#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
09/06/2010 19:46
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ποίων οι λογαριασμοί ζητά να ανοίξουν η Εξεταστική για την Ζήμενς

Όπως γράψαμε προηγουμένως (Έλεγχος υπουργών εμπλεκομένων με συμβάσεις της Siemens) με έγγραφο της η Εξεταστική Επιτροπή που απευθύνεται προς την Επιτροπή Κεφαλαιαγοράς, το υπουργείο Οικονομικών και την Τράπεζα Ελλάδος ζητά να γίνει έλεγχος στους λογαριασμούς και τις κινήσεις χρήματος περίπου 25 επιχειρηματιών και χρηματιστών, που φέρεται να εμπλέκονται στη διακίνηση χρήματος από τα «μαύρα ταμεία» της Siemens.

Τα πρόσωπα για τα οποία ζητείται η άρση του τραπεζικού απορρήτου είναι οι:

Νικόλαος Δεβλέτογλου, Χρηματιστής
Αθανάσιος Ράμμος, Χρηματιστής
Γεώργιος Κορωνιάς, Επιχειρηματίας
Λαυρεντιάδης Λαυρέντης, Επιχειρηματίας ως δικαιούχος των λογαριασμών των υπερακτίων εταιρειών WED International Ltd και Ursula Marketing Corp και της εταιρείας "Νεοχημική Λ.Β. Λαυρεντιάδης ΑΕ"
Δαμκαλίδης Δημήτριος
Δαμκαλίδης Γιάννης
Κορμάς Κωνσταντίνος
Νικολιδάκης Μάριος
Μαρκόπουλος Χρήστος
Περίσσιος Αντώνιος
Καντάς Αντώνιος
BALISEA
Κουκουλομάτης Παναγιώτης
KPMG
Prince Pacific Ltd
Kienest H., Γερμανός υπήκοος, συνταξιούχος που διαμένει στην Ελλάδα
Κάτσικας Μάριος, Φαρμακοποιός και επιχειρηματίας
Τυρογαλάς Βασίλειος



ΣΧΟΛΙΑ

  1. Γιάννης Χριστόπουλος avatar
    Γιάννης Χριστόπουλος 09/06/2010 19:54:14

    Να και μια πολύ ενδιαφέρουσα εξέλιξη. Αν όντως βρεθούν τα ίχνη και μάθουμε επιτέλους τους τελικούς παραλήπτες, θα γίνουν σεισμικές εκρήξεις μεγατόνων και ταχύτατη πολιτική κάθαρση (σε ό,τι αφορά την Siemens και μόνο). Ας ελπίσουμε, για το καλό του πολιτικού μας συστήματος και της κοινωνικής ειρήνης, να βρεθούν οι χρηματισθέντες ένοχοι, αλλιώς, ας ετοιμάζουν βαλίτσες (για μετανάστευση εννοώ) όλοι μαζί.

  2. loretta avatar
    loretta 09/06/2010 20:21:50

    ...ο χρηματιστης που μενει στη ΡΗΓΙΛΗΣ 2???

  3. O Chazos tou choriou avatar
    O Chazos tou choriou 09/06/2010 22:07:58

    Yanni Christopoule douleves pote stin Lozani ?

  4. Γιαννης 3 avatar
    Γιαννης 3 09/06/2010 22:26:00

    Λαυρεντιαδης-Κατσικας=ΟΣΦΠ
    Κοκκαλης=προεδρος του ΟΣΦΠ&ΙΝΤΡΑΚΟΜ
    ΖΗΜΕΝΣ=χορηγος ΟΣΦΠ
    ΖΗΜΕΝΣ+ΙΝΤΡΑΚΟΜ=περικυκλωση και αρμεγμα του ΟΤΕ και του δημοσιου χρηματος.
    ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ=ακομα δεν εχουν καλεση τον κοκκαλινο παρολου που σε ολες τις καταθεσεις στην Γερμανια το ονομα του αναφερεται καθε 5 προτασεις!!!!!!!
    ΕΛΕΟΣ ΑΚΟΜΑ......

    • xzetta avatar
      xzetta @ Γιαννης 3 09/06/2010 22:54:25

      και Κορωνιάς+Κοκκαλης=Υποκλοπές.
      το καραισκάκη τελικά δεν ήταν γήπεδο αλλά business center.

  5. SPYROPOYLOS N avatar
    SPYROPOYLOS N 09/06/2010 22:31:30

    XRΗΜΑΤΙΣΤΑΙ ΟΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΤΑ ΚΑΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ

  6. Νίκος avatar
    Νίκος 09/06/2010 23:33:10

    "Ποίων οι λογαριασμοί ζητά να ανοίξουν!!! η Εξεταστική για την Ζήμενς"!!!

    Παλι θα γινω οχληρος: Μαλλον θελετε να πειτε "ποιους λογαριασμους της Μιζενς ζητα -ή θελει- να ανοιξει η εξεταστικη".

  7. sovokai avatar
    sovokai 10/06/2010 09:21:48

    O ΟΣΦΠ ΣΤΗ Β ΕΘΝΙΚΗ

  8. πρασινάλογα avatar
    πρασινάλογα 10/06/2010 10:36:26

    Τώρα που άρχσαν να ανοίγουν οι λογαριασμοί θα δούμε και θα ακούσουμε πολλά.
    Δεν θα τα μάθουμε βέβαια όλα, αλλά έστω και τα μισά να μάθουμε θα είμαι ευχαριστημένος.
    Ένα πρέπει να προσέξουμε.
    Να μην επιτρέψει ο λαός στον Παπανδρέου να κλείσει την υπόθεση Ζίμενς πριν ολοκληρωθεί το ψάξιμο των λογαριασμών.
    Ολα τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.
    (Τα μεγάλα γέλια θα γίνουν με το πόθεσν έσχες των δημοσιογράφων).

  9. O Chazos tou choriou avatar
    O Chazos tou choriou 10/06/2010 12:23:06

    Den tha mathoume file ya misa.... An mathoume 10% nomoteleiaka tha ta mathoume ola! Gi afto.... Tipota to ousiastiko Den tha ginei gnosto