#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
21/10/2010 14:20
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ποιος πληρώνει την προεκλογική καμπάνια του κ. Δημαρά;





Ο κ. Γιάννης Δημαράς κατέρχεται, δήθεν  ως υπερκομματικός υποψήφιος Περιφερειάρχης Αττικής. Δηλώνει , μάλιστα  ότι δεν έχει σχέση με κόμματα, άσχετα αν  μέχρι πριν λίγους  μήνες ήταν προβεβλημένο στέλεχος του  ΠΑΣΟΚ

Όμως, η   προεκλογική  εκστρατεία στη μεγαλύτερη  και πολυπληθέστερη περιφέρεια της  χώρας έχει έξοδα.  Εκλογικά κέντρα,  τηλέφωνα, ψηφοδέλτια, έντυπα κ.λ.π.

Για τους κομματικούς υποψήφιους το ξέρουμε, πληρώνει   το  κόμμα.

Νομίζω,  ότι δικαιούμαστε να ρωτήσουμε:  ποιος πληρώνει τα έξοδα της προεκλογικής καμπάνιας του κ. Δημαρά;

Κάθε απάντηση δεκτή, ακόμα και αν μας πει ότι τα πληρώνει ο ίδιος.

Μόνο να μην μας πει ό,τι δεν …έχει  έξοδα.

Αδέξιος Δεξιός

ΣΧΟΛΙΑ

  1. loretta avatar
    loretta 21/10/2010 14:23:49

    ΤΟ ΠΑΣΟΚ...

    • Γιάννης Σ. avatar
      Γιάννης Σ. @ loretta 21/10/2010 15:09:12

      Κικίλιας:

      http://ekloges.ypes.gr/diafaneia/handlers/CandidateDetails.aspx?candidate=1462

      Δημαράς:

      http://ekloges.ypes.gr/diafaneia/handlers/CandidateDetails.aspx?candidate=4052

      Σγουρός:

      http://ekloges.ypes.gr/diafaneia/handlers/CandidateDetails.aspx?candidate=823

      Μega βρώμα.

      • mymoodgm avatar
        mymoodgm @ Γιάννης Σ. 22/10/2010 03:27:53

        Τελικά μόνο ο Κικίλιας σέβεται τον νόμο τους? Μα είναι απίστευτοι, ουτε λογιστήριο δεν έχουν οι πασοκσήδες Σγουρος και Δημαρας. Κι ύστερα σου λένε για διαφάνεια και πράσινα άλογα!!!

    • χρηστος avatar
      χρηστος @ loretta 21/10/2010 15:14:49

      Ή τό "άλλο" ΠΑΣΟΚ. Τό παλιό ή αντιμνημονιακό τέλος πάντων.
      Τελικά θά καταφέρουν ακόμα καί άν χάσουν, νά βγούν κερδισμένοι.
      Υποψήφιοι γιά όλα τά γούστα.
      Καί γιά τούς υπέρ έχουμε αλλά καί τούς κατά δέν τούς αφήνουμε ορφανούς.

  2. grafeas pezikou avatar
    grafeas pezikou 21/10/2010 14:29:29

    Πολύ ωραίο,έξυπνο και καίριο το ερώτημά Σας!!Προσυπογράφω....

  3. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 21/10/2010 14:31:16

    Ε, τώρα κι εσύ, Αδέξιε Δεξιέ, κάτι ερωτήσεις που κάνεις... Μα, εκεί όπου τα έβρισκαν οι "Ταύροι", εκεί όπου τα βρίσκει και η "Δράση", εκεί όπου θα τα βρει και το ντοροκόμμα! Νομίζεις ότι οι βιομήχανοι, τις εισφορές τους στον ΣΕΒ τις δίνουν μόνο για τα λειτουργικά έξοδα των γραφείων του συνδέσμου τους;

  4. δαιμονάκι avatar
    δαιμονάκι 21/10/2010 14:48:55

    @ Αδέξιος Δεξιός....ας διεκδικούσε η ΝΔ την περιφέρεια Αττικής με έναν έμπειρο,αναγνωρίσιμο και δυναμικό στέλεχος και δεν θα είχες κανένα λόγο να ασχοληθείς με τα οικονομικά του κυρίου Δημαρά......αλλά τώρα που διαπιστώνεις ότι ο τελευταίος έχει μάλλον υπερκεράσει τον κύριο Κικίλια, κάθεσαι (προφανώς) σε αναμμένα κάρβουνα......και αν τελικά ο κύριος Κικίλιας αποκλειστεί από τον δεύτερο γύρο και υποστεί τέτοια ταπεινωτική ήττα η ΝΔ στην Αττική, να ξέρεις Αδέξιε ότι εσύ έχεις το όνομα, αλλά αυτοί που επέλεξαν τον κύριο Κικίλια έχουν την χάρη!!!!!!

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ δαιμονάκι 21/10/2010 14:59:42

      Μπα; Δε μου λες βρε μνημονιάκι, τόσο πολύ σας κόφτει εκεί στην Αραβαντινού, για το μέλλον της ΝΔ;

      • loretta avatar
        loretta @ Αυριανιστής 21/10/2010 15:20:01

        αυτο δεν ειναι δαιμονακι ειναι εμμονακι...οταν τρωει κολημα τρωει.

      • ΣΠΥΡΟΣ avatar
        ΣΠΥΡΟΣ @ Αυριανιστής 21/10/2010 15:50:52

        Γιατί ενοχλεί ό σχολιασμός,δυσμενής ή ευμενής τής καθόδου
        συγκεκριμένου παίχτη σέ αγώνα ποδοσφαίρου?

        Ξεχνάτε τήν ευθεία αναλογία πολιτικής-ποδοσφαίρου??

        Μήπως τελικά νομίζετε ότι ή πολιτική είναι πάνω από τό ποδο-
        σφαιρο?

    • victoria avatar
      victoria @ δαιμονάκι 21/10/2010 15:18:22

      Επί της ερώτησης έχεις να πεις κάτι, ή απλά ήρθες να πετάξεις την προπαγάνδα σε άλλο ένα ποστ?

    • ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
      ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. @ δαιμονάκι 21/10/2010 16:15:38

      @ δαιμονάκι

      Τελευταία, όποιο ποστ βλέπω δικό σου αναφέρεται στο πόσο δήθεν χαμηλό ποσοστό έχειο Κικίλιας κ.λπ. κ.λπ. Προς τι αυτή εμμονή, μας λες; Αν σου πω ότι φαίνεται από αντικειμενικά στοιχεία ότι ο Κικίλιας μπαίνει στον Β' γύρο, που όλα παίζονται, τι έχεις να πεις; Όσον αφορά τα περί απειρίας και μη αναγνωρισιμότητας του Κικίλια, μου θυμίζεις αυτούς που δεν έχουν σοβαρά επιχειρήματα και χλευάζουν τους αντιπάλους τους επειδή απλώς είναι νέοι ή κάνουν τάχα μου πλάκα υποτιμώντας τους.
      Αστο, λοιπόν. Αν πσιτεύεις στην προσπάθεια που κάνει η αντιμνημονιακή παράταξη, πήγαινε και ψήφισε τον Κικίλια και άσκησε την επιρροή σου στους φίλους σου να κάνουν το ίδιο. Αν δεν το κάνεις, απλώς αποδεικνύεις ότι δεν σε ενδιαφέρει πραγματικά αλλά απλώς κάνεις κριτική υπονομεύοντας την προσπάθεια.

    • trellokamperos avatar
      trellokamperos @ δαιμονάκι 21/10/2010 16:38:18

      ε και;
      δηλαδή όταν έχασε ο Γιάννης Τζανετάκος
      τι έγινε;

      • ekal avatar
        ekal @ trellokamperos 21/10/2010 19:30:39

        Όταν έχασε ο Τζανετάκος βρήκε χώρο και ξεμύτησε ο Καρατζαφέρης αν θυμάστε καλά...

  5. sauraki avatar
    sauraki 21/10/2010 14:50:17

    Είναι εύλογη και σημαντική η ερώτηση. Απάντηση φυσικά δεν θα πάρεις ή και αν πάρεις θα είναι γενικόλογη και δε θα απαντά ευθέως στο ερώτημα. Ή θα απαντήσει με επιθετική στάση ότι ας πούμε "με πολεμάτε γιατί είμαι ανεξάρτητος..."(κλισέ)

  6. tiramola avatar
    tiramola 21/10/2010 15:12:47

    Αντιλαμβάνομαι ότι η μάχη δίνεται για να περάσει ο Κικίλιας στον δεύτερο γύρο.
    Δεν νομίζω όμως ότι ο Δημαράς αξίζει τέτοιου είδους κτυπήματα κάτω από τη μέση.
    Σε κάθε περίπτωση Αδέξιε Δεξιέ επειδή όλο και κάποιες άκρες θα έχεις, καλό θα είναι να δεσμευτεί δημόσια ο Κικίλιας(παρασύροντας και τους υπόλοιπους)για ακριβή απολογισμό προεκλογικών εξόδων με αποδείξεις και συμβόλαια.
    Διαφορετικά τέτοιου είδους "αναπάντητα" ερωτήματα δεν εξυπηρετούν τίποτε άλλο εκτός από την οπαδική φαντασία...

    • victoria avatar
      victoria @ tiramola 21/10/2010 15:21:22

      Γιατί να "δεσμευτεί" ο Κικίλιας και οι υπόλοιποι να ..συμπαρασυρθούν??
      Κι αν δεν? (συμπαρασυρθούν?)

      Ζήτα το για όλους αν είσαι σωστός

      • tiramola avatar
        tiramola @ victoria 21/10/2010 15:46:01

        Οι πολίτες θα τα "εκτιμήσουν" όλα.
        Την εποχή της διαφάνειας δεν ζούμε?
        Ας το κάνει λοιπόν αυτός και αν οι άλλοι δεν συμπαρασυρθούν κακό της κεφαλής τους.
        Απλά είναι.

      • tiramola avatar
        tiramola @ victoria 21/10/2010 15:57:32

        Ο Αδέξιος Δεξιός λοιπόν που "κόπτεται" για την διαφάνεια των οικονομικών του Δημαρά θα μπορούσε σαν ενεργός πολίτης να το ζητήσει τουλάχιστον από τον εκλεκτό του.
        Εκτός και αν θεωρεί ότι η αδιαφάνεια του χρηματισμού μέσω κομματικού μηχανισμού είναι κάτι φυσιολογικό που δεν αξίζει τον κόπο να ασχοληθείς...

      • victoria avatar
        victoria @ victoria 21/10/2010 16:05:50

        Η μπάλα στην εξέδρα τιραμόλα ε? Και δεν το 'χω στα αθλητικά.

        Να το κάνουμε spell τότε, που λένε κ στην πατρίδα του ΓΑΠ.

        Ο Κικίλιας υποστηρίζεται δημοσίως και χρηματοδοτείται από τη νέα δημοκρατία, ο Δημαράς -θεωρητικά- από κανένα κόμμα. Οπότε νομιμοποιούμαστε να ρωτάμε όλους, αλλά αυτόν πολύ περισσότερο, από πού χρηματοδοτείται, άρα μην κάνεις τον τρελό γιατί δεν είσαι.

    • Enzo avatar
      Enzo @ tiramola 21/10/2010 15:50:17

      να τσακισετε τον δημοσιο τομεα θελω εγω λαστιχενιε που ειναι και ο μεγαλυτερος σας κομματικος πελατης. γινεται? για να δω!

      • tiramola avatar
        tiramola @ Enzo 21/10/2010 16:00:06

        Όλα το ΠΑΣΟΚ θα τα κάνει?
        Οι δικοί σου απλώς θα παρακολουθούν μιά ζωή?

      • Enzo avatar
        Enzo @ Enzo 21/10/2010 16:01:50

        εμ φιλαρακι εσεις τους βαλατε εκει μεσα. εσεις θα βγαλετε και το φιδι απο την τρυπα. ειναι απλο.

      • tiramola avatar
        tiramola @ Enzo 21/10/2010 16:07:33

        Δεν ήταν πρόβλημα της προηγούμενης κυβέρνησης της ελλάδας δηλαδή.
        Μάλιστα, καταλάβαμε...
        Και μετά σου φταίνε οι στημένες δημοσκοπήσεις και τα πράσινα νταβατζοκάναλα...

      • Enzo avatar
        Enzo @ Enzo 21/10/2010 16:16:22

        ρε τιραμολα αφου το ξερεις τωρα μην κανες την παπια.
        ολα ξεκινησαν την δεκαετια '80 .ολοι στο δημοσιο με το πασοκ ειναι.μπηκανε και οι κουτσοι.
        σε ολες τις συνδικαλιστικες οργανωσεις του δημοσιου βγαζετε ποσοστα τσαουσεσκου ανω του 70%!!!! εκει ειναι και το βαθυ Πασοκ!

        αφιερωμενο σε σενα.
        απο την σημερινη Ημερησια (ενα παραδειγμα, μπορεις να δεις και στην ΔΕΗ, ΟΤΕ, αλλες ΔΕΚΟ ,ΕΡΤ κτλ. απειρα παραδειγματα σε αναλογες εκλογες)

        "Πρωτη δυναμη με 70,38% και 15 στις 21 εδρες (απο 14) αναδειχθηκε η ΠΑΣΚ στις εκλογες για την αναδειξη της νεας διοικησης στην Πανελληνια Ομοσπονδια Συλλογων Εργαζομενων στο ΙΚΑ (ΠΟΣΕ-ΙΚΑ).η ΔΑΚΕ (ΝΔ) ελαβε 12,96%!!!! και 3 εδρες (απο 5) κτλ..."

        τιραμολα βαρατε τους και ας κλαινε, ετσι και αλλιως και τα σπιτια να τους παρετε παλι Πασοκ θα ψηφιζουν αυτοι στο δημοσιο, τοσο βλακες ειναι! χαχαχαχαχα! ρε παρτε τους και τους καναπεδες!

  7. nasos avatar
    nasos 21/10/2010 15:13:30

    οι Αγγλοσάξωνες λένε:
    ''για να νικήσεις έναν εχθρό πρέπει πρώτα να τον δημιουργήσεις''

  8. kontin avatar
    kontin 21/10/2010 15:19:28

    Μα φυσικά, οι Νεφελίμ, οι Μητσοτάκηδες με τους επιχειρηματίες τους, το ΠΑΣΟΚ ιδίως το μπλοκ Ραγκούση και άλλοι σκοτεινοί τύποι που μπορείτε να φανταστείτε.
    Αυτό είναι φανερό από τις τρελές δαπάνες που κάνει ο ΔΗΜΑΡΑΣ, με εκδηλώσεις, εκλογικά κέντρα, φυλλάδια και γενικότερη διαφήμιση-προβολή.
    Δυστυχώς οι άνθρωποι που στήριξαν τον Κο ΣΑΜΑΡΑ για την εκλογή του στην Αρχηγία της Ν.Δ ακόμα δεν βλέπουν την υποστήριξη της ορθότερης επιλογής.
    Τέτοια Επιχειρήματα δεν βρίσκουν σήμερα ανοιχτά αυτία γιατί η πραγματικότητα απαιτεί λύσεις και ελπίδα.
    Αδέλφια χτυπάτε ακόμα αντέχουμε.

    • Ιωαννης Ένατος avatar
      Ιωαννης Ένατος @ kontin 21/10/2010 15:30:01

      Εκτός από τους Νεφελίμ οι υπόλοιποι κυκλοφορούν στο σκοτάδι. Είναι σωστή η επιλογή Δημαρά που δηλώνει ΠΑΣΟΚ και είναι λάθος ο Κικίλιας..

      Το ερώτημα που τα βρίσκει τα λεφτά είναι ρητορικό. Και βέβαια από το ΠΑΣΟΚ είναι τα λεφτά. Δεν έφυγε ποτέ.. ΠΑΡΩΝ ψήφισε στο μνημόνιο και όχι κατά....
      http://sinagermos.blogspot.com/

  9. loretta avatar
    loretta 21/10/2010 15:27:02

    Παντως σωστο ειναι κατα τη γνωμη μου ολοι οι υποψηφιοι να αναρτουν κατα την διαρκεια του εκλογικου τους αγωνα ολους τους χρηματοδοτες τους.

    ετσι θα ληξη αυτος ο στρουθοκαμηλισμός και η υποκρισια. και δεν μιλαμε για τα ποσα των 10 και 100 ευρω....μιλαμε για τις χιλιαδες..που ρεουν στα ταμεια..με νομιμες αποδειξεις θεωρημενες απο τις εφοριες .

    Τιραμολα φανταζομαι οτι σαυτο θα συμφωνεις και εσυ και ολοι.

    • tiramola avatar
      tiramola @ loretta 21/10/2010 16:05:10

      Συμφωνώ, εσύ είσαι αυτή που βιάστηκες να απαντήσεις πρώτη-πρωτη στο ρητορικό ερώτημα του αδέξιου δεξιού.

      • loretta avatar
        loretta @ tiramola 21/10/2010 17:23:28

        τιραμολα ειπα το αυτονοητο..διοτι μιλησα και για στρουθοκαμηλισμο...δηλ αν δεν τον χρηματοδοτει το πασοκ τοτε ποιος τιραμολα??

        και για να ειμαι ειλικρινης το θεωρω και αυτονοητο....εσυ δηλ οταν ακους δημαρας κατεβαινει σε εκλογες και σε ρωτησουν ποιος τον χρηματοδοτει ?το πασοκ δεν θα σκεφτοσουν? ολοι πασοκ τον θεωρουν για να μην το ξεφτυλιζουμε το θεμα τελειως...ΚΑΙ ΠΑΣΟΚ ΔΗΛΩΝΕΙ ΚΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ.

  10. Άργος avatar
    Άργος 21/10/2010 15:30:31

    Το κρίτήριο αυτό (η ερώτηση ποιός πληρώνει) είναι αλάνθαστο για να γίνει αντιληπτό ένα 'δεκανίκι'. Μπράβο Αδέξιε Δεξιέ!

  11. δαιμονάκι avatar
    δαιμονάκι 21/10/2010 15:34:45

    @ sauraki...1) είμαι απλώς ένας πολίτης που δεν έκρυψα ποτέ ότι αυτοπροσδιορίζομαι ως κεντροδεξιός.....δεν ξέρω καν που είναι η οδός Αραβαντινού,δεν έχω περάσει ποτέ ούτε έξω από την οδό Ρηγίλλης....δεν έχω μπει ποτέ σε κομματικά γραφεία οποιουδήποτε κόμματος, ή σε γραφείο βουλευτή ή πολιτευτή.....δεν θα ψηφίσω τον κύριο Δημαρά......

    2)ασφαλώς και με νοιάζει το μέλλον της ΝΔ και του ευρύτερου κεντροδεξιού χώρου.....θλίβομαι για την συντριπτική ήττα που θα υποστεί η ΝΔ στην περιφέρεια Αττικής στις επικείμενες εκλογές και έχω πει αρκετές φορές ότι είναι κατάντια η τρίτη θέση στον πρώτο γύρο.

    3) θεωρώ κάκιστη την επιλογή του κυρίου Κικίλια(τον οποίο τιμώ και σέβομαι ως άνθρωπο), διότι όταν προσδίδεις στις επικείμενες εκλογές αντιμνημονιακό χαρακτήρα και χαρακτήρα δημοψηφίσματος, πρέπει και να βάλεις ως υποψήφιους για θέσεις-κλειδιά (όπως ο περιφερειάρχης Αττικής)στελέχη έμπειρα,δυναμικά με μεγάλη αναγνωρισιμότητα και όχι μικρομεσαία στελέχη που οι περισσότεροι πολίτες δεν έχουν ακούσει ποτέ ούτε το όνομά τους...και αυτή την κάκιστη επιλογή χρεώνω αποκλειστικά στον κύριο Σαμαρά και το περιβάλλον του.

    Η υποψηφιότητα του κυρίου Κικίλια :

    - έβαλε βούτυρο στο ψωμί του ΠΑΣΟΚ που θα πάρει εύκολα την περιφέρεια Αττικής (είτε με τον κύριο Σγουρό, είτε με τον κύριο Δημαρά)που είναι η μεγαλύτερη περιφέρεια της χώρας

    - θα οδηγήσει την ΝΔ σε εξευτελιστική ήττα (για να μην πω συντριβή), οπότε θα ενταθεί η εσωστρέφεια και η γκρίνια στο εσωτερικό της ΝΔ.

    • vasilis avatar
      vasilis @ δαιμονάκι 21/10/2010 17:21:57

      @ δαιμονάκι
      Πριν φτασεις να πεις ολα τα παραπανω , πρεπει να δεις πως παιζεται το πολιτικό σκηνικο και πως θα συγκροτηθει στο εγγυς μέλλον.
      Για να στηριχθει η μνημονιακη πολιτικη του ΠΑΣΟΚ εφεραν διασπαση και στη κεντροδεξια και στη αριστερα. Δημιούργησαν το κόμμα του Κουβέλη (αληθεια πως χρηματοδοτείται) και ειναι στα σκαρια το κόμμα της Μητσοτακη.
      Θέλουν να τα εχουν εφεδρειες σε μια μη αυτοδύναμη κυβέρνηση ΠΑΣΟΚ για να δωσουν την στηριξή τους ή ακόμη και την συμμετοχή τους στη κυβέρνηση.

    • loretta avatar
      loretta @ δαιμονάκι 21/10/2010 17:25:02

      Επειδη θλιβεσαι τοσο πολυ βρε εμμονακι το βραδι των εκλογων ...παρε και λεξοτανιλ διπλα ναχεις απο την ταραχη που θα παθεις...διοτι τα αποτελεσματα θαναι αλλα.

    • aris. A avatar
      aris. A @ δαιμονάκι 21/10/2010 19:47:34

      δαιμονάκι

      Για χάρη της κουβέντας από πότε η αναγνωρισιμότητα και ειδικά ή τηλεαναγνωρισιμότητα αποτελεί προσόν για κάποιον που θέλει να ασχοληθεί με τα κοινά.

      Εχουμε γίνει τόσο ανώμαλοι που για να ψηφίσουμε κάποιον θα πρέπει πρώτα να ξημεροβραδιάζεται στα κανάλια και να έχει την έγκριση της Τρέμη και του Καψή.

      Για να μην τρελαθούμε οι γνώσεις, η εντιμότητα, η αναλυτική σκέψη, οι καλές σπουδές καταλαβαίνω να είναι προσόντα αλλά η αναγνωρισιμότητα από που ως που.

      Στην Αμερική 36χρονη διοικούν επιχειρήσεις με τζίρο δισεκατομμυρίων δολλαρίων και εμείς θέλουμε για περιφερειάρχη τα ίδια ξυνισμένα μούτρα.

      Πράγματι ο Σαμαράς έκανε λάθος με τον Κικίλια.

      Με βάση την λογική των τηλεορασόπληκτων έπρεπε να βάλει την Τζούλια Αλεξανδράτου έσπασε ταμεία με το πορνό.

      Δεν σας κάνει εντύπωση που μέσα στο καλοκαίρι μας προέκυψε ο Βορίδης ως υποψήφιος και όταν ο Καρατζαφέρης δεν τον κατέβασε βρήκαμε ως φαβορί μπροστά μας τον Δημαρά.

      Πάντα για τα μέσα ενημέρωσης υπήρχε κάποιος άλλος εκτός από τον Κικίλια δεύτερο.

      Δηλώνω ότι θα ψηφίσω Δημαρά εάν με πείσεις με στέρεα επιχειρήματα ότι η προσωπική του διαδρομή και τα προσόντα του είναι καλύτερα από τον Κικίλια.

      Αναμένω την αναλυσή σου και τα επιχειρηματά σου.

  12. προδικος avatar
    προδικος 21/10/2010 16:19:35

    μα εχει χρηματα ο Δημαρας!!!

    • Άργος avatar
      Άργος @ προδικος 24/10/2010 08:34:18

      Πόθεν;

      Είχε;

      Και δεν σε προσβάλλει το ότι μόνον όσοι έχουν χρήματα, όπως λες για τον Δημαρά, πρέπει να έχουν την δυνατότητα να πολιτεύονται;

      - Πολιτευτής ήδη :-)

  13. Β.Κ.Σ. avatar
    Β.Κ.Σ. 21/10/2010 16:22:18

    Ο Δημαράς θα βγεί μόνον εάν η ΝΔ συμφωνήσει στα μισά μισά για την Αττική. Ας μη κοροϊδευόμαστε. Εάν θέλει η ΝΔ να βγεί ο Κικίλιας να ρίξει όλα τα φράγκα που χρειάζονται και θα βγει. Ειδάλλως δεν μας πείθει πως δεν έγινε μοιρασιά. Μια μοιρασιά που όσοι είμαστε από επαρχία την έχουμε ζήσει καλά στο πετσί μας και έχουμε φάει στη μάπα όλους τους αχαϊρευτους.

  14. KARBONAROS avatar
    KARBONAROS 21/10/2010 16:38:01

    ΟΚ ΟΙ ΔΕΞΙΟΙ ΤΟ ΨΑΧΝΟΥΝ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΜΕ ΤΗΝ ΝΕΟΦΙΛΕΛΕΥΘΕΡΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΤΟΥΣ ΠΗΡΕ ΤΟΝ ΧΩΡΟ..
    ΟΙ ΠΑΣΟΚΟΙ ΤΟΥ ΜΝΗΜΟΝΙΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΒΑΡΒΑΡΟΤΗΤΑΣ ΕΙΤΕ ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΑΤΙΚΑ ΒΛΑΚΕΣ, ΕΙΤΕ ΤΡΩΝΕ ΑΚΟΜΗ ,ΕΙΤΕ ΠΡΟΣΔΟΚΟΥΝ...
    ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΔΟΣΙΛΟΓΩΝ...ΕΧΟΥΜΕ...ΠΑΣΟΚΙΑ...

  15. Enzo avatar
    Enzo 21/10/2010 16:41:34

    ρε δε πα να διαλυθει το συμπαν ολοκληρο .και ουτε τοτε θα βαλουν μυαλο οι νεοελληνες.

  16. rs avatar
    rs 21/10/2010 16:44:09

    "Στο σπίτι του κρεμασμένου δεν μιλάνε για σχοινί"
    Το ερώτημα θα πρέπει να απευθυνθεί σ' όλα τα κόμματα "εταιρίες".
    Πχ. ποιός πληρώνει τις κομματικές μετακινήσεις ανά τη χώρα;
    Ποιός πληρώνει τις διαφημιστικές καμπάνιες;
    Για τί τα κόμματα είναι "καταχρεωμένα";
    Αυτό το ερώτημα έχει καταντήσει δυσκολότερο και απο το υπαρξιακό!

  17. παν avatar
    παν 21/10/2010 17:10:53

    To Αriel

  18. Enzo avatar
    Enzo 21/10/2010 17:26:25

    ΠΑΣΟΚ ΠΑΣΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ

  19. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 21/10/2010 17:59:31

    kinder έκπληξη.

  20. ΑΔΥΝΑΜΟΣ ΚΑΚΟΣ avatar
    ΑΔΥΝΑΜΟΣ ΚΑΚΟΣ 21/10/2010 20:13:54

    ΤΟΥ ΔΗΜΑΡΑ ΨΗΛΑ ΤΟΥ ΧΤΙΖΟΥΝ ΤΗ ΦΩΛΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥ ΓΕΙΡΕΙ Ο ΚΛΩΝΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥ ΦΥΓΕΙ ΤΟ ΠΟΥΛΙ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥ ΜΕΙΝΕΙ Ο ΠΟΝΟΣ.

  21. mitzo avatar
    mitzo 21/10/2010 21:19:11

    .....

  22. δαιμονάκι avatar
    δαιμονάκι 21/10/2010 21:44:51

    @ aris. A...1) γιατί να σε προτρέψω να ψηφίσεις τον κύριο Δημαρά?
    Αφού ούτε εγώ θα τον ψηφίσω....ψήφισε όποιον θέλεις.....

    2) Έπαναλαμβάνω ότι θεωρώ κάκιστη επιλογή τον κύριο Κικίλια.....εκτός του δήμου Αθηναίων όπου ήταν γνωστός, στην υπόλοιπη Αττική ήταν ΠΑΝΤΕΛΩΣ άγνωστος....πως ζητάμε από τους πολίτες π.χ της Γλυφάδας ή της Ελευσίνας να ψηφίσουν κάποιον που ούτε τον έχουν δει ποτέ, ούτε έχουν ακούσει ποτέ τίποτα για αυτόν?

    3) Και ποια η μεγάλη του εμπειρία του στην Τοπική Αυτοδιοίκηση για μια τόσο σοβαρή και υπεύθυνη θέση?
    Τα 4 χρόνια που διετέλεσε δημοτικός σύμβουλος Δήμου Αθηναίων?

    4) Τόσα έμπειρα στελέχη διαθέτει η ΝΔ που έχουν διατελέσει νομάρχες ή δήμαρχοι στην Αττική και έχουν ασχοληθεί επισταμένα επί δεκαετίες με την Τοπική Αυτοδιοίκηση, ΚΑΝΕΝΑΣ από αυτούς δεν ήταν άξιος για περιφερειάρχης?

    5) Εδώ δεν κατάφερε να βγει βουλευτής Ά Αθηνών στις τελευταίες εκλογές και ήρθε 8ος με 18.436 σταυρούς στην μοναδική περιοχή που ήταν γνωστός και περιμένεις να βγει περιφερειάρχης Αττικής?

  23. Θάνος Δ. avatar
    Θάνος Δ. 22/10/2010 13:02:01

    Τελικά τι ειναι χειρότερο; Να γίνει ο Δημαράς περιφερειάρχης ή να μην περάσει στο β' γύρο ο Κικίλιας;