15/11/2009 20:34
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ποιόν επιχειρηματία – έμπορο όπλων εννοεί ο κ. Βενιζέλος;



Για μια ακόμα φορά η εφημερίδα VETO  επιτίθεται σήμερα στον υπουργό Άμυνας και για μια ακόμα φορά ο Ευάγγελος Βενιζέλος απαντά δημοσίως

Διαβάστε τι προηγήθηκε εδώ: http://www.antinews.gr/?p=22184

 Και τα σημερινά εδώ: http://www.evenizelos.gr/statements/1570-veto

 Προσέξτε τώρα τα εξής από την σημερινή απάντηση του κ. Βενιζέλου στο VETO:

Παρατήρησα ότι στο φύλλο του VETO της περασμένης Κυριακής υπήρχε -εκτός της επίθεσης σε εμένα και τον κ. Πρόεδρο της Βουλής- ανυπόγραφο ολοσέλιδο δημοσίευμα για την προμήθεια των τεθωρακισμένων οχημάτων μάχης και μεταφοράς προσωπικού που κατέληγε σε απερίφραστη προώθηση πρότασης συγκεκριμένης επιχείρησης συγκεκριμένου επιχειρηματία.

Στο 17o χιλιόμετρο της Εθνικής οδού Αθηνών-Λαμίας, στη συμβολή των οδών Πηγών και Ερυμάνθου της Νέας Κηφισιάς, στεγάζονται τόσο η εφημερίδα VETO όσο και η επιχείρηση αυτή, ο ιδιοκτήτης της οποίας σύμφωνα με σχόλια εργαζομένων της εφημερίδας στο διαδίκτυο, επισκέπτεται συχνά τα γραφεία της. Είναι συνεπώς αναγκαία μία εξήγηση και από τις δύο γειτνιάζουσες συμπτωματικώς επιχειρήσεις, αυτή της εφημερίδας και αυτή των οπλικών συστημάτων.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 15/11/2009 20:47:00

    Ας φροντίσει τουλάχιστον ο Ευάγγελος να αγοραστούν επιτέλους βλήματα για τα ΛΕΟΠΑΡΝΤ διότι αν γίνει κανένα μπαμ με τη Τουρκία,και πάμε ξυπόλυτοι στα αγκάθια, θα τον κρεμάσουν ανάποδα.

    • Δημήτρης avatar
      Δημήτρης @ Strange Attractor 15/11/2009 21:53:47

      Δεν κινδυνεύουμε από τα αδέλφια μας.

  2. Βανζέτι avatar
    Βανζέτι 15/11/2009 21:03:48

    Ν.Κ. ΤΑ ΑΡΧΙΚΑ ΤΟΥ... ΜΉΠΩΣ???

  3. Βανζέτι avatar
    Βανζέτι 15/11/2009 21:09:09

    http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=12&mid=94

    http://www.kioleides.com/templates/main/main.php?languageID=1&site_areaID=13&contentID=%C5%F0%E9%EA%EF%E9%ED%F9%ED%DF%E1

    δειτε τις ομοιότητες...

  4. thespieys avatar
    thespieys 15/11/2009 21:39:42

    Mηπως αφορά προταση εκσυγχρονισμού των υπαρχοντων ΤΟΜΠ Μ-113;;;

  5. «Κασσάνδρα» avatar
    «Κασσάνδρα» 15/11/2009 21:50:23

    Υπάρχει και εισαγγελέας αν είναι έτσι όπως τα λέει.

  6. PARSIFAL avatar
    PARSIFAL 15/11/2009 23:32:48

    Δεν ασχολείται ο κ. Βενιζέλος και με εναν αλλον επιχειρηματία - εκδότη που εφαγε 80 εκ. € για συστήματα ηλεκτρονικού πολέμου (17 μονάδες), δεν παρέδωσε απολύτως τίποτε και..γυρεύει και πανωπροίκι αλλα 50 εκ. € ? Θα επενέλθω με λεπτομέρειες εάν χρειασθεί...

  7. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 16/11/2009 04:59:58

    Για ευπρεπή πίεση σε επιχειρηματικούς αγώνες, συνιστώ την Καθημερινή. Θα μας λέει εφ' εξής να στηρίξουμε ανεμογεννητριες γιατί είναι ...ωραίες. Όλη η ύπαρξη αυτής της φυλλάδας και του ευαισθητοποιημένου Σκάϊ είναι σε αυτή την κατεύθυνση. «Βάλτε Α.Π.Ε., στηρίξτε τον εισαγωγέα πετρελαίου σας».

  8. antiathlitikos avatar
    antiathlitikos 16/11/2009 11:26:24

    Ε, όχι και κατασκευαστής οπλικών συστημάτων ο Κιολεϊδης, Ευάγγελε! Εκτός αν θέλετε να τον κάνετε! Ήδη από καρότσες για τα σκουπιδιάρικα κατασκευάζει και κουτιά για μεταφορά στρατιωτικού υλικού. Έτσι αναπτύσσεται όμως η τεχνογνωσία στο Ελλάντα ...

  9. parsifal avatar