#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
24/05/2009 14:14
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

«Ποιος έβαλε τα χέρια του κι έβγαλε τα μάτια του»;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. daris avatar
    daris 24/05/2009 14:39:20

    Κατι τετοια κανουν, στα λεγομενα Αριστερα κομματα στην Ελλαδα και μετα αντε να πεισουν ότι η υπαρξη Δικομματισμου είναι εξωθεν επιβολη του καπιταλιστικου συστηματος και όχι λαθος δικων τους κακων επιλογων.
    Ειμαι από αυτους που ποτε δεν καταλαβαν την αποχωρηση του Αλαβανου την πιο κρισιμη στιγμη και μαλιστα με διαδωσεις περι προβληματος υγειας (δεν ξερω και ευχομαι να είναι διαδωσεις) που όμως δεν φαινεται να επιβεβαιωνεται.

  2. αγανάκτηση avatar
    αγανάκτηση 24/05/2009 14:40:25

    Η ατζαμοσύνη του Αλέξη δεδομένη αλλά νομίζω ότι ο επαναπατρισμός των πασόκων στο μαντρί ήταν αναπότρεπτος από τη στιγμή που πλησίασε τη ΝΔ στις δημοσκοπήσεις. Ας όψονται οι δηλώσεις στη ΔΕΘ του Μεγάλου Μεταρυθμιστή και τα μετέπειτα μέχρι σήμερα.

  3. daris avatar
    daris 24/05/2009 14:40:35

    ***και όχι αποτελεσμα δικων τους κακων επιλογων.

  4. daris avatar
    daris 24/05/2009 14:43:04

    @3
    Δηλαδη αν οι δηλωσεις στη ΔΕΘ ηταν καλες δεν θα υπηρχε προβλημα;
    Οι δηλωσεις ειναι το θεμα ή το μπαχαλο της Νεας Διακυβερνησης;

  5. αγανάκτηση avatar
    αγανάκτηση 24/05/2009 14:47:38

    Αλλά η μεγαλύτερη πλάκα είναι ο πλήρης αποπροσανατολισμός της επικοινωνιακής πολιτικής του Μαξίμου. Ενώ μέχρι το 2007 χτυπούσαν τον ΣΥΡΙΖΑ ακριβώς για να αφαιρέσει αριστερούς ψήφους απ'το ΠΑΣΟΚ, αμέσως μετά, το κόλπο έπαψε να πιάνει. Όσο τον χτυπούσαν, τόσο μειωνόταν η δύναμη του και αύξανε του ΠΑΣΟΚ. Φάνηκε στα του Δεκέμβρη. Και με ανακλαστικά ρανταπλάν συνεχίζουν να χτυπούν μέχρι σήμερα τον ΣΥΡΙΖΑ. Επιπλέον, χτυπούν και προσωπικά τον ΓΑΠ και αρχίζει να διαλύεται και η εγγενής κακομοιριά του. Μωραίνει Κύριος όν βούλεται απωλέσαι.

  6. αγανάκτηση avatar
    αγανάκτηση 24/05/2009 14:52:38

    @5 daris

    Πάλι θα υπήρχε, αλλά όπως συνήθως το θέτει κάποιος απ' τους factorx, ήταν ένα μέγα Στρατηγικό Λάθος του Στρατηγού. Πάντως daris, μη φαντασιώνεσαι ότι βοήθησε η αντιπολίτευση του ΠΑΣΟΚ.

  7. φλι avatar
    φλι 24/05/2009 15:08:58

    Εμένα πολύ μου αρέσει αυτός ο νο. 2 του Τρεμόπουλου. Είναι γλυκιά. Θεά.

  8. ΓΙΩΡΓΟΣ avatar
    ΓΙΩΡΓΟΣ 24/05/2009 15:27:34

    ΠΑΝΤΑ ΗΜΟΥΝ ΠΑΣΟΚΟΣ ΤΟ 2008 ΑΝΕΜΟΣ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑΣ ΦΥΣΗΞΕ ΑΠΟ ΤΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ,ΕΛΠΙΔΑ ΓΕΝΗΘΗΚΕ ΛΕΓΟΤΑΝ ΑΛΕΞΗΣ, ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΕΙΧΑ ΒΑΡΕΘΕΙ ΝΑ ΨΗΦΙΖΩ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ,ΟΠΩΣ ΑΛΛΩΣΤΕ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΤΟ 1965 ΤΕΣΣΑΡΩΝ ΧΡΟΝΩΝ ΠΑΙΔΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΑΣΙΑ ΒΓΗΚΑ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΚΑΙ ΦΩΝΑΖΑ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ,ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΛΟΙΠΟΝ ΤΙ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΘΑ ΓΕΡΑΣΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΘΑ ΦΩΝΑΖΩ ,ΑΣ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΑΛΕΞΗ, Η ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΥΠΟΔΟΜΗ ΟΥΤΟΣ Η ΑΛΛΩΣ ΥΠΗΡΧΕ ,ΕΓΓΟΝΙ ΑΡΙΣΤΕΡΟΥ ΠΑΤΡΙΩΤΗ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ ΕΙΜΑΙ,ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΑΝΑΓΚΑΣΜΕΝΟΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΤΟΝ ΚΥΚΛΟ ΜΟΥ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΣΩ ΤΗΝ ΠΛΗΡΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΤΟΥ ΑΛΕΞΗ ΣΤΟΥΣ ΜΠΑΧΑΛΑΚΗΔΕΣ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΚΟΥΚΟΥΛΟΦΟΡΟΥΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΣΧΑΤΑ ΣΤΟΥΣ ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟΥΣ ΦΟΝΤΑΜΕΤΑΛΙΣΤΕΣ ,ΑΥΤΟ ΞΕΠΕΡΝΑ ΚΑΘΕ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ,ΑΝΤΕ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΑΛΕΞΗ ΠΑΛΙ ΜΕ ΒΛΕΠΩ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΝΑ ΨΗΦΙΖΩ ΟΧΙ ΦΥΣΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΛΥΤΕΡΟΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΧΑΡΗ ΜΕΡΙΚΩΝ ΑΜΦΙΒΟΛΩΝ ΨΗΦΩΝ ΠΡΟΔΟΣΕΣ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΟΥ ,ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΤΟ ΛΕΩΝΙΔΑ ΚΥΡΚΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΗΘΕΝ ΑΡΙΣΤΕΡΕΣ ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ ΠΟΥ ΚΑΤΕΙΓΓΕΙΛΕ ΣΤΟ ΣΥΝΕΔΡΙΟ ΤΟΥ ΣΥΡΙΖΑ

  9. zapata avatar
    zapata 24/05/2009 15:38:41

    δύο εβδομάδες ακόμα έμειναν για ασκήσεις εμπάθειας στον ΣΥΡΙΖΑ και τον Αλέξη, μετά ίσως σταματήσετε και ησυχάσουμε. (Αλλά μην γίνει καμιά στραβή στις εκλογές και το φυσάτε και δεν κρυώνει...)

  10. Σπατζιώτης avatar
    Σπατζιώτης 24/05/2009 15:43:11

    @9 ΓΙΩΡΓΟΣ
    Μήπως δεν πρέπει να παλινδρομείς διαρκώς ανάμεσα στη Σκύλλα και τη Χάρυβδη και να ψαχτείς κάπου αλλού, σε πιο ωφέλιμες για τον τόπο θάλασσες;...

  11. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 24/05/2009 15:44:43

    Τι να γινει φιλε μου;...λάνει ο πεθαμενος;
    Δεν εχεις καταλαβει,οτι στο δνα του ελληνος,δεν κολλαει η αριστερα,γιατι τον κοβει στον... καβαλο;
    Εκτος και αν ειναι δημοσιος υπαλληλος,οποτε εχει παρει μια γευση.
    Η πλειοψηφια,ονειρευεται οτι ΚΑΠΟΤΕ,θα γινει Ωνασης,οποτε αν εχουμε κομμουνισμο,δεν θα μπορεσει.
    Καταλαβες;

  12. Σπατζιώτης avatar
    Σπατζιώτης 24/05/2009 15:44:59

    @10.
    Σου πέρασε από το μυαλό ότι υπάρχει πιθανότητα στις εκλογές εσείς να κρυώνεται και χωρίς φύσημα; Καλοκαιριάτικα κιόλας...

  13. boubou avatar
    boubou 24/05/2009 15:55:20

    @2 daris
    Πάντως η Αλήθεια είναι ότι ο Αλαβάνος θα μπορούσε να περιμένει λίγο, Μετά τις Ευρωεκλογές του 2004 είχε αναλάβει θα μπορούσε να περιμένει τις ευρωεκλογές του 09 και θα βλέπαμε εαν έφερνε μεγαλύτερο ποσοστό από τον Ν. Κωνσταντόπουλο

    Αλλα Daris , η Αλέκα του ΚΚΕ έχει τόσα χρόνια στην Ηγεσία καμμια σκέψη για αλλαγή σκυτάλης ??
    Α , ξέχασα , αυτά επιλυονται ενίοτε και κατά περίσταση , με τον "Δημοκρατικότατο" Συγκεντροτισμό . Ε daris

  14. Σπατζιώτης avatar
    Σπατζιώτης 24/05/2009 15:55:45

    @13.
    Συγγνώμη - ''κρυώνετε'' και όχι ''κρυώνεται''

  15. daris avatar
    daris 24/05/2009 16:02:06

    @14
    Γιατι νομιζεις οτι ειμαι ο καταλληλος να σου απαντησω για το ΚΚΕ και τον σταλινικοτατο χαρακτηρα λειτουργιας του;

  16. Μέρμυγκας avatar
    Μέρμυγκας 24/05/2009 18:12:16

    Ακόμα ηχούν στα ώτα μου τα 18άρια και 20αρια, τις ζητωκραυγές του Λαλάκη... κρίμα τα καημένα τα κουμουνδουράκια μωρέ που θα παλεύουν στις εθνικές πάλι για το 3%.

    Σε 6 μήνες κατάλαβε ο ΠΑΣΟΚος ότι ακόμα και ο ΓΑΠ είναι κλάσεις καλύτερος από τους ανεκδιήγητους Αλαβανοστιπρέους του ψαριανου και της ρεπούση.

    Αλλά και εδώ αλλού είναι το θέμα αργά η γρήγορα στο ΤΣΥΡΙΖΑ θα σκορπίσει εκει που πρέπει να σταθούμε είναι η επικοινωνιακή αβάντα που είχαν από μεγαλοεκδοτάδες για να φάνε τον Γιωργάκη.

  17. Lavazza avatar
    Lavazza 24/05/2009 18:26:43

    "Να διαψευσθεί και να απογοητευθεί για μια ακόμα φορά ο κόσμος της Αριστεράς. Να γίνουν τα όνειρα και οι πόθοι της σούργελο στα κανάλια και παιχνίδι στα χέρια των δημοσκόπων."

    Εάν η Αριστερά εναπόθεσε τα "όνειρα και τους πόθους" στο ΣΥΡΙΖΑ και στις κουκουλοφορούσες συνιστώσες του, τότε χίλιες φορές γουστάρω το ΚΚΕ (ναί το έιπα κι αυτό...)...

  18. ΓΙΩΡΓΟΣ avatar
    ΓΙΩΡΓΟΣ 24/05/2009 21:06:38

    ΣΠΑΤΖΙΩΤΗΣ 11 ΤΙΧΡΩΜΑ ΕΧΟΥΝ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΘΑΛΑΣΣΕΣ ,ΜΕΡΜΥΓΚΑΣ 18 ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΜΟΝΟ 6 ΜΗΝΕΣ

  19. thanos avatar
    thanos 24/05/2009 22:07:48

    10-zapata Says:
    May 24th, 2009 at 3:38 pm

    Φιλε μου θαυματα σημερα δεν γινονται,και αυτο με το Βισσαριονα ηταν ψευτικο.

  20. Σπατζιώτης avatar
    Σπατζιώτης 24/05/2009 22:27:54

    ΓΙΩΡΓΟΣ
    Εμένα προσωπικά μου αρέσουν οι θάλασσες του δειλινού, όταν τις ντύνει μια χρυσοπόρφυρη ευλογία ... Αλλά μου αρέσουν και αυτές που, ντάλα μεσημέρι, έχουν ένα χρώμα σαν λειωμένο μολύβι... Δε λέω όχι και στο διάφανο γαλάζιο του πρωϊνού...
    Ήρεμες να είναι, ώστε να τις διασχίζει χωρίς κινδύνους το καϊκάκι που λέγεται Ελλάδα...
    ***
    Να σ' αγναντεύω, θάλασσα, να μη χορταίνω,
    απ' το βουνό ψηλά,
    στρωτή και καταγάλανη, και μέσα να πλουταίνω
    απ' τα μαλάματά σου τα πολλά...
    ΚΩΣΤΑΣ ΒΑΡΝΑΛΗΣ

  21. ΓΙΩΡΓΟΣ avatar
    ΓΙΩΡΓΟΣ 24/05/2009 23:30:38

    ΣΠΑΤΖΙΩΤΗ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ Η ΠΟΙΗΤΙΚΗ ΣΟΥ ΘΑΛΑΣΣΑ ΓΙΑΤΙ ΕΝΩ ΕΙΝΑΙ ΗΡΕΜΗ ΚΑΙ ΣΕ ΠΑΡΑΣΥΡΕΙ ΜΕΣΑ ΤΗΣ, ΞΑΦΝΙΚΑ ΑΓΡΙΕΥΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΤΑΠΙΝΕΙ

  22. Σπατζιώτης avatar
    Σπατζιώτης 24/05/2009 23:37:25

    @23.
    Τότε τράβα κατά βουνό μεριά. Αλλά κι εκεί, θα μου πεις, παραμονεύουν λύκοι...

  23. testarossa avatar
    testarossa 25/05/2009 02:35:19

    Ψηφίζουμε δαγκωτό (τρομάρα μας, αλλά τι να κάνουμε) Αλαβάνο και ... Τσιπράκο. Απο το να χω κείνους που ναι με το ένα πόδι στο ΠΑΣΟΚ και το άλλο στον Συν και τους άλλους που ναι με το να στα αριστερίστικα γκρουπούσκουλα των Εξαρχείων και τ'αλλο στην Κουμουνδούρου, ΔΑΓΚΩΤΟ, ρε!

  24. αντικαθεστωτικός avatar
    αντικαθεστωτικός 25/05/2009 12:13:58

    οκ, ο διπλασιασμός του ποσοστού ενός κόμματος ειναι αποτυχια?

    η μοναδική νίκη επι ενός νταβατζη τα τελευταια χρίναι (βοτανικος) ήττα?

    η μοναδική πρόταση για κατάργηση του νόμου βενιζελου περι ευθύνης υπουργών "ναπολεόντεια"?

    το στερεότυπο που προωθεί ο ΔΟΛ και ο ΜΠΟΜΠΟΛΑΣ σε συνεργασία με της ΣΙα της νομενκλατούρας "πατριωτικό?"

    το μόνο κόμμα που λειτουργησε δημοκρατικά κατα την επιλογή των υποψηφίων του για τι ςυρωεκλογές φασιστικό?


    κοντός ψαλμός αλληλούια. η κάλπη θα δείξει κατα πόσον αληθεύουν όλα αυτα.

    και να δέχεστε οτι εκτός του οτι ειστε (η εισαι) κοντος η κοντοι και οτι δεν μπορέιτε να σταυρώσετε γκόμενα παρ όλες τις μπλογκικες σας - σου- εκκλήσεις, πλλές φορές κάνετε σφοδρά λάθη, κινούμενοι από πλήρη εμπάθεια, και άλλες αιτίες, που θα αναδειψθούν, και σας οδηγούν σε στυγνή προπαγάνδα

  25. αντικαθεστωτικός avatar
    αντικαθεστωτικός 25/05/2009 12:16:06

    αγανάκτηση

    ουαου. το έπιασες αμέσως. για αυτό έκλεισε τη βουλή. γιατί μονο νεοδημοκράτες θα μπαιναν φυλάκα.

    χτυπώντας το συριζα ήλπιζαν να μπουν φυλάκα και οι κλεφτες απο το ΠΑΣΟΚ....

  26. αντικαθεστωτικός avatar
    αντικαθεστωτικός 25/05/2009 12:17:11

    Lavazza ΜΑ ΔΕΝ ΔΙΑΦΈΡΕΙ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΚΚΕ ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΟΣ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗ "ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟΤΗΤΑ". ΟΠΟΤΕ ΟΡΘΩΣ ΤΟ ΠΡΟΤΙΜΑΣ.,.,