19/09/2008 14:09
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ποια σχέση μπορούν να έχουν εταιρείες Κοντομηνά και Βουλγαράκη;

Ποια ουσιαστική σχέση μπορεί να έχει η ΕΠΕ του Βουλγαράκη «Αστική Επέκταση Εκμετάλλευσης Ακινήτων» με την Xanatech Ltd, συμφερόντων Κοντομηνά;
Ως ιδρυτής της ΕΠΕ του Βουλγαράκη εμφανίζεται η κυπριακή offshore Lentmar Holdings Ltd την οποία εκπροσωπεί ο Βουλγαράκης, ενώ το καταστατικό έχει επιμεληθεί η σύζυγός του Αικατερίνη Πελέκη.
Μέτοχοι της Lentmar φέρονται δύο άλλες offshore εταιρίες: Η Elpico Nominees Ltd και η Elpico Trustees Ltd. Και οι τρεις έχουν έδρα τους τον 3ο όροφο του κτιρίου της οδού Κωστάκη Παντελίδη 1 στη Λευκωσία. Την Lentmar διευθύνει η κ. Χάϊδω Πελέκη, ενώ ως διαχειριστής εμφανίζεται το νομικό γραφείο Cyproliaiso Ltd με έδρα επίσης την ίδια διεύθυνση.
Η Xanatech Ltd του Κοντομηνά στην οποία είχε μεταβιβαστεί το 25% της Alpha Δορυφορική Τηλεόραση που κατείχε ο Γ. Ψαρράς, έχει επίσης μετόχους κατά 50% την Elpico Nominees και Elpico Trustees αντίστοιχα. Η μια εμφανίζεται ως αντιπρόσωπος και η άλλη ως διαχειρίστρια.

Το γεγονός ότι οι μαϊμού εταιρίες Lentmar του Βουλγαράκη και Xanatech του Κοντομηνά έχουν μετόχους τις ίδιες offshore, δεν σημαίνει οπωσδήποτε την ύπαρξη άλλης μεταξύ τους σχέσης. Προκειμένου να αποφύγουν την καταβολή φόρων στο ελληνικό δημόσιο, απευθύνθηκαν στο εξειδικευμένο στην ίδρυση υπεράκτιων εταιριών δικηγορικό γραφείο Παπαφιλίππου, .....

Διαβάστε τη συνέχεια εδώ: http://www.kentri.gr/post-573.html#more

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Keep Talking avatar
    Keep Talking 19/09/2008 14:18:13

    Να μια ΩΡΑΙΑ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ (Ηλιοπουλος)

  2. Mara avatar
    Mara 19/09/2008 15:01:24

    Ωραιοι Ελληνες!
    να φοροδιαφευγουν παντι τροπω και τις μαυρες τρυπες στο τρυπητηρι της Ελληνικης Οικονομιας να καλειται επιγοντως να κλεισει ο κοινως λεγομενος απο αυτους του αρπακολλες, ο λαουτζικος.
    Κουνια που σας κουναγε!
    Απατηθηκατε, αν πιστεψατε οτι στον υπνο μας θα πας πιανατε αιωνια τα οπισθια.

  3. Κωστάκης avatar
    Κωστάκης 19/09/2008 15:15:26

    Μάρα, γύρνα στην κουζίνα όπου ανήκεις σε παρακαλώ!

  4. Mara avatar
    Mara 19/09/2008 15:28:27

    Σε τσουζει, Κωστακη μου, βλεπω!

    Με λιγη υπομονη και σε λιγο θα ειστε μια πικρη αναμνηση
    μεσα στο φθινοπωρινο ψιλοβροχο,
    επιλογου μιας πρωιμης βιβλικης νεροποντης.

  5. δημοσθενης avatar
    δημοσθενης 19/09/2008 16:09:27

    "Τιραμολα –καλέ μου άνθρωπε έχεις αργήσει υπερβολικά ,έδωσες έτσι χρόνο χώρο ζωής στο Κωστάκη .Σε παρακαλώ εσύ το σπίρτο μην χαζεύεις με τα πλήκτρα ,θα σου κόψουμε το επίδομα ".ΓΑΠ

  6. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 19/09/2008 16:54:30

    Μαρα,

    βρέχει στην ποιητική Ζυρίχη;

  7. provato avatar
    provato 19/09/2008 18:05:16

    Εγω πιστεύω οτι η σχέση των δύο εταιρειών παρέμεινε πλατωνική.Τίποτα σούξου μούξου και τέτοια, δεν φαίνεται να ΄΄ολοκλήρωσαν΄΄.Ασυμφωνία χαρακτήρων μάλλον.Εκτός αν υπάρχουν άλλα ΄΄στοιχεία΄΄ , τότε πάω πάσο.

    ΥΓ:εταιρεία μαιμού...ουγκ ουγκ

  8. tiramola avatar
    tiramola 19/09/2008 18:11:12

    Να καταλαβαινα κιολας...
    Εχουμε πηξει στην χωρα αυτη απο τους πολλους εξυπνους...
    Πως γινεται με τοση εξυπναδα που κυκλοφορει να μας κυβερνα ενας τοσο βλακας ειναι αποριας αξιον...
    Και μαλιστα να θεωρειται και καταλληλοτερος...

  9. δημοσθενης avatar
    δημοσθενης 19/09/2008 18:21:58

    εμ tiramola εμενα ρωτας ρώτα και τον καθρέφτη σου αν δεν έχει σκόνη, θα σου δώσει την απάντηση εσύ και τώρα παραμένεις κολλημένος μόνιμα στο ΠΑΣΟΚ ,ξεκόλλα να δεις πόσο ωραία είναι η ζωή . ..τι σε νοιάζει ο Κωστάκης όλοι δεν τον λέμε εδω Μπουλη το ποιο χαϊδευτικό

  10. tiramola avatar
    tiramola 19/09/2008 18:40:41

    Εσενα θελουν Δημοσθενη που εχεις καταλαβει το νοημα της ζωης!
    Εσενα γουσταρουν!
    Ο Ρουσοπουλος γουσταρει τετοιους τυπους.
    Με σενα κανει παιχνιδι Δημοσθενηηηηηηηηηηηηη!

  11. tiramola avatar
    tiramola 19/09/2008 18:44:24

    Και ενω σε λιγο θα σε πιασει τεκμηριο αναλογα με τη συχνοουρια που εχεις εσυ θα πληρωνεις αλλα η ζωη θα σου αρεσει...

  12. δημοσθενης avatar
    δημοσθενης 19/09/2008 19:02:42

    TIRAMOLA-Άρε παιδί μου αυτά κατάλαβες από την ζωή σου, βλέπω άλλαξες ειδικότητα και έγινες ψυχίατρος καλό .Ειδικά εμένα αγάπησαν και ο Κωστάκης ,και ο ΓΑΠ ,και η Αλέκα ,και ο Γιώργος ο αυτοδημιούργητος .Τόσα κατάλαβες τέκνο μου .Είσαι πάντως σπίρτο δεν λέω και στο χρόνο στο χώρο . .

  13. tiramola avatar
    tiramola 19/09/2008 20:53:02

    Ω Δημοσθενες...
    Ανηκεις και συ στην διαδυκτιακη πνευματικη ελιτ...
    Χαιρεσαι τη ζωη!

  14. Στελιος avatar
    Στελιος 20/09/2008 10:01:11

    Μα ο ενας δεν ανηκει στους νταβατζηδες απο τους οποιους θα μας απαλλασε ο δευτερος? Χμμμ, περιεργες συγκυριες.