07/06/2009 23:11
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ποιόν βοήθησαν τα exit polls; Χα χα χαααααα

[youtube 2cucENOjndw&feature=related]
_____________________________________________________________________________
Μήπως οι Νεοδημοκράτες είδαν τα exit polls και άφησαν άρον άρον τις παραλίες για τις κάλπες;

Μια χρονική κατανομή της ψηφοφορίας δεν βγαίνει;

Εμείς πάντως εδώ  πολύ το διασκεδάζουμε 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Βανζέτι avatar
    Βανζέτι 07/06/2009 23:23:48

    Πλάκα κάνεις;;; ήδη από τις 5 η ΝΕΤ έπαιζε "χαμόγελα στο ΠΑΣΟΚ.." και άλλα τέτοια, σπρώχνοντας το δεξιό κόσμο από τις παραλίες προς τις κάλπες...

  2. factorx avatar
    factorx 07/06/2009 23:29:32

    @Βανζέτι; καλά εσύ που διαφωνείς; Τον άλλο τον βλάκα τον κόβω επειδή μπήκες σε λαθος σαιτ

  3. Le canard avatar
    Le canard 07/06/2009 23:38:36

    Χρυσή κλωστή και βελονιά ποιός θα δικάσει το φονιά, αυτόν που σ εκανε να κλαίς για αμαρτίες μου παλιές.

    Μάλλον ταιριάζει στο σημερινό αποτέλεσμα και σε όσα έπονται στη ΝΔ.

  4. M avatar
    M 07/06/2009 23:40:08

    Ντάξει...
    Τόσο γέλιο δεν το περίμενα απόψε.

    Έχω λυθείείείείε!!!

  5. M avatar
    M 07/06/2009 23:46:11

    Δηλώσεις Γιώργου Παπανδρέου, 23:45

    "Είμαι ο ΓΑΠ και έχω χάσει κάθε επαφή με την πραγματικότητα... αλλά από την άλλη, πότε την είχα κιόλας;"

  6. Hase avatar
    Hase 07/06/2009 23:49:02

    1Βανζέτι
    Κανανε μπανιο η βλεπανε ΝΕΤ στην παραλια στις 5 η ωρα;;

  7. ΛΕΡΑ avatar
    ΛΕΡΑ 07/06/2009 23:56:53

    το nonews μιλα για νοθεια
    το pressmme μιλα για μαγειρεμα
    το press-gr δεν ανοιγει καθολου

    τι λεγαμε για παπαγαλακια ?

  8. O Ιθαγενής avatar
    O Ιθαγενής 08/06/2009 00:02:16

    Η μόνη χώρα στην οποία όλοι έχουν νικήσει :(...εξαιρείται ο Αλέκος και ο Αλέξης)

    -Ο ΓΑΠ είναι ΝΙΚΗΤΗΣ, πρώτος.
    Μην του πείτε ότι έχοντας απέναντί του το ΠΑΣΟΚ ένα άτομο, τον ΚΚ τον Β, γιατί η κυβέρνησή του ασχολιόταν με την επόμενη ημέρα έχοντας ξεχάσει τις εξαγγελίες της προηγούμενης με τις οποίες πήραν την εξουσία, κατάφερε να πάρει μερικές εκατοντάδες χιλιάδες ψήφους λιγότερες.
    -Ο ΚΚ ο Β είναι ΝΙΚΗΤΗΣ, δεύτερος.
    Μην του πείτε ότι έχασε πάνω από ένα εκατομμύριο ψήφους, με το μοντέλο διακυβέρνησης και τους συνεργάτες που είχε επιλέξει.
    -Η μετεμψύχωση της αλήθειας του Στάλιν χωρίς μουστάκι ΝΙΚΗΤΗΣ, τρίτη.
    Πέρασα το ΣΥΡΙΖΑ πέρασα το ΣΥΡΙΖΑ, εναντίον του Ευρωπαικού μονόδρομου της ΕΟΚ των μονοπωλίων, είμαι τρίτη στις εκλογές της ΕΟΚ των μονοπωλίων.
    -Ο ΛΑΟΣ ΝΙΚΗΤΗΣ, τέταρτος.
    Τι να πω για την περίπτωσή του? Η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά. Η ανασφάλεια, ο θυμός δεξιών, η απογοήτευση άλλων έκαναν την αγγαρεία κόμμα.
    -ΟΠ ΝΙΚΗΤΗΣ, πέμπτος.
    Εδώ η επιστήμη σχίζει τα διπλώματά της. Είναι η απόλυτη δικαίωση της θεωρίας πως δημοσκοπικά κατασκευάζω και εμφανίζω ως εναλλακτική λύση ένα κόμμα με θέσεις για την Παιδεία, Οικονομία, Εξ Πολιτική επιπέδου ...LEGO. Προσωπικά πιστεύω ότι αν ο κ Τρεμόπουλος έκανε μια δύο εμφανίσεις ακόμα ή οι εκλογές γινόταν σε 7 ημέρες δεν θα έπιαναν τη βάση.Τους έσωσε ο ...Ακάλυπτος.

    Αληθινοί νικητές? το 7% των υπολοίπων κομμάτων και το σχεδόν 50% της αποχής. Ελπίζω να κατάλαβαν ότι αν δεν αλλάξουν θα βουλιάξουν τα κοινοβουλευτικά μας κόμματα.

    Χαμένοι?
    -Ο Αλέκος και ο Αλέξης
    -Οι επιστήμονες δημοσκόποι (...αλήθεια τους πληρώνουν?)

  9. Lavazza avatar
    Lavazza 08/06/2009 00:03:29

    Τουλάχιστον επιβαινεώνεται πανηγυρικά οτι το ΠΑΣΟΚ ελέγχει κατά 98% τα ΜΜΕ και τις εταιρείες Δημοσκοπήσεων...

  10. O Ιθαγενής avatar
    O Ιθαγενής 08/06/2009 00:05:55

    Για αυτό ...νίκησε

  11. Lavazza avatar
    Lavazza 08/06/2009 00:20:43

    @Ιθαγενή,

    τί εννοείς οτι όσον αφορά το ΛΑΟΣ η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά???

    Ποιά επιστήμη???

    Αυτή που διδάσκουν οι ατσίδες "επιστήμονες" στα ΑΕΙ μας...???

    Όταν οι κάτοικοι του Αγίου Παντελεήμονα, του κέντρου και των δυτικών προαστίων ανεξαρτήτως κομματικής πεποιθήσεως φωνάζαν οτι "γίναμε 75 ετών και φτάσαμε στο σημείο να οπλοφορούμε", "περνάμε έξω από εκκλησία και φοβόμαστε να κάνουμε το σταυρό μας μήπως μας πλακώσουν στο ξύλο" κτλ. εσείς οι "προοδευτικοί" βλέπατε παντού "Χρυσαυγίτες"...

    Όταν οι βιοπαλαιστές περιπτεράδες ανεξαρτήτου κομματικής πεποιθήσεως στο Κέντρο φώναζαν "μας καίνε το βιός οι Κουκουλοφόροι και οι "συνιστώσες", εσείς οι προοδευτικοί βλέπατε παντού "παρδαλές" επαναστάσεις...

    Όταν λαθρομετανάστες ultra μουσουλμάνοι βγαίναν και "απαιτούσαν" ούτε λίγο ούτε πολύ να ανακηρυχθεί το Ισλάμ ως επίσημη θρησκεία του Κράτους, εσείς οι προοδευτικοί βλέπατε παντού "κατατρεγμένους" μετανάστες...

    Όταν βγαίναν οι φοιτητές και φώναζαν "βγάλτε από τα ΑΕΙ τα εγκληματικά στοιχεία και τους φοιτητοπατέρες για να πάρουμε πτυχείο επιτέλους", εσείς οι προοδευτικοί βλέπατε παντού φαντάσματα της Χούντας...

    Μωρέ ας μην ήταν ο Παπαθεμελής με το Ζουράρι και θα σου έλεγα εγώ αν θα έβγαινε ο ΛΑΟΣ τρίτο Κόμμα η όχι...

  12. Le canard avatar
    Le canard 08/06/2009 00:22:21

    «Σήμερα ακούστηκε η φωνή του Έλληνα, η φωνή της Ελληνίδας", είπε ο Γιωργάκης. Του μισού Ελληνα και της μισής Ελληνίδας, ε;

  13. O Ιθαγενής avatar
    O Ιθαγενής 08/06/2009 00:26:39

    Εχω πει πολλές φορές ότι αν το ΛΑΟΣ είχε άλλη σύνθεση, θα είχε διψήφια ποσοστά.
    Οι επισημάνσεις σου είναι σωστές ξεχνάς όμως:

    -επικεφαλής Ευρω ψηφοδελτίου?
    -μπουμπούκο?
    -Εκπρόσωπο Τύπου που προσπαθεί να κάνει τη θητεία του?
    Δεν έχει ιδεολογική πλατφόρμα, δεν έχει στελέχη, και λειτουργεί απλά ως διέξοδο σε απογοητευμένους δεξιούς.
    Οι δε άναρθρες κραυγές έχουν διώξει κόσμο.

    ΥΓ

    και είναι κακό που αν και δεξιός δεν επιθυμώ ...φαντάσματα της χούντας?

  14. ΛΕΡΑ avatar
    ΛΕΡΑ 08/06/2009 00:27:56

    για την ακριβεια τον ψηφισε το 36% του 50%

  15. Παπαγάλος avatar
    Παπαγάλος 08/06/2009 01:00:47

    Το τι θα γίνει τελικά θα το δείξει το τελικό αποτέλεσμα αυριο κατα τα άλλα φαίνεται ότι 6,7 και 10 μονάδες που βγάζανε οι παπαγαλοδημοσκόποι δεν τους βγαίνουν κοινώς την ΓΑΠησανε.

  16. Lavazza avatar
    Lavazza 08/06/2009 01:27:33

    @Ιθαγενη,

    κι εγω δεξιός ειμαι και όχι Χουντικός.

    Υποστήριξα το ΛΑΟΣ γιατί ενώ περίμενα η ΝΔ να επανιδρύσει το Κράτος είδα να συνεχίζει τις πρακτικές και τα συστήματα ΠΑΣΟΚ (να μη σου πω οτι τρισχειρότερα από το ΠΑΣΟΚ).

    Όσο για το οτι ο ΛΑΟΣ δεν έχει ιδεολογική πλατφόρμα δεν συμφωνώ.

    Για το θέμα "μπουμπούκος" έχω να πω οτι προτιμώ τον αυτοδημιούργητο Άδωνι (έστω με τη μουσουργό σύζυγο να παρουσιάζει ευτελή εκπομπή) από την πορνοστάρ Βάνα Μπάρμπα την οποία σχεδιάζει να κατεβάσει το ΠΑΣΟΚ στη Θεσπρωτία ή την Πατριανάκου της Ν.Δ.

    Συμφωνώ μαζί σου οτι ίσως με άλλη σύνθεση (και γιατί όχι με Παπαθεμελή και με Ζουράρι και άλλους μέσα στο Κόμμα) θα πήγαινε καλύτερα.

    Κλείνοντας θέλω να επισημάνω οτι βλέπω να απουσιάζουν απόψε εδώ στο μπλογκ οι λαλίστατοι "παρδαλοί επαναστάτες"...

    Πού είναι...;;;

  17. apostolos avatar
    apostolos 08/06/2009 01:36:33

    ο μονος σοβαρος τελικα ο ιθαγενης

  18. ...σεμνά avatar
    ...σεμνά 08/06/2009 08:03:38

    @11 Lavazza
    Δεν θα μπορούσα να τα πω καλύτερα.

  19. Αγγούρι avatar
    Αγγούρι 08/06/2009 10:38:24

    Επαναλαμβάνω και εδώ τα exit polls αποδεικνύουν οτι ακόμα και αυτοί που ψήφισαν Νέα Δημοκρατία ντρέπονται για το κόμμα που ψήφισαν και τον αρχηγό τους.