26/05/2009 16:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ποιοι θα γίνουν μέτοχοι στον Ολυμπιακό;

 
____________________________________________________________________________________________
Ένας περιχαρής Κόκκαλης, μετά τα όσα συμβαίνουν στον Παναθηναϊκό, ανακοίνωσε χθες την αύξηση του μετοχικού κεφαλαίου του Ολυμπιακού για ποσοστό μέχρι 40%. «Αυτό σημαίνει ότι μετά την αύξηση, η σύνθεση θα είναι ως εξής: 10% ο Ερασιτέχνης, 40% οι νέοι μέτοχοι, 1 % οι ήδη υπάρχοντες μέτοχοι και το 49% εγώ» είπε μεταξύ άλλων.

Ποιοι όμως θα επενδύσουν; Ακούγονται τα εξής ονόματα:

Γιώργος Γλού (10 εκ), Ι. Συγγελίδης (7 εκ), Μ. Λαϊνόπουλος (10 εκ), αδελφοί Αγγελόπουλοι (20 εκ), Λαυρεντιάδης (20 εκ) Ν. Τσάκος (7εκ), Β. Μαρινάκης (5 εκ)

ΣΧΟΛΙΑ

  1. koxlias avatar
    koxlias 26/05/2009 17:02:31

    O Κόκκαλης πουλάει το 40% του Ολυμπιακού, αλλά

    όχι της Θρύλος Α.Ε. και της Καραϊσκάκη Α.Ε.

    Δηλαδή, πουλάει το 40% της εταιρείας που μπαίνει

    μέσα, για να κρατήσει το 100% των εταιρειών που

    βγάζουν λεφτά, επειδή υπάρχει η εταιρεία που

    μπαίνει μέσα για να βγάλουν.

  2. xroni tzentleman avatar
    xroni tzentleman 26/05/2009 17:18:48

    γιατι δεν βαζει μετοχους τα κομματα του κοινοβουλιου τους πολιτικους και τις μκο?ξερει τη ρευστοτητα χανει?

  3. k avatar
    k 26/05/2009 17:35:31

    δεν πουλαει τιποτα, απλα δεν θα κανει χρηση των δικαιωματων του στην α.μ.κ

  4. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 26/05/2009 19:15:44

    k ΕΓΩ !!!!

    ΠΠ

  5. ω avatar
    ω 26/05/2009 21:34:05

    Ο Κόκκαλης αντιγράφει τους Βαρδινογιάννηδες ενώ άλλοτε τους ειρωνευόταν για τη μετοχοποίηση.

  6. ΠΑΝ13 avatar
    ΠΑΝ13 27/05/2009 08:55:28

    xo xo xo xo ΣΤΑΖΕΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ..ΠΑΡΑΓΚΑ...

  7. Μάρκος avatar