν ακυρώνει το γεγονός ότι μπορεί να λέει αλήθειες, όπως και το να ξεσκεπάζει τις λαμογιές των ΜΗ εκλεγμένων γραφειοκρατών της ΕΕ, που έχουν πλέον μεγαλύτερη δύναμη από αποιαδήποτε εκλεγμένη εξουσία

    • Orestios avatar
      Orestios @ KNWD 05/03/2010 21:04:49

      Δεν ήξερα ότι στο ΠΑΣΟΚ υπάρχουν ακραίες εθνικιστικές θέσεις. Η κυρά Δραγώνα τί λέει?
      Το ΛΑΟΣ συμφωνεί?

    • KNWD avatar
      KNWD @ KNWD 05/03/2010 22:09:33

      Ορέστιε κάθε φορά που ασχολούμαι με τις απόψεις σου, μου επιβεβαιώνεις ότι τζάμπα ασχολούμαι. Είναι σα να μιλάω σε τοίχο.
      Εντάξει. Με αυτή τη λογική, αναρωτιέμαι τι κάνεις εδώ μέσα. Μείνε μόνο με όσους έχετε απόλυτα ίδιες απόψεις. Ο διάλογος γίνεται μήπως μάθουμε κάτι. ΚΑΝΕΙΣ δεν τα ξέρει όλα και πολύ περισσότερο κανείς δεν είναι αλάνθαστος.

    • Orestios avatar
      Orestios @ KNWD 05/03/2010 23:18:28

      Ξεμάτιασμα τρεις φορές την ημέρα και εξομολόγηση στον καθοδηγητή.
      Μπας και χωνέψεις την συγκατοίκηση με το ΛΑΟΣ.

  6. KNWD avatar
    KNWD 05/03/2010 20:33:20

    Μϊα συνέντευξή του (με ελληνικούς υπότιτλους) στον Alex Jones μετά το παραπάνω σκηνικό.

    1ο Βίντεο
    http://www.youtube.com/watch?v=Hxul9yN4a44
    2ο Βίντεο
    http://www.youtube.com/watch?v=RTF_IhOc7iE

  7. KNWD avatar
    KNWD 05/03/2010 20:33:48

    Παραθέτω μέρος από τα "κατορθώματά" του που μας αφορά … ελαφρώς! "During the spring of 2005, Farage requested that the European Commission disclose where the individual Commissioners had spent their holidays. The Commission did not provide the information requested, on the basis that the Commissioners had a right of privacy. The German newspaper Die Welt reported that the President of the European Commission, Jos? Manuel Barroso had spent a week on the yacht of the Greek shipping billionaire Spiro Latsis. It emerged soon afterwards that this had occurred only a month before the Commission approved 10.3 million euro of Greek state aid for Latsis’ shipping company.[15] It also became known that Peter Mandelson, then a member of the Commission, had accepted a trip to Jamaica from an unrevealed source.[16]
    Farage persuaded around 75 MEPs from across the political divide to back a motion of no confidence in Barroso, which would be sufficient to compel Barroso to appear before the European Parliament to be questioned on the issue.[17] The motion was successfully tabled on 12 May 2005, and Barroso appeared before Parliament[18] at a debate on 26 May 2005. The motion was heavily defeated. A Conservative MEP, Roger Helmer, was expelled from his group, the European People’s Party – European Democrats (EPP-ED) in the middle of the debate by that group’s leader Hans-Gert Poettering as a result of his support for Farage’s motion."
    Το απόσπασμα από εδώ: http://en.wikipedia.org/wiki/Nigel_Farage //

    Ορέστιε, το ότι ο Φάρατζ ανήκει στους ευρωσκεπτικιστές δεν ακυρώνει το γεγονός ότι μπορεί να λέει αλήθειες, όπως και το να ξεσκεπάζει τις λαμογιές των ΜΗ εκλεγμένων γραφειοκρατών της ΕΕ, που έχουν πλέον μεγαλύτερη δύναμη από αποιαδήποτε εκλεγμένη εξουσία

  8. KNWD avatar
    KNWD 05/03/2010 20:34:58

    Φάκτορα σβήσε τα επόμενα σχόλια, μόλις είδα ότι δημοσιεύτηκε κανονικά το πλήρες σχόλιο.

    Ευχαριστώ

  9. Orestios avatar
    Orestios 05/03/2010 21:40:41

    Σκύλιασαν οι Βρετανοί που δεν βγήκε το Μπλέρ. ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ Orestios 05/03/2010 22:37:29

      Δεν είναι μόνον αυτό, απλώς οι άνθρωποι έχουν έντονα στο προσκήνιο την εθνική τους συνείδηση, ενώ εμείς την καταπιέζουμε, μεταξύ άλλων λόγων και εξαιτίας του συμπλέγματος κατωτερότητας απέναντι σε αυτό που συνηθίσαμε να θεωρούμε "φωτισμένη Δύση".

    • Orestios avatar
      Orestios @ Orestios 05/03/2010 23:17:01

      Οι Βρετανοί εθνική συνείδηση? Αυτοί είναι Άγγλοι, Ουαλλοί, Σκώτοι και Ιρλανδοί. Ποια από τις εθνικές συνειδήσεις?
      Είπε μια μπούρδα ο Farage και αμέσως τσιμπήσατε. Τα ίδια έκαναν και στον εμφύλιο. Λέγανε μπούρδες και τις έχαψαν οι αριστεροί πάνω στα βουνά.
      Ο Βρετανός κάνει το παιχνίδι του γιατί το Ηνωμένο Βασίλειο δεν θέλει να δει την ΕΕ ενωμένη. Και ο δικός μας πρωθυπουργός παίζει το παιχνιδάκι του. Τον έπιασε ο εθνικισμός από εκεί που ήθελε πολυεθνική Ελλάδα.
      Ξυπνήστε από την προπαγάνδα.

    • Orestios avatar
      Orestios @ Orestios 05/03/2010 23:26:54

      Και κατά 50% Ινδοί, αυτούς τους ξέχασα. Εθνική συνείδηση οι Βρετανοί!

    • anonymous avatar
      anonymous @ Orestios 06/03/2010 00:20:05

      Οι ξένοι και οι ξένης καταγωγής στην Αγγλία είναι περί το 7% του πληθυσμού.

  10. anonymous avatar
    anonymous 06/03/2010 00:52:27

    Κάντε έναν κόπο και διαβάστε τα σχόλια στο youtube. Θα διαπιστώσετε ότι όλοι μα όλοι του δίνουν συγχαρητήρια.

  11. Orestiada avatar
    Orestiada 06/03/2010 02:08:29

    Είναι εντυπωσιακό το πόσο σας εντυπωσιάζει το δέντρο για να αμελείτε με αυτό τον τρόπο το δάσος.

    Αναλώνεστε στο ποιος είναι ο Άγγλος ή τι ρόλο εξυπηρετεί, αλλά πραγματικά κανείς δεν ασχολείται να ψάξει τι λέει!!

    Ο κ. Πρόεδρος λοιπόν της Ε.Ε - που αμφιβάλλω πόσοι ξέρουν το όνομα του, στις 12 Νοεμβρίου 2009 μίλησε στην μασωνική Λέσχη Bildenberg, για το όνειρο του να γίνει Πρόεδρος... Μια εβδομάδα μετά... εκλέγεται ομόφωνα...

    Αυτό για να καταλάβετε με ποιους τα έβαλε ο Άγγλος... Έχουμε αντίστοιχους Ελληνάρες;

  12. JOHN avatar
    JOHN 06/03/2010 02:34:25

    Εαν ο Ρομποι δεν σηματοδοτει υποβαθμιση του θεσμου τοτε τι ειναι?Ποιος τον γνωριζει τον¨κυριο¨μηπως οι Ευρωπαιοι πολιτες τους οποιους υποτιθεται που αντιπροσωπευει?Ενας ασυμαντος πολιτικος με πολυ γκριζο παρελθον,διορισμενος και αυτος ετοιμος να δεινει οδηγιες σε εκλεγμενες εθνικες κυβερνησεις!οπως και ο προκατοχος του.Και μετα αναρωτιωμαστε γιατι το παραμαγαζο παει για φουντο.

  13. ΔΡΑΚΟΣ avatar
    ΔΡΑΚΟΣ 06/03/2010 17:58:37

    Στην ομάδα του Ευρωκοινοβουλίου που είναι πρόεδρος ο τύπος,ανήκει και ο ΛΑΟΣ.