17/10/2008 23:20
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ποιοι σηκώνουν «την ημισέληνο πιο ψηλά» στη Θράκη;

Να πώς δηλητηριάζουν τις παιδικές ψυχές των μουσουλμανοπαίδων οι γνωστοί υπεύθυνοι, βάζοντάς τα να απαγγέλλουν στίχους όπως «εσένα αγαπώ όμορφή μου Τουρκία, με σένα κλαίω, με σένα θα γελάσω, αν χρειαστεί θα πεθάνω για σένα με τη θέλησή μου... »

Την σχετική τελετή παρακολουθούν οι ψευτομουφτήδες, ιμάμηδες και θρησκευτικοί λειτουργοί, αυτοδιοικητικοί, αλλά και ο γενικός πρόξενος της Τουρκίας, που ακούγοντας όλα αυτά τόσο απροκάλυπτα να λέγονται από μικρά παιδιά, φαίνεται στο σχετικό βίντεο ότι νοιώθει άβολα... Τα μουσουλμανόπαιδα με τα λευκά καλπάκια και τις άσπρες φορεσιές τα κοριτσάκια, τραυλίζουν σε άθλια τουρκικά τα λόγια που πρέπει να πουν για να εισπράξουν το χειροκρότημα των μεγαλυτέρων, αφού έκτος από τις σούρες του κορανίου πρέπει να πουν με άνεση το παρακάτω κείμενο που δεν μπορεί παρά να εξοργίσει τον μέσο πολίτη με όσα αναφέρει....
 

Διαβάστε τη συνέχεια εδώ: http://www.xronos.gr/

ΣΧΟΛΙΑ

  1. katinistan avatar
    katinistan 17/10/2008 23:50:19

    Ποιό ειναι το σχετικό βίντεο; ειναι πολύ χοντρό για να το πιστέψουμε. Γιατί στο λίνκ της εφημερίδας τοης Κομοτηνής "χρονος',δεν ειδαμε βίντεο.Και τα χυδαία Anonymous προβακάρουν ασύστολα, και ειμαι σίγουρη χωρίς να έχουν ιδέα ποιοί ειναι οι βουλευτές Κομοτηνής ή τι κάνει εκεί η Αριστερά.

  2. Σπύρος avatar
    Σπύρος 18/10/2008 01:55:02

    Ε,καλά τώρα,έτσι αμφισβητήθηκε κάποτε και η δραστηριότητα τού πολύφερνου δημοσιογράφου Ντεντέ αλλά ένα άλλο βιντέκαι τον έδειχνε να φωνάζει ΄Ουτε μια ψήφος στούς γκιαούρηδες΄.
    Μήπως γνωρίζετε ποιό Κόμμα θεωρουσε προοδευτικό τον Ντεντέ και πού δήλωνε οτι ανήκει ο ίδιος??
    Εύκολη και προβλέψιμη η απάντηση..

  3. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 18/10/2008 02:18:14

    Φυσικα το προβλημα της Τουρκίας είναι και μεγάλο και πραγματικό ενώ των Σκοπίων συμβολικό.

  4. Σπύρος avatar
    Σπύρος 18/10/2008 02:30:25

    Οσο υποχωρείς στά μικρά έπονται τά σοβαρότερα αγαπητέ Ψυχραιμία.
    Τα συμβαίνοντα έχουν αλληλουχία, πού σάν έξυπνος άνθρωπος πού είσαι οφείλεις να μήν υποτιμάς.

  5. Νίκος avatar
    Νίκος 18/10/2008 03:20:14

    1. ΚΛειστε το προξενειο. Διοτι η μειονοτητα ειναι Μουσουλαμνικη μον. Επομενως καλυπτεται πληρως απο την Ελληνικη Δημοκραρια και την ΕΕ.
    2. Απελαστε ΟΛΟΥΣ εκ τουρκιας
    3. Υποχρεωτικα ελληνικα
    4. Τουρκικα μονο ως δευτερη γλωσσα και το Σαββατοκυριακο, οπως με τα Ελληνικα στην Αμερικη. Αποτελεσμα, ΚΑΝΕΙΣ Ἑληνοἁμερικανος δευτερης γεννιας δεν ξερει ελληνικα.
    4. Κυριο μαθημα η Ελληνικη ιστορια.
    5. Αυξηση επενδυσεων για αυξηση οικονομικης δραστηριοτητας και ενσωματωσης της μειονοτητας στην Ελληνικη κοινωνωια. Ειδαλλως, θα αποκοπει με οτι αυτο συνεπαγεται για τις επομενες γεννιες. Αυξηση της ενσωματωσης και οικονομικης ευμαρειας θα ελαττωσει και τους ρυθμους γεννησεων.

    Ο εχων ωττα ακουει ακουετω. Αν υπαρχουν καλυτερες προτασεις ειμαστς ευηκοες και ανοιχτοι.

  6. Evvros avatar
    Evvros 18/10/2008 08:34:23

    Οταν ακούω μ...κιες για την Θράκη απο την Αθήνα συγχίζομαι. Είναι γνωστό ότι η Τουκρία κανει το παιχνιδι της, αλλα στα χέρια τους, εμεις τους ρίξαμε με τις δικιές μας βλακίες οι οποίες συνεχιζονται. Το μουσουλμανικο στοιχείο είναι ενας αχταρμάς με διαφορετικές ιδεολογίες και συμφεροντα. Εγω δουλευω με μουσουλμάνους, μιλάω πολιτικά και δεν έχω αυτήν την εικόνα. Υπάρχει μια ομάδα στην που τα αρπάζει απο το προξενείο. Είναι αυτοί που πριν απο Δεκαπέντε χρόνια τους σπάσανε τα μαγαζια στην κομοτηνή και πηγε η Δαμανάκη και έκλεγε μαζί τους. Αυτούς φοβούνται περισσότερο οι άλλοι μουσουλμάνοι αλλα δεν μιλάνε γιατί που θα βρούνε προστασία... στο Ελληνικό κράτος χα,χα ας γελάσω.

  7. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 18/10/2008 08:58:34

    Εν πάσει περιπτώσει, αν η Τουρκία κάνει το παιχνίδι της, η "λύση" είναι η πλήρης ένταξη απο οικονομικής πλευράς των περιοχών αυτών στην ουτοπία της σύγχρονης, ελέυθερης, αναπτυγμένης Ελλάδας.

    Αν η Αθήνα κάνει τους Αθηναίους να συχαίνονται, τους Κερκυραίους και την Κρήτη να ακούνε την λέξη "αυτονομία" και εμένα να ονειρεύομαι την Γαληνότατη στό αρχιπέλαγος, έστω και αστεία, τι να πούνε οι άνθρωποι στα βόρεια σύνορα.

  8. isnogood avatar
    isnogood 18/10/2008 10:34:26

    Η Ντόρα η εξερευνήτρια σε νέα επεισόδια!

    We did it!