31/10/2008 22:32
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ποιοι ενδιαφέρονται για την Ολυμπιακή

Λήγει σήμερα τη νύχτα η προθεσμία για την εκδήλωση ενδιαφέροντος σχετικά με την Ολυμπιακή. Κατά πληροφορίες, για τον αερομεταφορέα έχουν επιδείξει ενδιαφέρον: Η Qatar Airways, που το πιθανότερο θέλει να πάρει «πακέτο» τόσο το αεροπορικό όσο και το επίγειο έργο (τεχνική βάση, εξυπηρέτηση αεροσκαφών άλλων αεροπορικών εταιρειών και των δικών της- handling) της ΟΑ. Η  γερμανική Lufthansa που θέλει να πάρει την τεχνική βάση του ελληνικού αερομεταφορέα. Η αμερικανική Chrysler Aviation, την οποία, ως λέγεται, στηρίζει αγγλική τράπεζα. Επίσης, φήμες φέρουν να ενδιαφέρονται οι Έλληνες μεγαλοεπιχειρηματίες, Βαρδινογιάννης (για ιπτάμενο και επίγειο έργο) και Λάτσης (για handling). Βέβαια, ακόμα κι' αν έχουν υποβάλλει όλοι αυτοί πρόταση εξαγοράς όλης της ΟΑ ή τμήματός της, δεν σημαίνει ότι η διαδικασία θα προχωρήσει. Στην Ιταλία, για παράδειγμα, σήμερα αποσύρθηκε το ενδιαφέρον που είχαν εκδηλώσει επιχειρηματίες για την αγορά της Alitalia.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Εξάκτινος avatar
    Εξάκτινος 31/10/2008 22:36:01

    Να μη χάσουνε να χαρίσουν τη βάση στους Γερμανούς. Κρίμα για την εταιρία. Τσάμπα πήγε άπατη.

  2. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 31/10/2008 22:54:36

    Η Lufthansa Technik ενδιαφέρθηκε για την βάση με έλληνες «συμμάχους» και επί Σημίτη.

    Εάν οι πωλητές θέλουν σοβαρότητα, να επιλέξουν κάποιον της δουλειάς.

  3. Εξάκτινος avatar
    Εξάκτινος 31/10/2008 23:00:05

    Νομίζω ότι ο μόνος κατάλληλος είναι η Qatar διότι τη θέλει ως σύνολο και ξέρει τι θέλει. Μόνο τα αεροσκάφη της να επισκευάζει και να συντηρεί στην Αθήνα αρκεί.

  4. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 31/10/2008 23:04:07

    δεν διαφωνώ με αυτό που λές εξάκτινε, αλλά θα αφήσουν οι Βρυξέλλες; Όποτε δεν άρεσε κατι στην Λουφτχάνσα ή κατά δεύτερο λόγο στην ΒΑ ή στην Αιρ Φρανς (κυρίως στην Λουφτχάνσα, τρώγαμε εκβιασμό)

  5. ANTIo avatar
    ANTIo 31/10/2008 23:04:32

    Διαισθάνομαι ότι η πώληση θα ξεπεράσει κάθε προσδοκία.
    Χαίρομαι για δύο λόγους:
    1. Δεν θα πάει άπατη η ΟΑ
    2. Ως φορολογούμενος θα πληρώνω λιγότερα

  6. fantomas avatar
    fantomas 31/10/2008 23:11:40

    Η Qatar ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΕ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΥΚΛΟΥΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΣΛΟΤ. ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ. ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙ ΑΥΤΑ ΙΣΩΣ ΤΗΣ ΦΟΡΤΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.
    Η αμερικανική Chrysler Aviation, την οποία, ως λέγεται, στηρίζει αγγλική τράπεζα ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΕΧΝΙΚΗ ΒΑΣΗ ΚΑΙ ΣΤΕΙΡΙΖΕΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΕΣΒΕΙΑ.
    Η Lufthansa Technik ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΜΕ ΚΟΙΝΟΠΡΑΞΙΑ.
    ΣΤΟΝ Λάτση ΕΧΕΙ ΔΩΘΕΙ ΤΟ handling, ΠΑΡΟΤΙ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΦΗΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΡΔΗΝΟΓΙΑΝΝΕΙΚΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΚΟΜΑΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΗΤΑ.

    ΩΡΑΙΑ ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΤΟΥ 2001 ΣΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ!

  7. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 31/10/2008 23:59:41

    Ρε συ, γιατι κολλατε με ιδεοληψιες;Η Ολυμπιακη, μας τελειωσε.
    Ενταξει, την τελειωσαν,αλλα τι σημασια εχει πια;
    Οι πολιτικοι στην Ελλαδα, η να κλεβουν μπορουν η να μιλανε. Μονο να κανουνε δε μπορουν.
    Ετσι και με την Ολυμπιακη.Τη διαλυσανε. Κατι με κλεψιες, κατι με ασυστολους και απειρους διορισμους ημετερων,την κατσανε τη βαρκα.
    Απο κει και περα, εμεις μονο για να πληρωνουμε ειμαστε.
    Γουσταρετε να πληρωνετε, για να παιρνουν τις μισθαρες, οι εργαζομενοι, ή οι "εργαζομενοι", εκει;
    Και τωρα, θελουν να τους βγαλουν στη συνταξη απο τα 40 και δε μιλαει κανεις.
    1,3 δις Ευρα θελουν να δωσουν για να την πουλησουν, για να μη μθιξουν τους ευνοουμενους εκει.
    Τους εργαζομενους ομως σε διαφορα αλλα εργοστασια η αλλες επιχειρησεις, τους εχουν γραμμενους στ αρχιδια τους.
    Καταλαβατε περι τινος προκειται.
    Κι εσεις κοιτατε το μαγκα που εκπροσωπει τους εργαζομενους εκει, να ζηταει συνεχεια, και δεν τον παιρνετε με τα γιαουρτια.

  8. ΑΛΕΦΑΝΤΟΣ avatar
    ΑΛΕΦΑΝΤΟΣ 01/11/2008 08:50:06

    το κοστος για την μεριμνα που θα λαβει η κυβερνηση για τους εργαζομενους ειναι το ιδιο για την λειτουργια της ολυμπιακης με ζημιες για τρια ετη!

  9. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 01/11/2008 09:00:50

    ΑΛΕΦΑΝΤΕ,
    Η ολιγωρία και η αδυναμία των Κυβερνήσεων, στο θέμα της Ολυμπιακής, από το 89 που βλέπω τι γίνεται είναι ασύληπτη. Και ενώ δεν μπορώ να βλέπω παντού συνομωσίες, αναρωτιέμαι...

    Συμφωνώ με την περίληψη του Προβοκάτορα, και τα γιαούρτια (για να μην πω τίποτα πιο χοντρό) για τους συνδικαλιστές.

  10. ΑΛΕΦΑΝΤΟΣ avatar
    ΑΛΕΦΑΝΤΟΣ 01/11/2008 09:10:36

    archaeopteryx

    μην μιλας για γιαουρτια και κορνεδες σε εμενα διοτι εχω φαει πολλα στο παρελθον !!!

    για την αληθεια τωρα.....
    ετσι οπως εχουν ερθει τα πραγματα, αυτο που δειχνει οτι θα γινει ειναι ισως οτι καλυτερο μπωρει να γινει!!!

  11. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 01/11/2008 09:18:17

    όπως είμαστε, δεν έχει επιστροφή. Απλά, οι συνδικαλιστές της ΟΑ, που γνώρισα εγώ (πασκοειδείς οι κύριοι,) δεν μιλούσαν την γλώσσα της αλήθειας. Οι άλλοι (ακόμη και του ΚΚΕ) ήταν πιο «σοβαροί»

    δεν θέλω να είμαι αδιάκριτος, αλλά τα γιαούρτια και τα κορνέ τα έφαγες κυριολεκτικά; ή σε ιδεολογικές συγκρούσεις; μπρρρ..

  12. fantomas avatar
    fantomas 01/11/2008 09:20:21

    ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΜΙΚΡΟΙ ΠΟΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ !!!
    ΟΜΩΣ ΤΟΥΣ ΒΛΕΠΩ ΟΛΟΥΣ ΝΑ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΕ ΚΟΙΝΟΠΡΑΞΙΕΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΒΑΣΙΚΟΥΣ ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!!!
    ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ?

    ΕΙΣ ΑΥΡΙΟΝ ΤΑ ΣΠΟΥΔΑΙΑ!!!

    ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΠΟΙΟΙ... ΜΕΧΡΙ ΜΕΣΟΝ ΕΒΑΛΑΝ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΝ ΘΥΡΙΔΑ ΣΤΑ ΕΛΤΑ ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΟΣ ΓΙΑ ΣΦΑΓΙΔΑ ΜΕ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ 31/10 !!!

  13. ΑΛΕΦΑΝΤΟΣ avatar
    ΑΛΕΦΑΝΤΟΣ 01/11/2008 09:23:21

    archaeopteryx

    δεν θυμασε την δεκαετια 80 με 90 που μου πεταγαν κορνεδες στο γηπεδο του ρεντη!!!
    μετα απο ενα αγωνα που με ειχαν στησει και εχασα!!!

  14. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 01/11/2008 09:29:12

    την δεκαετία του 80 ήμουν σε άλλο πλανήτη, και ομολογώ ότι είμαι ασχετος από ποδόσφαιρο...Το 90 είχα ακούσει το όνομά σου, αλλά αν μου έλεγες ότι έκανες εμπόριο ψαριών μπορεί και να το πίστευα. ΑΣΧΕΤΟΣ!

  15. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 01/11/2008 11:40:36

    13 ΑΛΕΦΑΝΤΟΣ

    Αληθευει η φημη πως σου εβγαλε τιμητικη συνταξη η ΦΑΓΕ?

  16. ΑΤΑΚΤΟΣ avatar
    ΑΤΑΚΤΟΣ 01/11/2008 12:39:34

    Arxeopteryx- Μετά το σχολείο του anonymous 11.49 κατάλαβες ότι μας πάνε με το καροτσάκι .
    Για να δούμε τότε ποιο από τα πρωτοπαλίκαρα μας θα βροντοφωνάξει το ΟΧΙ .
    τρομάρα μας !!!!

  17. ΑΛΕΦΑΝΤΟΣ avatar
    ΑΛΕΦΑΝΤΟΣ 01/11/2008 16:35:12

    Ο Χαζος του χωριου

    επειδη ειμαι φιλος του κοκαλη (της προεδραρας του θρυλου.... προεδρε, διωξε τον βαλβερδε και παρε εμενα να παρουμε την κουπα του ουεφα!) και του δασκαλοπουλου.... δεν παει να πει οτι εχω ''χωρηγους''
    εγω, δεν ξεσκονιζω για να παρω συνταξη!!
    ξεσκονιζω για να ξαναγυνω προπονητης στον θρυλο!!

  18. ΑΛΕΦΑΝΤΟΣ avatar
    ΑΛΕΦΑΝΤΟΣ 01/11/2008 16:36:51

    archaeopteryx

    καποτε και ψαρια πουλουσα!!!! και πολλα αλλα εκανα !!! αρκη που στο τελοσ εγινα προπονητης στον θρυλο!!!

  19. Factorx avatar
    Factorx 01/11/2008 21:13:31

    Εκτός της Qatar Airways για την οποία επιβεβαίωση του ενδιαφέροντος υπήρξε κατά το ταξίδι του πρωθυπουργού στο εμιράτο, το τοπίο παραμένει θολό αναφορικά με το ποιοι και πόσοι θα είναι τελικά οι υποψήφιοι.

    Μέχρι χθες το απόγευμα, η φημολογία φέρει την αεροπορική εταιρεία του Κατάρ να εκδηλώνει ενδιαφέρον για τις Ολυμπιακές Αερογραμμές (εταιρεία πτητικού έργου) και την Τεχνική Βάση.

    Σύμφωνα με ανεπιβεβαίωτες πληροφορίες, για την εταιρεία επίγειας εξυπηρέτησης οι υποψήφιοι επενδυτές θα είναι πέντε, αφού εκτός από τις δύο εταιρείες τις επίγειας εξυπηρέτησης, την Goldair και τη Swissport που δραστηριοποιούνται ήδη στο Διεθνή Αερολιμένα Αθηνών υποψηφιότητα στην πρώτη φάση του διαγωνισμού θα καταθέσουν η Chrysler Aviation, εταιρεία συμφερόντων του Ελληνοαμερικανού επιχειρηματία, Στέλιου Ράπη, η ισπανική εταιρεία Flight Care και κάποια βρετανικών συμφερόντων.

    Σύμφωνα με τις ίδιες πηγές, στους υποψήφιους για την εταιρεία αεροπορικού έργου συμπεριλαμβάνονται κοινοπραξία Ελλήνων εφοπλιστών μαζί με επενδυτικά κεφάλαια (Funds), η York Capital- Olympic Investors, η Chrysler Aviation.

    http://www.naftemporiki.gr/news/static/08/11/01/1584993.htm

  20. bobos avatar
    bobos 02/11/2008 02:51:41

    Το μέλλον της ΟΑ το περιέγραψε ο Μητρόπουλος σε μια γελοιαγραφία του στα Νέα. Ενα ζευγάρι κάθεται στην αίθουσα αναμονής και η κυρία λέει "Θανάση μια μυίγα" και η απάντηση "αν πετάει δεν είναι της Ολυμπιακής"
    Το καλοκαίρι του 2005, ακυρώθηκε η πτήση μου, γιατί δεν υπήρχε πλήρωμα καμπίνας. Οι "ρεζέρβες" είχαν μπεί σε άλλες πτήσεις.
    Ρε Αλέφαντε μπορεί να είσαι παλικάρι και να έχεις λεφτα, οπότε την αντέχεις ακόμα. Εγω όμως δεν είμαι, ούτε λεφτά μου περισσεύουν

  21. Νεοκλής avatar
    Νεοκλής 02/11/2008 07:43:40

    Η πανάκριβη παρωδία "ιδιωτικοποίηση Ολυμπιακής" συνεχίζεται ακάθεκτη και ξεγυμνώνει το ήδη αβράκωτο κράτος. Ποια χώρα με νόμους στο κόσμο θα δεχόταν τους "Ολυμπιακούς" να ΚΛΕΙΝΟΥΝ διαδρόμους προσγειώσεων και να προκαλούν προβλήματα στις πτήσεις χωρίς να τους ρημάξει στο ξύλο και να κρατήσει το αεροδρόμιο της ανοιχτό μαζεύοντας τους σαμποτέρ με την απόχη; Ποιος σοβαρός υπουργός συγκοινωνιών θα πήγαινε στη βουλή και θα κλαψούριζε όπως ο καθ' ημάς κ. Χατζηδάκης που προσφάτως μας διαβεβαίωνε ότι προτιμά να μείνει αυτός στο δρόμο αντί να πειραχτεί "έστω και τρίχα" από το κεφάλι εργαζομένου στην ΟΑ; Τι χρωστάμε τέλος πάντων ΟΛΕΣ και ΟΛΟΙ στο ρημάδι αυτό που δεν κατάφερε ποτέ να πετάξει με ακρίβεια; Η πρώτη και τελευταία μου πτήση με ΟΑ ήταν πριν μυριάδες χρόνια, όταν οι "Ολυμπιακοί" έλυναν και έδεναν. Χρειάστηκαν ατελείωτες επισκέψεις στο γραφείο της "εταιρείας" σε μεγάλη ευρωπαϊκή πόλη για να αλλάξω ένα φτηνό εισιτήριο (φοιτητής τότε) και άκουσα και τα εξ αμάξης από την ξανθιά οξυζενέ που προέδρευε του γραφείου με προφανώς δικαιώματα ζωής και θανάτου πάνω στα ζαγάρια-πελάτες της. Αυτή ήταν πάντα η classic customer relations policy της "εταιρείας". Γιατί λοιπόν να υπάρχει ένα τέτοιο έκτρωμα και να το πληρώνουμε και χρυσό; ΟΥΣΤ!

  22. Sovaros Anonymos avatar
    Sovaros Anonymos 02/11/2008 13:03:01

    " @ fantomas : October 31st, 2008 at 11:11 pm "

    Μέ εκνευρίζεις αφάνταστα. Μπαίνεις δήθεν σοβαρός καί "γνώστης", ανακατεύεις πρεσβείες καί τράπεζες, καί τελικώς αποδεικνύεσαι μιά χύμα προσωπικότητα, ανορθόγραφοε, άρα τεμπέλης καί απείθαρχος, αδιαφορών γιά τήν αισθητική μου καί τίς αρχές πού τηρώ. Μέ γράφεις στά τέτοια σου.

    Άντε νά χαθής από δώ, εξυπνάκια .

  23. Anonymos avatar
    Anonymos 02/11/2008 13:25:54

    " Προβοκατωρ : October 31st, 2008 at 11:59 pm "

    Διορθώσου στό εξής: Τήν Ολυμπιακή, τήν κατέστρεψαν αμιγώς και ΜΟΝΟΝ, οι "εργαζόμενοί" της, ΔΙΟΤΙ :

    α). Υπήρξαν, κατά καιρούς, καί σοβαροί διοικούντες, καί πολιτικοί τους προϊστάμενοι, οι οποίοι προσπάθησαν νά λάβουν κανά σοβαρό μέτρο, κόντρα στήν κατρακύλα. Όμως οι τραμπούκοι "εργαζόμενοι" καί οι απ' αυτούς εντελλόμενοι "συνδικαλιστές", έμπαιναν μέσα στήν αίθουσα τού Διοικητικού Συμβουλίου καί ανέβαιναν πάνω στό τραπέζι καί τραμπούκιζαν ότι θά τούς σπάσουν στό ξύλο. Ποιός σοβαρός άνθρωπος υπ' αυτές τίς συνθήκες θά καθότανε νά διοικήσει τήν Εταιρεία, εσύ θά πήγαινες ?

    β). Έτσι, μόνο κομματικά σκύβαλα δεχόντουσαν νά παριστάνουν τούς καραγκιόζηδες διοικητές εκεί. Καί, ΜΟΝΟΝ τέτοιους ανεχόντουσαν οι ροπαλοφόροι "εργαζόμενοι". Καί, κοινή συναινέσει, οι μέν διοικούντες τσεπώνανε καί διαλύανε, οι δέ "εργαζόμενοι" καλοπερνάγανε, χωρίς αφεντικά, χωρίς προϊσταμένους, μέ τρελλά πάρτυ αμοιβών, τεμπελιάς καί βολέματος κομματικών.

    γ). Άρα, μήν ψάχνεις, Κύριε, ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΩΣ, νά εφεύρεις υπαίτιους, στούς οποίους νά χρεώσεις τίς ευθύνες γιά τά επερχόμενα δεινά στίς ράχες μας. Αποκλειστικοί δημιουργοί είναι ΜΟΝΟΝ ο λεγόμενος "δημοκρατικός λαός", τρομάρα του.

  24. Helmut avatar
    Helmut 03/11/2008 11:22:26

    Όντως ο fantomas λέει μπούρδες (με το συμπάθειο).

    Παρά το "βαρύ" όνομα η Chrysler Aviation δεν έχει πια εδώ και πολλά χρόνια καμία σχέση με την αυτοκινητοβιομηχανία του ίδιου ονόματος, και ανήκει σε έναν μάλλον μικρομεσαίο ελληνοαμερικάνο. Τα περί "στήριξη τραπεζών" και πρεσβείες μάλλον ως ανέκδοτο πρέπει να εκληφθούν.

    Ειδικά για να μπορεί κανείς να κομίσει "στήριξη τραπεζών" σε τέτοιες εποχές που ζούμε, πρέπει να είναι πολύ μεγαλύτερης επιφάνειας από το να έχει μια επιχείρηση -έστω και επιτυχημένη- (υπ)ενοικίασης lear jets.

    Οι Γερμανοί (Lufthansa) μάλλον είναι outsider μετά το deal ΟΤΕ-DT και το γεγονός ότι έχουν ήδη το αεροδρόμιο.

    Οπότε -αφού ήδη δώσαμε τα λιμάνια στους Κινέζους και τα τηλέφωνα στους Γερμανούς- κάτι πρέπει να δώσουμε και στους Άραβες και έτσι η Qatar δείχνει ιδανικός υποψήφιος για πολιτικούς -και όχι μόνο- λόγους...

  25. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 03/11/2008 16:34:20

    έλα βρε σοβαρέ ανώνυμε, 11 μήνες εδώ μέσα, μια χαρά μου φαίνεται ο φαντομάς. Και κάποιον άλλον έχουμε που μιμείται τον Μποστ. Κώδικας μυστικής επικοινωνίας είναι αλλά που να το πάρεις χαμπάρι εσύ ο αμύητος.

  26. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 03/11/2008 16:43:30

    Την ΟΑ την έφαγε η δική της διαπλοκή, εμφανής και αφανής. Οι συνδικαλιστές της, ιδίως του Πασοκ, δοσίλογοι του σκοτωμού. Τώρα είναι μαύρη τρύπα. Θα έπρεπε να κλείσει τώρα, πριν μία ώρα, αύριο το πρωί.

    Δεν έχω ιδέα ποιος θα την πάρει αλλά σας ορκίζομαι ότι όποιος την πάρει θα πρέπει να έχει την έγκριση των Γερμανών. Υποτελείς τους είμαστε.

  27. fantomas avatar
    fantomas 03/11/2008 19:13:52

    Sovaros Anonymos

    Σιγα ρε μεγαλε!!!!
    Θα σκίσεις κανά καλτσόν από την φόρα που πήρες για να μας πεις ότι επειδή τα σχόλια που γράφω είναι ανορθόγραφα στερούνται αληθείας!

    Ελπίζω σε κανά μήνα που πολλά από αυτά που έχω πει θα επαληθευτούν να βγεις και να μας πεις την άποψη σου!! Και να μην γίνεις κοτούλα!!!

    Άκου και αυτό.
    Οι Γερμανοί παρότι δεν φαίνονται έχουν υπογράψει MOU με κάποια εταιρεία που κατεβαίνει στον διαγωνισμό ότι εάν πάρει την τεχνική βάση θα την αναλάβουν αυτοί!

    Όσο για τον Helmut και αυτά που λέει, αυτό που μπορώ να πω είναι ……..΄΄ας οψετε ο Factor X που δεν σηκώνει την φωτοτυπία της προσφοράς που του έστειλα διότι λέει μπορεί να κατηγορηθεί ότι πατρονάρει κάποιον!!!΄΄

    Αντε γεια μυρμηγκάκια!!(με το συμπάθειο).

  28. ΑΛΕΦΑΝΤΟΣ avatar
    ΑΛΕΦΑΝΤΟΣ 03/11/2008 19:45:36

    fantomas

    ΜΗΝ ΖΩΡΙΖΕΣΕ ΜΕΓΑΛΕ!!!
    ΠΕΣΤΑ!!!
    ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΚΑΝΑΝΕ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ!!
    ΤΕΤΟΙΑ ΛΕΓΑΝΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ!!
    ΟΤΙ ΥΠΟΒΙΒΑΖΩ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΤΙΚΗ ΤΟΥΣ ΕΠΕΙΔΗ ΛΕΕΙ ΦΟΡΑ ΠΑΝΤΑ ΚΟΝΤΟΜΑΝΙΚΟ ΜΠΛΟΥΖΑΚΙ ΧΕΙΜΩΝΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΓΙΑ ΓΟΥΡΙ!!!
    ΔΕΝ ΠΑΝΕ ΟΙ ΦΟΥΣΤΙΔΕΣ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΟΥΝ ΤΟΝ ΑΛΧΙΜΙΣΤΗ ΤΟΥ ΚΟΕΛΟ !!
    ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΕΣΑΝΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΚΑΝΑ ΤΑ ΧΑΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ 11ΑΔΑ!!
    ΜΗΝ ΚΟΛΩΝΕΙΣ !!!
    ΠΕΣΤΑ ΟΛΑ !!
    ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΥΣ!!!
    ΚΑΙ ΠΟΙΟΥς ΣΤΗΡΙΖΟΥΝ......
    ΠΟΙΟΙ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΤΟΥΣ ΕΝΤΟΣ ΤΗΣ ΠΡΕΣΒΕΙΑΣ ΚΑΙ ΠΟΙΟΙ ΕΧΟΥΝ ΚΟΝΤΡΑΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ!!!

  29. μποστ avatar
    μποστ 03/11/2008 20:51:03

    γοια σου βρε φαντομά!

  30. πανέξυπνη avatar
    πανέξυπνη 03/11/2008 20:56:23

    fantomas

    βλέπω καλά ή φταίνε τα καινούρια μου γιαλιά?

  31. fantomas avatar
    fantomas 04/11/2008 11:13:10

    πανέξυπνη

    Εσυ καλα βλεπεις !!!
    Εμενα δεν με βλρπω καλα.... με το κρυωμα ππου εχω αρπαξει!!