#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
21/05/2010 10:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ποιος είναι το «βαθύ λαρύγγι» που έδωσε την Γκερέκου;



Ποιος είναι  το «βαθύ λαρύγγι» που έδωσε την Γκερέκου βορά στα ΜΜΕ και τελικά την οδήγησε στην παραίτηση;

Αυτή είναι η ερώτηση που πλανάται τις τελευταίες ώρες και όλοι περιμένουν να βγει η όμορφη Άντζελα και να μιλήσει με διευθύνσεις και ονόματα. Αυτά που ακούγονται, όμως, είναι ανησυχητικά.

Κάποιοι λένε ότι τα στοιχεία στην Ελευθεροτυπία τα έδωσαν εφοριακοί οι οποίοι έχοντας χάσει τα επιδόματά τους αποφάσισαν να στείλουν μήνυμα στους πολιτικούς ότι έχουν πολλά ράμματα για τη γούνα τους και καλά θα κάνουν να πάρουν πίσω τις διατάξεις που τους θίγουν.

Άλλοι λένε ότι το έδωσε η κυβέρνηση δια κορυφαίου υπουργού της που τραβά των παθών του τον τάραχο τελευταία. Διότι τι ωραιότερο από το να βλέπεις την Γκερέκου όλη μέρα στην τηλεόραση. Τα πάθη κατασιγάζουν, οι αντιδράσεις χάνονται, η τηλεοπτική άνοια βασιλεύει.

Μερικοί είπαν ότι πρόκειται για σκόπιμη διαρροή της κυβέρνησης ώστε να δείξει στους πολίτες ότι δεν κρύβει τίποτε και όλοι πληρώνουν τους φόρους τους.

Τέλος, ειπώθηκε ότι άλλος κορυφαίος υπουργός «έφαγε» την Άντζελα που την είχε άχτι εδώ και μήνες.

Αυτό όμως που έχει σημασία είναι ότι τα στοιχεία και ο φορολογικός φάκελος Τόλη – Άντζελας ήταν γνωστός εδώ και πολύ καιρό, απλά η συγκυρία ήταν αυτή που βόλεψε.

Αν λοιπόν την έφαγαν τα κυκλώματα του ΠΑΣΟΚ, είναι γνωστή η τακτική. Αλλά κι αυτή ας πρόσεχε. Κοντά 17 χρόνια είχε τον Τόλη να μην κάνει δήλωση και να της λέει ότι δεν είναι δικά του χρήματα και έξοδα και πρέπει να πληρώσει η πρώην γυναίκα του.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. theagpar avatar
    theagpar 21/05/2010 10:41:17

    Στα @@ οποιος και να ειναι.

  2. GreenHorses avatar
    GreenHorses 21/05/2010 10:47:48

    Αναθεώρηση του ΑΕΠ σε ποσοστό 14% εξετάζει η ΕΣΥΕ

    Νέα αναθεώρηση του ΑΕΠ που θα υποβληθεί προς έγκριση στις Βρυξέλλες έως τα τέλη Σεπτεμβρίου ετοιμάζει η Εθνική Στατιστική Υπηρεσία.
    Η Ελλάδα εξετάζει να υποβάλλει στην Κομισιόν αίτημα αναθεώρησης του ΑΕΠ σε ποσοστό 14% με τα αρμόδια στελέχη να εκτιμούν ότι πρόκειται για μία λογική αύξηση του εθνικού πλούτου που φαίνεται να υποστηρίζεται από τους υφιστάμενους παραγωγικούς κλάδους.

    bankingnews.gr

    Τι έχουμε εδώ όταν τα έκανε η κακιά δεξιά τσιρίζαμε; Τώρα είναι τομές στην οικονομία;

    Ρε ουστ πράσινα τρωκτικά.

    • Lewnidas avatar
      Lewnidas @ GreenHorses 21/05/2010 10:49:37

      θα πηδηχτουμε απο το παραθυρο με αυτους

      • GreenHorses avatar
        GreenHorses @ Lewnidas 21/05/2010 10:54:03

        Το θέμα είναι πως θα την κάνουν μια ώρα οι θατσερικοί σοσιαληστές!

      • GreenHorses avatar
        GreenHorses @ Lewnidas 21/05/2010 10:54:50

        μια ώρα αρχύτερα*

  3. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 21/05/2010 10:51:32

    Eγω πιστέυω ότι το βαθύ Πασόκ, και το βαθύ κράτος, έχουν φακέλους και dvd για τον καθένα που είναι ενδεχομένως κάποιου ενδιαφέροντος, και τα χρησιμοποιούνε κατα το δοκούν. Π.χ., αν γίνει ενοχλητικός, ή αν ήρθε η ώρα να θυσιαστεί για αντιπερισπασμό (όπως πχ νομίζω έγινε με την κυρία). Φυσικά και διάφορα προσωπικά ή μικροσυμφέροντα παίζουν. Και μεγαλοσυμφέροντα. Δεν μας έκανε εντύπωση που για 2 χρόνια επί ΚΚ του β, κάθε 6 μήνες είχαμε νέες κασέτες, νέα σκάνδαλα, νέα dvd, νέες αποκαλύψεις... Είμαι σίγουρος ότι θα υπάρξει και νέα Γκερέκου, και νεες εξεταστικές...

    • anonymous avatar
      anonymous @ archaeopteryx 21/05/2010 14:33:12

      Όχι μόνο το ΠΑΣΟΚ αλλά και όλο το σύστημα λειτουργεί με αυτόν τον τρόπο. Κάποτε μιλούσα με ένα φίλο και του λέω οι πόρτες για τούτο και για το άλλο είναι κλειστές. Και μου λέει ρε αν δε σε κρατάνε στο χέρι με 2-3 κακουργήματα δε σε βάζουν.

      Και περιμένουμε από αυτούς τους σάπιους να μας κυβερνήσουν.

  4. salmonellas avatar
    salmonellas 21/05/2010 10:52:12

    Προς θεου, να μην ξεχασετε τις πουτανες ως στηλοβατισσες του ΑΕΠ οπως η ναυτιλια και ο τουρισμος..

    • GreenHorses avatar
      GreenHorses @ salmonellas 21/05/2010 10:56:41

      Μπα δεν θα ξεχάσουν και τους οίκους μην φοβάσαι, ούτως ή άλλος οίκο ανοχής κατάντησαν όλη την Ελλάδα.

  5. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 21/05/2010 10:55:29

    Φυσικά, η πιο επικίνδυνη εκδοχή -και η πιο δύσκολα αντιμετωπίσιμη- είναι η πρώτη. Αν μάλιστα τη συνδυάσουμε και με τις φήμες περί γενικευμένης "λευκής απεργίας" στο δημόσιο τομέα, τότε... γαία πυρί μειχθήτω!

    • what avatar
      what @ Αυριανιστής 21/05/2010 20:20:16

      Μα το δημόσιο βρίσκεται σε μόνιμη λευκή απεργία.

  6. GreenHorses avatar
    GreenHorses 21/05/2010 10:58:19

    Αλήθεια με το άντρα της Διαμαντοπούλου τι γίνεται είναι ηθικό που έχει μπει πρόεδρος στην κτηματολόγιο ΑΕ;

    Για να μας δείξουν τι βιογραφικά υπήρχαν για να καλύψουν την θέση.

  7. Anonimi avatar
    Anonimi 21/05/2010 11:08:34

    Πάντα το δημόσιο θεωρεί εαυτόν εξουσία, έχει τα "μέσα" και τα στοιχεία και μπορεί να κατεβάσει κυβερνήσεις.
    Δείτε π.χ. τα τελευταία τρία χρόνια διακυβέρνυσης Brown στην Αγγλία. Από τη μία "διαρροή" στην άλλη. Όλα ήταν εσωτερική αντιπολίτευση γιατί όσο καλός και να ήταν στη δουλειά του ΔΕΝ ΤΟΝ ΣΥΜΠΑΘΟΥΣΕ ΚΑΝΕΙΣ.
    Τώρα την Άντζελα την συμπαθούν όλοι αλλά μάλλον θύμα της γενικότερης αντιπαράθεσης. Ίσως να χαίρονται και μερικές γυναίκες εφοριακοί οι οποίες είναι από τη φύση τους λίγο πιο ανταγωνιστικές.

  8. o_arapis avatar
    o_arapis 21/05/2010 11:15:09

    Kαι ηθικο ειναι και νομιμο ειναι και καλους τροπους δειχνει η πραξη του και ειναι τιμιοτερος απο τη γυναικα του Καισαρα.

  9. Asterix avatar
    Asterix 21/05/2010 11:25:37

    O Τόμπρας την έδωσε τη Γκερέκου.
    ;-)

    • ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΤΟΜΠΡΑΣ avatar
      ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΤΟΜΠΡΑΣ @ Asterix 23/05/2010 01:43:04

      Ποιός Τόμπρας την έδωσε ; Αυτός που πέθανε το 1996, πριν ακόμη γνωριστούν ο Τόλης και η Γκερέκου ;
      Καλό είναι να γράφετε τις απόψεις σας στα μπλόγκς. Αλλά να προσέχετε και τι γράφετε, γιατί αλλοιώς εκτίθεστε δια της αγνοίας σας και της παραπληροφόρησης που παράγετε.

  10. takis roula avatar
    takis roula 21/05/2010 11:35:04

    Σημασία δεν έχει ποιος την έδωσε, σημασία ιδιαίτερη θα έχει να δούμε τι θα γίνει στο τέλος, γιατί πάντα στο τέλος ξυρίζουν τον γαμπρό όπως λέει και η λαϊκή ρήση. Τι θα πληρώσουνε ο Τόλης και η Αντζελα στην εφορία. Αλήθεια γιατί δεν παραιτείται και από βουλευτής η κυρία?

  11. CRAZY DOCTOR avatar
    CRAZY DOCTOR 21/05/2010 11:47:50

    η πρασινη αντζελα πληρωνει τις ατασθαλίες του γαλάζιου τόλη....σας εκνεύρισα οννεδίτες?

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ CRAZY DOCTOR 21/05/2010 11:55:40

      η πράσινη Άντζελα πληρώνει τα πράσινα όνειρα για το ποιο παιδάκι θα πρωτογίνει Υπουργός...μουσικές καρέκλες παίζουν δεν κυβερνούν οι υπό κηδεμονία

      • Ο Ιθαγενής avatar
        Ο Ιθαγενής @ Ο Ιθαγενής 21/05/2010 12:04:48

        ...αλλά έχεις δίκαιο εδώ δεν κατάλαβε πόσο είναι το έλλειμμα όταν του το είπε ο Προβόπουλος τα χρέη της Άντζελας και του Τόλη θα ήξερε;

        Αλήθεια επειδή έχω βαρεθεί να απαριθμεί 7 μήνες τι δεν ξέρει δεν μας λέει τι ξέρει;

    • ΙΩΝΑΣ avatar
      ΙΩΝΑΣ @ CRAZY DOCTOR 21/05/2010 12:17:59

      Από πού κι ως πού γαλάζιος ο Τόλης? Όταν ιδρύοταν το ΔΗΚΚΙ του Τσοβόλα και του δήλωνε δημόσια, on air συμπαράσταση,γαλάζιος ήταν? Ξεχνάμε εύκολα ή σκόπιμα?

      • loretta avatar
        loretta @ ΙΩΝΑΣ 21/05/2010 19:46:08

        Ιωνα μη σκας ηταν γνωστο της πασης οτι ο Τολης ειχε θεο του τον ΑΝΔΡΕΑ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ....οποτε μαλλον ο σχολιαστης...η πολυ νεαρος στην ηλικια θα ειναι η...τελειοως !!

    • Nancy avatar
      Nancy @ CRAZY DOCTOR 21/05/2010 12:56:13

      Η πράσινη Ατζυ ήταν γαλάζια, μετά έγινε πράσινη crazy

      • CRAZY DOCTOR avatar
        CRAZY DOCTOR @ Nancy 21/05/2010 13:10:18

        τελως παντων.ντροπη στη νδ που βάλλει εναντίον ενος μυθου που αποτελει πολιτιστική μας κληρομομιά.προτείνω να ανακυρηχθεί ο τόλης σε διατηρητέο..κανα μπότοξ-κανά βάψιμο το μαλλί

  12. Arnaoutis avatar
    Arnaoutis 21/05/2010 12:29:18

    ΕΦΗΜ.ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ-20.5.10- PHIL. NIELSEN VS ΑΝΤΖ. ΓΚΕΡΕΚΟΥ

    “Περίεργο ακούγεται
    μεν, ωστόσο, υπάρχουν κάποια
    στελέχη του ΠΑΣΟΚ που λένε ότι
    η καρατόμηση της κυρίας
    Αντζελας Γκερέκου από την
    θέση της υφυπουργού
    Πολιτισμού και Τουρισμού,
    ισχυρίζονται επήλθε, μετά από
    σχετικό αίτημα που διατύπωσε
    δημοσίως με σχόλιό του στην
    ..ιστοσελίδα του στο
    internet ο συνεταίρος της
    συζύγου του υπουργού
    Οικονομικών, κ. Φιλίπ Νίλσεν!
    Ειδικότερα ο κ. Νίλσεν, που
    μαζί με την σύζυγο του υπουργού
    Οικονομικών, την κυρία Βίνκε
    Ελένη-Γιακολίν του Χάνς, έχει
    ιδρύσει από το
    καλοκαίρι του 2004 Γραφείο
    Γενικού Τουρισμού, με την
    επωμυμία YOURGREECE Τουριστικές
    Υπηρεσίες Ε.Π.Ε., με έδρα το
    Κορωπί, στις 27 Απριλίου,
    δηλαδή περίπου πριν από ένα
    μήνα, με άρθρο του στην
    ιστοσελίδα που διατηρεί στο
    διαδίκτυο, ουσιαστικά ζήτησε την
    αποπομπή της κυρία Αντζελας
    Γκερέκου, με την φράση «να
    πάει σπίτι της», «γιατί στα
    δύσκολα φαίνονται οι άξιοι»!
    Αφορμή για το
    δημοσίευμα κατά της κυρίας
    Γκερέκου ήταν η
    ταλαιπωρία στην οποία
    υποβλήθηκαν ξένοι τουρίστες
    ,κυρίως ισπανοί, από τις
    απεργιακές κινητοποιήσεις και
    την
    δημοσιότητα που έδωσαν τα
    διεθνή ΜΜΕ.
    Ειδικότερα στο σχόλιό του , με
    τίτλο «Ε- oχι, εγώ δεν θα
    σωπάσω», ο κ. Νίλσεν έγραψε στην
    ιστοσελίδα του:

    «Σε μια πολύ κρίσιμη εποχή για
    την Ελλάδα, +80! Ανεγκέφαλοι
    άνθρωποι μετατρέπουν τις
    διακοπές 900 περίπου Ισπανών
    τουριστών σε πλήρη ταλαιπωρία
    και στέλνουν τις ακατονόμαστες
    πράξεις τους να κάνουν μέσα από
    τα διεθνή ΜΜΕ – τον γύρω του
    κόσμου.

    Έλεος πια ... δεν έχει κανείς το
    δικαίωμα να διαλύσει την μόνο
    απομείναντα βιομηχανία της
    χώρας και εσείς κυρία υπουργό
    Αντζελα Γκερέκου, τι στο καλό
    κάνετε ... εάν δεν μπορείτε να
    προλαβαίνετε τέτοια γεγονότα ή
    πηγαίνετε να ζητήσετε συγνώμη
    από τον κάθε τουρίστα ένα-ένα και
    να τούς δώσετε ένα δώρο συγνώμης
    (π.χ. λεύκωμα με την ωραία
    Ελληνική Φύση) ή να πάτε σπίτι
    σας!

    Δεν υπάρχει πια κανένας λόγος να
    πληρώνουμε Υπουργό Τουρισμού
    Τουρίστα, (όπως π.χ. ο κος
    Αβραμόπουλος που έτρεχε μόνο σε
    εκθέσεις και εγκαίνια).

    Στα δύσκολα φαίνονταν οι άξιοι!»
    Στεφ. Β. Αναγνώστου”

  13. ΞΕΤΡΥΠΩΝΩ avatar
    ΞΕΤΡΥΠΩΝΩ 21/05/2010 12:37:28

    Ψυχραιμία παιδιά, δεν θέλει πολύ σκέψη. Ακούγεται οτι έφαγε την Αλεξανδρίδου, (καλό έκανε αν το έκανε)η Αλεξανδρίδου είναι μανούλα σε αυτά στο ψέμα και στην εκδίκηση. Βγήκε από το νοσοκομείο και καθάρισε την Ανζελα. Εβαλε 1-2 εφοριακούς και ψαξανε και τσουπ το βγάλανε το θεματάκι.
    Την Αλεξανδρίδου να δούμε τώρα ποιός θα <>, που κινδυνεύουμε να την δούμε βουλευτίνα,επειδή είναι επιλαχούσα. Για ψάχτε λίγο να βρείτε πόσα χρέη άφησε στην Περιφέρεια η Αλεξανδρίδου και ειδικα στο κορφου παλλας και πειτε μας ποιος θα τα πληρώσει!!

  14. ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ avatar
    ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 21/05/2010 12:50:03

    Και η επόμενη που θα...ξεπορτίσει,γυναίκα θ'άναι. Κρατήστε το.Οχι όμως γιά τους λόγους που πρέπει,γιατί η γατάρα,φρόντισε ν'άναι διπλο-τριπλασφαλισμένη στην μεγάάάάάά΄λη μπίζνα.Αυτή θα την κάνει μ'ελαφρά,δι ασήμαντον αφορμήν (συγκριτικά με την σκανδαλάρα,βεβαίως,βεβαίως).

    • Nancy avatar
      Nancy @ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 21/05/2010 13:02:57

      Ααα πολλά ξέρετε Σπάρτακε! Εάν είναι γνώση, οκ, αλλα εάν είναι ευχή..
      πρέπει να εύχεται όλη η Ελλάδα για να πραγματοποιηθεί..

  15. Sic transit gloria mundi avatar