#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
14/09/2010 16:19
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πλήρης στήριξη Σαμαρά στον Παναγιωτόπουλο



Πλήρη στήριξη στον Πάνο Παναγιωτόπουλο παρέσχε σήμερα ο πρόεδρος της ΝΔ Αντώνης Σαμαράς, με αφορμή δημοσιεύματα που εμφανίζουν «στελέχη» της Ρηγίλλης και βουλευτές να μην είναι ικανοποιημένοι με την αντίδραση τιου εκπροσώπου στην ομιλία και της συνέντευξη του Πρωθυπουργού στην ΔΕΘ.

Από το Γραφείο Τύπου της Νέας Δημοκρατίας εκδόθηκε η ακόλουθη ανακοίνωση:

Ο Πρόεδρος της Νέας Δημοκρατίας κ. Αντώνης Σαμαράς εμπιστεύεται απόλυτα τον στενό του συνεργάτη, Εκπρόσωπο της Νέας Δημοκρατίας κ. Πάνο Παναγιωτόπουλο και τον στηρίζει στη δύσκολη αποστολή του.

Όλα τα άλλα είναι εκ του πονηρού και έχουν στόχο να δημιουργήσουν ζητήματα στη Νέα Δημοκρατία, εκεί που δεν υπάρχουν.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. neotera avatar
    neotera 14/09/2010 16:46:30

    Ο θρίαμβος της χλιαρότητας στη ΝΔ είναι δύσκολο να εξυπηρετηθεί επικοινωνιακά. Κατά συνέπεια άξιος, πανάξιος ο Πιπί ! ))

    • (A)θανάσης avatar
      (A)θανάσης @ neotera 14/09/2010 16:54:25

      Ο ΠιΠι είναι για τα πανηγύρια και δεν βοηθάει τους νουδού καθόλου...
      Θυμίζει άλλες (?) εποχές και αποθεί, μια που είναι και "μπροστάντζα"...

      • (A)θανάσης avatar
        (A)θανάσης @ (A)θανάσης 14/09/2010 17:03:26

        απωθεί..

      • aengus avatar
        aengus @ (A)θανάσης 14/09/2010 21:02:11

        Ήταν εξαιρετική η νεαρή κυρία που τον αντικατέστησε για λίγο…
        Γιατί την έφαγε το σκοτάδι;

      • Επώνυμος avatar
        Επώνυμος @ (A)θανάσης 14/09/2010 21:08:14

        Εμ, γιατί άραγε;

  2. co avatar
    co 14/09/2010 16:52:04

    Εδω που τα λεμε ο ΠΠ ειναι τελειως εκτος επικοινωνιακα, πως να το πω αυτα που λεει το πως τα λεει ειναι ολα "ντε μοντε"

  3. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 14/09/2010 17:12:26

    Εδώ που τα λέμε, αν πρέπει να βγει ο Πρόεδρος του κόμματος να στηρίξει τον εκπρόσωπο τύπου, τότε τα πράγματα είναι σε πολύ άσχημο σημείο για τον τελευταίο.

    Κι εδώ που τα λέμε, όλοι αναγνωρίζουμε χαμηλόφωνα ή υψηλόφωνα ότι η ΝΔ έχει τεράστιο επικοινωνιακό πρόβλημα.

    Από πού να αρχίσουμε και πού να τελειώσουμε. Η πιο έντονη εικόνα που μου έχει μείνει εμένα είναι η εικόνα του ΠΠ να στηρίζει περιχαρής το Χρυσοχοϊδη (δεν θυμάμαι τι ακριβώς είπε, αλλά τον στήριζε περιχαρής) το βράδυ που έβαλαν βόμβα στη Βουλή.

    Αν κάποιος κάνει συλλογή με τις αστοχίες Παναγιωτόπουλου, θα έχει ατελείωτη δουλειά.

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ Επώνυμος 14/09/2010 17:18:14

      Συμφωνώ πώς αν αρχίζει να σε στηρίζει ο Πρόεδρος αντί να τον στηρίζεις εσύ υπάρχει πρόβλημα.

    • Pankalos avatar
      Pankalos @ Επώνυμος 15/09/2010 10:41:48

      Εφόσον υπάρχει πρόβλημα, θα πρέπει να το λύσει κάποιος. Από μόνο του δε λύνεται. Θέλαμε να πιστεύουμε ότι κάτι άλλαξε στη νδ, αλλά 10 μήνες μετά δεν έχει γίνει τίποτα εκτός από τη διαγραφή της Θοδώρας, 2-3 παρατρεχάμενων και την καταψήφιση του μνημονίου εκ του ασφαλούς. Ούτε σφουγγάρι είδαμε, ούτε σφουγγαρίστρα, ούτε καν ξεσκονόπανο. Πιο ισχυρή αντιπολίτευση γίνεται μέσα από το πασοκ παρά από τη νδ, και βλέποντας τον καημένο το Μηταράκη να συνεχίζει να πιστεύει ότι με την αξιοποίηση (πως και πότε;) των 300 (που τα είδε;) δις της περιουσίας του δημοσίου θα βγούμε από τα σκατά, το παίρνω απόφαση ότι δεν θα ξαναψηφίσω ποτέ πια κανέναν τους. Προτιμώ να μείνουμε με την original χούντα τραπεζών και γερμανών παρά να ξανακυβερνήσουνε οι ντόπιοι ιμιτασιόν μπλε και πράσινοι μεσάζοντες-εκπρόσωποί τους.

  4. Bloody_Ofelia avatar
    Bloody_Ofelia 14/09/2010 17:30:47

    Ο "μελλοθάνατος" μας χαιρετά..

  5. Socrates gives the conium avatar
    Socrates gives the conium 14/09/2010 18:16:47

    Υπάρχει γκρίνια στην Ν.Δ. για την επικοινωνιακή πολιτική και για τα πρόσωπα που έχουν επιλεγεί στις δημοτικές και περιφερειακές εκλογές. Είναι μια γκρίνια που βάζει στο στόχαστρο και τον κ. Π. Παναγιωτόπουλο και τον κ. Β. Μιχαλολιάκο. Η ανακοινωση του ΓΤ επιβεβαιώνει ότι το θέμα είναι υπαρκτό. Ίσως να φέρνει και τα αντίθετα αποτελέσματα από αυτά που ήθελαν, αφού δίνει βάση σε όλα τα ΜΜΕ να το αναφέρουν. Ο κ. Παναγιωτόπουλος θεωρεί ότι δεν βάλλεται μόνο ο ίδιος, ότι βάλλεται γενικότερα και το επικοινωνιακό επιτελείο της Ρηγίλλης και ο Πρόεδρος του κόμματος και αυτό μερικές μέρες πριν ανέβει στη Θεσ/νίκη.
    Θέμα υπάρχει με τον κ. Β. Μιχαλολιάκο, αφού του καταλογίζουν ότι έχει κάνει λάθη ή κακούς χειρισμούς και δημιουργήθηκε ένα αδιέξοδο και τελικά για να λυθεί ο Πρόεδρος του κόμματος ζήτησε να είναι ο ίδιος υποψήφιος.
    Αυτά συνδυάζονται και με μια φημολογία πως ο κ. Σαμαράς είτε μετά τη ΔΕΘ είτε μετά τις δημοτικές εκλογές θα κάνει ανασχηματισμό τομεαρχών, θα συγκροτήσει δηλαδή ηγετική ομάδα που τώρα δεν υπάρχει ή μάλλον δεν έχει συνοχή και ενότητα και θα αλλάξει τομεάρχες σε κάποια πόστα που δεν έχουν αποδώσει.

  6. Orestios avatar
    Orestios 14/09/2010 19:02:20

    Και μετά την στήριξη Σαμαρά προς τον εκπρόσωπο, ο εκπρόσωπος στήριξε το GAP.
    XAXAXAXAXAXAXAXA

  7. λέων avatar
    λέων 14/09/2010 19:48:45

    Αντώνη τόλμα!Κάτι υπάρχει που όλοι νομίζουμε ότι σε κρατά δέσμιο.Μην φοβάσαι τις ρήξεις.

  8. Sineidisi avatar
    Sineidisi 14/09/2010 19:52:11

    να αλλάξει τους τομεάρχες , τους γραμματείς να κρατήσει μόνο όσους αξίζουν . Οι υπόλοιποι δρόμο.......

    Υπάρχει πρόβλημα.....
    όσο νωρίτερα λυθεί τόσο το καλύτερο....

    • michal avatar
      michal @ Sineidisi 14/09/2010 20:03:19

      Kai poioi gennaioi 8a er8oun na mpleksoun me thn sapila twn NODE kai twn politeutadwn?

      • aengus avatar
        aengus @ michal 14/09/2010 21:16:39

        …είπε «ο άνθρωπος με το σβησμένο πρόσωπο»…

  9. Roulis avatar
    Roulis 14/09/2010 20:25:47

    Για την εκλογικη ετοιμοτητα στην περιφερεια της Δυτικης Ελλαδας η ΝΔ θα επρεπε να ντρεπεται!Σε συνολο 19 δημων εχει δωθει χρισμα μονο σε 6(!!!) δημους!!!Ακομη και αν εκλεγουν και οι 6 υποψηφιοι, το πασοκ με πολυ μεγαλη ανεση μπορει να παρει την περιφερεια,σε δημους τουλαχιστον,μιας κ στις εκλογες θα κατεβει στοιχισμενο!Και να δω ποιος θα ψαχνει το πολιτικο νοημα των αποτελεσματων των εκλογων μετα…

  10. ΕΛΛΗΝΑΣ ΤΗΣ ΔΙΑΣΠΟΡΑΣ avatar
    ΕΛΛΗΝΑΣ ΤΗΣ ΔΙΑΣΠΟΡΑΣ 14/09/2010 20:55:49

    Αγαπητε Αντωνη, ο ηγετης χρειαζεται στυλοβατες συνεργατες! Λυπαμαι αλλα δεν τους εχεις! Ευτυχως που εχεις τον Χρυσανθο διπλα σου...

  11. Underdog avatar
    Underdog 14/09/2010 21:22:52

    Τι τον θέλει ο Σαμαράς ; Ο δημοσιογράφος, η καριέρα του οποίου τελείωσε εξαιτίας της εκπομπής με τον Λεβέντη και τις πίτσες που προσπάθησε να τον "κεράσει", τι δουλειά έχει να εκπροσωπεί τον Πρόεδρο και τη ΝΔ;

  12. kiki avatar
    kiki 14/09/2010 21:55:16

    Ο Χαρβαλιας που πηγε.Δεν θα αναλαμβανε το Γραφειο τυπου,και εκπροσωπος.

  13. man8os avatar
    man8os 14/09/2010 23:10:09

    Η νεαρα που πηγε?

  14. undercover gpr avatar
    undercover gpr 15/09/2010 00:43:46

    Προσβάλετε τον original ΠΠ (τον εδώ,τον δικό μας) με το να αποκαλείτε τον Παναγιωτόπουλο ΠΠ.

    Ανεπίτρεπτο!

  15. takis avatar
    takis 15/09/2010 10:26:02

    μα ειναι δυνατον αυτη η αλεπου να αφησει τη τζο-τζο στη θεση του τη δουλεια που ξερει τοσα χρονια???ηρθε η κοπελα φρεσκια και τσαχπινα και ομορφη και θα την αφηνε η αλεπου ο πανος,δεν ειμαστε στα καλα μας.βεβαια αυτο θα το πληρωσει πολυ ο αρχηγος αφου δεν εκανε ξεκαθαρισμα απο τους βολεμενους και χωρις επιροη πλεον στους πολιτες.

    • Pankalos avatar
      Pankalos @ takis 15/09/2010 13:34:04

      Πείτε και ποιά είναι να τη μάθουν και οι υπόλοιποι:

      Η Βασιλική Γ. Τζότζολα είναι δικηγόρος Αθηνών. Γεννήθηκε στην Ορεστιάδα του Ν. Έβρου στις 16 Οκτωβρίου 1977. Πτυχιούχος της Νομικής Σχολής του Δημοκριτείου Πανεπιστημίου Θράκης (2000), συνέχισε τις μεταπτυχιακές της σπουδές στη Νομική Σχολή του University Of Durham, στο Ην. Βασίλειο (2005). Έλαβε μεταπτυχιακό τίτλο (LL.M.) με ειδίκευση στα Ανθρώπινα Δικαιώματα και το Διεθνές Ποινικό Δίκαιο. Είναι κάτοχος διπλώματος της Ακαδημίας Ευρωπαϊκού Δικαίου (European University Institute, Counsel of Europe, Florence). Από το 2000 έως το 2007 εργάστηκε ως δικηγόρος. Παράλληλα με τη δικηγορία, ως Νομική Σύμβουλος εργάστηκε στον Γεν. Γραμματέα Εμπορίου (2006-07) και συμμετείχε στην αποκρατικοποίηση του Ομίλου της Ολυμπιακής (2007-09). Στη συνέχεια, εργάστηκε ως ειδική συνεργάτης του Υπουργού Ανάπτυξης.
      Αν και όχι τόσο γνωστή στο ευρύ κοινό, η νεαρή δικηγόρος έχει καταγράψει αρκετες τηλεοπτικές εμφανίσεις στην εκπομπή "Ανιχνεύσεις" που παρουσιάζεται στην ΕΤ3. Η Βασιλική Τζότζολα έχει συνεργαστεί και με τον γνωστό πολιτειολόγο και συγγραφέα Κώστα Ζουράρι αναλαμβάνοντας την επιμέλεια του βιβλίου του "Εν αινίγματι πρόσωπα - Μαρτυρίκια προσωποκεντρικής πολιτικής".

      Ψάξτε για τις "Ανιχνεύσεις" της ΕΤ3 να τη δείτε.

      Ως εκπρόσωπος της ΕΚΟ Δικηγόρων της Νέας Δημοκρατίας, συμμετείχε στο 8ο Συνέδριο του Κόμματος και εξελέγη Μέλος της Πολιτικής Επιτροπής.

      Είναι μέλος του Δικηγορικού Συλλόγου Αθηνών, καθώς και των Ενώσεων Ελλήνων Ποινικολόγων και Ευρωπαίων Ποινικολόγων.

      • man8os avatar
        man8os @ Pankalos 15/09/2010 13:40:18

        Λοιπον που πηγε η κυρια Τζοτζολα? Ηταν πολυ ευστοχη και λιτη στις ανακοινωσεις της.Συμπαθητικος ο Παναγιωτοπουλος αλλα αυτη ειναι καλυτερη.
        Τουλαχιστον, μηπως να αναλαβει καποια αλλη θεση?