29/09/2008 14:03
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ποιος θα προσφέρει στοργή στον Ψωμιάδη;

Εκτός από τον Θανάση Γιαννόπουλο (για τον οποίο σας είχαμε πει εγκαίρως ότι προκαλεί ρίγη στο Μαξίμου - βλέπε εδώ), στο κυβερνητικό επιτελείο υπάρχει έντονη ανησυχία και για τα επόμενα βήματα του Παναγιώτη Ψωμιάδη. Βουλευτής δεν είναι, άρα η κοινοβουλευτική πλειοψηφία δεν κινδυνεύει. Όμως, μία εμπρηστική παρέμβασή του μπορεί να προκαλέσει ανεξέλεγκτη δυναμική στο εσωτερικό της γαλάζιας παράταξης. Γίνονται σκέψεις, λοιπόν, να υπάρξει επικοινωνία μαζί του από τα υψηλότερα κλιμάκια προκειμένου να του δοθεί στοργή και τρυφερότητα μήπως και δεν επαληθευθούν οι πληροφορίες που τον θέλουν έτοιμο να βάλει φωτιά στα τόπια.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 29/09/2008 14:05:18

    Η ΛΟΛΑ που κα κανει ολα.


    ΠΠ

  2. Africa avatar
    Africa 29/09/2008 14:07:54

    ΩΡΑΙΟΣ Ο ΜΑΓΚΑΣ!

  3. ψωμας avatar
    ψωμας 29/09/2008 14:15:34

    Africa πήγαινε σαφάρι και άσε τα σχόλια για τον Ψωμιάδη. Ασχολήσου με τα αφρικανικά ζητήματα και άσε τα ελληνικά στους Έλληνες της Ελλάδος

  4. nas avatar
    nas 29/09/2008 14:29:24

    Αν είναι να συζητήσει με τον Ψωμιάδη ο Καραμανλής, να δούμε πότε θα φωνάξει και τους άλλους πρωταγωνιστές του Μπερντε... μάλλον το πολιτικό βερντιγκο απο τις δημοσκοπήσεις πείραξε πολλούς...

  5. μπόμπος avatar
    μπόμπος 29/09/2008 15:04:12

    Factorx γιατί αφαίρεσες το σχόλιο μου Σε ενόχλησε η λέξη ΕΥΠ. Δεν έχω δικαίωμα σ'ένα εννοείται πολιτικό site να θέτω τέτοιους είδους ερωτήσεις, ιδιαίτερα όταν η θεματολογία αλλάζει χωρίς το ένα θέμα να έχει σχέση με το άλλο

  6. Africa avatar
    Africa 29/09/2008 15:07:34

    Αγαπητε ψωμας... ακομα δεν καταλαβες οτι το ΕΛΛΑΔΙΣΤΑΝ ειναι αποικια της ΑΦΡΙΚΗΣ! και ο φιλος μος ο Ψωμ.....ειναι μελος της φυλης ΧΑΛΟΥΛΑ! Οσο για το σαφαρι εχω παει πολες φορες και τα αφρικανικα θεματα που αναφερεις εχουν να κανουν με την ΛΟΛΑ!

  7. ψωμας avatar
    ψωμας 29/09/2008 15:21:16

    Africa σταμάτα να πουλάς πνεύμα. Έμαθες και συ 'σκόνη της σαχάρας' να μιλάς για ελλαδισταν και αποικία της αφρικής. Ουστ ρε αφρικανική μαϊμού, μάθανε ότι το κάνουμε και πλάκωσαν και οι γύφτοι...

  8. Africa avatar
    Africa 29/09/2008 15:31:41

    Τι να πω... εχει πλακα το θεμα!

  9. osaperas avatar
    osaperas 29/09/2008 16:00:55

    Ρωτάς Φάκτορα "ποιος θα προσφέρει στοργή στο Ψωμιάδη".
    Μα η απάντηση βρίσκεται στη φωτογραφία...

  10. osaperas avatar
    osaperas 29/09/2008 16:20:51

    Φάκτορα, από όσο ξέρω έσύ γνωρίζεις όλους όσους κάνουν σχόλια στο blog σου. Για βοήθησε μας λοιπόν να καταλάβουμε. Ο anonymous 4.13 ποιος απο τους δύο είναι στη φωτογραφία;

  11. rs avatar
    rs 29/09/2008 16:42:19

    Factor,
    φτάνει πιά με την "προβολή" των ...κάθε είδους "καραγκιόζηδων". Ακόμα και η όποια "σκωπτική" αναφορά τους δίνει αξία και άλλοθι να "εκπροσωπούν" την...κοινή γνώμη.

  12. Factorx avatar
    Factorx 29/09/2008 18:34:57

    @rs. να σταματήσω δηλαδή να γράφω για πολιτική; Καλή ιδέα

  13. navarone avatar
    navarone 29/09/2008 18:39:10

    Ego ton vlepo san karagiozi kai einai karagiozis

  14. Factorx avatar
    Factorx 29/09/2008 18:40:34

    @μπόμπος. Ο μόνος τρόπος που είχαν για νας μας αντιμετωπίζουν διάφορα λαμόγια σαν κι εσένα, ήταν να βγάζουν ανωνυμες βρώμες περτι ΕΥΠ κλπ. Και φυσικά έχω δικαίωμα να σβήσω κάθε τι υβριστικό.Ονομα έχεις; Τολμάς να τα πεις αυτα και δημοσίως, πρόσωπο με πρόσωπο.

    Και να πεις στα αφεντικά σου ένα πράγμα, για να μην ξεχνιόμαστε: Τόσα χρόνια μας φίμωναν με απολύσεις, αφού οι εφημερίδες είναι δικές τους. Τωρα ομως αποκτήσαμε κι εμείς ένμα όπλο. Το Διαδίκτυο που δψεν φιμώνεται. Και θα τους θάψουμε εμείς στην λάσπη τους. Χωρίς ποπά, ούτε Ευαγγέλιο. Το να μας προβοκάρετε απλώς επιταχύνετε τις εξελίξεις.

  15. Alina avatar
    Alina 29/09/2008 19:17:30

    H παραπανω φωτο μας παει στα φοιτητικα σοκακια της Μακεδονικης πρωτευουσας με το γυφτο να γυρνοφερνει την αρκουδα, τραγουδωντας το

    "ενα σιδερο αναμμενο....εχω στην καρδια".

    Και φυσικα σε εποχες πριν τεθει το ζωο κατω απο ευρωπαικη προστασια.

  16. rs avatar
    rs 29/09/2008 20:48:25

    Έ!! όχι και ....πολιτική Factor.
    Μάλλον τάχουμε ισοπεδώσει όλα. Τί είδους πολιτική κάνει ο συγκεκριμένος καραγκιόζης; Απλώς σηκώνει..σκόνη.
    Ψάξτε στα αρχεία σας να βρείτε ένα τεύχος του ΑΝΤΙ με τον τίτλο στο εξώφυλλο "ο τρελός του χωριού" και φρεσκάρετε λίγο την μνήμη σας. Τέτοια άτομα υπάρχουν και θα υπάρχουν πάντα. Το θέμα είναι ποιός τους δίνει σημασία.

  17. Factorx avatar
    Factorx 29/09/2008 22:41:14

    @rs: Βλεπεις καμια ειδοποιό διαφορά απο της "πολιτικής" Πανίκα, απο εκείνη των υπολοίπων; ΓΙ αυτή την πολιτική μιλάμε και κριτικάρουμε.