01/07/2008 00:56
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ποιο είναι τελικά το μικρό κόμμα;

Την …τιμητική μας είχαμε σήμερα στον ΑΝΤ1 (και από ό,τι μου λένε και σε άλλα κανάλια) με αφορμή όσα γράψαμε για την μαρτυρία στελέχους της Siemens στην "Καθημερινή" ότι πέρα από τα μεγάλα κόμματα υπήρχε και ένα μικρότερο που πήρε χρήματα από τα μαύρα ταμεία. Στο μεταξύ όλα τα μικρά κόμματα αντέδρασαν έντονα στο δημοσίευμα. Ο υπουργός Υγείας Δημήτρης Αβραμόπουλος, που ηγείτο εκείνη την περίοδο του Κινήματος Ελεύθερων Πολιτών, επικοινώνησε με τον εισαγγελέα και αμέσως μετά υπογράμμισε ότι το κόμμα του δεν έχει καμία σχέση με οποιαδήποτε χρηματοδότηση. Ανακοίνωση εξέδωσε και το ΔΗΚΚΙ στην οποία αναφέρει ότι μόνο αποπροσανατολισμό μπορεί να προσφέρει το ότι φωτογραφίζεται ως το κόμμα που χρηματίστηκε από τη Siemens την περίοδο 1999- 2000. Συνεργάτες του Αντώνη Σαμαρά διευκρίνιζαν ότι ούτε η Πολιτική Άνοιξη είχε καμία σχέση με την χρηματοδότηση, προσθέτοντας ότι εκείνη την περίοδο το κόμμα δεν κατέβηκε στις εκλογές. Τέλος ούτε το κόμμα του Στέφανου Μάνου αναφέρεται ότι έχει εμπλοκή στην υπόθεση.

Μυστήρια πράγματα. Ποιο είναι τότε το μικρό κόμμα; Την γνώμη μου πάντως σας την έχω πει έγκαιρα και απορώ γιατί o κ. Αβραμόπουλος μπήκε σε τόσο κόπο: Γίνεται διασπορά ενοχοποιητικών πληροφοριών για να εμπλακεί όλος ο πολιτικός κόσμος , να τρομοκρατηθούν όλοι και να συσπειρωθούν για την διάσωση του συστήματος. Και στρώνεται (απο άλλους) και ο δρόμος της συγκάλυψης δια της ηρωποιήσεως των δυο μεγάλων πολιτικών ηγετών που είναι αδιάφθοροι. Ξέρετε ποιοί.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ντεμεκ avatar
    ντεμεκ 01/07/2008 01:31:06

    ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΛΕΥΕΤΕ ΑΛΛΟ.

    ΕΙΝΑΙ Η ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΚΛΙΜΑΤΟΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΤΟΥ ΚΟΜΜΑΤΟΣ ΤΗΣ ΓΙΑΝΝΑΣ

    ΝΤΕ ΜΕΚ!!!!!!!!!!!!

  2. factorx avatar
    factorx 01/07/2008 02:07:54

    Ρε παιδιά για να σοβαρευτούμε. Με ποιούς θα κανει κόμμα η Γιάννα; Εδω ούτε μια εφημερίδα δεν μπορεί να ελέγξει, το κόμμα την μάρανε;

  3. fitsoulas avatar
    fitsoulas 01/07/2008 02:24:00

    εδώ έκανε κόμμα ο αβραμό... ο τσοβό... ο σάμα... ο στεφανό... ο πεσμαζό.... ο ζίγδης.. ο λεβέντης!!!!

    δε θα κανει η γιάννα?

    με 50-60 εκατομμυριάκια αγοράζει δυο τρια στελέχη ένθεν κι ενθεν κι έγινε το κόμμα.
    αυτά είναι οι φίρμες της ομάδας. γιατί το οργανωτικό διοικητικό υπάρχει απο το 2004!

    Αγοράζει το όνομα - τον πολιτικό αέρα από π.χ. Λοβέρδο... Διαμαντοπουλου, Σιτροενίδου... Ανδριανό, Μανο... Μπίστη, Μπαμπινώτη, Βερέμη κάποιος δυσαρεστημένους-παραγκωνισμένους ΝΔίτες...

    όλη αυτή η φασαρία ΔΕΝ ΕΞΗΓΕΙΤΑΙ ΑΛΛΩΣ

    ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.

    ΥΓ. Πού είναι η απάντηση του ΜΗτσοτακέικου στο σβήσιμο από το χάρτη του Κυριάκου;

    Αυτή είναι η ουσία των ημερών (μέχρι να εξαγγείλει το κ΄μμα η Γιάννα)

  4. bill avatar
    bill 01/07/2008 11:20:38

    http://www.enet.gr/online/online_hprint?q=%CB%E9%DC%F0%E7%F2&a=&id=64247576
    ΕΔΩ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΟΥ ΤΗΣ ΝΔ...ΚΑΤΑΚΑΥΜΕΝΟ ΚΟΜΜΑ.

  5. Λιγόδωρας avatar
    Λιγόδωρας 01/07/2008 11:27:26

    υπάρχουν αρνητικές δηλώσεις του αλαβάνου ή του κωνσταντόπουλου;

  6. PORTA PORTA avatar
    PORTA PORTA 01/07/2008 11:54:27

    Η Γιαννα να κανει μεταγραφες και νεο Γηπεδο στην Εκαλη και διαρκειας. να παρει και το Ριβαλντο και τον Μπαγεβιτσ. Ο Λουα Λουα χωραει επισης οπως και ο Βυντρα ( μειονοτητες ).. Μενει ο Τραγκας αλλαγη.

    Ο ΓΑΠ, εαν κανει κυβερνηση ποιους θα βαλει υπουργους? το Σημιτικο καρο που σερνει?? τον Κιμωνα με το eyeliner? ΔΗλαδη να δουμε Μιλενα/Παγκαλο/Κιμωνα/Ρεπα/Πρωτοπαπα/Βερελη/Χριστοδουλακη/Πετσαλνικο/Βασουλα/Αννουλα ( της λεσχης ) ???
    Οι επομενες εκλογες θα εχουν πολυ γελιο. Η χαρα των blogs και των γελειογραφων και του ΑΡΚΑ !

    ππ

  7. ΠΕΛΙΑΣ avatar
    ΠΕΛΙΑΣ 01/07/2008 11:58:23

    Το ξέρουμε, το ξέρουμε όλοι οι Έλληνες ...

    Σσσσσσσσσσσσσσσσσστ ....

    αλλά δέν το λέμε

    για να αφήσουμε την πρωτιά στον κ. Εισαγγελέα ...

    ΠΕΛΙΑΣ

  8. Lara avatar
    Lara 01/07/2008 12:31:30

    Πελια
    Τι να σου κανει ο Εισαγγελεας;
    Πνιγηκε μοναχος στις Υπερωριες ως της εσχατης πτωσεως του.
    Οταν αυτοι εχουν ξεμεινει κι απο δικαστικο προσωπικο....
    τι να πει κανεις.
    Εκτος κι αν
    στις Κυκλαδες γυρνοφερνουν
    με καμακι σαργους ψαρευουν
    αλλοι πλεουν για Τηλια
    κι αυτοι Μυκονο κι Ικαρια.
    λαρα




    λαρα

  9. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 01/07/2008 14:33:16

    ΒΟΜΒΑ ΑΠΟ ΤΟ "ΠΑΡΑΚΡΑΤΟΣ" ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

    "Σοβαρότατες υλικές ζημιές στα γραφεία του ΣΥΡΙΖΑ στα Χανιά, τα οποία βρίσκονται κοντά στο κέντρο της πόλης, προκάλεσε εκρηκτικός μηχανισμός που είχε τοποθετηθεί στην είσοδο και εξεράγη στις 2.50 τα ξημερώματα.

    Η έκρηξη ήταν πολύ ισχυρή και στο σημείο που είχε τοποθετηθεί ο μηχανισμός άνοιξε μικρός κρατήρας. Καταστράφηκε η κεντρική είσοδος, έσπασαν τα τζάμια και τα κουφώματα στην πρόσοψη του κτηρίου, ενώ και στο εσωτερικό έπεσαν σοβάδες και υποχώρησαν οι μεσοτοιχίες.

    Ζημιές υπέστη και σπίτι που βρίσκεται πάνω από τα γραφεία του ΣΥΡΙΖΑ, ο ιδιοκτήτης του οποίου ήταν τυχερός καθώς το πρωί επέστρεψε από την Αθήνα. Η αστυνομία απέκλεισε το χώρο ενώ την επίθεση καταδίκασε με δηλώσεις του το μέλος της πολιτικής γραμματείας του ΣΥΝ Κώστας Μαρματάκης που χαρακτήρισε εγκληματική την επίθεση στα γραφεία του ΣΥΡΙΖΑ.

    Αύριο στα Χανιά αναμένεται ο επικεφαλής της κοινοβουλευτικής ομάδας του ΣΥΡΙΖΑ Αλέκος Αλαβάνος για προγραμματισμένη επίσκεψη".
    (Αναρτήθηκε από την : ΠΟΝΤΙΚΟΠΑΓΙΔΑ και ήταν η ώρα : 10:34 πμ)