#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
12/01/2011 11:41
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ποιοί απο το ΠΑΣΟΚ «ανέφεραν σε ξένες πρεσβείες, ότι τρομοκράτες ήταν στελέχη του ΠΑΣΟΚ;” !!!



Σε μείζον  θέμα εξελίσσεται όπως έχουμε ήδη επισημάνει οι αποκαλύψεις του Wikileaks για τις βαθιές σχέσεις του υπουργού Μιχάλη Χρυσοχοϊδη με την αμερικανική πρεσβεία.

Μεταξύ των αντιδράσεων και ερώτηση προς τον Πρωθυπουργό του τέως διοικητή της ΕΥΠ και βουλευτή σήμερα του ΛΑ.Ο.Σ Ιωάννη Κοραντή στην οποία ρωτά μεταξύ άλλων τον κ. Γ. Παπανδρέου:

“Γνωρίζετε εάν επίλεκτοι συνεργάτες του (του κ. Χρυσοχοϊδη; Ποιούς εννοεί;;;) ανέφεραν με απόρρητες αναφορές τους σε στελέχη της ΝΔ σε παλαιότερα χρόνια, αλλά και σε ξένες πρεσβείες, ότι τρομοκράτες ήταν στελέχη του ΠΑΣΟΚ;

Προτίθεσθε να αφήσετε χωρίς συνέπειες  το πελώριο πολιτικό ολίσθημα του Υπουργού σας, το οποίο μάλιστα άπτεται διατάξεων του Ποινικού Κώδικα;”

http://icorantis.files.wordpress.com/2011/01/erot_papadreou_eyp_12_1_2010.doc



Υπενθυμίζουμε ότι πρόσφατα είδαν το φως ανταποκρίσεις από την Αμερική σύμφωνα με τις οποίες Οι ΗΠΑ έβλεπαν τον Λαλιώτη πίσω από τη 17Ν !!!

Υπενθυμίζουμε επίσης ότι ο κ. Χρυσοχοϊδης αντικατέστησε τον κ. Λαλιώτη στη θέση του γραμματέα του ΠΑΣΟΚ τον Ιούλιο του 2007

Περιμένουμε με εύλογο ενδιαφέρον την συζήτηση της ερώτησης, αν φυσικά ο κ. Παπανδρέου δεχθεί να απαντήσει.

Μέχρι τότε αφιερώνουμε την ερώτηση του κ. Κοραντή στα πράσινα παπαγαλάκια που μας έλεγαν τόσα χρόνια ότι “οι δεξιοί κατηγορούσαν το ΠΑΣΟΚ για τρομοκρατία” !!!

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 12/01/2011 12:10:22

    Αχ, θα μας προκύψει πάλι κανένας πασόκος ψαροντουφεκάς με το ροφό καρφωμένο στην τρίαινα, ίσως και κάποιος ιεροψάλτης με μπαγλαμά ή τζουρά, μπορεί και καμμιά κλαδική που συνεδρίαζε σε ρεμπετάδικο του Κολωνακίου.
    Καλομελατάτε, φίλοι: Το επόμενο τσίρκο είναι καθ' οδόν προς τα μέρη μας. Πρώτης τάξεως ευκαιρία για τον Μιχαλάκη, να ξαναβγάλει στη φόρα παπάδες.

  2. xenios avatar
    xenios 12/01/2011 12:25:52

    Αφού ο άνθρωπος που ήταν ηθικός αυτουργός στα Ίμια και πρωταγωνιστής στο σκάνδαλο Οτσαλάν, είναι αντιπρόεδρος της Κυβερνήσεως, ε τότε ένας υπουργάκος, μπορεί και να καρφώνει την κρατική υπηρεσία πληροφοριών της χώρας του, στις ΗΠΑ.

    Φαντάζεστε τι θα είχε γίνει, αν υπουργός της ΝΔ, είχε αποκαλυφθεί ότι είχε κάνει σχετικό διάλογο, τι θα είχε γίνει;

    Καταλαβαίνετε γιατί οι Αμερικάνοι είχαν δημιουργήσει, το σκάνδαλο των υποκλοπών, για να φθείρουν, μια ώρα γρηγορότερα τον Καραμανλή;

  3. helas george avatar
    helas george 12/01/2011 12:44:26

    επειδη την παραμυθα των διπλωματων (διπλωματια των διπλωματων αλλα μονο της ελιτ οποιος καταλαβε καταλαβε) μαζι με την διπλωματια της κωλοτουμπας που ανθει παγκοσμιως και δεν αναφερομαι στον αρχηγο του λαος προσ ωφελος των ισχυρων συμφεροντων (στα σεμιναρια των στελεχων των εδ και των σα λεγεται ιδιωτικοποιημενος πολεμος) η δηλωση του μιχαλη ηταν σωστη αλλα δεν ερχεται σε συναφεια με τους προηγουμενους που αναζητουσαν διαμαντια στα σ......!!!!φτανει πια υπαρχουν ανθρωποι που ξερουν τι λενε και ναι μαλιστα η ευπ ειναι κινδυνος για την εθνικη ασφαλεια τριτων ο χρυσοχοιδης ξερει τι ζητα και λεει προς ιδιαν ωφελος χαζος ειναι να πει οτι η ευπ δουλευει τωρα αν καποιοι πανε στα μπουζουκια διασφαλιζουν αυτο που στην αμερικη λενε τροπος ζωης αντε γιατι μας πρηξανε τα σκοτια οι "σταθερες" αυτου του τοπου και επειδη μπηκε και ο παραγοντας συνδικαλισμος δειτε το σε πληρη διασταση σε ολο το πλεγμα για την αποδοχη του τριτου πολου εξουσιας του κκε στην ελλαδα και οχι των συριζαιων του life style και της αμερικανιας μαζι με τους στρατιωτικους γιατι η περιοδος που το διπλωματικο σωμα ειχε μεσα πρακτορες της ευπ περασε και η συμφωνια περι διπλωματικων ακολουθων στην βιεννη εχει ημερομηνια 1961 αρα ο κοραντης κατι κρυβει προς ωφελος των διπλωματων γιατι εκει καποιοι βγαζαν λεφτα και τα κεσατια τωρα απο μερους του χρυσοχοιδη μπαινει τελος μιασ και η σκακιερα που λενε παλι στηνεται

  4. ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
    ΣΟΝ ΠΕΝ 12/01/2011 13:04:28

    1.Με ποιο μαγικό τρόπο θα μπορούσε να είναι σοβαρή η ΕΥΠ, όταν είχε διοικητή αυτόν τον ανεκδιήγητο άνθρωπο?
    2.Είναι δυνατόν να αξιοποιεί τις απόρρητες πληροφορίες του για να κάνει πολιτική?
    3. Εισαγγελέας υπάρχει να ζητήσει την άρση της ασυλίας του και να τον παραπέμψει επί εσχάτη προδοσία?

    • ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
      ΣΟΝ ΠΕΝ @ ΣΟΝ ΠΕΝ 12/01/2011 13:38:55

      Tα προηγούμενα είναι ανεξάρτητα των ευθυνών Χρυσοχοίδη.

  5. tiramola avatar
    tiramola 12/01/2011 13:49:19

    Ο Κοραντής ήταν διοικητήςτης ΕΥΠ τότε που παρακολουθούνταν οι τηλεφωνικές συνομιλίες του "καταλληλότερου"?
    Ή μήπως έχουμε ξεχάσει τις ρουσφετολογικές προσλήψεις οννεδιτών άσχετων με το αντικείμενο στην συγκεκριμένη υπηρεσία?
    Μέχρι και οι φωτογραφίες τους είχαν δημοσιευτεί...

    Μήπως επίσης ξέρει για το ποιοί έδιναν πληροφορίες στους Αμερικανούς ότι πίσω από την 17Ν ήταν μέλη του ΠΑΣΟΚ?
    Ελάτε τώρα...
    Γελάνε και οι πέτρες με δαύτον...

  6. ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΝΑΤΟΣ avatar
    ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΝΑΤΟΣ 12/01/2011 14:56:29

    "Υπενθυμίζουμε επίσης ότι ο κ. Χρυσοχοϊδης αντικατέστησε τον κ. Λαλιώτη στη θέση του γραμματέα του ΠΑΣΟΚ τον Ιούλιο του 2007"
    Διόρθωση. Ο Λαλιώτης αποκαθηλώθηκε από τη θέση του ΓΓ Κεντρικής Επιτροπής του ΠΑΣΟΚ το 2003. Μάλιστα κατηγόρησε τον πρέσβη των ΗΠΑ Τόμας Μίλερ για την απομάκρυνσή του, αφήνοντας αιχμές για τον διάδοχό του και τον Σημίτη....

    • factorx avatar
      factorx @ ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΝΑΤΟΣ 12/01/2011 15:03:07

      Εχω προβλημα με τις ημερομηνίες

  7. Dal avatar
    Dal 12/01/2011 16:57:37

    Όπως και να είναι ,τώρα αποδεικνύεται ότι οι κατηγορίες του Λαλίωτη ήταν βάσιμες. Ο Λαλιώτης ως ΓΓ ΠΑΣΟΚ είχε τοποθετηθεί ενάντια στον πόλεμο στο ΙΡΑΚ, για αυτό ο κιτρινιάρης τον αντικατέστησε ,με τον όπως τώρα αποδεικνύεται φιλό-αμερικάνο Χρυσοχοίδη. Αυτά χρειάζεται να τα θυμόμαστε για την Ιστορία.

  8. ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΣΤ. avatar
    ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΣΤ. 12/01/2011 18:00:09

    ΠΑΣΟΚΟΙ??? Ε ΤΟ ΞΕΡΟΥΝΕ ΚΑΙ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΠΑΙΔΙΑ!!. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ.

  9. o βουνίσιος avatar
    o βουνίσιος 12/01/2011 20:07:59

    Αν όπως λένε οι «ειδήσεις» τρομοκράτες ήταν στελέχη του ΠΑΣΟΚ; 2 τινα συμβαίνουν
    ή το πασοκ είναι αιχμάλωτο κέντρων που γνωρίζουν ονόματα και καταστάσεις
    ή το πασοκ είναι πολιτικός βραχίονας της ‘τρομοκρατίας’ .

  10. αλλήθωρος avatar
    αλλήθωρος 12/01/2011 20:14:31

    Πώς είναι δυνατόν να θεωρείται σοβαρή μια υπηρεσία πληροφοριών ή μυστική υπηρεσία κατ' άλλους,όταν τα στοιχεία του προσωπικού της,έστω & διοικητικού,δημοσιεύονται σε δυνδικαλιστικά-κομματικά ψηφοδέλτια;
    Αυτό & αν είναι παγκόσμια προτωτυπία.