#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
13/04/2011 17:13
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ποινή - χάδι στον Μαντέλη



Σε φυλάκιση 3 ετών ΜΕ ΑΝΑΣΤΟΛΗ καταδίκασε το 3μελες Εφετείο Αθήνας τον πρώην υπουργό του ΠΑΣΟΚ Τάσο Μαντέλη για υποβολή ανακριβούς δήλωσης πόθεν έσχες.

Το δικαστήριο που έκρινε ομόφωνα ένοχο τον πρώην υπουργό, χωρίς ελαφρυντικά, του επέβαλε επίσης χρηματική ποινή 15.000 ευρώ και στέρηση πολιτικών δικαιωμάτων για ένα χρόνο.

Αξιοσημείωτο είναι ότι ο εισαγγελέας της έδρας είχε ζητήσει να επιβληθεί στον Τ. Μαντέλη ποινή φυλάκισης 4 ετών, πρόταση που αν γινόταν δεκτή θα οδηγείτο στη φυλακή, καθώς η έφεσή του δεν θα είχε ανασταλτικό χαρακτήρα.

Ο πρώην υπουργός δεν παρέστη στο δικαστήριο και εκπροσωπήθηκε από συνηγόρους του.

Υπενθυμίζεται ότι ο Τ. Μαντέλης κατηγορείται για το κακούργημα της νομιμοποίησης εσόδων από παράνομη δραστηριότητα σχετικά με το σκάνδαλο της Siemens.

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. juliet avatar
    juliet 13/04/2011 17:53:33

    Ο 77χρονος που σκότωσε τον κλέφτη 10 χρόνια φυλάκιση.
    Ο φονιάς του Βαρθολομαίου 4,5 χρόνια σκότωσε εν βρασμώ ψυχής''(εγκλημα τιμής ,έτσι δε το λένε;)
    Ο Μαντέλης 3χρόνια με αναστολή (να μπορέσει να χαρεί τον ιδρώτα του,παληκάρια)για κακούργημα ,νομιμοποίηση εσόδων(ωραία έκφραση).
    Οσκαρ Ρομέρο:'' Η δικαιοσύνη είναι σαν τα φίδια:δαγκώνει μόνο τους ξυπόλυτους''.

    • manos avatar
      manos @ juliet 13/04/2011 18:02:48

      Juliet,

      Ζούμε την επανάσταση του αδιανόητου (κατά το αντίστοιχο ατυχές του προέδρου τους).
      Επιστρέφουμε με γρήγορα βήματα σε μια εποχή που ο Γιάννης Αγιάννης μπήκε φυλακή για ένα ψωμί, και οι εκατοντάδες Γαβριάδες πέθαιναν στα οδοφράγματα.
      Μόνο που σήμερα η εξουσία δεν έχει την ευθιξία του Ιαβέρη.
      Αντε στο καλό πιά. Βαρέθηκα.

  2. Κάποιος avatar
    Κάποιος 13/04/2011 17:56:13

    Ο ίδιος, αν δεν κάνω λάθος, έχει παραδεχθεί ότι έχει πάρει μίζες τουλάχιστον 200.000 ευρώ ,ενώ υπάρχουν ενδείξεις για πολύ περισσότερα.
    Το σκάνδαλο δεν είναι τα 3 χρόνια φυλάκιση αλλά τα 15.000 ευρώ πρόστιμο.
    Πραγματικά τέτοιες αποφάσεις κάνουν τον Πανίκα να μοιάζει με αρχάγγελο της κάθαρσης.

    Εξωθούν καταστάσεις στα άκρα και πολύ φοβάμαι ότι αυτό γίνεται σκόπιμα.

    • drider avatar
      drider @ Κάποιος 13/04/2011 18:23:29

      Τί ψάχνεις και εσύ "αφού μαζί τα φάγαμε"... Και αν διαφωνούμε θα μας στείλουν τα ΜΑΤ να μας συμμορφώσουν. Μέχρι να βάλουμε μυαλό όλοι εμείς οι "γραφικοί".

    • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
      ΝΙΚΟΛΑΣ @ Κάποιος 13/04/2011 18:38:53

      Όλοι εμείς οι μικρο-αμαρτωλοί, μαζί με τον Ψωμιάδη...
      Μαντέλη, που έχεις τα υπόλοιπα;

      • juliet avatar
        juliet @ ΝΙΚΟΛΑΣ 13/04/2011 19:23:05

        εσύ θα του έλεγες ; χαχαχα

    • Κάποιος avatar
      Κάποιος @ Κάποιος 13/04/2011 18:57:26

      Εκτος από τις 200.000 χιλιάδες ευρώ που παραδέχθηκε ο ίδιος ότι μπήκαν στο λογαριασμό του βρέθηκαν και άλλες 250.000 που ισχυριστηκε ότι δεν ξέρει πως βρέθηκαν εκεί.
      Δηλαδή για τουλάχιστον 450.000 ευρώ (οι αποδεδειγμένες μίζες) τρώει 15.000 πρόστιμο, 3 χρόνια εφέσιμα και του μένουν 435.οοο χιλιάρικα στην τσέπη.

      Μιλάμε για πλήρη απαξίωση και εξευτελισμό των πάντων.

      • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
        ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Κάποιος 13/04/2011 20:12:27

        η καταδηκη ειναι για "μη υποβολής δήλωσης «πόθεν έσχες» τα έτη 2006 και 2007".... !!! οχι για το οτι πηρε μαυρο χρημα !!!!!
        ΑΛΛΑ νομιμο ΜΗ Δηλωμενο !!! χαχαχχαχααααα ( με παραστατικα?? - ΦΠΑ πληρωσε?? ΦΟΡΟ ??? ) κ ΠΑΠΑΚ τι λετε εσεις??
        και τα 250 που τους φυτεψαν το δολιου!!! δεν τα ειδε η δικαιοσυνη????

        Αυτη ειναι η Ελλαδα που ονειρευομαστε?? εκει στη ΝΔ τι λετε ???
        Δηλωση θα κανετε?? αναμενω.

        ΠΠ

  3. Σταύρος avatar
    Σταύρος 13/04/2011 18:12:08

    Τασούλη, από το Δικαστήριο πήρες αναστολή.
    Από τον Λαό όμως, δεν πρόκειται να πάρεις.
    Όπως στο γράφω και με διαβάζεις!

  4. rs avatar
    rs 13/04/2011 18:28:01

    Μην "την ψάνετε"! Δεν έχει νόημα!
    Τα δύο κόμμτα καλύπτουν τις χρηματοδοτήσεις τους και δεν πρόκειται ποτέ και κανένας να μπεί φυλακή.
    Η λύση θα πρέπι να αναζητηθεί αλλοιώς!
    Και αυτοί οι λεονταρισμοί.... "καθαρση" και "δεν θα ανεχτώ" και άλλα δακρύβρεχτα είνα ..."νάχαμε να λέγαμε"

  5. δημης avatar
    δημης 13/04/2011 18:45:12

    ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΗ ΑΥΤΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΣΟΚ;;;;;

  6. Κρης avatar
    Κρης 13/04/2011 19:03:15

    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Οργισμένη δήλωση, του συνηγόρου του Τ. Μαντέλη για την καταδίκη του:
    "Δεν θα γίνει ο Μαντέλης, ο αίρων πάσης αμαρτίας του πολιτικού κόσμου"
    http://www.e-typos.com/content.aspx?cid=21394&catid=13

  7. NIK THE GR avatar
    NIK THE GR 13/04/2011 19:07:10

    Θεωρειτε πλεον δεδικασμενο΄΄κλεβω μερικα εκατομυρια ριχνω μερικα κορκοδειλια δακρυα και αρπαζω 3 χρονια με αναστολη΄΄Βουρ μαγκες στις τραπεζες πεδιο δοξας λαμπρο.

    • juliet avatar
      juliet @ NIK THE GR 13/04/2011 19:36:56

      @NIK THE GR
      Τι πεζή έκφραση'' κλέβω'',νομιμοποιώ παράνομα έσοδα θα λες.Θα το κάνουν και νομολογία και βάσει αυτού εσύ θα καθαρίσεις με 2 χρόνια το πολύ, πρέπει να μάθεις να κλαις, και στο τέλος κάνε και μιά δωρεά στους δικάστες που χάσανε τη ζωή τους κατα την εκτέλεση του καθήκοντός τους .

      • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
        ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ juliet 13/04/2011 20:17:26

        δεν ειναι "ποινη-χαδι" ειναι μια ασχετη δηλωση !!!!!!!
        σαν να βγηκαν στο σταρ....
        μαυρα πηρε, παραστατικα δεν εδωσε, τα 250.000 τα βρηκε στο λογαριασμο απο αγνωστο!!! δεν ρωτησε της Τραπεζα του απο που ηρθαν...!!! να τα γυρισω πισω !! εκανε την παπια μεχρι να τον πιασουν και ΤΕΛΟΣ καταδικαστηκε για ΜΗ ΔΗΛΩΣΗ στο ποθεν εσχες!!!
        οχι για το ΠΟΘΕΝ !!! και οχι για ολα τα $$$...

        αι σιχτιρ

        ΠΠ

  8. teo avatar
    teo 13/04/2011 19:08:03

    τι βρωμά πιο πολύ?

    -Η πολιτική? οι πολιτικοί?
    -Οι πολίτες?
    -Ο κατευθυνόμενος τύπος?
    -Η δικαιοσύνη?

  9. juliet avatar
    juliet 13/04/2011 19:25:26

    @Κάποιε
    δεν εκφράζεσαι σωστά,νομι

    • juliet avatar
      juliet @ juliet 13/04/2011 19:30:23

      @Καποιε,
      νομιμοποίηση εσόδων,τι ποιητικό,πιστεύεις αλήθεια ότι ήτανε τόσο το ποσό;
      Μου βάζει ιδέες ,ξυπνάει η φλέβα μου η μαφιόζικη .Η δικαιοσύνη είναι ανεξάρτητη αρχή!!!!!

      • kiki avatar
        kiki @ juliet 13/04/2011 20:16:08

        @ juliet,
        Καλη μου μολις ειπες για μαφιοζικη φλεβα , και αμεσως σκεφτηκα την τοπικη, σε πρωτη φαση βεντετα.

        • juliet avatar
          juliet @ kiki 13/04/2011 22:19:40

          Κική ,γεια,
          τώρα γύρισα απο προπόνηση,να σου εξηγήσω τι εννοώ μαφιόζικη φλέβα,ο παππους μου απο τον πατέρα μου Ιταλός,η γιαγιά μου απο τη μάνα μου Μαλτέζα και το κοινό μου χαρακτηριστικό με τον Ρόκο η ελληνική μου ράτσα απο Κεφαλλονία,γεννήθηκα στη Πάτρα,άρα έχω όλα τα διπλώματα για να κάνω νομιμοποίηση παράνομων εσόδων,χαχαχαχα

  10. tsar avatar
    tsar 13/04/2011 19:27:16

    Ο Μανώλης (Θεός σχωρέστον) πρόλαβε και τα είπε ξεκάθαρα:

    Κακοί ντυθήκανε καλοί
    και πιάσαν εξουσία
    αυτοί που ξεγελάστηκαν '
    φταίγανε κατ' ουσίαν...

    Τίποτα τίποτα πιά δεν μας σώνει
    τίποτα, ούτε κι οι μασώνοι...

    http://www.youtube.com/watch?v=d3FBKNfOM44&feature=related

  11. tripto avatar
    tripto 13/04/2011 19:49:01

    και πολλά του βάλανε... άντε μην αισθανθεί και αυτός και ο πυρήν της προσωπικότητός του (τώρα ποιά προσωπικότητα μη ρωτάτε) προσβεβλημένος και μας κοπανίσει όλους μηνυσάρες και αγωγάρες σαν τον Κύριο Ημών Άκη (Τσοχατζό).

  12. juliet avatar
    juliet 13/04/2011 19:51:08

    @Tsar
    Μαχατμα Γκαντι:
    ''Τα επτα που δεν πρέπει να έχεις:
    1.Πλούτο χωρίς μόχθο
    2.Πολιτική χωρίς αρχές
    3.Απόλαυση χωρίς συναίσθημα
    4.Γνώση χωρίς χαρακτήρα
    5.Εμπόριο χωρίς ήθος
    6.Επιστήμη χωρίς ανθρωπιά
    7.Λατρεία χωρίς θυσία

  13. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 13/04/2011 19:54:37

    Ομορφααααα
    αποτελει δεδικασμενο !!! απο αυριο θα δωσω λογαριασμο να βαζετε χορηγιες !!!!
    οποιος τολμησει να μου πει.. κακουργημα και ξεπλυμα... θα δειξω Μαντελης !...

    ΠΠ

    • Orestios avatar
      Orestios @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 13/04/2011 20:54:57

      +110 δισεκατομμύρια

  14. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 13/04/2011 20:08:11

    Για την κατηγορία της μη υποβολής δήλωσης «πόθεν έσχες» τα έτη 2006 και 2007, το Τριμελές Εφετείο επέβαλε στον πρώην υπουργό Τάσο Μαντέλη ποινή φυλάκισης 3 ετών με αναστολή.

    ΔΛΔ δεν πηρε μαυρο χρημα!!! Πηρε ΝΟΜΙΜΟ ΧΡΗΜΑ και δεν το δηλωσε στο ποθεν εσχες !!! χαχαχαχααα εκοψε και παραστατικο??? ΟΧΙ αφου 200 και δεν ηξερε πως βρεθηκαν στο λογαριασμο του !!!!

    τετοιο δουλεμα ουτε ο τοτος στη δασκαλα δεν κανει !!! τι καθομαστε και τους κοιταμε?? εεεεεεε

    ΠΠ

    • kiki avatar
      kiki @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 13/04/2011 20:18:11

      Πορτα-πορτα,
      Εμενα γιατι ρε γαμωτο δεν με χορηγει κανενας,

      • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
        ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ kiki 13/04/2011 20:32:19

        θα πρεπει να γινεις πετυχημενη σχολιαστης!!! χαχαχαα

        ΠΠ

      • juliet avatar
        juliet @ kiki 13/04/2011 22:46:25

        @Κική,
        εξαρτάται τι προσφέρεις,εννοώ τι ακριβώς υπηρεσία,θα είσαι κομιστής,θα είσαι οικονομολόγος νομιμοποίησης παρανόμων εσόδων,αλήθεια θα δοθεί κωδικός του νέου επαγγέλματος στη ΔΟΥ;

    • Παναγος avatar
      Παναγος @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 13/04/2011 20:19:35

      Και τι αναστολη!! Αμα θελει πληρωνει καμμια 10.000 ευρω και καθαριζει.

      Δεν μπορω να καταλαβω αν γινομουν πολιτικος τι θα με συγκρατουσε να κλεψω να παρω μιζες ,προμηθειες και τετοια..
      Ενταξει η τιμιοτης του καθενος θα μου πειτε.
      Αλλα ..πετας τα ωραια λεφτουδακια οταν μπορεις να τα τσεπωσεις ΕΝ ΓΝΩΣΕΙ σου οτι δεν τρεχει και τιποτα??
      Θα σε πουνε και μαλακα απο πανω...
      σιχτιρ γαμω το κρατος που εχουμε...
      Και ειναι και ..αδεκαστ... φαντασου δηλαδη να μην ηταν.

  15. Κάποιος avatar
    Κάποιος 13/04/2011 20:36:51

    Μου αρέσει που κάποιοι καταναλώνουν φαιά ουσία και καίνε εγκεφαλικά κύτταρα γράφοντας σε τόπικ σχετικά με το πως θα βγούμε από την κρίση και πως θα ρυθμιστεί το τεράστιο εξωτερικό χρέος μας ενώ αυτοί που το δημιούργησαν ζουν και βασιλεύουν και η περιουσία που έχτισαν από τα λεφτά του ελληνικού λαού μένει ανέπαφη στις τσέπες τους.
    Και παράλληλα καλείται ο απλός συνταξιούχος,ο μισθωτός των μερικών εκατοντάδων ευρώ και ο άνεργος να καλύψουν τα σπασμένα των ιδιοκτητών πολυτελών σκαφών και ΙΧ, των πολυτελών ακινήτων και των καταθέσεων στην Ελβετία που λεηλάτησαν τα δημόσια ταμεία.

  16. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 13/04/2011 20:44:33

    Επιτέλους!!!

    Το μαχαίρι έφτασε στο κόκαλο.
    Το φως έπεσε άπλετο.
    Η δικαιοσύνη, ως τυφλή και κουφή, αποφάνθηκε.


    και ....αποκαταστάθηκε το πόθεν το έσχες.

    Έτσι είναι η Δημοκρατία μας: ισονομία και συμμετοχή στα βάρη ...άλλοι το πόθεν και το έσχες και όλοι οι υπόλοιποι το αίσχος του λογαριασμού.

    ΥΓ

    ΑΓΓΕΛΙΑ:

    Ζητείται χορηγός εκατοντάδων χιλιάδων € και δεσμεύομαι να χορηγήσω ... το 45% της χορηγίας στα δημόσια ταμεία.... άκου 15,000 €.

  17. Θετταλός avatar
    Θετταλός 13/04/2011 21:04:41

    "Αξιοσημείωτο είναι ότι ο εισαγγελέας της έδρας είχε ζητήσει να επιβληθεί στον Τ. Μαντέλη ποινή φυλάκισης 4 ετών, πρόταση που αν γινόταν δεκτή θα οδηγείτο στη φυλακή, καθώς η έφεσή του δεν θα είχε ανασταλτικό χαρακτήρα."

    Η δικαιοσύνη είναι τυφλή και κρατά ζυγαριά ...πειραγμένη...

  18. skymate avatar
    skymate 13/04/2011 21:12:15

    Αναλογικα αν καποιος υπαλληλος τραπεζης μου δωσει 150.000 ευρω απο το ταμειο ,και του βρουνε μετα το ελλειμα θα τον δικασουν 1 χρονο φυλακη.
    Μετατρεψιμη προς 5 ευρω την ημερα.

    Θαρρω πως εχω κατι σκεψεις για αυριο.

  19. Γιώργος Γκ. avatar
    Γιώργος Γκ. 13/04/2011 21:38:00

    Μετά μιλάμε για ανεξάρτητη και αδέκαστη δικαιοσύνη.
    Δεν πάνε στο διάολο όλοι τους. Τους σιχάθηκα πια..

  20. Romios avatar
    Romios 13/04/2011 21:41:50

    Τελικά η δικαιοσύνη δεν είναι μόνο τυφλή, αλλά και κουφή. Δεν ξέρω αν είναι και για ψυχιατρείο.
    Παρ' όλα αυτά και με μαθητευόμενος υπουργούς, θα είμαι υπερήφανος που είμαι Έλληνας, διότι ο πρωθυπουργός αυτής της χώρας κυκλοφορεί με Αμερικάνικο διαβατήριο. ίσως να ντρεπόμουν αν ήταν ο πρωθυπουργός Έλληνας.
    Ντροπή.

    • juliet avatar
      juliet @ Romios 13/04/2011 23:17:27

      @Romios
      Φίλε μου,και το ΓΑΠ γι΄αυτό είναι περήφανο που είναι Αμερικάνος και κάνει τον πρωθυπουργό της Ελλάδα .

  21. giannis avatar
    giannis 14/04/2011 08:40:34

    Η πολιτική και η δικαιοσύνη μας ΦΑΣΚΕΛΩΝΟΥΝ και με τα δύο χέρια και
    δυστυχώς μάλλον δεν θ΄αλλάξει ποτέ τίποτα.

  22. μετρό-στάση γουδί avatar
    μετρό-στάση γουδί 14/04/2011 09:30:09

    οποιος περιμενει να δει πολιτικο στη φυλακη ας γυρισει και απο την αλλη

  23. juliet avatar
    juliet 14/04/2011 09:52:20

    Καλημέρα, έτσι για την ιστορία.......
    BΑΣΙΛΕΙΟΝ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
    Αριθ.5307,Διεκ.2968
    Την 25 Απριλίου 1842,
    Αθήναι
    Ο Διοικητής Αττικης Πρός τους Δημάρχους αυτής

    Πληροφορούμεθα ότι τα οδοιπορούντα σώματα ως και χωροφύλακες επιβαρύνουν τους κατοίκους με επαιτήσεις τροφίμων,λαμβάνοντας δια της βίας αυτά.
    Η Κυβέρνησις κηδομένη υπερ της ευημερίας των πιστών υπηκόων της Α.Μ.προ πολλού απηγόρευσεν εις τους στρατιωτικούς το να ζητώσιν ούτοι απ΄ευθείας εκ μέρους των δημοτών τρόφιμα δι΄οποιανδήποτε ανάγκην ή λόγον ,αναθέσουσα εις τας επιτόπιους δημοτικάς αρχάς την φροντίδα περί της προμήθειας των αναγκαιούντων εις αυτάς επι πληρωμή του ανήκοντος αντιτίμου.
    Υπενθυμίζοντάς σας και αύθις την απο 24 Απριλίου 1840 υπ' αριθ.2272 εγκύκλιόν μας σας προσκαλούμεν να συμμορφούσθε με την δι΄αυτής διευθυνθείσαν εγκύκλιον της Β.Γραμματείας των εσωτερικών.
    Ο Διοικητής
    Αδαμ Δούκας

  24. Αργοναύτης avatar
    Αργοναύτης 14/04/2011 10:06:57

    Ρε μην είμαστε αφελείς. Από τα 450.000 ευρώ ή μάρκα, θα έδωσε τα μισά στους ... δικηγόρους, και την έκανε.
    Ρε δεν πρόκειται να πάει φυλακή Κ Α Ν Ε Ι Σ.
    Τα οργανωμένα Αφρικανικά κράτη στέλνουν φυλακή προέδρους και εδώ δεν πάει κανένας λιγδοτάμπαρος μέσα. Είναι όλοι στο κόλπο. Θυμάστε στη Πάτρα τι έγινε με τον Χουσεΐνογλου; Τον χαρακτήρισαν χρήστη και αυτός πιάστηκε με 32 κιλά ηρωίνη. Με 70.000.000 δρχ είχε λαδώσει και την έκανε για Προύσσα μεριά
    Και συ λαέ βασανισμένε μην ξεχνάς.... ποιους ψήφισες.
    Κ Ρ Ε Μ Α Σ Τ Ε τους ψηλά

  25. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 14/04/2011 13:35:55

    Μην ακούσω παράπονα για γιαούρτια, σφαλιάρες ή αυτοδικίες. Ο κάθε Μαντέλης έχει πάρει τις χορηγίες του για να χρωστάμε 350 δις και να βαφόμαστε πράσινοι. Φωτιά και τεσκούρι. Μόνο αυτό καυταλαβαίνουν, τελικά.

    Βρε πως γίνεται κανείς μπαχαλάκιας...

  26. A.A avatar
    A.A 14/04/2011 15:00:56

    Το αδίκημα για το οποίο καταδικάστηκε δεν είναι ξέπλυμα βρώμικου χρήματος , αλλά το πλημ/μα της μη δήλωσης πόθεν έσχες με ανωτερη ποινη τα 5 έτη. Με το ν. 3904/10 με λευκό ποινικό μητρωο (δηλ. ποινές προηγουμενες του δράστη έως 1 έτος) δεν πάει κάποιος φυλακή μέχρι και για 5 έτη ποινη φυλακισης , αλλά παίρνει αναστολή με επιτήρηση για πάνω από 3 έτη ή χωρίς για κάτω από 5 έτη. Τονίζω ότι όταν ασκούμε κριτική στη δικαιοσύνη θα πρέπει να ξέρουμε και την υπόθεση και τους νόμους με τους οποίους δικάζει

  27. juliet avatar