#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
05/07/2010 20:20
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ποια είναι η Αριάδνη Παγκάλου που διορίσθηκε στη Βουλή επί ...ΝΔ;

Ποια είναι η Αριάδνη Παγκάλου που διορίσθηκε στη Βουλή επί κυβέρνησης ΝΔ;

Και που βρίσκεται τώρα, επειδή στην Βουλή αναζητείται αλλά δεν βρίσκεται

ΣΧΟΛΙΑ

  1. πολίτης avatar
    πολίτης 05/07/2010 20:24:29

    Σήμερα το ΜΕΓΚΑ είχε πρώτη είδηση τους διορισμούς στην ΑΓΡΟΓΗ. Ξεπουλάνε την Ελλάδα όσο όσο, καταστρέφουν τις ζωές των Ελλήνων, αλλά το βασικό πρόβλημα της Τρέμη και του Πάγκαλου είναι οι διακόσιοι διορισμοί. Αλήθεια, ποιά είναι η Αριάδνη;

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ πολίτης 05/07/2010 20:42:48

      C'est la fille de Pangkalos...

    • Orestios avatar
      Orestios @ πολίτης 05/07/2010 20:54:54

      Μεγάλη ξεφτίλα των δημοσιογράφων να γίνονται κομματικά όργανα του ΠΑΣΟΚ.

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ πολίτης 05/07/2010 23:49:00

      Η κατάσταση πρέπει να είναι πολύ άσχημη για το ΠΑΣΟΚ, σκέφτηκα όταν διαπίστωσα κι εγώ πως ...πρώτη είδηση ήταν αυτή η σαχλαμάρα

    • χελιδόνι avatar
      χελιδόνι @ πολίτης 06/07/2010 00:48:57

      Η Ολγα Τρέμη ως κουμπάρα της οικογένειας Μητσοτάκη, που αναδείχτηκε ως δημοσιογράφος, ως σύζυγος Θεόδωρου Καλούδη, διευθυντή της εφημερίδας 24ΩΡΕΣ της εταιρείας ΓΡΑΜΜΗ ,των Μπακογιάννη-Κοσκωτά,φιλοσημιτικής γραμμής με άρωμα από Νέα Τζάκια, στην οποία κι εργαζόταν,ας μας μιλήσει καλύτερα στο MEGA, ως πρωην σύζυγος του νυν διευθυντή ειδήσεων, για...Van Clef & Chanel!

      Συμπέρασμα.....οι σύζυγοι αλλάζουν, οι κουμπαριές ποτέ!

  2. Σπίθας avatar
    Σπίθας 05/07/2010 20:28:43

    Μαζί πάνε το ξεπούλημα και οι διορισμοί, "για το παιδί του"..

  3. ΔΙΚΑΙΟΣ13 avatar
    ΔΙΚΑΙΟΣ13 05/07/2010 20:28:49

    MEGALH ΕΛΛΑΔΑ......των παπαγάλων...

  4. Χάων avatar
    Χάων 05/07/2010 20:30:14

    H εκδιδόμενη στην Ελλάδα αλβανόφωνη εφημερίδα «Tribuna, χαρακτηρίζει «Αλβανό» τον Σωτήρη Νίνη, στο φύλλο της 18ης Ιουνίου 2010.

    Ο Σωτήρης Νίνης κατάγεται από το χωριό Κούδεσι της Χειμάρρας, στη Βόρεια Ήπειρο. Οι κάτοικοι αυτών των περιοχών, έζησαν στο πετσί τους την κρατική τρομοκρατία επί καθεστώτος Χότζα, όπου υποχρεώνοντας να απαρνηθουν τη γλώσσα και τη θρησκεία τους.

    Η εφημερίδα γράφει για τον αγώνα της Εθνικής ποδοσφαίρου με τη Νιγηρία και αναφέρει πως ο «Σοτίρ Νίνι» έκανε το ντεμπούτο του στο παγκόσμιο πρωτάθλημα, σε αντικατάσταση του Φάνη Γκέκα.

    Το φύλλο της εφημερίδας:

    http://www.tribuna-news.com/pdf/20100622021026_TqEsFtribuna.pdf

    Η σελίδα του άρθρου:

    http://i.imgur.com/BtbY7.png

    Τι ειρωνία, να έχει η εφημερίδα κρατική διαφήμιση και στο ίδιο φύλλο ο Υπουργός Εσωτερικών να λέει σε συνέντευξή του «θέλουμε να ακούσουμε τους μετανάστες»...

    Να σημειωθεί πως ο Σωτήρης Νίνης, συντοπίτης του Ολυμπιονίκη Πύρρου Δήμα, είχε δηλώσει γραπτώς πριν χρόνια πως ήθελε να αγωνιστεί με την Εθνική ομάδα της πατρίδας του.

    • anetos avatar
      anetos @ Χάων 06/07/2010 08:02:54

      Σημασια εχει να απαντησει ο Σωτηρης τι ειναι και οχι εσυ η η εφημεριδα ...

      • warum nicht? avatar
        warum nicht? @ anetos 06/07/2010 09:15:24

        άνετα 200 ελληνόπουλα ταλέντα μπορούν να γεμίσουν τις θέσεις αυτών που δεν είναι σίγουροι ή ξέχασαν την πραγματική ταυτότητα τους.

    • Γιώργος avatar
      Γιώργος @ Χάων 06/07/2010 09:54:04

      Όταν λέει «θέλουμε να ακούσουμε τους μετανάστες", μάλλον εννοεί "θέλουμε οι μετανάστες να ψηφίσουν ΠΑΣΟΚ"

  5. αγανακτισμένος avatar
    αγανακτισμένος 05/07/2010 20:43:27

    Την έχετε δει την Ελληνική ταινία «φωνάζει ο κλέφτης να φοβηθεί ο νοικοκύρης»;
    Ο Πάγκαλος έλεγε το πρωί στο Μέγκα τα ονόματα των πολιτικών της ΝΔ που έχουν διορίσει τα παιδιά τους στην «Αγρογή»!
    «Μέγκα» θέμα….
    Ο ίδιος βέβαια διόρισε την κόρη του στη Βουλή το 2004 και στη συνέχει όλοι ψάχνουν να βρουν τον…μίτο
    Τυχαίο; Δεν νομίζω…ευχαριστώ, γεια σου μεγάλε Πάγκαλε Σοσιαλιστή…

    • ataktos avatar
      ataktos @ αγανακτισμένος 05/07/2010 20:46:02

      λες να είναι .. δικιά του ...

  6. ataktos avatar
    ataktos 05/07/2010 20:44:16

    μα είναι .. δυνατόν από... την επάρατο δεξιά ...

  7. καλαματιανός avatar
    καλαματιανός 05/07/2010 20:44:24

    Για να αποκαταστήσουμε την πραγματικότητα,δε διορίσθηκε στη Βουλή,άλλωστε το αναφέρει και το ΦΕΚ,διορίστηκε και μετατάχθηκε αμέσως σε κάποιο ΝΠΔΔ ή σε κάποια Νομαρχία(που είναι ΝΠΔΔ).
    Οπότε γι'αυτό..δεν τη βρίσκουν.

    • takis avatar
      takis @ καλαματιανός 05/07/2010 20:54:21

      Εχει διοριστει, μην επιμένεις...

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ καλαματιανός 05/07/2010 21:24:38

      Μα αυτό είναι ακόμη χειρότερο. Διορίστηκε δήθεν από τη Βουλή, που εξαιρείται από το ΑΣΕΠ, για να μπει στο Δημόσιο παρακάμπτοντας το ΑΣΕΠ!

      Πρόκειται για ακόμη μεγαλύτερο σκάνδαλο από αυτό που φαίνεται. Δεν είναι ένας απλός ρουσφετολογικός διορισμός. Είναι "νόμιμη" αλλά καρα-ανήθικη παράκαμψη του ΑΣΕΠ με τις ευλογίες Ψαρούδα-Μπενάκη.

      Και δούλευε μετά εσύ μεροκαματιάρη για να πληρώνεις τα φροντιστήρια της κόρης σου που θέλει να μπει στο δημόσιο μέσω ΑΣΕΠ.

      Αιδώς!

      Η παραίτηση του Πάγκαλου από την κυβέρνηση είναι το λιγότερο που πρέπει να κάνει.

    • Γιώργος avatar
      Γιώργος @ καλαματιανός 06/07/2010 10:01:54

      Τώρα που θα κάνουν απογραφή των Δ.Υ., θα βρεθεί ίσως...


      Γειά σου ρε χοντροπάγκαλε, είσαι παλληκάρι...

  8. καλαματιανός avatar
    καλαματιανός 05/07/2010 21:01:34

    Από που προέκυψε πως επιμένω ότι δεν διορίστηκε;
    Δεν είπα ότι δεν διορίστηκε,απλά επισημαίνω ότι δε διορίστηκε στη Βουλή ,αλλά σε κάποιο ΝΠΔΔ.
    Αυτό προκύπτει από τις διατάξεις,εαν ανατρέξει κάποιος σε αυτές, πολύ εύκολα θα δει ποια διαδικασία ακολουθήθηκε.
    Διορισμό τη Βουλή,χωρίς ανάληψη υπηρεσίας και αμέσως μετάταξη σε ΝΠΔΔ.

  9. man8os avatar
    man8os 05/07/2010 21:03:02

    ΜΕΓΚΑ και επισημα πλεον εγινε ΠΑΣΟΚΟΚΑΝΑΛΟ!
    ΟΧΙ οτι δεν το υποψιαζομαστε τοσοκαιρο, αλλα γιατι δεν αλλαζει το σημα του με τον πρασινο ηλιο τον λαμπρο?
    Και επιτελους η ΝΔ ποτε θα βρει καποιο στριγμα στον δημοσιογραφικο χωρο?
    Ποτε θα υποστηριξει καποιος δημοσιογραφοςτις ιδεες μας δημοσια?

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ man8os 05/07/2010 21:25:35

      Το κακό είναι ότι η ΝΔ αυτό το πράγμα ούτε καν το καταγγέλλει. Έτσι, για τα μάτια του κόσμου βρε αδερφέ, για να χάσουν την έξωθεν καλή μαρτυρία.

      • man8os avatar
        man8os @ Επώνυμος 05/07/2010 21:32:35

        Εστω και τωρα δεν ειναι αργα...
        ΚΥΡΙΟΙ ΤΟΥ ΜΕΓΚΑ ΣΟΒΑΡΕΥΤΕΙΕΤΕ! ΑΛΛΟΙΩΣ ΘΑΣΑΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΝΑ ΓΙΝΕΤΕ ΤΟ ΕΙΔΗΣΕΟΓΡΑΦΙΚΟ ΠΡΑΚΤΩΡΕΙΟ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ!ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΡΤΗΣΕΤΕ ΓΙΑ ΣΗΜΑ ΤΟΝ ΠΡΑΣΙΝΟ ΤΟΝ ΗΛΙΟ ΤΟΝ ΛΑΜΠΡΟ!

        Εχει χαθει καθε εννοια αντικειμενικοτητας της ενημερωσης.
        Το επιπεδο του Μεγκα πλησιαζει την ποιοτητα των καναλιων του Μπερλουσκονι....

    • Orestios avatar
      Orestios @ man8os 05/07/2010 21:39:24

      Τώρα που δεν θα πληρώνουν φόρους θα βγαίνει η Τρέμη κατευθείαν από την Ιπποκράτους.

      • Greco avatar
        Greco @ Orestios 05/07/2010 21:56:35

        καλα ρε μανθο μαρεσει που ειχες και αμφιβολιες για το mega

        τολμαει αυριο να πει ο σαμαρας"βλεπουμε δημοσιογραφους να ασκουν εντεταλμενη πολιτικη της κυβερνησης?"

        ειπαμε τερμα οι ευγενειες

        και ειναι καιρος και η νδ να ψαχθει για τους τροπους που μπορει να κατωχυρωσει και αυτη φωνη και στην tv και στις εφημεριδες

  10. Βασίλης avatar
    Βασίλης 05/07/2010 21:04:44

    Μόνο βλάκες μπορεί να τσακώνονται για το ποιος κοτζαμπάσης είναι χειρότερος και πιο φαύλος. Και τα δύο μεγάλα κόμματα είναι διεφθαρμένα. Κανένας πολιτικός δεν είναι αθώος του αίματος. Τα χέρια τους μοιρίζουν. Όλοι τους, άλλοι λίγο άλλοι περισσότερο εξέθρεψαν το πελατειακό κράτος.

    Καταγγείλετε ότι γνωρίζετε και μην αφήνετε κάνενα στο απυρόβλητο.

    Λύπαμαι, αλλά άκουσα το Χατζηδάκι στο ΜΕΓΚΑ και κατάλαβα ότι ο άνθρωπος είναι πολύ βρώμικος. Για το Πάγκαλο δεν χρειάζεται να πούμε τίποτε, πέρα από το ότι είναι ένας χυδαίος υβριστής που κατά παραγγελία τον χαϊδεύουν τα μέσα.

    Κατά τα άλλα διαβάστε το παρακάτω που μου άρεσε.

    armatistis says:
    05/07/2010 at 19:15
    Με τι ασχολείστε και με τι ξεκατινιάζεστε. Ποιος έκανε τα περισσότερα! Τι να πω; Απλά και μόνο κρίμα!

    Αυτοί μας πήδηξαν και συνεχίζουν να μας πηδάνε. Κατάκλεψαν, διέφθειραν, ξεπούλησαν, μας καταχρέωσαν και υπάρχουν Έλληνες που υποστηρίζουν ΝΔ και ΠΑΣΟΚ. Τέτοια ηλιθιότης.

    Εγώ αντίθετα πιστεύω ότι ο σημερινός πολιτικός κόσμος και ειδικότερα τα δύο μεγάλα πολιτικά κόμματα, είναι απολύτως αποτυχημένα, πλήρως διεφθαρμένα, που δεν εμπνέουν καμία απολύτως εμπιστοσύνη στους πολίτες ότι μπορούν να αντιμετωπίσουν τη σημερινή κρίση και τις μελλοντικές προκλήσεις, διότι είναι απολύτως υπεύθυνα για τη απαξίωση της χώρας και τη τρομακτική οικονομική κρίση που βιώνουμε, αφού αυτά άσκησαν την εξουσία τα τελευταία τριάντα χρόνια. Αυτά παρέλαβαν το δημόσιο χρέος στο 20% του ΑΕΠ και το εκτόξευσαν στο 115%. Αυτά ήταν που ενώ έλεγαν ότι το υπέρογκο χρέος θα μας καταπιεί, έκαναν ότι περνάει από το χέρι τους για να το διογκώσουν και να καταπιεί τη πατρίδα. Αυτά εξέθρεψαν τη διαφθορά, την αναξιοκρατία, την αθλιότητα, τις αρπακτές, τις «διευκολύνσεις» προς τους ημετέρους, την διόγκωση του δημόσιου τομέα, τη κατάρρευση του δημόσιου συστήματος υγείας, το παραγοντισμό, την διάλυση του εκπαιδευτικού συστήματος, την κατάρρευση των δημοσιονομικών, τη διεθνή απαξίωση της χώρας και όλες τις γνωστές παθογένειες του κράτους μας. Αυτά τα δύο λαφυραγώγησαν το κράτος και οδήγησαν τους πολίτες στη κατάσταση των ανδραπόδων. Μπορεί να ακούγονται άσχημα αυτά, αλλά αυτή είναι η πραγματικότητα. Πως αλλιώς μπορείς να περιγράψεις τη κατάσταση στην οποία θα βρεθεί ένας οποιοσδήποτε χαμηλόμισθος, που θα τον καλεί ο εργοδότης του και θα του λέει –20% στις αποδοχές σου, διαφορετικά άντε γεια! Ή να παίρνουν το χαντζάρι και να αποκεφαλίζουν μισθούς και συντάξεις και συγχρόνως να μη ενοχλούν, να αφήνουν στο απυρόβλητο, τους έχοντες και κατέχοντες, ή τους ωφελημένους από τις αρπακτές, ή τους υπεύθυνους για τη χρεοκοπία της χώρας.

    Και μην αρχίσουμε να βάζουμε στη ζυγαριά ποιος έριξε τις περισσότερες σφαίρες στο σώμα του κράτους. Και μια σφαίρα σκοτώνει. Εδώ συνέχισαν να πυροβολούν ακόμη και το πτώμα του.

    Για όσους διαφωνούν και επιθυμούν να συνεχίσουν τους κομματικούς καυγάδες μάλλον έχουν υποστεί λοβοτομή και ισχύει το “εδώ ο κόσμος χαίρεται και το ….. .υζεται”.

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ Βασίλης 05/07/2010 21:26:24

      Χατζηδάκη ή Χατζηγάκη;

    • rally monkey avatar
      rally monkey @ Βασίλης 05/07/2010 23:26:36

      στη ΝΔ ξεκινησαν διαδικασια αυτοκαθαρσης - μενει να δουμε ποσο ειλικρινεις θα ειναι - αλλιως δεν θα πεισουν κανενα
      για τους αλλους τα ρουσφετια ειναι απλα πταισματα - εχουν να απαντησουν κατηγοριες για εσχατη προδοσια
      και οσοι ασχολειστε με την κορη του Παγκαλου παιζεται το παιχνιδι τους
      ο μονος τροπος για να την βγαλουν καθαρη ειναι να μην υπαρχει αξιοπιστη αντιπολιτευση - δηλ να συνεχισει η ΝΔ να καλυπτει τα λαμογια που εδρασαν οσο ηταν κυβερνηση

  11. καλαματιανός avatar
    καλαματιανός 05/07/2010 21:16:33

    Αναγκαία επισήμανση:
    η διάταξη ψηφίστηκε στις 6-12-2001,επί ΠΑΣΟΚ,απλά η ενεργοποίησή της έγινε το 2004,αμέσως μετά τη λήξη της κοινοβουλευτικής περιόδου.
    Άρα δεν είναι αληθές αυτό που αναγράφεται στο τίτλο του άρθρου ότι δηλ. έγινε επί ΝΔ ο διορισμός.

  12. ataktos avatar
    ataktos 05/07/2010 21:24:23

    προσωπικά ..δεν με ενοχλεί οτι διορίστηκε ενα παιδί ..το ανήθικο είναι οτι .. μέγας Παγκαλακος έμαθε από παιδί και εφαρμόζει .. εκεί που έγλυφε... να φτύνει ...και αυτό λέγετε ΑΝΉΘΙΚΟ νταβατζιλίκι

  13. Orestios avatar
    Orestios 05/07/2010 21:44:17

    Ο Πάγκαλος έχει κρυφτεί?

  14. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 05/07/2010 21:57:37

    Ποιος έκαμε τον διορισμό; Να τον χαιρόμαστε, να πάρει την κόρη του αυτού που κατέβασε την σημαία από τα Ίμια και να πάνε στο καλό.

    Αλήθεια πάλι για την γυναίκα του δεν ακούγεται ότι θα κατέβει υποψήφια;

    Αρε αυτά είναι

    • Σοσιαληστής avatar
      Σοσιαληστής @ Σοσιαληστής 05/07/2010 21:58:04

      Ο σοσιαλισμός είναι οικογενειακή υπόθεση!

  15. george avatar
    george 05/07/2010 22:21:57

    ΜΟΝΟ Ο ΠΑΓΚΑΛΟΣ ΕΙΝΑΙ. ΑΣ ΨΑΞΟΥΝ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΤΑ 22 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΣ ΜΑΣ ΔΩΣΟΥΝ ΟΛΟ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ ΟΝΟΜΑΣΤΙΚΑ.ΕΠΡΕΠΕ ΤΟ 2004 ΝΑ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ. ΑΛΛΑ ΚΑΛΙΟ ΑΡΓΑ ΠΑΡΑ ΠΟΤΕ.

  16. Νταβέλης avatar
    Νταβέλης 05/07/2010 22:27:32

    MEGA MEGA
    MEGA MEGA

    Άβυσσος η ψυχή του μέσου ενημέρωσης
    ή
    Το Μέσο είναι το μήνυμα της εξουσίας
    ή
    Παν Μέσο άριστον... ή ο Θεός και η Ψυχή τους

    • tiramola avatar
      tiramola @ Νταβέλης 05/07/2010 22:46:54

      Μέσα σε ένα Σ/Κ λίγες μέρες πριν τις εκλογές εξετάστηκαν 3000 βιογραφικά για να καταλήξουν σε 270 διορισμούς συγγενών και κολλητών νεοδημοκρατών υπουργών και βουλευτών με την πλειοψηφία των διορισμένων να είναι άσχετοι με το αντικείμενο και σου φταίει το κάθε MEGA που το κάνει θέμα?
      Αντιλαμβάνεσαι το μέγεθος της ξευτίλας και των ειρωνικών σχολίων στα παραπολιτικά ευρωπαικών εφημερίδων?

      • Νταβέλης avatar
        Νταβέλης @ tiramola 05/07/2010 23:00:23

        Είναι σκάνδαλο Tiramola τεράστιο μαζί σου! Απείρως απείρως απείρως μεγαλύτερο σκάνδαλο είναι πως ο Χατζηγάκης αναφέρει την θυγατέρα Παγκάλου και κάνουν όλοι μόκο- τουμπεκί ψιλοκομμένο- το ράβουν- το κουκουλώνουν- το θάβουν- θα φανεί λέει ο φίλος του Χριστοφοράκου Τσίμας- ο Χατζηγάκης του αναφέρει την εφηερίδα της κυβέρνησης και Τσίμας λέει θα φα φανεί!!!! Τι θα φανεί ρε μεγάλε? Λαϊκός ξεσηκωμός τώρα και δήμευση όλων των δημόσιων συχνοτήτων ραδιοτηλεόρασης- συγκρότηση επιτροπής καθηγητών που θα τις ξαναμοιράσουν σε επιχειρηματίες στη βάση κανόνων διαφάνειας. Καταλαβαίνεις τι γέλιο ρίχνουν τα ίδια παραπολιτικά για το επίπεδο των Ελλήνων δημοσιογράφων???

      • tiramola avatar
        tiramola @ tiramola 05/07/2010 23:16:07

        Άκου Νταβέλη, δεν με ενδιαφέρει το χρώμα του σκανδάλου!
        Ας ψάξουν οι ΝΔκράτες τα κιτάπια τους και ας βγάλουν όλους τους παράνομους πράσινους διορισμούς.
        Επιτέλους κάτι πρέπει να αλλάξει σε αυτή τη χώρα και αν αυτό για να συμβεί θα πρέπει να καταρρεύσει όλο το πολιτικό σύστημα, ας γίνει έστω και μέσω τηλεοπτικού ξεκατινιάσματος.
        Και η Αριάδνη μέσα, αλλά μην την κρατάς καβάτζα για να ισοφαρίσεις στη δύσκολη...
        Τέμα αυτά τα παιχνιδάκια, τέρμα!

      • Alex avatar
        Alex @ tiramola 05/07/2010 23:23:03

        Τιραμολα στο σπιτι του κρεμασμενου δεν μιλανε για σχοινι διοτι οι ΠΑΣΟΚΟΙ ειναι καθηγητες στους διορισμους ενω η ΝΔιτες ερασιτεχνες και για αυτο ους πιανουν κοροιδο...αλλα μη μας κανεις και το τιμητη γιατι το 1 εκατομυριο και χαραμοφαιδες δημ υπαλληλους το ΠΑΣΟΚ το εφτιαξε...Αρκετα!!!!

      • Νταβέλης avatar
        Νταβέλης @ tiramola 05/07/2010 23:24:45

        Παιχνιδάκια ε? όπως η πρόσκληση αποστολής βιογραφικών για τις θέσεις γενικών γραμματέων στα υπουργεία για να καταλήξουν να πληρωθούν κάποιες από τις θέσεις από πρώην βουλευτές και στελέχη του ΠΑΣΟΚ? Τέτοια παιχνιδάκια? Παιχνιδάκια σα τη σύσταση εξεταστικών επιτροπών άνευ αντικρύσματος?

      • Alex avatar
        Alex @ tiramola 05/07/2010 23:27:16

        Τωρα μαλιστα Νταβελη περιμενεις και απαντηση απο ΠΑΣΟΚΟ ...οι ανθρωποι εχουν μνημη χρυσοψαρου και ειναι μετρ στη κωλοτουμπα ....

      • ALALOGIA avatar
        ALALOGIA @ tiramola 06/07/2010 07:37:39

        Και ποιός δεν θαύμασε την επιχειρηματολογία του Χατζηγάκη στο Μέγκα! Ο άνθρωπος δεν καταλαβαίνει χριστό. Πιστεύει και αυτός(οπως και πολοί στο αντινιούς) οτι η διαφθορά είναι στο DNA του Έλληνα, και γι αυτό δεν είναι κακή(κακή είναι μόνο του αντίπαλου κόμματος). Επιπλέον ο Χατζηγάκης έχει και ένα ακόμα ανίκητο χαρακτηριστικό: τη βλακία.

      • Γιώργος avatar
        Γιώργος @ tiramola 06/07/2010 10:06:39

        Το παιδί του Παγκάλου θα το διώξετε ή θα συνεχίσετε μόνο τις πολιτικές διώξεις δεξιών;

  17. Hase avatar
    Hase 05/07/2010 22:36:19

    Το ορθιο λιπος παντα επιπλεει, οπως και ο φελλος.
    Κατα τα αλλα ακουσα σημερα τους δημοσιογραφισκους του μεγα να τον γλυφουν, χωρις κανενας απο αυτους να τον ρωταει κατι απο τις μεγαλιωδεις βλακειες που κατα καιρους ειπε. Για παραδειγμα αναφερθηκε στο οτι δεν πρεπει να ξεχναμε την Πετραλια η την Μπενακη αλλα κανεις δημοσιογραφισκος δεν του υπενθημησε οτι ο ιδιος ειχε πει οτι το ΠΑΣΟΚ τα τεσσερα τελευταια χρονια της διακυβερνησης του Σημιτακου ( του λουρακια) διαλυσε την Ελλαδα. Ο Παγκαλος ειναι η πραγματικη εννοια της πολιτικης κωλοτουμπας.

    • man8os avatar
      man8os @ Hase 05/07/2010 23:50:58

      Μαζι με το Καρατζα

    • ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
      ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ @ Hase 07/07/2010 17:13:19

      Η Αριάδνη....φτυστή ο πατέρας της. Στην κόψη και στη όψη.
      Επειδή τυχαίνει να την έχω στο χωριό μου επισκέπτρια, μας έχει φάει η μάνα της εδώ και χρόνια, ότι αυτή και ο άντρας της είναι στη Λυρική Σκηνή, τραγουδούν, είναι δηλ. καλλιτεχνικές ψυχές. Ο πατέρας της όμως την τακτοποίησε αρμοδίως επί χαζο-νεας δημοκρατίας. Τί να πεις;

  18. loretta avatar
    loretta 05/07/2010 22:51:51

    Αυτο θα πει ΧΟΥΝΤΑ.....Παγκαλος να μιλαει για 269 εργαζομενους οτι απολυονται γιατι....προσεληφθησαν επι ΝΔ. και χρωματιζονται γαλαζιοι..!! 269 ακομα στο δρομο....γιατι ειναι λεει γαλαζιοι....!!

    ΕΥΓΕ ΓΑΠ ΑΞΙΟΚΡΑΤΗ ΕΥΓΕΕΕΕΕ (ε ρε κατι φασκελα που εχετε να φατε...)

    • tiramola avatar
      tiramola @ loretta 05/07/2010 22:57:47

      Η πραγματική ΧΟΥΝΤΑ είναι αυτοί που μεθόδευσαν την αθλιότητα που παραπάνω περιέγραψα σε βάρος όσων υποψήφιων δεν είχαν μπάρμπα στη Κορώνη.

      • Νταβέλης avatar
        Νταβέλης @ tiramola 05/07/2010 23:03:50

        πρώτη χούντα είναι τα ΜΜΕ, είναι αυτοί που δεν έχουν καμία λαϊκή νομιμοποίηση και πληρώνονται στο όνομα συνταγματικών αρχών που πολλοί από αυτούς- όχι όλοι προς Θεού- οι προλετάριο δημοσιογράφοι είναι διαμάντια- τις μεταχειρίζονται σα χαρτί τουαλέτας

      • donaE avatar
        donaE @ tiramola 05/07/2010 23:05:32

        Πρωτοφανες ε;Πως μπορεσανε και το κανανε,να διοριζουν οσους ειχανε μεσο μονο....
        Δεν αντεχω αλλο να διαβαζω τετοια πραγματα απο αυτους που μας πηρανε στο λαιμο τους με τις κλαδικες το 80.

      • Ο Ιθαγενής avatar
        Ο Ιθαγενής @ tiramola 05/07/2010 23:37:16

        Φίλε τιραμόλα εγώ είμαι μαζί σου θέλεις να συμφωνήσουμε ότι είναι ρουσφετολογικές προσλήψεις; ωραία απόλυσε τους και μαζί τιμώρησε όσους Δ/ντες και υπηρεσιακούς παράγοντες συναίνεσαν στις προσλήψεις.
        Και μετά προκαλώ τον κάθε Αντιπρόεδρο να δούμε τα τελευταία 10 χρόνια όλες τις προσλήψεις σε ΝΠΔΔ,ΝΠΙΔ, ΑΕ, μονιμοποιήσεις συμβασιούχων κλπ στον ευρύτερο και στον στενό τομέα. Για ρώτα τον κύριο Αντιπρόεδρο δέχεται; να δούμε όλες τις προσλήψεις και να απολυθούν όλοι όσοι είναι εκτός ΑΣΕΠ από 2000 - 2010 μόνιμοι ή αορίστου χρόνου;Ας αρχίσουμε από το ΠΔ 164, με απόλυση και των υπηρεσιακών παραγόντων, ΥΔΕ, ελεγκτικού συνεδρίου και λοιπών εμπλεκομένων.
        Διαφορετικά είναι απλά ψεύτης.

        ΥΓ

        Σας πετάνε ένα δόλωμα και τσιμπάτε, γιατί δεν ρωτάτε και εμάς που εργαζόμαστε στο Δημόσιο πως το ΠΑΣΟΚ έχει +65%;

      • Ο Ιθαγενής avatar
        Ο Ιθαγενής @ tiramola 05/07/2010 23:39:55

        Αν θες μπορούμε να δούμε και όσες έχουν γίνει από τον Οκτώβριο του 2009 ... ας αρχίσουμε με ΔΣ, συμβούλους, νομοπαρασκευαστικές επιτροπές, μετακλητούς κλπ.
        Ακόμα περιμένω την ανάρτηση στο διαδίκτυο κάθε διοικητικής πράξης που δημιουργεί κόστος...

      • Alex avatar
        Alex @ tiramola 05/07/2010 23:40:40

        Πεστα Ιθαγενη γιατι η αμετροεποια ορισμενων κατανταει το λιγοτερο γελοια!!!!Και μας κανουν και τους τιμητες!!!

      • ataktos avatar
        ataktos @ tiramola 05/07/2010 23:41:01

        τιραμολα - ότι και να πεις .. κανείς .. δεν σε πιστεύει .. είναι δυνατόν το ΠΑΣΟΚ -ΧΟΥΝΤΑ ....

      • tiramola avatar
        tiramola @ tiramola 05/07/2010 23:43:00

        @donaE
        Οι κλαδικές το 1981 λειτουργούσαν στη λογική της στελέχωσης με ανθρώπους μέλη του κόμματος που πίστευαν στο σοσιαλισμό.
        Έχουμε φτάσει 2010, άλλαξε και ο αιώνας, τι συγκρίσεις κάνεις?
        Πως ξεπερνάς με τόση ευκολία την υπόθεση αγρογη?
        Επειδή έγιναν ανάλογα(κατά την γνώμη σου)30 χρόνια πριν?
        Τι σημασία έχει ποιός καταγγέλει?
        Είναι πραγματικό περιστατικό?
        Το καταδικάζεις?

      • Ο Ιθαγενής avatar
        Ο Ιθαγενής @ tiramola 05/07/2010 23:47:19

        Τιραμόλα άσε το 1981 και τις κλαδικές, εγώ σου μιλάω για την ανάρτηση στο διαδίκτυο κάθε διοικητικής πράξης από τον Οκτώβριο του 2009 μέχρι σήμερα που δημιουργεί κόστος και ιδιαίτερα στις προσλήψεις προσωπικού...αυτό δεν ευαγγελιζόταν ο πρωθυπουργός, εμπρός λοιπόν.

      • Alex avatar
        Alex @ tiramola 05/07/2010 23:48:57

        Ρε Τιραμολα εχεις πλακα τελικα αχαχαχαχαχαχ και το πιο ασρειο ειναι οτι τα πιστευεις και τα λες......αχαχαχαχαχχαχαχα σε καλο σου γελασα παλι αποψε ...σφουγγαρι ολα ε??? Οπως και τα θαλασοδανεια του Ανδρεα που μας εφεραν εδω.....θου Κυριε και φυλακην το στοματι μου....

      • donaE avatar
        donaE @ tiramola 05/07/2010 23:51:31

        Ξεκινησαν το 1981 και δεν σταματησαν ποτε.Απο ποτε η πιστη στο σοσιαλισμο δικαιολογει το ρουσφετι και αποτελει αλλοθι;
        Αυτη ειναι και η λογικη της αλλης πλευρας βλεπεις.
        Και βεβαια καταδικαζω το γεγονος που λες και δικαιουμαι να το κανω ευτυχως.

      • tiramola avatar
        tiramola @ tiramola 06/07/2010 00:01:45

        Ιθαγενή έχω συμφωνήσει μαζί σου πολλές φορές για όλα τα στραβά που κατά καιρούς έχεις περιγράψει και μπράβο σου όπως συμφωνώ και σε αυτό που αναφέρεις 23:47 και αναρωτιέμαι και γω γιατί καθυστερούν.
        Εγώ δεν είμαι απολογητής της κυβέρνησης.
        Άλλοι κινδυνεύουν να πνιγούν από τις πολλές γαργάρες και εκεί είναι το τραγικό ειδικά την περίοδο που γίνεται λόγος και για νέα μεταπολίτευση..

      • Ο Ιθαγενής avatar
        Ο Ιθαγενής @ tiramola 06/07/2010 00:04:55

        νέα μεταπολίτευση δεν μπορεί να κάνει ο ΠΑΓΚΑΛΟΣ...

    • rally monkey avatar
      rally monkey @ loretta 05/07/2010 22:59:21

      αστο αυτο με την αγρογη - βρωμαει τοσο που δε θες να εισαι κοντα
      ο Χατζηγακης πρεπει να τεθει εκτος
      αλλιως αξιοπιστια περιπατο

    • Κοντη Λιζα avatar
      Κοντη Λιζα @ loretta 06/07/2010 15:25:57

      ...του κόμματος που πίστευαν στο σοσιαλισμό....

      σοσιαλισμό; Σαδομαζοχισμο πες καλυτερα. Δεν μας λες κανα ονομα απο αυτους τους σοσιαληστες; Μηπως ο οφσορ Ακης ο πρεφαδορος; Η κατι φιλαρακια μου απο το σχολειο που βρεθηκαν απο ξεβρακωτοι με ιδιοκτητους οικισμους σε νησια

      Αλλα για να μην το κανουμε προσωπικο και επειδη επιμενεις να υποστηριζεις οτι πιο ανηθικο εχει εμφανιστει τα τελευταια 50 χρονια στη χωρα να σου πω εγω μερικα συνθηματα των σοσιαληστων;

      Πολυτεχνειο 1974- Λαε ντροπη σου για την εκλογη σου (ειχε εκλεγει ο ΚΚ Α). Εξω οι βασεις του θανατου. Φυγανε μονες τους. Εοκ καιΝΑΤΟ το ιδιο συνδικατο. Κακη η ΕΟΚ αλλα τα κονδυλια καλα κλπ

      Με τετοιους καριοληδες πολιτικους περιμενουμε αλλαγη;

      Κλεινω με την προτροπη του Γκαντι: Γινε η αλλαγη που θες να δεις στον κοσμο.

  19. ataktos avatar
    ataktos 05/07/2010 23:03:00

    O Παπανδρέου σε συνάντηση του με τον Obama κατά την διάρκεια του επίσημου δείπνου που του παρέθεσε βρήκε ευκαιρία και τον ρωτά;
    -"Πως τα καταφέρνεις και η διακυβέρνηση σου είναι τόσο αποδοτική και επιτυχημένη, δεν μας λες και μας ποιο είναι το μυστικό."
    - "Να σου πω" του λέει ο Obama, " το μυστικό είναι να είσαι περιστοιχισμένος από έξυπνους ανθρώπους»
    Ο Παπανδρέου δείχνει προβληματισμένος και τον ρωτά.
    - « Μα, πώς όμως θα ξέρω ότι οι άνθρωποι μου είναι πραγματικά έξυπνοι?»
    - «Εύκολο» του απαντά ο Obama. «θα τους κάνεις δύσκολες ερωτήσεις κρίσεως και θα αξιολογείς τις απαντήσεις τους.» Τότε σηκώνει το τηλέφωνο του και καλεί τον αντιπρόεδρο Joe Biden να παρουσιαστεί αμέσως.
    - «Δε μου λες Joe, αν υποθέσουμε ότι οι γονείς σου έκαναν παιδί και έστω ότι αυτό δεν είναι ούτε αδελφός σου ούτε αδελφή σου, ποιος θα ήταν?»
    - «Εύκολο» απαντά ο Joe Biden «θα ήμουν εγώ»
    -"Βλέπεις" του λέει?
    Ο Παπανδρέου επιστρέφει στην Ελλάδα και καλεί στο γραφείο του τον Πάγκαλο.
    - «Δε μου λες ρε Θόδωρε» τον ρωτά «αν υποθέσουμε ότι οι γονείς σου έκαναν παιδί και έστω ότι αυτό δεν είναι ούτε αδελφός σου ούτε αδελφή σου, ποιος θα ήταν?»
    Ο Πάγκαλος κομπιάζει και απαντά « Πρόεδρε, να το ερευνήσουμε λίγο το θέμα και επανέρχομαι.»
    Βγαίνει έξω ο Πάγκαλος, πάει βρίσκει τους συμβούλους του, τους ρωτά μα όλοι τους ήταν ανίκανοι να απαντήσουν. Στον διάδρομο συναντά βιαστικό τον Παπακωνσταντίνου και τον σταματά. «Δε μου λες ρε Γιώργο, αν υποθέσουμε ότι οι γονείς σου έκαναν παιδί και έστω ότι αυτό δεν είναι ούτε αδελφός σου ούτε αδελφή σου, ποιος θα ήταν?»
    - «Εύκολο» του απαντά εκείνος «θα ήμουν εγώ»
    Τότε τρέχει ο Πάγκαλος στο γραφείο του πρωθυπουργού, ανοίγει την πόρτα και του λέει.
    -«Πρωθυπουργέ μου, σχετικά με εκείνο το πρόβλημα που μου θέσατε, η απάντηση είναι ο Γιώργος Παπακωνσταντίνου..»
    Τότε σηκώνεται έξαλλος ο Παπανδρέου, τρέχει προς το μέρος του Πάγκαλου και με βροντερή φωνή του λέει « ΟΧΙ ηλίθιε, η σωστή απάντηση είναι ο Joe Biden !!!!

  20. panos avatar
    panos 05/07/2010 23:35:47

    ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΣ 100000 ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑΝ ΠΑΡΑΜΟΝΕΣ ΤΩΝ ΕΚΛΟΓΩΝ ΤΟΥ 2000?ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ ΤΟΥ 2004?ΤΙΣ ΞΕΧΑΣΑΜΕ Ε?.....ΜΙΛΑΝΕ ΟΛΟΙ ΜΙΛΑΕΙ ΚΑΙ Ο ΠΑΓΚΑΛΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΒΑΛΕΙ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΥΠΟΨΗΦΙΑ ΣΤΟ ΔΗΜΟ ΣΑΡΩΝΙΚΟΥ......

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ panos 05/07/2010 23:42:38

      του 2004; που ήρθε ο ηλίθιος ο Παυλόπουλος και με το ΠΔ 164 έκανε αορίστου χρόνου +40.000 άτομα, όσους είχε προσλάβει το ΠΑΣΟΚ με συμβάσεις προεκλογικά;

      • Alex avatar
        Alex @ Ο Ιθαγενής 05/07/2010 23:45:44

        Μη ξεχνας ομως οτι ηταν κυρια προεκλογικη υποσχεση της Ν.Δ το θεμα των συμβασιουχων το οποιο και εκπληρωσε αλλα τα πρασινα παπαγαλακια το ξεχνανε μαζι με πολλα αλλα φωναζαν για το Stage που ακομα και η πρασινη ΓΣΕΕ εκμεταλευοταν το θεσμο το ΣΤΑΖ που ελεγε και Τρεμη....

      • Ο Ιθαγενής avatar
        Ο Ιθαγενής @ Ο Ιθαγενής 05/07/2010 23:55:43

        ναι και έχεις νομιμοποίηση 40.000 παράνομων ... άντε παράτυπων προσλήψεων με τις λογικές ηλίθιων καθηγητών...

      • Alex avatar
        Alex @ Ο Ιθαγενής 05/07/2010 23:58:55

        Και της Ε.Ε μη ξεχνας μας ειχαν τρελανει στα προστιμα γιατι ολοι αυτοι οι 40000 ( υπαρχουν και αλλοι τοσοι που δεν μονιμοποιηθηκαν) καλυπταν τις λεγομενες παγιες και διαρκεις αναγκες και το συγκεκριμενο καθρστως ηταν αντιθετο στη κοινοτικη νομοθεσια! Παρ ολα αυτα επι της ουσιας δεν θα διαφωνησω μαζι σου αλλα και τα γεγονοτα ειναι γεγονοτα

      • Ο Ιθαγενής avatar
        Ο Ιθαγενής @ Ο Ιθαγενής 06/07/2010 00:06:27

        Τους απολύεις φίλε μου και μέσο ΑΣΕΠ παίρνεις όσους χρειάζεσαι, απλά ο άσχετος δεν ήξερε τίποτα από δημόσια διοίκηση και για αυτό τα έκανε παντού μπάχαλο

      • Alex avatar
        Alex @ Ο Ιθαγενής 06/07/2010 00:10:41

        Στη πρκειμενη περιπτωση αυτοι απο Ασεπ ηταν συμβασιουχοι και μη ξεχνας οτι αρκετοι απο αυτους ειχαν προσφυγει στα ευρωπαικα δικαστηρια...πολυ μπερδεμενο θεμα και νομιζω τοι το συγκεκριμενο ειναι λιγο αδικο να το φορτωνουμε στην τοτε κυβερνηση και το Πακη για τους λογους που σου προανεφερα..επαναλαμβανω ομως οτι επι της ουσιας συμφωνω μαζι σου διοτι η συντριπτικη πλειοψηφια απο αυτους ειναι Πασοκοι και το κομματικο πρασινο παρακρατος γιγαντωθηκε

      • Ο Ιθαγενής avatar
        Ο Ιθαγενής @ Ο Ιθαγενής 06/07/2010 00:15:27

        άστο δεν το ξέρεις το θέμα εγώ το έζησα ούτε οι μισοί δεν κάλυπταν πάγιες ανάγκες προσλήψεις προεκλογικές ήταν που ο χαζός τους μονιμοποίησε... έχω άτομα με 10 χρόνια που έμειναν έξω και άτομα που μπήκαν λόγω 18μηνου από το ...παράθυρο...ούτε πρωτοετής δεν θα έγραφε τέτοιο ΠΔ γελάγαμε όλοι όταν το διαβάζαμε και μας λέγαν γραφικούς και ρεβανσιστές όταν τους λέγαμε ότι φορτώνουν με 1 δις τον χρόνο για τακτοποιήσεις κλαδικών τα δημόσια ταμεία...

      • Ο Ιθαγενής avatar
        Ο Ιθαγενής @ Ο Ιθαγενής 06/07/2010 00:18:29

        για να μην σου πω τι έγινε με το ΠΔ 180 ή το πάρτι σε δήμους νομαρχίες και εταιρίες...χωρίς να μπορούν να δουν την νομιμότητα καθώς οι διοικήσεις που είχαν πάρει τους συμβασιούχους επί Σημίτη αποφαίνονταν για το πάγιες και διαρκείς ανάγκες ελέω Πάκη...

      • Orestios avatar
        Orestios @ Ο Ιθαγενής 06/07/2010 00:30:22

        Ιθαγενή έχεις σε όλα δίκιο. Το πάρτυ της μεταπολίτευσης ήταν διαρκείας. Τίποτε δεν έχει αλλάξει μέχρι σήμερα.

    • Alex avatar
      Alex @ panos 06/07/2010 00:19:37

      Ισως να μην το ξερω ισως και να το ξερω....anyway οι 40000 ειναι σταγονα στον ωκεανο....αλλου ειναι το προβλημα οτι το 65%+ της ΠΑΣΚΕ που καταδυναστευουν τους υπολοιπους και εχει το Θρασος το ΠΑΣΟΚ και ΓΑΠ να μιλαει και να καταγγελει τη Ν.Δ για κομματικο κρατος!!! Ελεος

      • Ο Ιθαγενής avatar
        Ο Ιθαγενής @ Alex 06/07/2010 00:25:40

        μα και ο Πάκης συνέβαλε στο 65% της ΠΑΣΚΕ βάζοντας 40.000 άτομα, δες τον αριθμό των ΔΥ 2004-2009 και πες μου μετά...και αν θες να το πάμε και κομματικά είναι και ένας λόγος που έχασε με τόση μεγάλη διαφορά γιατί κάθε 24 μήνες είχε λόω περιορισμών ανακύκλωση συμβασιούχων δημιουργώντας περισσότερα προβλήματα από τα ρουσφέτια που νόμιζε ο χαζός ότι έκανε...παράλληλα ο κάθε δεξιός έβλεπε 40.000 κλαδικές να έχουν κάτσει στις καρέκλες των αορίστων ...
        Η βλακεία αυτή πρέπει κάποτε να τερματιστεί και ειλικρινά εκνευρίζομαι που μιλά ο κάθε Πάγκαλος για το σύστημα ΠΑΣΟΚ και τα χαζοπούλια απολογούνται αντί να τον προκαλέσουν για έλεγχο ... αρχίζοντας από την κόρη του...

      • Alex avatar
        Alex @ Alex 06/07/2010 00:30:50

        Συμφωνω αλλα νομιζω οτι ηταν περα παο μακακκακια του Πακη λαθος στρατηγικη της Ν.Δ γενικοτερα και οτυ ιδιου του Κ.Κ εμπλεξε με τη θεωρια της πολιτκης κυριαρχιας του Λουλη αν εχεις διαβασει καθολου Λουλη θα καταλαβεις ολα τα τραγικα λαθη που εκανε ο Κ.Κ απο το 2007 και μετα αλλα τεσπα ας κοιταξουμε μπροστα και να δουμε απο εδω και περα τι θα γινει ο Παγκαλος με τη σημερινη ενεργεια του αφησε και κατι θετικο...οτι το ΠΑΣΟΚ ειναι στριμωγμενο και καταφευγει σε τετοιου ειδους επιθεσεις προσπαθοντας να βαλει αναχωμματα στην ανακμψη της Ν.Δ που ειναι βεβαιο πως μετα το συνεδριο θα εχει....φοβουνται για αυτο σκουζουν

      • Ο Ιθαγενής avatar
        Ο Ιθαγενής @ Alex 06/07/2010 00:33:47

        τα λάθη φίλε μου έγιναν το 2004 όταν έγινε συνένοχος στην ουσία της διακυβέρνησης Σημίτη μην κλείνοντας μέσα ούτε ένα λαμόγιο, έπειτα οι δικοί του ενστερνίστηκαν τη φιλοσοφία ΠΑΣΟΚ και έπεσαν στα ... ίδια...

  21. lambrou.k avatar
    lambrou.k 05/07/2010 23:40:36

    DEN KSERO RE PAIDIA TI NA PO TO 1981 MESA SE DYO MHNES DIORISAN 300.000 TA PASOKIA EKTOS TOUS DIOGMOUS APO LIGDIARIDES PRASINOFROUROUS SE OLES TIS KRATIKES YPYRESIES.KE OMOS TO ,VGAZH GLOSSA PREPEI NA PROSEXOUME KE TI LEME.SE LIGO MPOREI NA ARXISH TO FAKELOMA OPOS 1981.1989.TA PLAKONE H SKLAVIA XARIS STOUS PRASOFROUROUS.KAPOTE OTAN TA PRAGMATA HTAN DYSKOLA GIA TO PASOK KATHARIZE H 17 NOV,TORA VGAINH TO FALENOTHJRIKO MONTY NTIK.AUTO POU KYNIGOUSE FALENES.MPAS KE PERASOUN TO ASFALISTIKO ME TIS MALAKIES TOU PSEFTOTHOTHOROU.

  22. κρις avatar
    κρις 06/07/2010 02:36:41

    παγκαλος και ντορα όπως
    κόκαλης και μαρινάκης

  23. warum nicht? avatar
    warum nicht? 06/07/2010 09:19:52

    ΠΑΙΔΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΑΡΙΑΔΝΗ ΠΑΓΚΑΛΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΑΠΟΛΥΣΟΥΝ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΑΠΟΔΕΙΧΤΗΚΕ ΟΤΙ ΜΠΗΚΕ ΜΕ ΜΕΣΟΝ?

  24. αφισοκολλητης avatar
    αφισοκολλητης 06/07/2010 11:59:17

    πρασινο πασοκ-γαλαζιο πασοκ

  25. αξιοκρατικός avatar
    αξιοκρατικός 06/07/2010 12:22:26

    ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΎΕΙ ΣΉΜΕΡΑ Η ΚΟΤΗ ΤΟΥ ΠΑΓΚΑΛΟΥ;
    http://taxalia.blogspot.com/2010/07/blog-post_8630.html

    • warum nicht? avatar
      warum nicht? @ αξιοκρατικός 06/07/2010 13:26:03

      Πάλι σε Δήμο ή σε Δημόσιο αυτό το κορίτσι?
      Χάθηκε βρε παιδί μου ο ιδιωτικός τομέας, ή έχει μια κάποια εμμονή, αυτή και το σόι της?

      • Τσολιάς avatar
        Τσολιάς @ warum nicht? 06/07/2010 13:27:48

        Όπως χάθηκαν τα καράβια για τον ναύτη Ζαγορίτη ή τον άλλο τον ΟΥΚα τον πάρι.

  26. Mak avatar
    Mak 06/07/2010 12:23:19

    Μόνο οι μλκς της ΝΔ θα μπορούσαν να προσλάβουν το παιδί του Πάγκαλου και να απολύσει αυτός τα δικά τους! Είναι πραγματικά για να κλαις και να γελάς.

    Η τελευταία τρύπα του ζουρνά στο πασοκ έχει βάλει κάποιον στο δημόσιο και αυτοί ούτε τα παιδιά τους δεν κατάφεραν να βάλουν στο δημόσιο!!!!!

    Τους απολύει και ξεφτιλίζει τα παιδιά τους ο Πάγκαλος που του βόλεψαν την κόρη του! Καλά να πάθουν!

    Δεν εξετάζω το ηθικό μέρος του θέματος. Δεν έχω αυταπάτες ότι όλοι θα είναι σωστοί, θέλω τουλάχιστον να μην είναι γενικευμένο το φαινόμενο.

    Τζάμπα η ξεφτίλα. Τους εξέθεσε ανεπανόρθωτα ο Χατζηγάκης με αυτό που έκανε. Βέβαια έπρεπε να είχαν το μυαλό και την ευθιξία να μην βάλουν τα ίδια τους τα παιδιά σε μια τέτοια ιστορία που έμπαζε από παντού. Ο Χατζηγάκης το έκανε καθαρά για να επανεκλεγεί εμφανιζόμενος ότι βολεύει Τρικαλινούς και ήθελε τους υπολοίπους πολιτικούς συνένοχους για να έχει την απαραίτητη κάλυψη. Κάναν τα παιδιά τους ασπίδα στα ρουσφέτια της κακιάς ώρας του Χατζηγάκη!!!!

    Αυτόν τον Χατζηγάκη έπρεπε ο Καραμανλής να του δώσει μπούλο. Αλλά τον θέλαν για να περάσει το νόμο περί κρυφών καμερών, DVD κλπ και για να ηρεμεί τους αγροτοπατέρες, άσχετα αν τα 500εκ.€ θα πρέπει να τα γυρίσουμε πίσω.

    Ο Σαμαράς πρέπει να τον τελειώσει. Φτάνει τόσα χρόνια στη βουλή, καιρός να πάρει σύνταξη!

    ΥΓ: Αυτό που έκανε ο Πάγκαλος είναι χτύπημα κάτω από τη μέση και δεν άρεσε ούτε σε πασόκους βουλευτές. Αν ανοίξει το θέμα με τους συγγενείς των βουλευτών θα ζημιωθούν οι πασόκοι περισσότερο, μια και ήταν 20+ χρόνια στην εξουσία. Και τα τρίτα τους ξαδέρφια βάλαν στο δημόσιο...

  27. ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ avatar
    ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 06/07/2010 19:17:12

    Ο Πάγκακος λέει ότι παραιτήθηκε η κόρη του και εργάζεται πιά στην χορωδία του Δήμου Αθηναίων.
    Εξακολουθεί όμως να πληρώνεται απο την Βουλή;