#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
27/05/2010 08:06
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ποιοί απο το ΠΑΣΟΚ πήραν τα 10.000.000;

 



Ο κ. Μαντέλης, σε μια επίδειξη θράσους, ισχυρίστηκε ότι πήρε μόνον 200.000 γερμανικά μάρκα. Κι αυτά τα βάφτισε –άκουσον, άκουσον– προεκλογικές «χορηγίες»! Ωστόσο, δεν είχε το θάρρος να αποκαλύψει ποιος πήρε τα άλλα, δεκάδες εκατομμύρια, τα οποία, ως άφησε να εννοηθεί, πήγαν στις τσέπες άλλων συναδέλφων του, ενώ αυτός «πιάστηκε κότσος».

 ΚΙ ΟΜΩΣ, όπως γράφει ο Ελεύθερος Τύπος, την περίοδο 1998-2000, οπότε ο επίμαχος τραπεζικός λογαριασμός Μαντέλη δέχθηκε δύο εμβάσματα, η Siemens προώθησε μίζες για την Ελλάδα ύψους 23 εκατ. μάρκων (σχεδόν 12 εκατ. ευρώ).

Πού πήγαν αυτά;

Εάν το ΠΑΣΟΚ δεν αρέσκεται μόνον στα φτηνά επικοινωνιακά τρικ, καλό είναι να βγει δημόσια στον ελληνικό λαό και να παραδεχθεί τις ευθύνες του.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 27/05/2010 08:19:51

    Για να δούμε πότε θα αρχίσουν οι φνωές για εκτελεστικά αποσπάσματα. Ο Μαντέλης είναι η μυτίτσα του παγόβουνου. Είπαμε, οι ένοχοι θα είναι οι συνταξιούχοι, οι πεθαμένοι και οι κάτοικοι του Αζερμπαϊτζαν.

  2. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 27/05/2010 08:21:27

    Τίνος άλλου παμπερόνε πολιτικού ο γιός κυκολφορέι ελεύθερος; Ή τα πήρε όλα η Μιμή και έφυγε; Ή να πιστέψω ότι ο ΑΓΠ ήταν τίμιος;

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ archaeopteryx 27/05/2010 12:46:08

      τον Π Λαμπρου, το Μαναση και τον Σκαρπελη τους εχουν ξεχασει ΟΛΟΙ !!!

      Ο Κωστοπουλος-περιοδικα, απο το Λαλιωτη δε φτιαχτηκε? Δανεια απο που πηρε?? με αερα μιλαμε κολατεραλιστο. Ποιο αγοραζαν τις μετοχες του?
      Ο Αλαμανης???? Ο Μπατατουδης της Βασουλας της αδεκαστης ( Πλανετ κλπ ) ??

      ΠΠ

  3. nina avatar
    nina 27/05/2010 08:28:23

    θυμάστε τότε επι Δρακουμέλ τα σακ-βουαγιάζ του αλαφούζου? τελικά το τί φάγανε όλοι είναι απίστευτο και το χειρότερο κανείς δεν πάει μέσα και μείς πληρώνουμε αβέρτα κου βέρτα. ούτε κάν τους κατάσχουν τις περιουσίες. καημένη ελλαδίτσα ασελγούν πάνω σου κάθε είδους ρεμάλια και τα παιδιά σου τους χειροκροτούν.

  4. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 27/05/2010 08:50:27

    Η οικογένεια Μητσοτάκη, είναι άλλη μια περίπτωση. ΑΠΟ ΤΙ ΖΕΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΛΗΘΟΣ; Από μισθούς; Κυκλοφορούν ελεύθεροι; Ο Τσοχατζόπουλος που είναι; Ο Σμπώκος;

    Και πάμε ανάποδα: ΓΕΚ Τερνα: Πόσες κρατικές έχουν πάρει από το 1996; Ποιός τους τις έδωσε; Από τι ζει αυτός; (και την καημένη την Τέρνα την ανέφερα τυχαία, αυτοί ακόμα περιμένουν κανένα αιολικό να σπουδάσουν και αυτοί τα παιδιά τους)

    • Nancy avatar
      Nancy @ archaeopteryx 27/05/2010 08:54:25

      Σύγκρινε λοιπόν αρχαίε σκάνδαλο αιολικών και σκάνδαλο Βατοπεδίου. Τι να λέμε τώρα..

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ archaeopteryx 27/05/2010 13:34:51

      Ο Σμπώκος μας χαιρετάει πίνοντας (εις υγείαν των κορόιδων) Pina Colada δίπλα στις πισίνες του υπερπολυτελούς ξενοδοχείου που έχει φτιάξει στην Κρήτη, αγαπητέ...

  5. Γιάννης avatar
    Γιάννης 27/05/2010 09:00:15

    Σύμφωνα με δήλωση του Χριστοφοράκου 60 δημοσιογράφοι έπαιρναν μισθό απο τη Siemens?
    Ποιοι ήταν αυτοί?
    Γιατί κανένα κολοκάναλο δεν ασχολείται με το θέμα?

  6. Pankalos avatar
    Pankalos 27/05/2010 09:13:30

    Δε μπορώ, δε μπορώ, θα το πω: Για τα υπόλοιπα 250000 DM, κουβέντα. Μα ποιός να τα'δωσε; Χο χο χο, χο χο χο!

  7. CRAZY DOCTOR avatar
    CRAZY DOCTOR 27/05/2010 09:23:56

    φαντάσου να εχεις κολλήσει αφίσες με την μουτσούνα του,να μην σε εχει διορίσει και τωρα να ακους για τη μίζα....χα χα χα

  8. mara avatar
    mara 27/05/2010 09:28:35

    Γιατί???? Το μεγαλύτερο σκάνδαλο από όλα, αυτό της Κτηματικής, το ξεχάσατε???
    Ποιός το αγγίζει...??? ΟΥΔΕΙΣ...

    «Επιχείρηση Ζορμπας»

    Με αυτή την κωδική ονομασία οι πράκτορες του FBI μετά από πολύμηνες έρευνες του IRS, των τελειωνιεακών αρχών της πολιτείας της ΝΥ και άλλων ομοσπονδιακών κυβερνητικών γραφείων αποκάλυψαν την μεγαλύτερη επιχείρηση ξεπλύματος βρώμικου χρήματος μετά την ιταλική μαφία! Μια καλοστημένη επιχείρηση που είχαν στήσει περίτεχνα ανώτατα κυβερνητικά και κομματικά στελέχη του ΠΑΣΟΚ στην Νέα Υόρκη από το 1983, και σταδιακά μέχρι της 21 Ιουνίου του 1989 που γράφτηκε το άδοξο τέλος της μεγαλύτερης οικονομικής απάτης με λεία περισσότερα από 700.000.000$, απλώθηκε και σε άλλες πολιτείες των ΗΠΑ με 12 υποκταστήματα. Η μεγαλύτερη κομπίνα όπως χαρακτηριστικά έγραφε ο Αμερικάνικος Τύπος, που με περίσσιο θράσος όχι μόνο είχε στήσει η τότε ελληνική κυβέρνηση του ΠΑΣΟΚ αλλά διαφήμιζε και απροκάλυπτα στον τοπικό Τύπο, είχε αποκαλυφθεί με την μεγαλύτερη ομαδική έρευνα και έφοδο σε όλα τα υποκαταστήματα της ΚΤΗΜΑΤΙΚΗΣ στις ΗΠΑ! Έφοδος που κατέληξε σε σαρωτικές συλλήψεις ανώτατων στελεχών, υπαλλήλων αλλά και ομογενών καταθετών. Η μεγάλη κομπίνα σχεδιάστηκε από τα τότε κυβερνητικά στελέχη του ΠΑΣΟΚ όπως μαρτυρούν καταθέσεις ανθρώπων που γνώριζαν από μέσα αλλά και στα όσα εγράφησαν για περίπου 10 ημέρες εκείνη την σκοτεινή περίοδο στην Ελλάδα, όσπου το θέμα εξαφανίστηκε παντελώς...Χάθηκε μυστηριωδός από την δημοσιότητα... Βγήκε από την πολιτική αντζέντα εκείνης της εποχής... Είναι η εποχή που εκτυλίσεται το γνωστό σε όλους μας «βρώμικο 89»...

    Ποια ανταλλάγματα ζήτησαν οι ΗΠΑ για την υπόθεση αυτή;

    Γιατί τα ελληνικά κόμματα και η εθνική αντιπροσωπεία δεν ενημερώθηκαν ποτέ υπεύθυνα για το τεράστιο αυτό εθνικό σκάνδαλο που διέσυρε διεθνώς την Ελλάδα;

    Οι διωκτικές αρχές είχαν ανακαλύψει διασύνδεση της ΚΤΗΜΑΤΙΚΗΣ με την οικογένεια Παπανδρέου, γιατί ποτέ ο ελληνικός λαός δεν έμαθε και δεν πληροφορήθηκε η Εθνική αντιπροσωπεία τι είδους συμφωνία έκλεισε η οικογένεια Παπανδρέου με την κυβέρνηση των ΗΠΑ και το FBI;

    Ποια ήταν η πολιτική (μυστική) συμφωνία με τις ΗΠΑ ώστε η υπόθεση να σκεπαστεί και να μην καταλήξουν στην φυλακή ανώτερα κυβερνητικά στελέχη;

    Ποιά ήταν η ανάμιξη του Νίκου Παναδρέου στο σκάνδαλο? (από τότε ουσιαστικά αποχώρησε και από τα δημόσια πράγματα της χώρας)

    Αληθεύει ότι χρήματα των καταθετών κατέληγαν σε λογαριασμούς της Οικογένειας Παπανδρέου;

    Μήπως τελικά με το "σκάνδαλο της Κτηματικής" κρατάνε οι Αμερικάνοι τoν ίδιο το Γιώργο;

    (Κατά τα άλλα δεν χρώσταγε σε κανέναν......)

    • anonymous avatar
      anonymous @ mara 27/05/2010 12:17:25

      Η τότε Κτηματική το μόνο που έκανε ήταν να στέλνει μαύρα λεφτά ομογενών στην Ελλάδα. Το ίδιο έγινε και στη Γερμανία.

    • Φωτεινή avatar
      Φωτεινή @ mara 28/05/2010 02:01:53

      Anomeritis has been declared "persona non Grata" by US authorities!

  9. ΜΠΑΡΟΥΤΟΜΥΛΟΣ avatar
    ΜΠΑΡΟΥΤΟΜΥΛΟΣ 27/05/2010 09:54:21

    ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΕΙΟ ΚΡΟΚΟΥΣ-ΡΟΚΚΟ-ΧΟΧΟΧΟ ΘΑ ΜΙΛΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ??

  10. GreenHorses avatar
    GreenHorses 27/05/2010 09:58:14

    Ασ μας πουν και ποιοι πήραν μίζα 90εκ για τα υποβρύχια.

    Και όλες οι συμβάσεις που υπέγραψε η ποιο διεφθαρμένη κυβέρνηση της μεταπολίτευσης

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ GreenHorses 27/05/2010 10:32:04

      Να βοηθήσω; Ξεκίνα από εδώ

      http://ellas2.wordpress.com/2010/05/04/mo%cf%81%cf%86%ce%ae-%cf%87%ce%b9%ce%bf%ce%bd%ce%bf%cf%83%cf%84%ce%b9%ce%b2%ce%ac%ce%b4%ce%b1%cf%82-%cf%80%ce%b1%ce%af%cf%81%ce%bd%ce%bf%cf%85%ce%bd-%ce%bf%ce%b9-%ce%b1%cf%80%ce%bf%ce%ba%ce%b1%ce%bb/

  11. ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ avatar
    ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 27/05/2010 10:30:16

    Praetorian Fresco



    Θνήσκοντος του μηνός Θαργηλίωνος και πρίν την γέννησιν
    Σκιοφορίωνος μηνός,η σύγκλητος εγέμισεν πραιτωριανούς
    και λογχοφόρους.
    Οι συγκλητικοί νωρίτερον είχον έλθει.Ομως, ανέμενον εκτός συγκλήτου.
    Εδίσταζαν να μπούν,φοβούμενοι το σκότος και τις ημίκλειστες τις
    πύλες.
    Ωστόσον οι ζωγράφοι,είχον από μέρες εγκατασταθεί,
    στά πιό ψηλά τα θεωρεία.
    Αλφαίου,Καρπού και Συνεσίου έγραφεν το ημερολόγιον.
    Αλλά ο Καρπασίας Συνέσιος,ήτο ο μόνος προσελθών.
    Το θρόισμα των φύλλων του παπύρου,μόλις που ακουγόταν.
    Το άκουσαν οι ζωγράφοι,αλλά το αγνόησαν,θαρρώντας πως είναι
    ίσως ο νοτιάς.
    Νοτιάς όμως δεν ήταν,αλλά ήταν ο Θώθ που γύριζεν τα φύλλα απ'τους
    παπύρους.Την Βίβλον των Αναπνοών ξεφύλλιζεν,με αγωνίαν.
    Κι αυτός ο Ρά, κρυβόταν πάντοτε όταν ο Θώθ τον χρειαζόταν.


    Οταν πλέον άνοιξαν οι πύλες όλες ,εισήλθoν και οι συγκλητικοί.
    Περιδεείς κι αμίλητοι.Πελιδνοί και ριγούντες.
    Γνώριζαν βέβαια τι επρόκειτο ν'ακούσουν και τί επρόκειτο να δούν.
    Kι αυτό,τους ηρεμούσεν κάπως.
    Γιατί τα πράγματα θα γίνονταν,όπως έπρεπε να γίνουν.
    Δειλά στην αρχή,λιγώτερο δειλά όσο περνούσεν η ώρα,άρχισαν
    να τα λένε μεταξύ των.
    Η έντασίς των ήταν τόση,που κανείς δεν αντελήφθη την
    καταλυτικήν παρουσίαν του Θώθ.
    Οταν αι σάλπιγγες και τα κύμβαλα ανήγγειλαν τον ερχομόν,
    ηγέρθησαν άπαντες,ηγέρθησαν και οι ζωγράφοι.
    Μόνον ο Θώθ,παρέμεινεν καθήμενος κι αθέατος απ'τούς άλλους.
    Ο μάρτυς Anastasio Lismante,προσήλθεν χαμογελών.Εν μεγαλοπρεπεία.
    Εντυπωσίασαν η άνεσίς και η αλαζονεία του.
    Αναυδοι έμειναν οι πραιτωριανοί,οι συγκλιτικοί και οι ζωγράφοι.
    Οι γραμματείς εξαερώθησαν και οι Φαρισαίοι ανελήφθησαν εις
    τούς Ουρανούς.
    Η ανάκρισις εκράτησεν ώραν πολλήν,αλλά ο μάρτυς επροκαλούσεν
    και γι άλλες ερωτήσεις.Αυτάρεσκα αποκρινόταν με χαμόγελο,
    την αγωνίαν των συνενόχων του, απολαμβάνων ο αναιδής.


    Οταν πλέον η παράστασις έλαβεν τέλος,ήρθεν η ώρα των ζωγράφων.
    Τα έργα τους κουβαλώντας στους ώμους,ήρξαντο κατερχόμενοι
    την κλίμακα την μαρμαρένια.
    Οι πίνακες εξετέθησαν στην Δυτικήν την πύλην.
    Αθέατος ο Θώθ,ήταν ο πρώτος που αντελήφθη την αλήθειαν των
    απεικονίσεων. Και απεχώρησεν πικρά χαμογελών.
    Πραιτωριανοί,συγκλιτικοί και λογχοφόροι,έδιδον ο καθείς την
    δικήν του ερμηνείαν.
    Ο Albrecht Durer,απέδωσεν όσα αντελήφθη,με χειρουργικήν
    λεπτομέρειαν,ο δέ Jeronimus Bosch υπέκυψεν εις τα δελεαστικά
    και αλληγορικά κελεύσματα του οράματός του.
    Φαίνεται όμως,πως ο πολύ μεταγενέστερος Oscar Kokoschka,ήτο ο μόνος
    που απέδωσεν την πραγματικότητα.
    Ετσι τουλάχιστον απεφάνθη ο Θώθ.
    Ηταν η μέρα,που ο εκ Καρπασίας Συνέσιος, εόρταζεν.

    • Nancy avatar
      Nancy @ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 27/05/2010 10:56:39

      Καλημέρα Σπάρτακε! Υπέροχη απαγγελία, νομίζω οτι βλέπω πίνακα του Χερώνυμους Μπός μπροστά μου με κλασσική μουσική Χαίντελ.. Ωραίο ταξίδι.

      • ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ avatar
        ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ @ Nancy 27/05/2010 11:01:23

        nancy, καλημέρα.Δεν αναζήτησες όμως τον Anastasio Lismante.

      • Nancy avatar
        Nancy @ Nancy 27/05/2010 12:17:46

        Θα τον αναζητήσω. Αλλα κόλλησα στη μαρμαρένια κλίμακα γι αυτο πήγα στον αναγ.ζωγράφο.

        Αχ πως μας λείπει ο ελεύθερος χρόνος..

    • mara avatar
      mara @ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 27/05/2010 17:12:57

      Σπάρτακε,
      Ένα-ένα μας τα βγάζεις από την σπάνια συλλογή???
      Anastasio Lismante = Αναστάσιος Μαντέλης???

      • Σπάρτακος avatar
        Σπάρτακος @ mara 27/05/2010 19:17:46

        mara,δεν παίζεσαι! Θα σε αναθέσω στον...άνετο,που την έκανε ήδη μ'έλαφρά το χρυσό μου,γιατί δεν τον σήκωσε το κλίμα.
        Δεν υπάρχει καμμιά σπάνια συλλογή.Απλά η ταβέρνα μου,σερβίρει το εδεσματολόγιον της ....'ημέρας'.

  12. Νίκος avatar
    Νίκος 27/05/2010 11:12:38

    Α, μαλιστα, δεν ηξερα οτι ξενες εταιριες μπορουν να χρηματοδοτουν τις εκλογικες εκστρατειες στο Ελλαδισταν. Προβλεπεται απο το συνταγμα αυτο;

  13. Σουζάνα avatar
    Σουζάνα 27/05/2010 11:48:52

    Οι μίζες για τον Mr. Μαντέλη είναι παλιά ιστορία. Είχε εθιστεί από ΕΟΤεποχή στον ορό της μίζας.
    5:1 πήγαινε η δουλειά.

    ένα ΜΟΥ ένα ΜΟΥ ένα ΣΟΥ, στο σύστημά το.

  14. λοτοφαγος avatar
    λοτοφαγος 27/05/2010 12:12:39

    Οκ οι μιζες ειναι ενα θεμα. Αλλα τουλαχιστον τα τελευταια 10 χρονια συνταξιοδοτουνται 20χιλ ΔΥ, και προσλαμβανονται 75χιλ.
    Αυτο σημαινει οτι καθε χρονο πληρωνουμε 50χιλ x 14 x 1500 = 1 δις και 50 εκ. μισθους. Εαν υποθεσουμε οτι εκεινοι που προσληφθησαν το 2000 δεν εποληθηκαν τοτε εχουμε 10 φορες αυτο το νουμερο για τις 50χιλ απο το 2000 μεχρι σημερα, 9 φορες απο το 2001 μεχρι σημερα... ητοι (10 +9 +8+..+1) = 55 δις σε δεκα χρονια ψηφοθυρικα εξοδα. Γιαυτα ποιος ευθυνεται???...

    • anonymous avatar
      anonymous @ λοτοφαγος 27/05/2010 13:15:13

      Οι λογαριασμοί σου δε στέκουν. 22 δις είναι η μισθοδοσία του δημοσίου. Από αυτούς Στρατός, Αστυνομία και λοιπά σώματα ασφαλείας, κι εκπαίδευση είναι οι μισοί δημ υπάλληλοι κι έχουν μπει χωρίς μέσο.

  15. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 27/05/2010 12:42:59

    Kιολειδης , Συγγελιδης.. ποσα 4τροχα εχουν δωσει στο ΠΑΣΟΚρατος γνωριζετε??

    Οι μιζοεισπρακτορες του ΠΑΣΟΚ δεν πηγαιναν μονο σε κοτερα τυπου Τσουκρατος+Παγκαλος, αλλα πετοπυσαν και με ελικοπτερα μισθωμενα απο τα παραπανω παληκαρια. Κ επειδη στα πτητικα υποχρεωτικα δινεις ονοματα επιβενοντων.. οποιος ψαξει θα βρει ποιοι και με ποιους πετουσαν μαζι σε Μυκονο και ηπειρωτικη Ελλαδα ψαχνοντας για οικοπεδα.. αντε παλι... σολαρω !

    ΠΠ

    • Γιαννης avatar
      Γιαννης @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 27/05/2010 14:37:38

      Εδω υπαρχει και ενα σκοτεινο σημειο με δημοσιογραφο του ΕΤ και αποκαλυψεις που εκανε αλλα και την παρεμβαση ΕΒΕΡΤ για κουκουλωμα!!!!!Φυσικα ο δημοσιογραφος εκδιωχθηκε απο την εφημεριδα.....

  16. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 27/05/2010 13:15:27

    Ψάχτε και στις Χρηματιστηριακές... Παλιό κόλπο του μακαρίτη του Μαρκόπουλου της Σίγμα (νυν Πειραιώς): "Μεγάλε, δεν σου είπα τίποτα, αλλά σου αγόρασα προχτές 10.000 κομάτια Πλαστικοελαιουργική Πίνδου, τα πούλησα σήμερα και σου έβαλα 1.000.000 (δρχ) στον λογαριασμό σου".

    Τα κόλπα με τα δικηγορικά γραφεία, και τα πράϊβατ μπάνκινγκ, και τα σπέσιαλ κουπονάκια, και την πρόσληψη του ανηψιού, και την ρύθμιση υποχρεώσεων, και το αυτοκίνητο ευκαιρία από πλειστηριασμό, τα έχουμε εμπεδώσει, να μην λέμε τα ίδια και τα ίδια

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ archaeopteryx 27/05/2010 14:40:14

      Αρχαίε,
      Κάτι ξέρεις εσύ και χρησμοδοτείς

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ archaeopteryx 27/05/2010 14:45:36

      ΑΡΤΙΟΝ το σχολιον..

      ΠΠ

  17. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 27/05/2010 13:28:04

    Ο κουμπάρος του Μαντέλη, μεταξύ άλλων δήλωσε και κάτι που (ευλόγως) δεν έτυχε τόσης προσοχής.

    Ότι ένα μέρος της μίζας το έμβασε στα παιδιά του Μαντέλη που σπούδαζαν στην Αμερική.

    Ναι, τα ίδια παιδιά που σήμερα ή αύριο, ως golden boys, θα δυναστεύουν και θα κκαθορίζουν τις τύχες των ΔΙΚΩΝ ΣΟΥ παιδιών, ελληνικέ λαέ...

  18. loretta avatar
    loretta 27/05/2010 16:03:25

    Ολοι σχεδον ξερουν ποιοι τα τσιμπισαν τα 10εκ το θεμα μας ειναι ποιος θα βγει επισημως να τους καταγγειλει και να τους πηδ.****ουν χωρις σαλιο.....ολους....διαπομπευση ....δημευση περιουσιων τους με αρχικη τιμη 1 ευρω...!!!

    Αντεεεεεεεε το παλιο πασοκ ...αυτοι που πηραν συνταξη....και κατι αλλοι που το παιζουν συμβουλοι...και διατηρουν γραφεια χιλιαδων ευρω....και .....αλλους που δηλωνουν πτωχοι....αλλα...ζουν σαν εκατομυριουχοι....ελεος και οι τοιχοι αυτια εχουν....και ματια.!!!

    Ειναι τραγικο να τους βλεπεις να τα κανουν αυτα μπροστα στα μουτρα σου και να μην εχεις τον τροπο να τους αποτελειωσεις.

  19. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 27/05/2010 19:30:22

    Το βρηκα. Απο 1,000 ευρω ο καθε φιλος του κομματος του ΓΑΠ στις εκλογες με το δαχτυλιδι.

    ΠΠ

  20. Aris lalidis avatar
    Aris lalidis 27/05/2010 23:07:39

    Θυμηθηκα το αγαπημενο σλογκαν του φιλου:
    " Ολοι οι Πασοκοι δεν ειναι κλεφτες,
    αλλα ολοι οι κλεφτες ειναι Πασοκ "

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ Aris lalidis 27/05/2010 23:18:38

      ούτε όλοι οι πασόκοι είναι κλέφτες, ούτε όλοι οι κλέφτες είναι πασόκ (και μην βρίζεις τους κλέφτες, παρακαλώ)

      Είναι ο σοσιαλισμός, σε μεταμοντέρνα νεοελληνική εκδοχή. Η μεγάλη κοινωνία πρόνοιας, δικαιοσύνη για όλους, ψωμί (με διατίμηση) παιδεία (χωρίς βαθμούς) ελευθερία (να φαντασιώνεσαι β_ζους ψεύτικης ξανθειάς)

  21. Lampis avatar
    Lampis 02/06/2010 14:05:18

    Τι εγινε νουδουλακια σηκωσατε παλι κεφαλι?
    Χαρην στο δικο σας μαυρο χαλι....
    Θα υποστουμε 8χρονια λεηλασιας απο

    τον Γιωργακη...εντω μεταξυ μπορειτε
    να εκτονωθειτε ελευθερα κανεις δεν
    σας παιρνει σοβαρα πλεον...