23/12/2008 11:29
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ποιο ντηλ έγινε πρωί πρωί στο Μαξίμου;

Συνάντηση με τον Πρωθυπουργό Κώστα Καραμανλή είχε σήμερα το πρωί ο Κώστας Μητσοτάκης. Μετά τη συνάντηση και αφού μίλησε πάλι για αυτοσυγκράτηση , ρεαλισμό και την ανάγκη διαλόγου σημείωσε  ότι η ΝΔ με πρόσφατη τη λαϊκή εντολή, έχει μπροστά της τρία χρόνια διακυβέρνησης και την απαιτούμενη πλειοψηφία για να προωθήσει τις πολιτικές της.

Επειδή κάθε φορά που γίνεται ανασχηματισμός ο Μητσοτάκης συναντά τον Καραμανλή και επειδή δυο είναι τα θέματα που τον ενδιαφέρουν, η υπουργοποίηση του γιου του Κυριάκου και η μη υπουργοποίηση του Σαμαρά, διερωτώμεθα ποιο ντηλ να έγινε πάλι.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. oktapus avatar
    oktapus 23/12/2008 11:36:27

    Τυχη βουνο ειχε ο ανθρωπος να γεννηθει σε χωρα αβοριτζινις και να ξυπνησει με το χρυσαφι να ρεει απο τα μπατζακια του.
    Ε, απο κατι τετοιους ναυαγουμε σημερα.

  2. ΑΤΑΚΤΟΣ avatar
    ΑΤΑΚΤΟΣ 23/12/2008 11:39:03

    Αφού το λέει το κάθαρμα του τόπου σε αυτήν την ηλικία εμείς τα χοχολεια του ακουμε(???) μονο ……
    Χρόνια του πολλά με την Μαρίκα του
    και σε ολους τους ΕΛΛΗΝΕΣ παπουδες και γωνεις μας !!!!!.

  3. Jimmy l avatar
    Jimmy l 23/12/2008 11:45:46

    Aπο το υφος της φωτογραφιας δεν τον βλεπω και πολυ ενθουσιασμενο.Μαλλον αυτη την φορα χαλασε το ντηλ.Εμ τοση γκαντεμια που τον δερνει!!

  4. tony avatar
    tony 23/12/2008 11:52:50

    factora μου χαλασες τη μέρα.Σέ παρακαλώ αλλη φορα αυτή τη φωτογραφία να μην την ξαναβάλης,μπρρ....
    μέ τρόμαξες φέρνει γουρσουζιά....................
    Κάθε που γ.....ν πλάκωνε στο τέλος και ο λιγδιάρης οδρακουμέλ τώρα τι μου τον μοστραρισες εκει για νά τρομάξω.ΤΡΕΜΕΤΕ χαζοστρουμφάκια ο δρακουμελ καραδοκεί......οχι οχι ξανά δρακουμελ οχι θα ειμαι καλό παιδί...............

  5. Γεωργία avatar
    Γεωργία 23/12/2008 11:53:55

    Η ντόρα βγαίνει και λέει δεν έχω πρόβλημα με τον Σαμαρά την ίδια ώρα που ο γκαντέμης εκβιάζει τον Καραμανλή για να μην τον βάλει στην Κυβέρνηση. Τόσο απλά!

  6. ΣΟΒΟΚΑΗΣ avatar
    ΣΟΒΟΚΑΗΣ 23/12/2008 11:54:02

    πες μου κάποιον που δεν θα τον ηθελε μπαμπά,θείο,νονό,φίλο

  7. τάκης avatar
    τάκης 23/12/2008 11:54:45

    Μήπως τον έστειλε ο Σαμαράς για να αποφύγει τις περιπέτειες με τη συμμετοχή του σε αυτή την άθλια κυβέρνηση που καταρρέει?

  8. ΑΤΑΚΤΟΣ avatar
    ΑΤΑΚΤΟΣ 23/12/2008 11:56:59

    Τα πραγματα ειναι απλα
    ο Αντρικος Α.Γ.Π. και ο καθε ξενογ... ολοι νομιμα!!! και μονογ...,
    αυτος πυστευαι οτι ο λαος δεν βλεπει
    οι αντρες τυπου Βουλγαρακης δεν ομειλουν
    αυτοι ειναι που λαλουν !!!.

  9. Factorx avatar
    Factorx 23/12/2008 11:59:29

    Ατακτε, μου αρέσει ο πρωινός οίστρος σου αλλλα ποτε δεν ειναι αργά και για κανένα ορθογραφικό λεξικό.

  10. ΑΤΑΚΤΟΣ avatar
    ΑΤΑΚΤΟΣ 23/12/2008 12:00:32

    Ο καθένας με τα βίτσια του σε αυτό το χωράφι…

  11. ΑΤΑΚΤΟΣ avatar
    ΑΤΑΚΤΟΣ 23/12/2008 12:07:33

    Factorx- μην αστοις η επίσκεψη στο χωρίο σου δεσμευτική για όλους μας !!!.
    Ημερομηνία και ακριβείς τόπος να σταλεί με e-meil .

  12. Χριστόφορος avatar
    Χριστόφορος 23/12/2008 12:25:16

    Το παραπάνω: Χριστόφορος.

  13. KaryID avatar
    KaryID 23/12/2008 12:27:38

    ναι ρε παιδί μου, με μπερδεύει αυτός ο άτακτος, είναι ο ίδιος; πότε τα γράφει άψογα και πότε αχαρακτήριστα, τι γίνεται, τα περνάει από ορθογράφο πρώτα ή όταν εκνευρίζεται θολώνει;

  14. KaryID avatar
    KaryID 23/12/2008 12:28:11

    ή απλώς έχει χιούμορ;

  15. Χριστόφορος avatar
    Χριστόφορος 23/12/2008 12:29:53

    ΚάρυΙΔ 15:
    Αν είναι χιούμορ, τότε πρέπει να έχει πολύ

  16. ΑΤΑΚΤΟΣ avatar
    ΑΤΑΚΤΟΣ 23/12/2008 12:30:58

    Και οι πρόταση του Χρυσόστομου X.για Καππαδοκία ανοιχτή ,του Φουατ Αμπας ..ανοιχτή …του Α.Α. ανοιχτη!!!

  17. Χριστόφορος avatar
    Χριστόφορος 23/12/2008 12:32:03

    Σωστή η ΚάρυΙΔ.
    Χιούμορ.
    Άτακτε την καλημέρα μου, πάω για δουλειά.

  18. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 23/12/2008 12:49:20

    Βαλε τον Αντωνη ΥΠΕΞ να κακαρωσει ο Δρακουμελ,και βλεπουμε για τα υπολοιπα...

  19. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 23/12/2008 12:52:55

    Επαυξανω με τον Χαζό του 19

    Αντώνη στο ΥΠΕΞ και Ντόρα στο ΥπΟιΟ

  20. greg avatar
    greg 23/12/2008 13:04:55

    Και εγώ! Αντώνη στο Υπεξ και Ντόρα στο Υγείας ή στο Εργασίας!

  21. Factorx avatar
    Factorx 23/12/2008 13:05:40

    @Ο Χαζος του χωριου: Μπα μπα, που ήσουν πουλάκι μου τόσον καιρό; Χρόνια πολλά

  22. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 23/12/2008 13:06:28

    Στο Εργασίας! τι καλή ιδέα... (άσε το Υγείας, μην πάθουμε τίπτοα...)

  23. KaryID avatar
    KaryID 23/12/2008 13:15:11

    Οι πολιτικοί να περνούν τακτικά από ψυχομετρικά και βιομετρικά τεστ.

  24. greg avatar
    greg 23/12/2008 13:16:02

    Άλλωστε η χώρα χρειάζεται έναν πολιτικό με υψηλή δημοτικότητα (χα...χα...χα..) για να περάσει τα δύσκολα μέτρα που απαιτούνται στις εργασιακές μας σχέσεις!

  25. kanis avatar
    kanis 23/12/2008 13:29:05

    @20
    archaeopteryx
    " Ντόρα στο ΥπΟιΟ"

    Σωστός...για να πάρουμε όλοι μας PRADA για την άρρωστη μανούλα μας!

  26. oktapus avatar
    oktapus 23/12/2008 13:49:16

    Συμφωνω απολυτα με τη Ντορα στο Εργασιας για εμπρακτη αποδειξη της εργασιομανιας της.
    Κι ο μπαμπας, οταν της εδειχνε το δρομο της δολιοπλοκης και δολιοφθαρητς πολιτικης της σφυριζε εκμυστηρευτικα στ' αυτι με τι μαεστρια και βιτσιο να επιβαλεσαι στον λαουτζικο κατω λεφουσι.

    Με το παραστημα τ΄'ορθο,
    τ' αγερωχο
    το βλεμμα πλανο
    σε καποιο ξεφωτο υπεροχο
    μποι να πουλας στο σουπερ μαρκετ
    στο γαλατα της γειτονιας
    και στης βουλης το κρακετ.
    Απο φουσκωτους να φερεσαι και ν'αγεσαι
    τυχη βουνο,
    καλομοιρη ζωη να χαιρεσαι.

  27. kanis avatar
    kanis 23/12/2008 14:02:17

    @29
    ..κι όμως μόνο ο Απόστολος Κακλαμάνης, είπε την αλήθεια στη Βουλή προχθές! Αν δεν το άκουσες, ρώτησε την Μητσοτάκη-Μπακογιάννη-Κούβελου, αν την ενδιαφέρει περισσότερο η τύχη κι οι κινήσεις του ΥΠΕΞ ή η δική της τύχη στην καρέκλα του Κωστάκη.

    Εκει σώζουν οι Δημογέροντες: διακινδυνεύουν να πουν την αλήθεια!

  28. anetos avatar
    anetos 23/12/2008 14:37:31

    με τον Αντωνη ΥΠΕΞ δεν θα κακρωσει μονο ο γκαντεμης αλλα και η κορακλα του αλλα και καποιοι
    απο διαφορες ΜΚΟ ....

  29. kanis avatar
    kanis 23/12/2008 15:35:14

    @31
    Aμα είναι μάγκας ο χοντρούλης...
    ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ!
    άιντε να δούμε!

  30. tony avatar
    tony 23/12/2008 15:48:13

    Ασφαλης πληροφορία.Συζήτησαν κάτι που έχει σχέση με τον Τατούλη.Τώρα τί ακριβώς θά σας γελάσω.

  31. kanis avatar
    kanis 23/12/2008 16:12:04

    @34

    Μακάρι να μπει ο Κυριάκος, γιατί οι ΘΕΡΜΟΚΟΙΤΙΔΕΣ αναμένουν αρχηγό και τα ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΑ ΚΕΝΤΡΑ διαχειριστή!

  32. oktapus avatar
    oktapus 23/12/2008 16:36:47

    Ποιος Κυριακος;
    Αυτος που ζητησε ως και πιστολακι απο τη Σημενς;
    για φανταστειτε να τον βαλουμε στο υπουγειο Οικονομικων.
    Θα πρεπει να αλλαξει ονομα και αντι οικονομικων να μετονομαστει σε Υπουργειο Παρτα Ολα

  33. kanis avatar
    kanis 23/12/2008 16:54:22

    @36
    ....καλέ για τη γυναίκα του το ζήτησε,
    που απειλούσε,'οτι αν δεν της το δώσει, θα πάει να το πάρει απο τον μεσοτοιχία-γείτονα!

  34. οκτώ avatar
    οκτώ 23/12/2008 17:19:29

    Προσωπικά δεν ανησυχώ καθόλου, μου αρκεί που ο γκαντέμης δήλωσε ότι η ΝΔ έχει μπροστά της τρία χρόνια διακυβέρνησης.

  35. thanos avatar
    thanos 23/12/2008 19:50:39

    opote ton bgazete fora partida balte 1 kokino X sti fatsa toy !!!

    aytos kai o samaras ethnikoi prodotes aniksane ta sinora kai sto elada toys exoyn epitimoys proedroys anti na einai kremasmenoi se koinoi thea !