#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
17/03/2009 18:02
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ποινικοποιείται η κουκούλα

 
______________________________________________________________________________________________
To
Το "ιδιώνυμο" του κουκουλοφόρου 

Η χρήση της κουκούλας και η απόκρυψη των χαρακτηριστικών του προσώπου θα συμπεριληφθούν σε μία σειρά διατάξεων για την προστασία της κοινωνικής ειρήνης, δήλωσε ο υπουργός Δικαιοσύνης Νίκος Δένδιας, αμέσως μετά την Κυβερνητική Επιτροπή, όπου συζητήθηκαν μέτρα για την προστασία της κοινωνικής ειρήνης.

 «Προβλέπουμε σε μια σειρά από διατάξεις σαν επιβαρυντική περίπτωση τη χρήση της κουκούλας Ο Έλληνας πολίτης δεν κρύβει τα χαρακτηριστικά του και δεν φοβάται να δείξει το πρόσωπό του, ιδίως όταν διαμαρτύρεται», δήλωσε χαρακτηριστικά.

Ο υπουργός Δικαιοσύνης ανακοίνωσε επίσης ότι όσοι συλλαμβάνονται να διαπράττουν τα αδικήματα της φθοράς ξένης περιουσίας, της σωματικής βλάβης, της διατάραξης κοινωνικής ειρήνης και καλύπτουν τα πρόσωπά τους με κουκούλες ή άλλα αντικείμενα ή αλλοιώνουν το πρόσωπό τους, θα επιβαρύνονται με επιπλέον ποινές, οι οποίες θα κυμαίνονται από δύο έως δέκα χρόνια (κακούργημα).

Επίσης, ο κ. Δένδιας ανακοίνωσε ότι για ορισμένα αδικήματα το μέτρο της προφυλάκισης θα αντικατασταθεί με περιοριστικά μέτρα, ενώ η εξύβριση των δημοσίων λειτουργών θα διώκεται αυτεπάγγελτα. Η ρύθμιση κυρίως αφορά στους αστυνομικούς.

Η κυβερνητική αποφάσισε επίσης τον περιορισμό της προσωρινής κράτησης καθώς όπως είπε ο κ. Δένδιας στην Ελλάδα έχουμε διπλάσιο ή τριπλάσιο αριθμό προσωρινά κρατούμενων σε σχέση με τις άλλες ευρωπαϊκές χώρες.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 17/03/2009 18:09:09

    Συγγνώμη αλλά ώς αφελής ρωτάω. Αφού οι φέροντες κουκούλα το κάνουν όταν είναι να διαπράξουν παρανομίες, θα διστάσουν να τα σπάσουν διότι "απαγορεύονται οι κουκούλες"; Δηλαδή το σπάσιμο δεν απαγορεύεται ούτως ή άλλως;
    Είναι σαν τις μηχανές χωρίς πινακίδες. Δεν σταματούν στα μπλόκα αφού ούτως ή άλλως δεν έχουν πινακίδες και είναι ήδη παράνομες.
    Παρόμοιοι νόμοι (ιδιώνυμο) θα εφαρμόζονται μόνο επί των νομοταγών. Τους άλλους ας τους πιάσει ο Μαρκό με τις λαμπρές ιδέες του.

  2. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 17/03/2009 18:10:25

    Εδώ δεν τους συλλαμβάνουν όταν ρημάζουν το σύμπαν, θα τους συλλάβουν επειδή φοράνε ...κουκούλας;
    Μήπως τάχω χαμένα;
    Βοηθήστε με βρε παιδιά.

  3. Keep Talking avatar
    Keep Talking 17/03/2009 18:11:20

    Αμα βρεχει και δεν εχουμε ομπρελα αλλα κουκουλα θα μας συλλαμβανουν;
    Ειναι "κακουργοι" τωρα γενικως και οι μουσατοι ( παπαδες, ροκαδες, επαναστατες, Κρητες, ο ξαδελφος Θανασης) που με μουσι και μουστακι κρυβουν τα χαρακητριστικα του προσωπου τους;

    Απλος πολιτης ρωτων...

  4. fantomas avatar
    fantomas 17/03/2009 18:13:38

    Η κυβερνητική αποφάσισε τον περιορισμό της προσωρινής κράτησης καθώς όπως είπε ο κ. Δένδιας στην Ελλάδα έχουμε διπλάσιο ή τριπλάσιο αριθμό προσωρινά κρατούμενων σε σχέση με τις άλλες ευρωπαϊκές χώρες.

    ΚΑΛΑ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ ΤΕΛΙΚΑ!!

    Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ Ή Ο ΔΙΚΑΣΤΗΣ ΔΙΑΤΑΣΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΡΙΝΗ ΚΡΑΤΗΣΗ?

  5. αντί avatar
    αντί 17/03/2009 18:13:44

    Α! Αυτό ήταν το πρόβλημα τόσα χρόνια ρε γαμώτο!

    Νομίζω ότι τώρα θα λυθεί το πρόβλημα...

  6. Orestios avatar
    Orestios 17/03/2009 18:15:19

    Επίσης να καταργηθεί και η burqa

  7. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 17/03/2009 18:16:06

    @4 προφανώς εννοεί ότι θα ψηφιστεί νόμος ή τροπολογία από την νομοθετική εξουσία (βουλή - πλειοψηφία ΝΔ άρα κυβέρνηση)

  8. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 17/03/2009 18:20:00

    Και η οπλοφορία απαγορεύεται αλλά δεν είδα κανέναν ληστή κακοποιό να μην προχωράει στη διάπραξη εγκλήματος επειδή ... απαγορεύεται η οπλοχρησία!
    Ρε Μαρκό πάς καλά;
    Σόρρυ αλλά δεν μπορώ να χωνέψω ότι ποινικοποιείται η κουκούλα! Μα είμαστε σοβαροί; Τόσοι σύμβουλοι με τόσα Ευρώ, γραφεία, σωφέρ, μερσεντές κλπ κλπ και κατέληξαν ότι φταίνε οι κουκούλες; Ποιά Σκοτλαντ Γιαρντ και κουραφέξαλα. Το Δόγμα Μαρκό περί κουκούλας θα πρέπει να διδάσκεται παντού.

  9. fantomas avatar
    fantomas 17/03/2009 18:24:26

    Strange Attractor

    ΑΓΑΠΗΤΕ ΦΙΛΕ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΦΙΚΤΩ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.

    ΕΝΑΣ ΔΙΚΑΣΤΗΣ Ή ΘΑ ΚΡΙΝΕΙ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΠΤΟΣ ΦΥΓΗΣ(ΠΑΡΕΜΠΟΔΙΣΗ ΕΞΑΚΡΙΒΩΣΗΣ ΤΟΥ ΑΔΙΚΗΜΑΤΟΣ ΚΤΛ) ΚΑΙ ΠΙΘΑΝΗΣ ΤΕΛΕΣΗΣ ΕΚ ΝΕΟΥ ΠΟΙΝΙΚΟΥ ΑΔΙΚΗΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΔΙΑΤΑΞΕΙ ΠΡΟΣΩΡΙΝΗ ΚΡΑΤΗΣΗ Ή ΟΧΙ!!!

    ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ. ΟΤΙ ΛΕΕΙ Ο ΔΕΔΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΕΡΚΙΡΑΙΚΕΣ ΚΟΥΖΟΥΛΑΔΕΣ!!

    ΜΑΛΛΟΝ ΠΕΡΑΣΕ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΤΗΝ ΡΙΑΛΑ!!

  10. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 17/03/2009 18:28:30

    Επειδή τελικά οι άνθρωποι είναι όντως φαιδροί, μήπως θα προχωρήσουν τελικά και στην σύσταση έφιππου αστυνομικού σώματος με Ελληνικότατα οικολογικά γαιδουράκια; Μετά απ`αυτό με τον Τοτό... ε λάθος,με τις κουκούλες εννοούσα, όλα τα περιμένω πλέον...

  11. osaperas avatar
    osaperas 17/03/2009 18:30:04

    Μόνο οι κουκούλες απαγορεύονται καθ άπασαν την επικράτεια ή και τα χασκόλ και τα σκουφιά;

  12. kanis avatar
    kanis 17/03/2009 18:33:22

    και τις απόκριες;

  13. oakenfold avatar
    oakenfold 17/03/2009 18:33:26

    περιοριζεται η προσωρινη κρατηση γιατι ειναι τριπλασια απο εξω.δεν μας ειπε ομως γιατι.μηπως επειδη και οι λαθραιοι κακοποιοι ειναι δεκαπλασιοι απο εξω;και η λυση ειναι να τους αμολουν στις γειτονιες και οποιον παρει ο χαρος;οι κοπανοι ουτε τους κακοποιους δεν εχουν τον αντρισμο να απελασουν.τρεχατε κοροιδα να τους ψηφισετε ξανα ολων των κομματων.

  14. osaperas avatar
    osaperas 17/03/2009 18:34:40

    Και με τα νέα μέτρα δεν θα ξαναδούμε και το Σόμπολο να κάνει ρεπορτάζ υπο βροχή με εκείνη τη φοβερή κουκούλα

  15. Keep Talking avatar
    Keep Talking 17/03/2009 18:35:29

    Κασκολ, σκουφια και γανια επιτρεπονται αρκει να μην τα φορας και να τα εχεις στην τσαντα σου αν εισαι γυναικα, και στην τσαντα της γυναικας σου αν εισαι ανδρας.

  16. Keep Talking avatar
    Keep Talking 17/03/2009 18:36:26

    Α, επιτρεπονται και τα καλσον, αρκει να μην σκιζονται δημοσια και να μην τα φορουν εν ειδη κουκουλας!

  17. Κανείς avatar
    Κανείς 17/03/2009 18:43:04

    Επι τελους! Οπως γινεται σε ολες τις δημοκρατικες χωρες. καιρος ηταν.
    Κια χαρη τους κανουν γιατι οι πολιτες καποτε θα παρουν το νομο (δυστυχως) στα χερια τους για να αυτοπροστατευθουν.

    Το πλεον τραγικο της ολης υποθεσης: Οτι στην Ελλαδα προσπαθουμε να επανεφευρουμε τον...τροχο. Κατα τα αλλα ειμαστε δημοκρατες, προοδευτικοι (εδω γελαμε). παπαρες ειμαστε γι'αυτο και εχουμε τα χαλια που εχουμε.

  18. Ego avatar
    Ego 17/03/2009 18:43:12

    Καλόπιστη ερώτηση προς τους νομικούς συμβούλους του Δένδια και του Μαρκογιαννάκη (ο πρώτος είναι νομικός και ο δεύτερος πρώην εισαγγελέας αν δεν κάνω λάθος):

    Αστυφύλακας υπηρετών στα ΜΑΤ προβαίνει σε παράνομη άσκηση βίας (σωματική βλάβη)κάτι αρκετά πιθανό να συμβεί σε μία διαδήλωση. Τονίζω το "παράνομη" που σημαίνει ούτε σε νόμιμη άμυνα, καθ'υπέρβαση εξουσίας κτλ

    Απ'όσο θυμάμαι οι αστυφύλακες των ΜΑΤ δεν φέρουν αριθμό μητρώου (ή όπως αλλιώς λέγεται) στη στολή τους. Περαιτέρω, έχει γίνει χρήση χημικών και φοράει μάσκα!

    Τι θα γίνει σε αυτή την περίπτωση? Θα θεωρηθεί κουκουλοφόρος?

  19. dr.thess avatar
    dr.thess 17/03/2009 18:51:19

    το βρισκω μελλοντικα χρησιμο.....θα αποφυγουμε τις μπουρκες

  20. Αθωος περαστικος avatar
    Αθωος περαστικος 17/03/2009 18:54:54

    Δε βλεπω καμια δυσκολια, ουτε ποινικοποιειται η κουκουλα. Απλουστατο ειναι. Οποιος συλλαμβανεται να παρανομει/σπαζει/βαζει φωτιες/πετροβολει φορωντας κουκουλα, εαν και εφοσον συλληφθει, θα τιμωρειται αυστηροτερα απο καποιον που κανει τα ιδια αλλα με εμφανες το προσωπο του.
    θα εξακουλουθεις να μην τιμωρεισαι αν φορας κουκουλα πηγαινοντας στην εκκλησια ας πουμε,ή πηγαινοντας να συναντησεις τη γυναίκα του γειτονα.

    Μα ειναι δυνατον να εχουμε σε ΟΛΑ διαφωνιες?

  21. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 17/03/2009 18:55:02

    Και η κοκκινοσκουφίτσα? παράνομη?
    Και η αλογοσκουφίτσα?!! παράνομη?

  22. Le canard avatar
    Le canard 17/03/2009 18:58:00

    Το αυτό ισχύει και για τις κουκούλες των ΕΚΑΜιτών?

  23. αλλος avatar
    αλλος 17/03/2009 18:58:33

    κυριοι,το καλοκαιρι να αποφυγετε τις μασκες και τους αναπνευστηρες.φανταστειτε τον εαυτο σας στο κελλι με μαγιο και παρεο...

  24. Le canard avatar
    Le canard 17/03/2009 18:58:57

    ...κι'αν είναι Αρμάνι, κι'αυτή ποινικοποιείται? Αν είναι του Παναθηναϊκού ή του Ολυμπιακού, κ.λ.π....?

  25. fantomas avatar
    fantomas 17/03/2009 18:59:29

    Αθωος περαστικος

    ΔΕΝ ΔΙΑΦΩΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΥΚΟΥΛΑ.
    ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΦΑΛΑΚΡΟΣ ΔΙΑΦΩΝΟΥΜΕ.

  26. fantomas avatar
    fantomas 17/03/2009 19:00:57

    Le canard

    ΛΕΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ Ο ΔΕΔΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΦΑΛΑΚΡΟΣ?
    ΓΙΑ ΑΝ ΔΕΙΞΕΙ ΤΟ ΚΑΛΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ?

  27. Le canard avatar
    Le canard 17/03/2009 19:01:49

    Από τη Βικιπίντια

    «Ιδιώνυμο» (ειδικό) αδίκημα όπως περιγράφεται σε νόμο που ψηφίστηκε το 1929 (N. 4229) μετά από πρόταση της κυβέρνησης Βενιζέλου. Επρόκειτο για νόμο "περί μέτρων ασφαλείας του κοινωνικού καθεστώτος και προστασίας των ελευθεριών". Ο στόχος του ήταν η ποινικοποίηση των "ανατρεπτικών" ιδεών, ιδιαίτερα η δίωξη κομμουνιστών, αναρχικών και η καταστολή των συνδικαλιστικών κινητοποιήσεων.

    Κουφάλαι αναρχοκομμουνισταί και τα λοιπά συμπαραμαρτούντα -και πως το έλεγαν- δορυφόροι...

  28. Le canard avatar
    Le canard 17/03/2009 19:04:34

    ....Προέβλεπε ποινή φυλάκισης πάνω απο έξι μήνες για όποιον "επιδιώκει την εφαρμογήν ιδεών εχουσών ως έκδηλον σκοπόν την δια βιαίων μέσων ανατροπήν του κρατούντος κοινωνικού συστήματος ή ενεργεί υπέρ της εφαρμογής αυτών προσηλυτισμόν...". Ήταν το πρώτο νομοθετικό μέτρο κατά του Κ.Κ.Ε. και εγκαινίασε σειρά από έκτακτα μέτρα που θα θεσπίστουν αργότερα απο το ελληνικό κράτος κατά της αριστεράς. Με την επίκληση του "ιδιωνύμου" διαλύθηκαν οι περισσότερες εργατικές οργανώσεις προς τα τέλη του έτους 1930. Οι Α. Παπαναστασίου και Γ. Καφαντάρης είχαν αντιδράσει έντονα κατά την ψήφιση του ιδιωνύμου. Αξιοσημείωτη ήταν η απόρριψη από το Βενιζέλο της πρότασης του Παπαναστασίου να διώκονται με το «ιδιώνυμο» όχι μόνο οι κομμουνιστές αλλά και οι φασίστες.

    Βρε Καραμανλή (Τριανταφυλλίδης;) δεν το αφήνεις να το κάνουν οι ΠΑΣΟΚοι. Αφού βλέπεις ότι και τότε ο Βενιζέλος το έκανε. Οι ΠΑΣΟΚοι θα χουν και την κοινωνική συναίνεση. Το καναν και το 2002 εμ τη 17Ν και τους Ολυμπιακούς. Εχουν τα παιδιά το νοου χαου.

  29. Le canard avatar
    Le canard 17/03/2009 19:05:17

    Αραγε, το ΚΚΕ θα είναι υπέρ του ιδιώνυμου?

  30. Le canard avatar
    Le canard 17/03/2009 19:05:43

    ... του "κουκουλοφόρου ιδιώνυμου".

  31. Le canard avatar
    Le canard 17/03/2009 19:06:42

    @fantomas

    Φαντομά, όλοι οι "ιν" 50ρηδες 60ρηδες και βάλε, είναι με ξυρισμένο κεφάλι (τρομάρα τους).

  32. Κανείς avatar
    Κανείς 17/03/2009 19:15:44

    Γραφει η Καθημερινη σημερα, αν ακι δεν διευκρινιζει αν ειναι φοιτητες:

    "... περίπου 100 άτομα κατέλαβαν χθες την Πρυτανεία του Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου.

    Συγκεκριμένα, υπό κατάληψη βρισκόταν μέχρι χθες το βράδυ το κτίριο Διοίκησης του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης από νεαρά άτομα που πρόσκεινται στον χώρο της εξωκοινοβουλευτικής Αριστεράς και του ευρύτερου αντιεξουσιαστικού χώρου.

    Οι νεαροί, περίπου 100 άτομα, εισέβαλαν χθες το πρωί στον ισόγειο χώρο του κτιρίου κι απέκοψαν την πρόσβαση των διοικητικών υπαλλήλων και των μελών της Πρυτανείας, τα γραφεία των οποίων στεγάζονται στο 8ο όροφο. Μεταξύ αυτών και το γραφείο του πρύτανη κ. Αναστασίου Μάνθου.

    Οι φύλακες αποχώρησαν από το θυρωρείο, ωστόσο, κατά τη διάρκεια της χθεσινής κατάληψης, δεν σημειώθηκε κανένα επεισόδιο.

    Οι καταληψίες κρέμασαν από την ταράτσα δύο τεράστια πανό συμπαράστασης. Το ένα αποτελούσε έκφραση συμπαράστασης στην Κωνσταντίνα Κούνεβα, ενώ στο άλλο ζητούσαν να σταματήσουν οι αναθέσεις για την καθαριότητα των ανωτάτων εκπαιδευτικών ιδρυμάτων σε ιδιώτες εργολάβους.

    Μάλιστα, την κατάληψη υπογράφουν μέλη της «Πρωτοβουλίας ενάντια στις εργολαβίες του ΑΠΘ».

    Και ρωρτω ο αφελης: Αν ειναι φοιτητες, ποιος λογικος ανθρωπος καταλαμβανει το σπιτι του!! -διοτι το χτισαν οι φοροι των μπαμπαδων μας αν δεν λανθανω- και περναν εκει 4-8 χρονια, και ποιος ζητα τετοια ασχετα πραγματα; Με την ξυλινη ψευτοαριστερη γλωσσα του Αλαβανου και του ετερου Ελληνα του ΓΑΠ. Ουτε ενα αιτημα για "καλυτερη παιδεια" ελευθερια, εθνικη ανεξαρτησια (που την εχουμε αναγκη απο τα κοπροσκυλα της κομματικης αλιτ και των λαθραιων). ΤΙΠΟΤΑ. ΟΛΑ ΜΗΔΕΝΙΚΑ, ΚΑΤΑΚΕΡΜΑΤΙΣΜΕΝΑ, ΑΤΟΜΙΚΑ. σε λιγο θα διαδηλωνουν με μαιντανο τις λεηλασιες και με αιτημα της ελευθερη παραχωρηση...τηλεορασεων, ψυγειων κλπ. ο ΣΟΡΟΣ κανει καλα τη δουλεια του.
    Ο χειροερος εχθρος του λαου ειναι η σημερινη...αριστερα και τα νεοφυτα της στα (ο Θεος να τα κανει) πανεπιστημια.
    Αλλο λαμπρο σημαδι της νεοελληνικης βλακειας.

  33. BLACK avatar
    BLACK 17/03/2009 19:17:09

    τα κινήματα, ακόμη και κινήματα ετερογενή και κάπως τυχάρπαστα όπως το φετεινό, αντανακλούν πάντοτε κάποια υπόγεια κοινωνικά ρεύματα.

    έχει σκεφτεί κανείς εθνοπατέρας ότι τα υπόγεια κοινωνικά ρεύματα είναι παντελώς αδιάφορα απένταντι στους σε νόμους, και πάντα βρίσκουν δρόμο, όπως το νερό;

    ας κυνηγήσουν τις κουκούλες, το πολύ πολύ να ριζοσπαστικοποιήσουν ορισμένες...


    δυστυχώς οι έλληνες δεν μπορούν να σκεφτούν παρά μόνο όπως ο Πρετεντέρης 'η χώρα έχει πρόβλημα ασφάλειας και πρόβλημα αστυνόμευσης και το πρόβλημα ασφάλειας δεν θα λυθεί αν δεν λυθεί το πρόβλημα αστυνόμευσης...
    κανείς δεν μπορεί να σκεφτεί ότι η χώρα έχει πρόβλημα κοινωνικής συνοχής και ότι το πρόβλημα ασφάλειας δεν πρόκειται να λυθεί αν δεν λυθεί το πρόβλημα της κοινωνικής συνοχής.
    και μερικά ακόμη προβλήματα...

  34. fantomas avatar
    fantomas 17/03/2009 19:17:23

    Le canard

    ΔΗΛΑΔΗ ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΟΥΤ?

  35. osaperas avatar
    osaperas 17/03/2009 19:18:51

    @20 Αθώος περαστικός

    Εάν μπορούσαν να πιάσουν όποιον παρανομει/σπαζει/βαζει φωτιες/πετροβολει
    δεν θα έβγαζαν αυτή το διάταγμα για τις κουκούλες. Θα τους ήταν άχρηστο.

    Επειδή δεν μπορούν να πιάσουν αυτούς που παρανομούν τόσο καιρό ανακάλυψαν τώρα ότι το πρόβλημα είναι η κουκούλα και την ποινικοποιούν
    βέβαια
    Και τελικά θα μείνουν με....τη κουκουλα στο χέρι/

  36. fantomas avatar
    fantomas 17/03/2009 19:18:51

    Le canard

    ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΚΕΙΝΟΣ Ο ΤΑΞΙΑΡΧΟΣ ΤΩΝ ΤΕΘΩΡΑΚΙΣΜΕΝΩΝ.... ΞΥΡΙΣΜΕΝΟ ΚΕΦΑΛΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ?
    ΘΥΜΑΜΕ ΚΑΛΑ?

  37. Le canard avatar
    Le canard 17/03/2009 19:20:47

    @fantomas

    Εντελώς άουτ. Εκτός κι αν θέλεις να μπείς στον προθάλαμο της εξουσίας, να είσαι γραβατωμένο στέλεχος πολυεθνικής, ή φλούφλης πορτιέρης νυκτερινού κέντρου με ξυρισμένο κεφάλι, για να είσαι "ιν". Θα θελες να τα πάθεις όλα αυτά?

  38. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 17/03/2009 19:21:47

    canard,δεν έχεις το θεό σου.
    Βάλθηκες να δημιουργήσεις πρόβλημα στις "δημοκρατικές δυνάμεις".

  39. Le canard avatar
    Le canard 17/03/2009 19:22:12

    @fantomas 34

    Θυμισέ μου...!

  40. Le canard avatar
    Le canard 17/03/2009 19:23:10

    @εναςάσχετος

    Κάτσε γιατί έχουμε χάσει τον μπούσουλα εντελώς, πόσω μάλλον το ποιές είναι δημοσκρατικές δυνάμεις με ή χωρίς εισαγωγικά

  41. Απορων avatar
    Απορων 17/03/2009 19:24:01

    Τους βγάζω το καπέλο!Είναι σοφή η ρύθμιση κύριοι!
    Είπε κανείς ότι δεν έχουν...νέες ιδέες?
    Σπαρταριστό το... ιδιώνυμο και πρωτότυπο!!!!!

  42. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 17/03/2009 19:28:50

    Τωρα αν τα πιστευετε αυτα που γραφετε και δεν ειναι κατι αλλο,λυπαμαι.
    Μα βρε ασχετοι,η χρηση της κουκουλας,θα ειναι επιβαρυντικο ζητημα.
    Δηλαδη,αμα σπας βιτρινες,θα τρως ο,τι προβλεπεται γι αυτο,αλλα ΚΑΙ ενα παραπανω,επειδη φορουσες κουκουλα.
    Αλλα,και μονο κουκουλα να σε πιασουν να φορας ,θα τρως την καμπανα της κουκουλας,μονο.
    Και αμα βρεχει,δε φοραμαι κουκουλα που ειναι υφασματινη φιλε,γιατι μουσκευει.Ομπρελα φοραμε,η νιτσεραδα.
    Βεβαια,εκεινο που δεν εχω καταλαβει,ειναι αν εννοουν τη γνωστη κουκουλα,η ΚΑΙ αυτη που εχουν μερικα φουτερ.

  43. fantomas avatar
    fantomas 17/03/2009 19:29:47

    Le canard

    1. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΘΩ ΕΓΩ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΟΥΤ!!

    2. ΚΑΤΣΕ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΩΣ ΤΟΝ ΛΕΓΑΝΕ?..... ΠΑΤΑΤΑ.... ΟΧΙ ΛΑΘΟΣ..... ΠΑΤΑΚΟΣ ΛΕΓΟΤΑΝ ΕΤΣΙ?

  44. Le canard avatar
    Le canard 17/03/2009 19:32:35

    @Anonymous

    Ανώνυμε τράβα στη γωνία να δείς αν έρχομαι

  45. Le canard avatar
    Le canard 17/03/2009 19:34:28

    @fantomas 44

    Ελα ρε Φαντομά, είπα κι εγώ ότι θα μιλούσες για κανα σοβαρό πρόσωπο. Εκτός κι αν έχει κάτι κατά νου, υπό τις σημερινές συγκυρίες (μπρρρρρ)

  46. Le canard avatar
    Le canard 17/03/2009 19:35:29

    @Anonymous 46

    Σωστά ανώνυμε, εμείς την κάναμε μπουρδέλο την Ελλάδα και όχι εσείς οι ΠΑΣΟΚογαλάζιοι.

  47. matakis avatar
    matakis 17/03/2009 19:36:06

    @43
    Σε λόγια να βρισκόμαστε αγαπητέ μου, δεν το έχεις καταλάβει ακόμα ? Η άποψη είναι σαν την κωλοτρυπίδα, όλοι διαθέτουμε....

  48. matakis avatar
    matakis 17/03/2009 19:36:06

    @43
    Σε λόγια να βρισκόμαστε αγαπητέ μου, δεν το έχεις καταλάβει ακόμα ? Η άποψη είναι σαν την κωλοτρυπίδα, όλοι διαθέτουμε....

  49. fantomas avatar
    fantomas 17/03/2009 19:36:25

    Le canard

    Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΤΕ?!!
    ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΩΣ ΚΟΜΩΔΙΑ!!!

  50. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 17/03/2009 19:37:25

    Προτείνω να ενεργοποιηθεί και ο νόμος για τους "τεντυμπόυδες".
    Κούρεμα α λα Δενδία και διαπόμπευση-χωρίς κουκούλα.

  51. matakis avatar
    matakis 17/03/2009 19:38:31

    @53
    Έλα που έπιανε το μέτρο αυτό....

  52. Le canard avatar
    Le canard 17/03/2009 19:39:20

    @fantomas 52

    ... ως φαρσα (καραμπινάτη)

  53. Le canard avatar
    Le canard 17/03/2009 19:40:06

    @εναςάσχετος

    Αψογος. Τρίποντο. Μαζί σου.

  54. Απορων avatar
    Απορων 17/03/2009 19:49:24

    Κύριε Προβοκάτωρ έχεις πιάσει το θέμα απ' τη ρίζα.
    Για συνέχισε ίσως λυθεί εδώ ο γόρδιος δεσμός της κουκούλας κι έτσι μπορέσουμε σαν νομοταγείς πολίτες να περπατήσουμε στους δρόμους με ψηλά το κεφάλι νομίμως.
    Κρίμα δεν είναι να ακρωτηριάσουμε τα φούτερ?

  55. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 17/03/2009 19:49:39

    Αρχίσαν οι υστερίες

  56. Μακρης Κωνστ. avatar
    Μακρης Κωνστ. 17/03/2009 19:50:08

    @ 33 BLACK
    Σωστα το εντοπισες. Προβλημα κοινωνικης συνοχης είναι και αρα εξοχως πολιτικο.
    Δεν χρειαζεται ιδιαιτερη σοφια και γνωσεις για να ξερεις τις απαντησεις στην λυση τους.
    Απορω με τους πολιτικους ,οι οποιοι είναι οι κυριοι υπευθυνοι για την διαλυση αυτή.
    Τοσο ανοητοι και ανεπαρκεις είναι; η το κανουν σκοπιμως γιατι εχουν τα συμφεροντα τους και την διατηρηση τους να προστατεψουν;
    Μαλλον και τα δυο μαζι, και όπως πολύ σωστα επισημαινης τα υπογεια κοινωνικα ρευματα εχουν την ιδιοτητα του νερου.
    Θα τα παραλληλιζα ακομη και με το Αφγανισταν που θα είναι ο ταφος της Αμερικης εάν δεν αποσυρθει από εκει. Το ιδιο θα επρεπε να κανουν και οι δικοι μας, να «μαζευτουν» αλλα δεν το κανουν . Στο φαγοποτι ολοι ξερουν να μπουν αλλα το ποτε να βγουν ελαχιστοι!!

  57. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 17/03/2009 19:59:29

    Οι αστυνομικοί επίσης, θα εξοπλισθούν με μεγάλες ψαλίδες και θα κόβουν τις κουκούλες απο τα φούτερ.
    Ο Μπαϊραχτάρης ζειί!!

  58. Ο Φυγάς avatar
    Ο Φυγάς 17/03/2009 20:00:31

    Ανέκαθεν η κουκούλα ασκούσε ιδιαίτερη γοητεία σε αυτόν τον ντροπαλό λαό.

  59. j avatar
    j 17/03/2009 20:01:25

    τα προβλήματα δεν λύνονται με κουκουλοιδιώνυμα ούτε με το να πάρουν οι πολίτες το νόμο στα χέρια τους.γιατί τότε και οι άλλοι θα πάρουν το δικό τους δίκιο στα χέρια και ...αλλοίμονό μας.μόνο αυτή η κατάληξη μας μάρανε.

  60. osaperas avatar
    osaperas 17/03/2009 20:01:49

    Η διάταξη είναι ημιτελής. Κανονικά για προληπτικούς λόγους θα πρέπει μικτές ομάδες αστυνομικών/δημοτικών υπαλλήλων να προχωρούν σε επιλεκτικους ελέγχους σε διάφορα σημέία περιμετρικά της περιοχής Κωλονακίου, όσων φορουν κουκούλες και μπορεί να θεωρηθόύν ως ύποπτοι τέλεσης αδικημάτων.

    Θα βοήθούσε μάλιστα εάν για τους ίδιους προληπτικούς λόγους με ένα ψαλίδια έκοβαν τις κουκούλες ώστε να είναι αδύνατη η χρήση τους.

  61. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 17/03/2009 20:07:38

    Θυμαμαι ενα τραγουδι,που κρυβει απο πισω του ενα ολοκληρο κοσμο,που ελεγε ,
    ...Δε θελω να μου δεσετε τα ματια...
    και βεβαια υποτιθεται οτι λεγοτανε απο καποιν,που τον ειχαν στησει στον τοιχο για εκτελεση.
    Και τωρα,εχουμε τις κουκουλες,για πραγματα,που δεν επισυρουν βεβαια τη θανατικη ποινη.
    Τι κριμα.

  62. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 17/03/2009 20:10:23

    Οι κουκουλες προστασίας των παπακιών θα επιτρέπονται;

  63. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 17/03/2009 20:23:21

    Πάντως για να μιλήσουμε σοβαρά και την Μαφία στην Αμερική με μια μορφή ιδιώνυμου την εξάρθρωσαν τελικά. Τον περιβόητο νόμο Rico περί "racketeering".

  64. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 17/03/2009 20:40:16

    Αγρίεψε ο Τράγκας. Μόλις τον άκουσα να αποκαλεί κοπρόσκυλα τους διαδηλωτές. Γαβγίζοντας μάλιστα.

  65. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 17/03/2009 20:45:09

    Eχει ετοιμασει προταση νομου η Αλικη Γιωτοπουλου Μαραγκοπουλου.Παρατηρηστε ότι κανενα κομμα της αντιπολιτευσης δεν διαμαρτυρηθηκε για την εξαγγελια αυτη ενω φωναζουν για το ασυλο.

  66. greekpoliticalreview avatar
    greekpoliticalreview 17/03/2009 20:48:44

    Τη θέλει τη κουκούλα του ο Τράγκας...

    χαχαχαχαχα

  67. Vass avatar
    Vass 17/03/2009 21:21:04

    Όσο λιγότερο πουλά η ρυπαροφυλλάδα του Τράγκα τόσο περισσότερο θα σκούζει από το Alter για το κρατικό έσοδο.

  68. o βουνισιος avatar
    o βουνισιος 17/03/2009 21:32:50

    Με τη βουλευτική ασυλία θα γίνει κάτι;

  69. kanis avatar
    kanis 17/03/2009 21:35:09

    Αν δηλαδή, ζούσαν σήμερα ο Δήμος Σταρένιος κι ο Αρτέμης Μάτσας, θα έμεναν άνεργοι;

  70. αν-αρχικως avatar
    αν-αρχικως 17/03/2009 22:14:41

    το ¨εξύβριση οργάνου" πώς σας φαίνεται; η κουκουλά μπρεί να τρέξει αν κρυφτεί η και να αποφύγει το οτιδήποτε, ο οποιοδήποτε διαδηλωτής όμως μπορεί να συλληφθεί, με μέρτυρα όποιον αστυνομικό δεν γουστάρει τη φάτσα του και ΜΟΝΟ.

    στην ουσία ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΔΟΥΡΕΙΟ ΙΠΠΟ ΠΟΙΝΙΚΟΠΟΙΗΣΗΣ ΤΩΝ ΑΚΟΥΚΟΥΛΩΤΩΝ ΑΝΤΙΚΑΘΕΣΤΩΤΙΚΩΝ ΔΙΑΔΗΛΩΣΕΩΝ

    ΟΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΣ ΤΩΝ ΔΟΛΟΦΟΝΩΝ (ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ) ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ....ΜΕ ΤΙΠΟΤΕ...

  71. αδέξιος δεξιός avatar
    αδέξιος δεξιός 17/03/2009 22:25:28

    Ξεσπάθωσε και η "Ε" και περιγράφει το κύμα οργής που κατακλύζει την μπλογκόσφαιρα αναφέροντας πρώτον πρωτον τον πιτσιρικο: http://pitsirikos.blogspot.com/
    ο οποιος δουλευει για τον Αλαφουζο και λέγεται οτι πουλησε και το μπλογκ του. "Η κυβέρνηση Καραμανλή κάνει επιτέλους την αυτοκριτική της. Αφού για πέντε χρόνια κουκούλωνε όλα τα σκάνδαλα, τώρα αποφάσισε να ποινικοποιήσει την κουκούλα"

    http://new.enet.gr/?i=news.el.home&id=26884

    Λέτε την γραμμή να την περνάει ο γνωστός Αλβανος με τις πολύ καλές σχέσεις στη διθεύθυνση της εφημερίδας;

  72. o βουνισιος avatar
    o βουνισιος 17/03/2009 22:26:18

    Είναι γεγονός ότι το πολιτικό σύστημα μέρα με τη μέρα αποξενώνεται όλο και περισσότερο. Η «απώλεια» του δικαιώματος στη διαμαρτυρία, μακροπρόθεσμα θα οδηγήσει ακόμη και στην απώλεια ατομικής επιβίωσης. Το πρόβλημα δεν είναι οι κουκούλες, το πρόβλημα είναι οι άνευ κουκούλας

  73. αν-αρχικως avatar
    αν-αρχικως 17/03/2009 22:27:41

    Προβοκατωρ
    η πλάκα είναι οτι νομίζεις οτι υπάρχει ρεύμα για τα "μέτρα" ΣΑΣ. προφανώς νομίζεις οτι όλοι βλέπουμε το εγκληματικό και ληστρικό καθεστώς όπως εσύ. ΤΑ ΜΕΤΡΑ ΘΑ ΦΕΡΟΥΝ ΤΑ ΑΝΤΙΘΕΤΑ,όσο το κύριο πρόβλημα της δημοκρα΄τιας εντοπίζεται στο ΑΣΥΛΟ και όχι στους ΑΠΟΦΥΛΑΚΙΣΜΕΝΟΥΣ ΜΕ ΑΝΑΣΤΟΛΗ ΕΠΙΟΡΚΟΥΣ ΝΤΑΒΑΤΖΗΔΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ ΤΟΥΣ.

  74. Orestios avatar
    Orestios 17/03/2009 22:28:12

    Όσο να φωνάζουν κάποιοι η κουκούλα δεν νομιμοποιείται από τον λαό. Όσο και να προσπαθούν να αποκτήσουν έρισμα η προσπάθειά τους αποτυγχάνει αφού στόχος τους είναι ο ίδιος ο λαός.

  75. αδέξιος δεξιός avatar
    αδέξιος δεξιός 17/03/2009 22:32:45

    Η διάλυση της αστυνομίας και οι συνέπειες για την κυβέρνηση από την αύξηση της εγκληματικότητας έχουν προκαλέσει έντονη δυσαρέσκεια στο εσωτερικό της ΝΔ μας λέει στο ΠΘ ο Γκουζάνης που αγωνια μην του φάει την θεση στο πολιτικό ρεπορτάζ ο Ντοράκης Κουρτάκης και προσθέτει:

    "Μετά τον κ. Γιάννη Βαρβιτσιώτη και τον κ. Κυριάκο Μητσοτάκη και η κυρία Φωτεινή Πιπιλή, ο κ. Γιάννης Μανώλης,ο κ. Αδάμ Ρεγκούζας, ο κ. Σάββας Τσιτουρίδης, η κ. Μαριέττα Γιαννάκου επέρριψαν πολιτικές ευθύνες για την διόγκωση του προβλήματος"

    Εμ βεβαια αμ υπήρχε επαρκης αστυνόμευση ο Κυριάκος θα ηταν μεσα

  76. osaperas avatar
    osaperas 17/03/2009 22:32:47

    Ο λαός καλοπερνάει και δεν εχει προβλήματα. Για αυτό και δεν δίνει δεκάρα τσακιστή για το τι συμβαίνει γύρω του

  77. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 17/03/2009 22:43:22

    Ρε συ αναρχικε,εγω ειναι περισσοτερο αναρχικος απο σενα,αλλα δε μ αρεσει να γινονται ζημιες επι δικαιων και αδικων.
    Εχεις καοιο προβλημα με το μπουχεσα; Καθαρισε μαζι του.
    Εχεις προβλημα με τους γιατρους,που ζητανε φακελλακια; Κι εγω μαζι σου.Ντομπρα.Αλλα καθαρισε μ αυτους.
    Με τους μπακαλκηδες,που ανεβαζουν τις τιμες και πειναει ο κοσμος;
    Κι εγω μαζι σου.Αλλα μ αυτους που φταινε.
    Ο αλλος κοσμος,δεν μπορει να την πληρωνει συλληβδην,με εφαρμογη της συλλογικης εθυυνης,γιατι ΑΥΤΟ ειναι φασισμος.
    Καταλαβες που ειναι η διαφορα μας;
    Αν κανατε αυτο που σου λεω,πολυς κοσμος θα ηταν μαζι σας,ενω τωρα,θα το χασετε το παιχνιδι.
    Ετσι εγινε και με τη 17Ν.
    Στην αρχη,οταν σκοτωνε το Μαλιο,το Μπαμπαλη,ολοι λεγανε,καλα τους λανανε.Μετα ομως,αρχισαν να χτυπανε με επριεργο τροπο,ατομα,που δεν ειχανπροκαλεσει,ακι τοτε ο κοσμος,κουμπωθηκε.
    Απο τοτε,ξεκινησε,η αρχη του τελους.

  78. o βουνισιος avatar
    o βουνισιος 17/03/2009 22:50:13

    Στη χώρα μας λειτουργία Κράτους Δικαίου με ισονομία για όλους υπάρχει; Μήπως υπάρχουν διακρίσεις;
    O πολίτης δεν αποδοκίμασε τη διαμαρτυρία, που είναι αποτέλεσμα των γενικότερων συνθηκών, αποδοκίμασε το σπασμένο τζαμί, που είναι αποτέλεσμα της διαμαρτυρίας, θα μπορούσε να έχει γίνει ( το σπασμένο τζάμι) με η χωρίς κουκούλα, κρυφά η φανερά λίγο έχει σημασία αυτό; Aν και τέτοιοι νόμοι θα οδηγήσουν σε τύφλα χτυπήματα, πχ όπως στη βόρεια Ιρλανδία κτλ.

    Αρκετοί δημοσιογράφοι είναι τουλάχιστον ΑΣΧΕΤΟΙ, ΔΕΝ μπορούν να αντιληφθούν τις επιπτώσεις τέτοιων μέτρων!.

  79. αδέξιος δεξιός avatar
    αδέξιος δεξιός 17/03/2009 22:52:28

    Βγήκε και ο Μιχαλάκης ο Χρυσοχοίδης και μας είπε εκ μέρος του ΠΑΣΟΚ ότι δεν θα κάνουν τίποτα τα μέτρα επειδή «έχει χαθεί το παιχνίδι και έχει χαθεί κυρίως το ηθικό των ανθρώπων. Όταν σε ένα Σώμα 60.000 ανθρώπων κυριαρχεί η ανοργανωσιά, η αναξιοκρατία και η περιφρόνηση, όταν φτάσαμε στο σημείο πριν από 2 μήνες πολλοί αστυνομικοί να φοβούνται να στείλουν τα παιδιά τους στο σχολείο, τότε υπάρχει ζήτημα ηθικού από πλευράς της Αστυνομίας και υπάρχει κλίμα διάλυσης».

    Τι έκανε άραγε το ΠΑΣΟΚ τον Δεκέμβριο όταν οι «επαναστάτες» έγδυναν γυναίκες αστυνομικούς στα μετρό;

  80. αν-αρχικως avatar
    αν-αρχικως 17/03/2009 22:55:27

    Προβοκατωρ κατ αρχάς είμαι αν-αρχικώς, όχι αναρχικός. Τα μέτρα φοράνε τον μανδύα της καταπολέμησης των κουκουλοφόρων, ενώ στην ουσία ποινικοποιούν τις διαδηλώσεις των απεγνωμένων και τίποτε άλλο. όποιο όργανο θέλει, θα συλλαμβάνει όποιον θέλει με τη ν κατηγορία της εξύβρισης και θα τον χώνει μέσα για 2 και χρόνια. τους πήρε μήνες δήθεν ανικανόνττηας για να τα περάσουν -και πάι δεν θα μπορέσουν να το επιβάλλουν, απλά γιατί θα αρχίσουμε να βγαίνουμε στο δρόμο εμ τις ταυτότητες, και εμ τις γραβάτες ξκαι θα τα σπάμε.

    και δεύτερον, η δημοκρατία είναι σε κώμα στην ελλάδα, με τους "κουκουλοφόρους" να φταίνε, αλλά σε πολύ μικρότερο βαθμό απο τους ληστές και τη μαφία που "διοικέι". ΑΚΡΙΒΏς ΓΙΑ ΑΥΤΌΝ ΤΟ ΛΌΓΟ ΤΟ ΚΑΘΕΣΤΩΣ ΤΕΙΝΕΙ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΤΥΡΑΝΝΙΑ

    -ΑΠΡΟΚΑΛΥΠΤΑ ΠΛΕΟΝ

  81. o βουνισιος avatar
    o βουνισιος 17/03/2009 23:01:45

    … ή δεν υπάρχει νομοθεσία για την “απείθεια κατά της αρχής” και την “διακεκριμένη φθορά περιουσίας”.

  82. kanis avatar
    kanis 17/03/2009 23:19:50

    Καλή αρχή, η κατάργηση της κουκούλας.
    Είναι προσβολή στα ανήσυχα σχολιαρόπαιδα, να τους φορτώνουν κάθε μίσθαρνη αλητεία εισαγώμενων μπαχαλάκιδων και συναφών πληρωμένων του υποκόσμου.

    Να ελπίσουμε τώρα, ότι θα αναζητηθεί και το τηλεφωνικό κέντρο, που κατείχε (;) τους αριθμούς των κινητών 15χρονων παιδιών και τους έστελνε μηνύματα το Δεκέμβριο , καλώντας τα,να βγούν στους δρόμους, να τα σπάσουν;

    Αηντε να δούμε, ποιοί είναι οι δράκουλες, που διψάνε για αίμα νέων ανθρώπων!

    Αλλο η κοινωνική κρίση, άλλο το έγκλημα!

  83. PATRA 1 avatar
    PATRA 1 17/03/2009 23:30:32

    Μηπως να απαγορευτουν και τα ...Μαλοξ στις πορειες?

  84. PATRA 1 avatar
    PATRA 1 17/03/2009 23:37:08

    Τελικα και οι υπουργοι τους, εχουν ... μυαλο (?) μπα... στυνομικου.

  85. PATRA 1 avatar
    PATRA 1 17/03/2009 23:55:15

    @ 91
    Μπορεις να ζητησεις να πεσουν και πυρηνικα στα Εξαρχεια.
    Δεν θα σε παρεξηγησει κανεις.
    Αλλωστε η λογικη πλεον ειναι ... βαλτε τωρα που γυριζει.
    Ρε τρελαθηκαμε τελειως?
    ...Μα τελειως?

  86. pagouras avatar
    pagouras 18/03/2009 00:28:01

    ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΝΑ ΣΩΣΤΟ ΜΕΤΡΟ...
    ΚΑΙ ΟΡΙΣΜΕΝΟΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΙΖΟΥΝ ΓΙΑ ΤΑ ΑΔΙΑΒΡΟΧΑ ΤΑ ΣΚΟΥΦΑΚΙΑ ΚΤΛ.

    ΤΟ ΜΕΤΡΟ ΟΡΙΖΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΑΥΞΑΝΕΤΑΙ Η ΠΟΙΝΗ ΟΣΩΝ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΝΑ ΔΙΑΠΡΑΤΟΥΝ ΑΔΙΚΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΦΟΡΑΝΕ ΚΟΥΚΟΥΛΑ Η ΑΠΟΚΡΥΠΤΟΥΝ ΤΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΤΟΥΣ.

    ΔΗΛΑΔΗ:
    ΕΣΠΑΣΕΣ ΤΖΑΜΑΡΙΑ ΧΩΡΙΣ ΚΟΥΚΟΥΛΑ K ΣΕ ΠΙΑΣΑΝ.
    ΕΩΣ 1 ΧΡΟΝΟ
    ΕΣΠΑΣΕΣ ΤΖΑΜΑΡΙΑ ΧΩΡΙΣ ΚΟΥΚΟΥΛΑ K ΣΕ ΠΙΑΣΑΝ.
    ΕΩΣ 10ΧΡΟΝΙΑ.

    ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΤΑ ΓΝΩΣΤΑ ΚΑΛΟΜΑΘΗΜΕΝΑ ΤΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΕΧΟΥΝ ΤΑ @@ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΙΔΙΑ.
    ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΜΠΕΙ ΜΙΑ ΤΑΞΗ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΧΩΡΑ.
    ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΚΑΡΟΥΜΕ ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΑ ΜΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΣΠΑΝ ΜΕΡΙΚΟΙ ΤΗΝ ΑΝΙΑ ΤΟΥΣ.

  87. Naruto avatar
    Naruto 18/03/2009 00:44:51

    Τους κουκουλουφορους που ειχε βγαλει ο Λαζοπουλος να κανουν παρεακι με τους ΜΑΤατζηδες τους πιανει το μετρο?
    Μας δουλευουν ψιλο γαζι μαγκες. Οταν υπαρχει video με τετοιο υλικο, πρεπει να διαλυθει και να επανασυσταθεί το οποιοδηποτε ενοπλο σωμα κανει τετοια γιατι ακριβως απειλει την Δημοκρατια της χωρας. Τωρα το τι κανει ο Δενδιας για να μην παραιτηθει μετα την δευτερη αποδραση Παλαιοκωστα μου ειναι παντελως αδιαφορο.
    Και αντε να δεχτω οτι ηταν επιχειρηση διεισδυσης στουσ κυκλους των "κουκου-λοφορων". Τωρα πως γινεται να μην ξερουν ποιοι ειναι και ποιον να συλλαβουν?

  88. PATRA 1 avatar
    PATRA 1 18/03/2009 01:14:51

    @93
    Δηλ το να σπας ενα μαγαζι φορωντας κουκουλα, εχει διαφορα απο το να το σπας χωρις κουκουλα?

    Και παντως, για να μοιρασεις φυλακες βασικη προϋποθεση ειναι το "Κ ΣΕ ΠΙΑΣΑΝ". Δυστυχως η ΕΛΑΣ δεν μας εχει συνηθισει σε τετοιες επιτυχιες. Αν και εχει πληθος "στελεχων" που κινουνται χωρις αναγνωριστικα της ταυτοτητας τους. (ΕΚΑΜ, ΑΦΑΛΙΤΕΣ,ΑΝΤΙΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΚΟΙ, ΚΡΑΝΟΦΟΡΟΙ ΧΩΡΙΣ ΑΡΙΘΜΟΥΣ).

    Να σου θυμησω πως ο μονος τροπος παραμονης σε πεδιο ρηψης δακρυγονων ειναι η καλυψη ΚΑΘΕ εκτεθιμενου μερους του σωματος (αρα και του προσωπου) με υφασμα. (Ρωτα και τους δημοσιογραφους που καλυπτουν διαδηλωσεις και τους περνας ΑΝΕΤΑ για κουκουλοφορους.)

    Εκτος αν νομιζει ο Δενδιας πως ο κοσμος οφειλει να παει σπιτι του οταν ψεκαζουν οι ενστολοι. Ας απαγορευσει τοτε και τις διαδηλωσεις,
    Εκει να δεις γελιο...

    Το θεμα ειναι ΜΟΝΟ επικοινωνιακο, για καταναλωση στα δελτια και (αυτο)ικανοποιηση του δεξιου "νοικοκυραιου". Αντι να οργανωσουν την διαλυμενη ΕΛΑΣ παπαρολογουν με θρασος. Η λογικη του μπατσου δοκιμαστηκε στην Θεσ/νικη με τα πρασινα παππουτσια του φοιτητη. Μυαλο δεν εβαλαν γιατι μυαλο δεν εχουν.

    Νομιζουν πως "ποινικοποιωντας" την κουκουλα και την προσβολη στους "κρατικους λειτουργους", θα τσιμπαν απο το σωρο ο,τι φοραει μαντιλι και απευθυνεται με το γνωστο συνθημα στους Ματατζηδες και θα πετυχουν καταδικες.
    Και αυτο θα τρομοκρατησει τον κοσμο και θα μαζευτει σπιτι του.
    Νομιζουν...
    Ευτυχως οι δικαστες θα εχουν τον τελευταιο λογο.

    Και για να συμπληρωσω το μενου σου
    ΕΣΠΑΣΕΣ ΤΖΑΜΑΡΙΑ ΧΩΡΙΣ ΚΟΥΚΟΥΛΑ K ΣΕ ΠΙΑΣΑΝ.
    ΕΩΣ 1 ΧΡΟΝΟ
    ΕΣΠΑΣΕΣ ΤΖΑΜΑΡΙΑ ΜΕ ΚΟΥΚΟΥΛΑ K ΣΕ ΠΙΑΣΑΝ.
    ΕΩΣ 10ΧΡΟΝΙΑ.

    ΕΣΠΑΣΕΣ ΤΖΑΜΑΡΙΑ ΜΕ ΚΟΥΚΟΥΛΑ Κ ΣΕ ΠΙΑΣΑΝ (πολιτες), ΚΑΙ ΗΣΟΥΝ ΤΗΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ.
    ΠΟΟΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ???

  89. Orestios avatar
    Orestios 18/03/2009 01:28:39

    Οι κουκουλοφόροι πραγματοποιούν εφόδους στην περιουσία του λαού. Αν έτσι νομίζουν πως θα έχουν υποστήριξη είναι γελασμένοι. Η ώρα τους έρχεται. Όλοι στην στενή μαζί με τον Βούτση.

  90. PATRA 1 avatar
    PATRA 1 18/03/2009 01:39:30

    Ορεστιε,
    ΟΟΟΛΟΙ οσοι πραγματοποιουν και πραγματοποιησαν εφοδους στην περιουσια του λαου στη στενη. (Kαι οι κουμπαροι, και οι παπαδες, και οι υπουργοι, και οι συζυγοι, και τα boys)
    Και ολοι οσοι κουκουλωνουν ή κουκουλωσαν την κλοπη.
    Η ωρα τους ερχεται...

  91. Μάρκο Τ avatar
    Μάρκο Τ 18/03/2009 02:50:53

    Προτείνω στους Τσυριζαίους και μπαχαλάκηδες του μπλογκ να ζητήσουν από το ελληνικό κράτος να τους δοθεί έκταση και να "αυτοοργανωθούν" εκεί, με σπασίματα, καψίματα, συνελεύσεις, φραπεδιές και διάφορα άλλα στα οποία έχουν ειδίκευση. Δηλαδή, να φτιάξουν ένα θεματικό πάρκο, με εισιτήριο για έσοδα. Σίγουρα θα πηγαίνει πολύς κόσμος να δει την Tsyriza-Land.

    Ο μόνος τρόπος να τους φύγουν τα απωθημένα και να μας παρατήσουν ήσυχους! Αρκετά τον πληρώνει η δημόσια εκπαίδευση τον ηλίθιο ακτιβισμό τους.

  92. Μάρκο Τ avatar
    Μάρκο Τ 18/03/2009 02:53:14

    Μόνο και μόνο τη σύνταξη των κειμένων των διαφόρων μπαχαλάκηδων εδώ και αλλού να δει κανείς, καταλαβαίνει γιατί ενδιαφέρονται τόσο πολύ για την παιδεία!
    Πακιστανός που ήρθε στην Ελλάδα πριν από 3 χρόνια γράφει καλύτερα ελληνικά από αυτούς.

  93. Naruto avatar
    Naruto 18/03/2009 08:10:00

    @97 Τις εχει δοσει στο βατοπαιδι δεν εχουν μεινει αλλες εκτασεις :)

    και να αντιπροτεινω στο στυλ σου,στα λαμογια και κομματοσκυλα του μπλογκ να ζητήσουν από το ελληνικό κράτος να τους δοθεί έκταση και να “αυτοοργανωθούν” εκεί και ασ κανουν οτι θελουν εκει.

  94. zapata avatar
    zapata 18/03/2009 09:31:17

    @89 η αγγλική και γερμανική αστυνομία κυκλοφορεί με κάτι νούμερα στην πλάτη μεγαλύτερα από το κεφάλι μου. Εδώ φοράνε κουκούλες και το παίζουν φρικιά με κοτσίδα... Και για όσους θέλουν να δούν και μία σοβαρή τοποθέτηση υπάρχει η δήλωση του προέδρου της ένωσης εισαγγελέων Μπάγια και του προέδρου του ΔΣΑ Παξινού.Συντηρητικών μεν, σοβαρών ανθρώπων δε...

  95. ελεύθερος avatar
    ελεύθερος 18/03/2009 10:00:26

    ΌΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΕ ΝΑ ΚΡΥΨΕΙ ΔΕΝ ΦΟΡΑΕΙ ΚΟΥΚΟΥΛΑ.
    Κουκούλα φοράνε (όπως και στην κατοχή οι αργυρώνητοι ταγματασφαλίτες), όσοι είναι πιόνια (εκούσια ή επιπόλαια) όσων προσπαθούν να διαλύσουν τη χώρα.
    Σε κάθε περίπτωση πρέπει να συλλαμβάνονται άμεσα με την αυτόφωρη διαδικασία.
    Υποψιάζομαι μάλιστα δύο πράγματα.
    Πρώτο, μόλις συλληφθούν οι πρώτοι δέκα-δεκαπέντε οι υπόλοιποι θα γυρίσουν πίσω στη μανούλα τους.
    Δεύτερο, όταν κάποιος από τους συλληφθέντες μιλήσει (για να σώσει το τομάρι του) θα αποκαλυφθούν οι προστάτες, που τους χρηματοδοτούν.
    Τότε θα αποκαλυφθεί αυτό που όλοι ξέρουμε, ότι δηλαδή υπάρχει οργανωμένο σχέδιο να διωχθεί ο Καραμανλής με οποιοδήποτε αθέμιτο μέσο.
    ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙ ΤΗ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΠΛΑΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟΙ (ΚΑΝΑΛΙΑ, ΕΦΗΜΕΡΙΔΕΣ, ΚΟΜΜΑΤΑ, BLOGS) ΘΑ ΠΙΕΖΟΥΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΣΟΥΝ.
    Εκεί κρύβονται οι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΙ ένοχοι.

  96. αν-αρχικως avatar
    αν-αρχικως 18/03/2009 11:24:48

    ελεύθερος

    επανέλαβε το καμία 30αρία φορές ,πας και το πιστέψεις και εσύ ο ίδιος, οτι έχουν πέσει να φάνε την καραμανλάρα - τον μεγαλύτερΟ πολιτικΟ απατεώνα της μεταπολίτευσης (πριν τηνμεταπολίτευση τα πρωτεία είχα ο επίτιμος ΤΟΥ- σήμερα η κόρη του είναι η μεγαλύτερΗ πολιτικΗ απατεώνισσα)

    μεγαλύτεορι και από τον Σημίτη

  97. Θοδωρής avatar
    Θοδωρής 18/03/2009 11:38:31

    Το μεγάλο γέλιο θα πέσει στην πρώτη σύλληψη. Θα τον δικάσουν επειδή φορούσε κουκούλα. Αλήθεια τι πρόστιμο προβλέπει το ευρωπαϊκό δικαστήριο για την χώρα σε τέτοια περίπτωση. Πως μπορείς να δικάσεις κάποιον για αυτόν και μόνο τον λόγο; Τον χειμώνα θα ισχύει και για τα full face; Εδώ στα βόρεια που είναι εγώ κάνει κρύο.

  98. Μποτίλια στο πέλαγος avatar
    Μποτίλια στο πέλαγος 18/03/2009 11:44:12

    Η κυβέρνηση για μια ακόμη φορά επιχειρεί να δημιουργήσει φτηνές εντυπώσεις σχετικά με την διάλυση του κράτους, των θεσμών, της κοινωνικής συνοχής, της δημογραφικής - εθνολογικής σύστασης και όλων των υπόλοιπων, που κλιμακώνει σε συναργασία με το παρακράτος των παγκοσμιοποιητών.
    Η ασφάλεια των πολιτιτών ΔΕΝ είναι θέμα συγκεκριμένων ποινών, σε βάρος αυτών που έτσι κι αλλιώς ΔΕΝ συλλαμβάνονται. Οι ποινές υπάρχουν και δεν πρέπει να παραβλέπουμε ότι ο τρόπος της συγκεκριμένης εφαρμογής του νόμου, βρίσκεται στα χέρια των εισαγγελέων και των δικαστών.
    Έχουν γίνει επανειλημμένα καταγγελίες, για την παθητική στάση της αστυνομίας απέναντι στους κουκουλοφόρους, ή την πλήρη απουσία της σε πολλές περιπτώσεις που οι μπαχαλάκηδες του Σόρος τα έκαναν λίμπα, σε αντίθεση με την απάνθρωπη εξάσκηση βίας από τα ΜΑΤ, όταν πρόβαλαν αιτήματα με σε ειρηνικές διαμαρτυρίες κοινωνικές ομάδες, που δεν κρύβουν τα πρόσωπά τους.
    Όσο αφορά την αβρότητα της αντιμετώπισης από την κυβέρνηση των ορδών των Σόρος/Ομπάμα, είναι καλό να επαναφέρουμε στη μνήμη μας, ότι όταν η ΕΕ. είχε επιβάλει εμπάργκο στην κρατική χρηματοδότηση των πιστωτικών ιδρυμάτων του Σόρος, η κυβέρνηση της ΝΔ. το έσπασε. Με στόχο να λαδώνεται η άρρωστη κομματική πελατεία και η καμαρίλα των γκόλντεν μπόυς, που αποτελεί τους σφουγγοκωλάριους του κατεστημένου.
    Η συγκεκριμένη νομοθετική ρύθμιση αποτελεί φτηνό πυροτέχνημα ενός χώρου, που ενώ παρουσιάζονται ως ακραιφνείς θεματοφύλακες της τάξεως, στην ουσία είναι ανά πάσα στιγμή έτοιμη να προσκυνήσουν τις εντολές του διεθνούς κατεστημένου για μπαχαλοποίηση και ολοκληρωτική διάλυση της χώρας.
    Γιατί δεν παρουσιάστηκε κάποιος από τα κόμματα ΣΥΝΟΛΙΚΑ για να δώσει μια όποια απάντηση στο στοιχειώδες ερώτημα που προβλήθηκε εδώ, γιατί δεν εξασκήθηκε εισαγγελική δίωξη ενάντια στους βανδαλιστές του παρελθόντος Δεκεμβρίου;
    Το νέο πυροτέχνημα θα ικανοποιήσει για μια ακόμη φορά με κρατικό βερμπαλισμόμόνο μόνο τα συμπλέγματα της κομματικής αγέλης, ρίχνοντας λάδι στη φωτιά.
    Αυτό που απαιτεί η σφάλεια των πολιτών είναι:
    1. Πολιτική θέληση να χτυπηθούν πραγματικά οι κουκουλοφόροι και οι τρομοκράτες. Όχι με θέατρα της πλάκας, που υποβιβάζουν κατάφορα την νοημοσύνη μας, όπως έγινε στην περίπτωση της 17 Ν.
    2. Να υπάρξουν μονάδες κρούσης με επιχειρησιακό προγραμματισμό και ετοιμότητα, που να μετατρέπουν την δράση για μπάχαλο σε πολύ επικίνδυνο "παιχνίδι".
    3. Να υπάρξει έντεχνη παρέμβση της ΕΥΠ στα παρασκήνια, για να εντοπιστούν αυτοί που κινούν τα νήματα. Πράγμα που είναι αδύνατο, γιατί αυτά απολήγουν στα πολιτικά σαλόνια και τους "ευαίσθητους" χώρους κάποιων ΞΕΝΩΝ πρεσβειών.
    Έτσι για μια ακόμη φορά η εξουσία παίζει την τραγική φάρσα της στην "κοινωνία του θεάματος".

  99. αν-αρχικως avatar
    αν-αρχικως 18/03/2009 12:17:24

    δε μου λες ρε μποτίλια; το ξέρεις οτι όλα τα σεντόνια που έχεις γράψει αναιρούνται με τη μια από την ακόλουθη είδηση;

    Συνάντηση Καραμανλή - Ρότσιλντ”, (ΝΕΤ)

    Συνάντηση με τον τραπεζίτη Ντέιβιντ ντε Ρότσιλντ, πρόεδρο του Ομίλου Ρότσιλντ είχε το μεσημέρι ο πρωθυπουργός, παρουσία και του υπουργού Οικονομίας Γιάννη Παπαθανασίου.

    μη μου πεις! ο καραμανλης ορθωσε το αναστημα του και ειπε στον ροθτσιλντ να μαζέψει του ςκουκοθυλοφόρους, έτσι? ή, οτι ο καραμανλης αναγκάστηκε επειδή υπάρχει οικονομική κρίση

    περιμένω με ενδιαφέρον την απάντηση σου, αν και νομίζω οτι θα είναι...αλλα λόγια ν αγαπιόμαστε...

    ΜΑΣΩΝΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΚΑΡΜΑΝΛΗΣ, ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ? ΠΡΟΣΤΑΓΕΣ ΥΠΗΡΕΤΕΙ ΟΠΩΣ ΟΛΑ ΤΑ ΜΑΡΙΟΝΤΑΚΙΑ ΤΩΝ ΜΜΕ ΚΑΙ ΤΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ, ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ? ΚΑΜΙΑ ΞΕΝΗ ΠΡΕΣΒΕΙΑ ΔΕΝ ΚΟΠΤΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ ΑΚΡΙΒΩΣ ΔΙΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΤΣΙΡΑΚΙ, ΜΕ ΔΕΣΜΟΥΣ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΕΡΛΟΥΣΚΟΝΙ (ΣΤΟΑ PROPAGANDA DUE)ΚΑΙ ΤΗ ΜΑΦΙΑ (ΜΑΡΚΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΚΕΦΑΛΟΓΙΑΝΝΗΣ)

    ΞΕΚΟΛΛΗΣΤΕ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΙΒΙ. Ο ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ ΕΧΘΡΟΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΣ! ΚΑΙ ΣΤΡΕΦΕΙ ΤΗ "ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ" ΚΑΙ ΤΗΝ "ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ" ΕΙΣ ΒΑΡΟΣ ΤΟΥ ΛΑΟΥ ΜΕ ΠΡΟΣΧΗΜΑΤΑ.

  100. αν-αρχικως avatar
    αν-αρχικως 18/03/2009 12:26:03

    ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΠΟΤΙΛΙΑ

    «Οι αδέκαστοι δεν έχουν θέση.

    Των ΑΡΙΣΤΕΑΣ ΜΠΟΥΓΑΤΣΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑΣ ΚΑΤΗ


    Ενώ επί τέσσερις μήνες, μετά τον σάλο που προκλήθηκε από τις παραιτήσεις των δύο εισαγγελέων Εφετών, Ηλία Κολιούση και Ελένης Σωτηροπούλου, οι οποίοι ήταν οι πρώτοι που ανέλαβαν το Βατοπέδι-γκέιτ, διατηρούνταν η εντύπωση που μετ' επιτάσεως προέβαλλε η πανικόβλητη κυβέρνηση ότι «οι αδέκαστοι δικαστές» επέστρεψαν στα καθήκοντά τους, ο εισαγγελέας Κολιούσης είναι οριστικά εκτός δικαστικού σώματος.


    Κι αυτό γιατί το Ανώτατο Δικαστικό Συμβούλιο δεν βρήκε θέση στον Πειραιά, όπου είχε ζητήσει να μετατεθεί ο εισαγγελικός λειτουργός, καθώς θα ήταν αδύνατον να παραμείνει στην ίδια στέγη, όπως και η κ. Σωτηροπούλου, με τον προϊστάμενο της Εισαγγελίας Εφετών Αθήνας, Κυριάκο Καρούτσο.

    ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΩΡΑ, Ο ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ ΣΥΝΕΤΡΩΓΕ ΜΕ ΤΟΝ ROTHCHILD....ΟΡΓΑΝΩΝΟΝΤΑΣ ΤΗ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΗΣ ΛΕΣΧΗΣ ΜΠΙΛΝΤΕΜΠΕΡΓΚ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΤΟΝ ΜΑΙΟ....

  101. Mποτίλια στο πέλαγος avatar
    Mποτίλια στο πέλαγος 18/03/2009 15:22:12

    @αν-αρχικός 105, 106
    Φιλαράκι ειλικρινά, δεν μπορώ να καταλάβω από που βγάζεις το συμπέρασμα ότι είμαι καραμανλικός.
    Και επειδή από ότι διαπιστώνω, συμφωνούμε σε όλα τα υπόλοιπα, με μοναδική εξαίρεση τη διαπίστωσή σου ότι είμαι καραμανλικός, και καθότι σκαμπάζεις και από Ρότσιλντ και μασονία και Μπίλντερμπεργκ, δεν ρίχνεις κανένα ε-μέιλ να σε εντάξω στην αντιεξουσιαστική οργάνωση, μπας και δούμε ποτέ άσπρη μέρα;

  102. stelios avatar
    stelios 18/03/2009 16:03:32

    Ειναι απλως ΕΝΤΕΛΩΣ ανικανοι και γελοιοι,τιποτα περισσοτερο η λιγοτερο,οι περισσοτεροι διοικητες δε κανουν ουτε για τα προβατα,απλα εξυπηρετουν αυτους που τους διορισαν στις θεσεις.
    Ποιος θα βαλει ταξη,ο..Ακαδημαικος της κακιας ωρας που δε μπορεσε να φτιαξει ενα μη Αντισυνταγματικο Νομο?Και που εφαγε ξυλο στο σπιτι της Παντρεμενης?
    Τετοια καραγκιοζακια μας κυβερνουν,χωνεψτε το.
    Ο δε χοντρουλης τρεμει μη παραμιλησει τιποτα ο Ιπταμενος πρωην ΓΓ.Πολιτισμου και βγει κανα DVD τον αερα.Το σχεδιο ειναι να εχουμε τον πρωτο Κουφο Πρωθυπουργο της χωρας,ωστε να βαλουν διοδια οι Νταβατζηδες και μεσα στις πολυκατοικιες.

  103. αν-αρχικως avatar
    αν-αρχικως 18/03/2009 16:36:02

    ρε μποτίλια,

    ε τότε γιατί προτάσσεις ως "λύση" να μπει η ευπ στα παρασκήνια-ποιά ευπ; αυτή που ιδρύθηκε και συνεργάζεται στενά με την cia?


    και για το θεό, τί θέση μπορεί να έχουν οι ξένες πρεσβειες εκτός απο το να θέλουν τη συνέχιση της κυριαρχίας νταβατζήδων καρατζαφέρηδων μητσοτάκηδων και λοιπών "πατριωτών";

    δηλ. βάζουν τους κουκουλοφόρους να τα σπάνε και να αμαυρώνουν τον κοινωνικό ξεσηκωμό που κάνει δειλα δειλα την εμφάνιση του, για να στηρίξουν τον καραμανλή η για να τον ρίξουν, αποφασίστε, γιατί διάλυση και συρρίκνωση της χώρας -εδαφικη, δημογραφική, πολιτιστική, κοινωνική- θα προκύψει μετα βεβαιότητας εαν δεν ανατραπεί ΡΙΖΙΚΑ το υφιστάμενο σύστημα και πανε στο διάτανο όλοι οι εκφραστες του-γιατί απλούστατα αυτοί οι 5 ολιγάρχες ακι αυτοί οι 2000 παρατρεχάμσνοι τους έχουν βαλθεί να τη συρρικνώσουν.

    ποιός βάζει ή χρησιμοποιεί για ιδιον οφελος και για ποιό λόγο ρε μποτίλια τους "κουκούλες"?

    εγώ βλέπω οτι ΟΛΟΙ οι "μεγάλοπολιτκοι" που γνωρίζουμε Βενιζέλος-μητσοτακης-καρατζαφερης-καραμνλης-σημίτης και οι περισσοτεροι εκδοτοεργολαβοι και ΟΛΑ τα καρτελ που τους θρεφουν ΘΕΛΟΥΝ ΤΟΥΣ ΚΟΥΚΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΑΛΛΟΘΙ. ΑΠΛΟΥΣΤΑΤΑ ΔΙΟΤΙ ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΥΝΥΠΕΥΘΥΝΟΙ. ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ Η ΜΑΛΛΟΝ ΜΕΣΑ ΤΟΥΣ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΟΙ ΜΠΙΛΝΤΜΠΕΡΓΚ Η ΜΑΦΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΜΥΣΤΙΚΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ.
    περιμένω την άποψη σου....

  104. σχολιαστής avatar
    σχολιαστής 18/03/2009 22:25:26

    Το μέτρο είναι ανεπαρκέστατο. Και τώρα συλλαμβάνονται μπαχαλάκηδες, αλλά όταν έρθει η ώρα της δίκης πέφτουνε οι συνοδοιπόροι τους και τους υποστηρίζουν με αθέμιτα μέσα, απειλώντας δικαστές και μάρτυρες. Αθέμιτα μέσα εσείς; Αθέμιτα κι εμείς: Συγκρότηση ειδικών, κουκουλοφόρων (αμ πώς), ομάδων της αστυνομίας, επίσκεψη το βράδυ στο σπίτι τους και εξαφάνιση όπως τους desaparecidos στην Αργεντινή, που ακόμα τους ψάχνουν οι μαμάδες τους ύστερα από 30 χρόνια.

  105. Μποτίλια στο πέλαγος avatar
    Μποτίλια στο πέλαγος 19/03/2009 11:49:39