03/04/2009 12:13
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ποινή κάθειρξης οκτώ ετών στον Γ. Βούτση

Ποινή κάθειρξης οκτώ ετών επέβαλε το Μικτό Ορκωτό Δικαστήριο στον 23χρονο Γιώργο Βούτση - Βογιατζή για τη ληστεία καταστήματος της Εθνικής Τράπεζας στου Γκύζη στις 3 Οκτωβρίου 2007, με λεία περίπου 23.000 ευρώ. Το δικαστήριο ομόφωνα τον κήρυξε ένοχο για τις κατηγορίες της ληστείας, παράνομης οπλοφορίας και παράνομης οπλοκατοχής κατά μετατροπή της κακουργηματικής κατηγορίας της διακεκριμένης κατοχής εκρηκτικών. Το δικαστήριο δεν δέχθηκε την πρόταση της υπεράσπισης να αναγνωριστεί στον 23χρονο το ελαφρυντικό του πρότερου εντίμου βίου και της καλής συμπεριφοράς μετά την πράξη.

Στην απολογία του ο κατηγορούμενος ζήτησε συγγνώμη από τους υπαλλήλους και τους πελάτες του επίμαχου υποκαταστήματος «για τα 35 δευτερόλεπτα εξουσιαστικής συμπεριφοράς απέναντί τους», όπως είπε. Υποστήριξε επίσης ότι δεν μετανιώνει για την πράξη του, αλλά τόνισε ότι δεν θα το ξανάκανε διότι το προσωπικό βάρος για εκείνον και την οικογένειά του είναι τεράστιο. Τέλος, είπε ότι με τον συνεργό του, που παραμένει άγνωστος, δεν είχαν σκεφτεί τι θα κάνουν τα χρήματα και ότι αυτό που τους ενδιέφερε δεν ήταν η λεία, αλλά η έμπρακτη προσβολή του τραπεζικού συστήματος.

Ο νεαρός οδηγήθηκε στις φυλακές, καθώς το δικαστήριο δεν έδωσε ανασταλτικό αποτέλεσμα στην έφεσή του

ΣΧΟΛΙΑ

  1. christos avatar
    christos 03/04/2009 12:50:38

    μα αφού ήθελε το καλό μας...

  2. t avatar
    t 03/04/2009 12:56:41

    Μπαμπά πάω μια βόλτα.
    Που πας παιδί μου???
    Μέχρι την ΕΤΕ για μια απαλλοτρίωση ….

  3. ? avatar
    ? 03/04/2009 13:00:51

    Και ο Μπακούνιν είχε φυλακίσεις στο ενεργητικό του.

  4. osaperas avatar
    osaperas 03/04/2009 13:06:18

    Από τη Βικιπαίδεια, την ελεύθερη εγκυκλοπαίδεια

    Ο αστυνομικός Μελίστας πυροβολεί και σκοτώνει από πίσω τον Καλτεζά ο οποίος έτρεχε. O Μελίστας καταδικάστηκε πρωτόδικα σε δυόμισι χρόνια φυλάκιση με αναστολή και σε δεύτερο βαθμό αθωώθηκε στις 25/1/1990 από το Εφετείο.

  5. Σαος avatar
    Σαος 03/04/2009 14:06:32

    Εμένα μου άρεσε που όταν τον ρώτησε ο δικαστής γιατί δεν "απαλλοτρίωνε" την μεγάλη περιουσία του πατέρα του, απάντησε πως ο πατέρας του δεν τα είχε κλέψει όπως οι τράπεζες. Ας πούμε, δεκτό. Βέβαια δεν απάντησε και για ποιο λόγο οι συνάδελφοί του έσπασαν και έκαψαν όλη την Αθήνα, την Θεσσαλονίκη, την Πάτρα. Άραγε όσοι άτυχοι έχασαν τις περιουσίες τους (είτε καταστήματα είτε οχήματα) τις είχαν δημιουργήσει από κλοπές; Όχι βέβαια. Το ίδιο ισχύει και για την δημόσια περιουσία. Άραγε ο βουλευτικός ιδρώτας του πατέρα του είναι πιο τίμιος από τον ιδρώτα του απλού κοσμάκη;

  6. mrs M avatar
    mrs M 03/04/2009 14:52:47

    Με την ίδια λογική που καίνε και καταστρέφουν την περιουσία του πολίτη για να υπερασπιστούν τον κακοαναθρεμμένο γιο Βούτση, κάποιοι άλλοι που θέλουν να δείξουν την αντίθεσή τους σ' αυτόν και στην "πολιτική" του σκέψη, μπορούν να καταστρέψουν την περιουσία του φέρελπι νεαρού, να "απαλλοτριώσουν" τα χρήματα του μπαμπά του, να κάψουν τα αυτοκίνητά του. Τότε πως θα φαινόταν αυτό στον κο Βούτση μπαμπά και στον γιό? Πρέπει όλοι να ντρεπόμαστε που έχουμε πολιτικούς σαν τον κο Βούτση να μας εκπροσωπούν.Τέτοιοι εκπρόσωποι τέτοιος και ο λαός.

  7. t avatar
    t 03/04/2009 14:56:03

    Το 1842 ο Μπακούνιν βρισκόταν στη Δρέσδη και προσχώρησε στο κίνημα της εγελιανής αριστεράς.
    Το 1849 ανεβαίνει στα οδοφράγματα της Δρέσδης στο πλευρό του Richard Wagner.
    Το 1870 ο Μπακούνιν πρωτοστάτησε σε μια αποτυχημένη εξέγερση στη Lyon.
    Το 1872 κυριάρχησε η διαμάχη ανάμεσα στη φράξια γύρω από τον Marx, που στήριζε τη συμμετοχή στις κοινοβουλευτικές εκλογές, και τη φράξια γύρω από τον Μπακούνιν, που αντιτάχτηκε σε μια τέτοια συμμετοχή.
    Στο τέλος του συνεδρίου ο Μπακούνιν και διάφοροι άλλοι αποβλήθηκαν για συγκρότηση μυστικής οργάνωσης μέσα στη Διεθνή.
    Προβλήματα της υγείας του τον ανάγκασαν να μεταφερθεί σε ένα νοσοκομείο της Βέρνης στην Ελβετία, όπου πέθανε στις 1/7/1976


    Ο Μπακούνιν δεν έκανε ληστείες τραπεζών…..

  8. t avatar
    t 03/04/2009 14:57:24

    1/7/1876

  9. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 03/04/2009 15:05:20

    8 χρόνια; Με καλή διαγωγή θα είναι έξω σε 3-4 για να συνεχίσει αμετανόητος να κάνει τον επαναστάτη. Με αυτές τις αστείες ποινές δεν είναι λογικό να ρισκάρουν δεκάδες κακοποιοί να κάνουν τη καλή τους μπάζα;
    Ψάξτε και δείτε πως τιμωρείται στην Αμερική η ένοπλη ληστεία τράπεζας. Α, ξέχασα, εκείνοι είναι Αμερικανάκια, ενώ εμείς είμαστε συριζάτοι....

  10. PATRA 1 avatar
    PATRA 1 03/04/2009 15:53:38

    Προσωπικα δεν αποδιδω παρα ελαχιστη ηθικη απαξια σε καθε ληστη τραπεζων, ειτε ειναι ο Βουτσης, ειτε ο Παλαιοκωστας, ειτε ο τελευταιος αλβανος. Και παντως δεν αποδιδω μεγαλυτερη ηθικη απαξια στους ληστες, απο τους τραπεζιτες και τους κολλητους τους υπουργους.
    Η ποινικη απαξια της υποθεσης προσμετρηθηκε απο το δικαστηριο σε 8 ετη.
    Λεπτομεριες δεν εχω υποψη μου απο τη δικη, αλλα στις δικες πολλα ...παιζουν ρολο.

    @13
    Τις αμερικανοκες τραπεζες τις προστατευουν,
    εμας ποιος μας προστατευει απο την πολιτικη των αμερικανικων τραπεζων που εδωσαν το εναυσμα για την κριση?

  11. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 03/04/2009 15:56:32

    ΦάκτορΧ, το @14 ΔΕΝ είναι δικό μου.

  12. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 03/04/2009 16:05:52

    αντιδραστήρας λέει όχι ανελκυστήρας

  13. Orestios avatar
    Orestios 03/04/2009 16:06:38

    Λίγα για το βλαστάρι του βουλευτή. Πολύ λίγα.

  14. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 03/04/2009 16:18:35

    @17 Σωστός. Δεν το πρόσεξα και τσάμπα φωνάζω. Καταραμένη πρεσβυωπία, καταραμένα γεράματα....

  15. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 03/04/2009 16:20:50

    Πάντως ανελκυστήρας είναι elevator ρε συ αλλενάκι. Εκτός αν εννοούσες ελκυστήρας. Διότι είμαι μάλλον τράκτορας... για μερικούς.

  16. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 03/04/2009 16:28:13

    θάθελες ελκυστήρας; χα χα χα

  17. Ανόθευτη αναλογική avatar
    Ανόθευτη αναλογική 03/04/2009 17:16:39

    Απλή μέθοδος των τριών:
    Τα 23 χιλιάρικα 8 χρόνια
    Τα 28 δις πόσο;

    8 εκατομμύρια χρόνια!

    Αν το μοιράσουμε σε 50.000 τραπεζικούς υπαλλήλους πρέπει να φάει 160 χρόνια ο καθένας.

    Στου Deree έμαθαν διαίρεση;

  18. ΠΕΛΙΑΣ avatar
    ΠΕΛΙΑΣ 03/04/2009 19:39:51

    Πρίν απο μερικές δεκαετίες, οικογενειάρχης και νοικοκύρης πατέρας που δέν φρόντισε να φτιάξει γυιό αντάξιό του, το λιγότερο δέν θα είχε μούτρα να παρουσιάζεται ακόμα στο ελληνικό κοινοβούλιο. Ούτε φυσικά και το κόμμα του θα τον δέχονταν ακόμα στην αγκαλιά του.

    Βλέπεις όμως ότι, τέτοιο κόμμα, τέτοιος αρχηγός, τέτοιος βουλευτής και τέτοιος γυιός βουλευτού.
    Για να μήν πούμε βέβαια ότι, χωρίς τέτοια στηρίγματα το κόμμα αυτό δεν στέκεται.

    ΠΕΛΙΑΣ

  19. mikrh_loulou avatar
    mikrh_loulou 03/04/2009 21:08:54

    από πότε ο μπαμπάς του παιδιού είναι βουλευτής? αν οι γνώσεις σας για το ελληνικό κοινοβούλιο και την πολιτική συναγωνίζονταν την κακεντρέχεια σας και τα ειρωνικά σχόλια τότε θα είχαμε μία παραπάνω ελπίδα για αυτόν τον τόπο...

    (ελπίζω αύριο που ο Κορκοτέτοιος θα φάει 5 χρόνια για τον φόνο του πιτσιρικά να δω αντίστοιχα σχόλια από τους παραπάνω σχολιαστάς)

  20. Hase avatar
    Hase 03/04/2009 21:18:23

    Νίκος Βούτσης. Μέλος της ΠΓ του Συνασπισμού της Ριζοσπαστικής Αριστεράς.

  21. t avatar
    t 03/04/2009 22:37:57

    @ mikrh_loulou

    Ο Βούτσης και ο συνεργός του έβγαλαν από την Εθνική τράπεζα, την ώρα της ληστείας μια γυναίκα, που είχε στην αγκαλιά της ένα μωρό. Οι δράστες κρατούσαν όπλα.

    mikrh_loulou θα ήθελες να είσαι στην θέση της γυναίκας με το μωρό???

  22. Πάνος avatar
    Πάνος 03/04/2009 22:45:39

    Έχω την αίσθηση ότι με την ανάληψη της ηγεσίας του Συνασπισμού από τον Αλαβάνο , άρχισε και η στήριξη των περιθωριακών ομάδων (κουκουλοφόροι , ληστές τραπεζών και άλλοι ποινικοί που ψάχνουν στήριξη στα δικαστήρια κλπ). Σχεδόν όλοι οι προηγούμενοι δεν τον ψηφίζουν στις εκλογές και πιστεύω ότι στιε εθνικές εκλογές με την πόλωση που θα υπάρξει πρέπει να μείνει κάτω από 4%.
    Αν είχε εκλεγεί πρόεδρος ο Κουβέλης να άλλαζε το κοινό στο οποίο απευθύνεται. Ο Τσίπρας εκτός από άσχετος είναι και αντιπαθής με το στυλάκι που πλασσάρει χωρίς καμία ουσία.

  23. mesaios daktylos avatar
    mesaios daktylos 03/04/2009 22:45:57

    @5 ? Says
    ""Και ο Μπακούνιν είχε φυλακίσεις στο ενεργητικό του.""
    Και η κοσκινού τον άνδρα της, με τους πραματευτάδες.

  24. mikrh_loulou avatar
    mikrh_loulou 03/04/2009 22:53:25

    άσχετο με αυτό που σχολίασα φίλε t αλλα κατά περίεργο τρόπο έχω βρεθεί σε χειρότερη θέση από αυτήν την κυρία με το μωράκι. Ο Νίκος Βούτσης δεν υπήρξε ποτέ βουλευτής, την ώρα που έδινε την μάχη με τον θάνατο, είχε πάθει έμφραγμα, ο γιος του από τον πρώτο του γάμο, αποφάσισε να ληστέψει τράπεζα. Μόλις βγήκε από την εντατική, έστειλε επιστολή στις εφημερίδες και τα κανάλια δηλώνοντας πως οι πράξεις του γιου του τον υπερβαίνουν, πως έχουν διαφορετικό αξιακό σύστημα και άλλα πολλά. Φυσικά οι απανταχού φασίστες όλου του τόπου και όλων των κομμάτων φρόντισαν να ξεσκίσουν και τον μπαμπά και τον γιό. Βλέπετε η οικογενειακή ευθύνη ισχύει κατά περίπτωση στον τόπο μας και εδώ μέσα. Δεν ισχύει για τον μπαμπά του Μίχαλου, ισχύει για τον γιό του Βούτση, Δεν ισχύει για τον γιό του αρχιδικαστή, ισχέι γαι τον γιό του φτωχοδιάβολου. Περιέργως αγαπητοί συνομιλητές εδώ μέσα, πλην ενός δύο, σήμερα κατόρθωσε να σας διαλύσει ακόμα και το σκουλήκι της δημοσιογραφίας, ο Τριανταφυλλόπουλος. Ούτε αυτός δεν μπόρεσε να βγάλει χολή, νγάλετε οι υπόλοιποι απλά και μόνμο επειδή ο μπαμπάς είναι Συριζα...
    http://www.zougla.gr/news.php?id=32387

  25. ΑΔΥΝΑΜΟΣ ΚΑΚΟΣ avatar
    ΑΔΥΝΑΜΟΣ ΚΑΚΟΣ 03/04/2009 23:03:12

    @5 ΜΗΠΩΣ ΜΠΕΡΔΕΥΕΙΣ ΤΙΣ Π.....Σ ΜΕ ΤΙΣ Β......Σ?
    ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΙ ..... ΒΟΥΤΣΗΔΕΣ Η ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ Η ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΙ ΕΙΝΑΙ.ΔΕΝ ΕΞΗΓΕΙΤΑΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΤΟΛΜΗΣΑΝ Ν"ΑΓΓΙΞΟΥΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ
    ΤΟΥ ΚΟΚΚΑΛΗ ΚΑΙ ΤΩΝ ΒΑΡΔΙΝΟΓΙΑΝΝΗΔΟΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΩΝ.ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΛΗ ΜΝΗΜΗ ΔΙΟΡΘΩΣΤΕ.

  26. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 03/04/2009 23:12:50

    Εν γενει,ειμαι αντιθετος στη συλλογικη ευθυνη.
    Τρα εδω,που ο πατερσς του,ειναι αυτος που ειναι,η υποθεση στασιαζεται.
    Καμια φορα,τετοιοι γονεις,κρινουν απαραιτητο,να εμφυσήσουν ιδεες στα παιδια τους,που ευκολα μπορουν να διαθλαστουν απο αλλες επιρροες και να βγει το αποτελεσμα που ειδαμε.

  27. t avatar
    t 04/04/2009 00:25:37

    @ mikrh_loulou
    Ο πατέρας, Νίκος Βούτσης, κατέθεσε ότι δεν εγκρίνει την πράξη του γιου του, ενώ ήταν ιδιοτελή τα κίνητρά του. Κατά την άποψή του, τα χρήματα από τη ληστεία, ο γιος του θα τα διέθετε σε εκδηλώσεις, εκτύπωση αφισών κ.ά.
    Η μητέρα του κατηγορούμενου, υποστήριξε μεταξύ άλλων, ότι υπάρχει η αντίληψη ότι η πράξη του γιου της δεν είναι ληστεία, αλλά απαλλοτρίωση.
    Ο γιος Γιώργος Βούτσης, μετά την ανάγνωση του κατηγορητηρίου, δήλωσε ότι αποδέχεται τη ληστεία.
    Στην απολογία του υποστήριξε ότι δεν μετανιώνει για την πράξη του.
    Διαλέγετε ότι σας αρέσει.

  28. t avatar
    t 04/04/2009 00:27:09

    ενώ δεν ήταν ιδιοτελή τα κίνητρά του.

  29. Lavazza avatar
    Lavazza 04/04/2009 02:05:23

    Ο ΣΥΡΙΖΑ κάποτε με Κωνσταντόπουλο, Κουβέλη, Παπαγιαννάκη κ.λ είχε τουλάχιστον κάτι να πει.
    Επί Αλαβάνου (με τον Τσίπρα θα είναι χειρότερα) έχουν μαζευτεί εκεί μέσα εγκληματίες του ποινικού δικαίου (ημεδαποί και αλλοδαποί), αιώνιοι φοιτητές, άθεοι-άθρησκοι, άνθρωποι με πάσης φύσεως ανωμαλίες (μπορεί να ερμηνευθεί ποικιλοτρόπως), περιθωριακοί, διεθνιστές που δεν ξέρουν κατά πού πέφτει η Κίνα στο χάρτη γιατί δεν έχουν βγεί ποτέ από την Ελλάδα κ.λ. κ.λ. κ.λ.

    Όταν άρχισαν να εμφανίζονται ο Αλαβάνος και ο Τσίπρας με πάσης φύσεως καρυδιάς καρύδι σε δεξιώσεις, με πάσης φύσεως συκιές σε γάμους στα νησιά κτλ. κτλ. έλεγα οτι έτσι πως πάει ο ΣΥΡΙΖΑ θα πέσει κάτω από το ΚΚΕ αν όχι και από το ΛΑΟΣ.
    Αλλά επειδή τότε οι δημοσκοπήσεις του δίνανε 18% υπήρχανε μερικοί εδώ μέσα που τον βλέπανε (τον ΣΥΡΙΖΑ) σχεδόν αυτοδύναμη κυβέρνηση...

    Ήρθαν και τα γεγονότα του Δεκεμβρίου όπου απροκάλυπτα ο ΣΥΡΙΖΑ είχε συμμετοχή κι έτσι η παράταξη βάρεσε φαλημέντο...

  30. mikrh_loulou avatar
    mikrh_loulou 04/04/2009 13:02:52

    η παρομοίωση δε μου μοιάζει πετυχημένη. Δεν γνωρίζω τα εσωτερικά του ΣΥΡΙΖΑ, ανήκω δεκαετίες τώρα σε αυτό που αστεία ονομάζεται εξωκοινοβουλευτική αριστερά. Δεν έχω πρόβλημα να παραδεχτώ πως στον ΣΥΡΙΖΑ υπάρχουν μερικά από τα σοβαρότερα στελέχη της ελληνικής πολιτικής σκηνής, πχ γνωρίζει κανείς κανένα σοβαρότερο οικονομολόγο από τον κ.Δραγασάκη? Δεν με απασχολεί ο αριστερός εμφύλιος, ή ο πόλεμος μεταξύ αριστεράς δεξιάς. Εκείνο που με απασχολεί είναι ο απάμθρωπος τρόπος αντιμετώπισης γονιών επειδή το τέκνο έχει παραβατική ή κακοποιά συμπεριφορά, μόνο και μόνο επειδή οι γονε΄΄ις είναι μέλη ενός κόμματος. Και καλά από τον Πρετεντέρη, τον Ρίζο, τον Τράγκα και τον Στοχο ή τον Στόκο. Εδώ μέσα όμως? Να διαβάζω σχόλια ΑΚΡΙΒΩΣ ίδια με αυτά σε ακροδεξιές ναζί ιστοσ΄λίδες? Παραπάει το πράγμα για ένα χώρο που λέγεται ΑΝΤΙ...

  31. Decay avatar
    Decay 04/04/2009 14:50:23

    @ 37 mikrh_loulou,

    Γιά πές μας,

    Ποιές είναι οι ακροδεξιές Ναζί ιστοσελίδες που επισκέπτεσαι και τα σχόλιά τους σου μοιάζουν με του Αντί?

  32. mikrh_loulou avatar
    mikrh_loulou 04/04/2009 15:15:26

    μου μοιάζουν με όσα λένε σχολιαστές εδώ μέσα είπα.

  33. Decay avatar
    Decay 04/04/2009 15:19:35

    Δίκιο έχει ο πατέρας Βούτσης…

    Άααχ, δεν ξέρετε με πόσο κόπο και ιδρώτα σκληρά εργαζόμενος ο ίδιος,
    κατάφερε να μεγαλώσει το παιδί του και να τον κάνει σωστό αγωνιστή
    με επαναστατικές αξίες και αρχές…

    Τα χρήματα της απαλλοτρίωσης δεν θα γίνονταν σε καμμία περίπτωση Cayenne
    αλλά προορίζονταν για να χρηματοδοτήσουν αγνούς σκοπούς
    -όπως η ένοπλη πάλη ενάντια στο σύστημα-
    ένα σύστημα εκμετάλλευσης και καταδυνάστευσης του λαού,
    το οποίο καλλιεργεί τις ανισότητες και το μίσος μεταξύ των λαών
    ένα σύστημα η ανατροπή του οποίου μέσω οργανώσεων οι οποίες κινούνται “οριακά”, στα πλαίσια δηλαδή της ιδεολογίας του Συν-αγωνιστή Βούτση,
    οργανώσεων όπως παραδείγματος χάριν
    ο Επαναστατικός Αγώνας η αντισυστημική δράση των οποίων
    σηματοδοτεί την αρχή μιας Νέας Εποχής στα δικαιώματα των εργαζομένων των αγροτών και των μεταναστών.
    Ο υιός Βούτσης επιβεβαιώνει με τη γενναία και αγωνιστική στάση του πρίν
    -και μετά τη συλληψή του-
    οτι η απόφασή του να στρατευθεί ένοπλος
    ενάντια στο μιλιταριστικό φιλοφασιστικό
    και ρατσιστικό κατεστημένο της Ελλάδας
    -ήταν καθαρά ιδεολογικού χαρακτήρα-
    και δεν ήταν χρηματοδοτούμενη απο ξένα συμφέροντα
    όπως διαδίδουν οι εγχώριοι εξουσιαστές ,
    διότι η εξωγενής χρηματοδότηση -τύπου Soros-
    αναιρεί την αναγκαιότητα της απαλλοτρίωσης του κεφαλαίου των πλουτοκρατών.

    Τιμή και δόξα λοιπόν στο λαικό αγωνιστή,
    που με τις οριακές ενέργειές του δίνει αξία στον τίμιο αγώνα
    των προοδευτικών και αντιφασιστικών δυνάμεων αυτού του τόπου
    ενάντια στη πλουτοκρατία, το σκοταδισμό και τον φασισμό.

  34. Πάνος avatar
    Πάνος 04/04/2009 22:01:39

    Αν θεωρήσουμε τον Πρωθυπουργό Αρχιεπίσκοπο και τους Υπουργούς Μητροπολίτες , βλέπω ταύτιση στις πρακτικές του Καραμανλή με τον Μακαριστό.
    Βερμπαλισμός , εξυπνακίστικα επιπέδου σπασίκλα μαθητή Γυμνασίου , πλήρη ανικανότητα διαχείρισης της καθημερινότητας και άλλα.

  35. Σπύρος avatar
    Σπύρος 04/04/2009 23:12:27

    Οι Νεοναζί ιστοσελίδες πού επισκέπτεται είναι παρόμοιες μέ του Indymedia πού εκπέμπουν απο Δημόσιο Ιδρυμα...
    Και παρόμοιες σαν και αυτήν που ηθελαν να στήσουν στην Θεσσαλονίκη πάλι εντός τού Πανεπιστημίου κάποια Καλόπαιδα και κατέστρεψαν εγκαταστάσεις και πολλά άλλα επειδή εκεί δέν τούς τό επέτρεψαν οι Πρυτανικές Αρχές.
    Και τη είδηση την ειχε η Ελευθεροτυπία...