#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
27/12/2011 16:13
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ποιόν εκπροσωπεί ο Γιώργος;



Ο Γιώργος συναντήθηκε σήμερα  με τον Πρωθυπουργό.

Ως πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ, υποθέτω.

Όμως, ποιό ΠΑΣΟΚ εκπροσωπεί;

Γιατί, απ' ο,τι διαβάζω στις εφημερίδες, ακόμα και οι υπάλληλοι της Ιπποκράτους είναι εναντίον του;

Ενώ και στην οικογένεια, έχει πέσει διχόνοια....

Να μην μιλήσω για τους δελφίνους και τις δελφίνες που έχουν βγει στα κάγκελα.

Διαβάζω μάλιστα ότι ο κ. Παπανδρέου υπογράμμισε κατά τη συνάντησή του με τον κ. Παπαδήμο "την στήριξη του ΠΑΣΟΚ στην απρόσκοπτη λειτουργία της κυβέρνησης"

Μάλιστα. Ποι'ο ΠΑΣΟΚ να εννοούσε όμως; Του οικογενειακού, του εκσυγχρονιστικού, του τριαδικού, του ιστορικού, του διαλυόμενου;

 Αδέξιος Δεξιός

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Αδέξιος Δεξιός avatar
    Αδέξιος Δεξιός 27/12/2011 16:20:38

    Φάκτορα,
    αυτή η φωτογραφία είναι από τον καιρό που Γιώργος παρίστανε τον πρωθυπουργό;
    Μήπως του παραχώρησε τη θέση ο Παπαδήμος προσωρινά;

  2. juliet avatar
    juliet 27/12/2011 16:49:19

    Αδέξιε Δεξιέ,
    το παιγνίδι του παπά το ξέρεις, εδώ παπάς ..εκεί παπάς που είναι ο παπάς...
    Οσο για τη φωτό ,αν ο Παπαδήμος ήτανε πρωθυπουργός θα ήτανε χαμογελαστός, αυτή η θέση μόνο χαρά και ευεξία φέρνει .Οσο για τα υπόλοιπα σε μια μεγάλη οικογένεια συμβαίνουν αυτά ...αλλά στο πανηγύρι όλοι μαζί τρώνε και γλεντάνε.

  3. ΜΑΚΗΣ P avatar
    ΜΑΚΗΣ P 27/12/2011 16:49:50

    Ποιόν εκπροσωπεί ο Γιώργος; ......Την κολοπετινίτσα.

  4. αντιγαπ avatar
    αντιγαπ 27/12/2011 16:53:33

    ΦΥΛΑΚΗ

    μαζι με πολλα ακομη αρχιπασοκια

  5. ΕΛΛΑΣ avatar
    ΕΛΛΑΣ 27/12/2011 16:55:44

    ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ.Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΩΝ ΤΡΙΩΝ Χ.
    Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΕΦΕΡΕ ΤΗΝ ΧΟΥΝΤΑ.
    Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΕΦΕΡΕ ΤΟ ΧΡΕΟΣ.
    ΚΑΙ Ο ΓΙΟΣ ΕΦΕΡΕ ΤΟ ΧΑΟΣ.
    ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΧΧΧ LARGE.
    ΝΑ ΤΟΥΣ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ ΑΦΟΥ ΤΕΤΟΙΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΑΝ ΛΑΟΣ ΑΥΤΑ ΜΑΣ ΑΞΙΖΟΥΝ.

    • Ελευθέριος avatar
      Ελευθέριος @ ΕΛΛΑΣ 28/12/2011 15:13:32

      ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ ΕΔΙΩΞΕ Η ΧΟΥΝΤΑ.
      Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΔΕΝ ΠΟΥΛΑΓΕ ΤΗ ΧΩΡΑ.
      ΚΑΙ Ο ΓΙΟΣ ΕΦΕΡΕ ΤΟ ΧΑΟΣ ΞΕΠΟΥΛΩΝΤΑΣ ΤΗ ΧΩΡΑ.
      ΠΟΙΟΣ ΓΙΟΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΡΥΠΙΑ Κ@ΠΟΤ@ ΦΟΡΑΓΕ Ο ΑΝΔΡΕΑΣ, ΕΚ ΓΕΝΕΤΗΣ ΛΑΘΟΣ ΕΙΝΑΙ Η ΥΠΑΡΞΗ ΤΟΥ ΕΤΕΡΟΦΩΤΟΥ ΓΑΠ. ΑΣ ΜΗΝ ΤΟΝ ΕΛΕΓΑΝ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΝ ΗΞΕΡΑΝ ΟΥΤΕ…. ΚΡΙΜΑ ΠΟΥ ΛΕΡΩΝΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΩΝ ΠΡΟΓΟΝΩΝ ΤΟΥ.

  6. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 27/12/2011 17:10:22

    Μα τι ερώτηση κι αυτή του άρθρου...βρε είναι αυτονόητο: εμάς εκπροσωπεί ο τρισμέγιστος...θα πρόκειται πιθανόν για παρεξήγηση...

  7. Σ.Ε avatar
    Σ.Ε 27/12/2011 18:07:10

    Και φυσικά,λόγω πείρας,θα τον συμβούλευσε σχετικά με τον ανασχηματισμό.

  8. NIK THE GREEK avatar
    NIK THE GREEK 27/12/2011 19:14:19

    Ζωρζ,ο αρχηγος του κ...λου Πασοκ.
    ερωτησεις πια βρε αδεξιε και συ,εδω ο ιδιος παει σε μαγισες και καφετζουδες να του πουν τι ειναι επιτελους,ειναι αυτο που του λεει οτι ειναι η Γαργαρετ η εχει μεταμορφωθει σε κατι αλλο,κατι σε supernatiural δηλαδη.

  9. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 27/12/2011 19:54:07

    χα! ''κλειστά κρατάει τα χαρτιά του ο Γαπ, λέγοντας ότι δε θα γίνει εξιλαστήριο θύμα''...τάδε έφη...

  10. Orestios avatar
    Orestios 27/12/2011 20:24:05

    Το GAP εκπροσωπεί το ΠΑΣΟΚ και είναι ο επικεφαλής της Σοσιαλιστικής παράταξης.

  11. Θεόδορος avatar
    Θεόδορος 27/12/2011 20:56:16

    Τον εαυτό του !!!!!!

  12. Τιγράνης avatar
    Τιγράνης 28/12/2011 01:43:18

    Το ανάπηρο βλέμμα του υιού του Ανδρέα Παπανδρέου δηλοί πως ο άνθρωπος αυτός δεν είναι ικανός να εκπροσωπήσει τον αληθινό του εαυτό. Ο απηνής ευνουχισμός του από τον πατέρα του και τα αναπόφευκτα συμπλέγματα μειονεξίας που του δημιουργήθηκαν (έκδηλα πρωτίστως στην εκφραστική, τόσο του βλέμματος όσο και των γλωσσικών δομών - ακόμα και στη μητρική του) τον οδήγησε μοιραία στην ψυχοπαθολογική προσκόλληση στη μάνα του. Αυτήν λοιπόν πιθανότατα εκπροσωπεί μέσα στην ψυχή του, σε αυτήν είναι συναισθηματικά υπόλογος, κάποιοι μιλούν και για απόλυτο ετεροκαθορισμό στα όρια του υποχειρίου.