26/12/2008 23:45
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πιέσεις Πούτιν για κυβέρνηση ΝΔ - ΛΑΟΣ – ΚΚΕ

Ασφυκτικές πιέσεις Πούτιν για κυβέρνηση συνεργασίας ΝΔ - ΛΑΟΣ - ΚΚΕ αποκαλύπτει το Trolympia.

Αίνιγμα παραμένει ο ρόλος του Θόδωρου Πάγκαλου που σύμφωνα με πληροφορίες του αναλαμβάνει το ρόλο διαύλου με το Μαοϊκό ΠΑΣΟΚ. Ισχυρές πιέσεις σε Ευάγγελο Βενιζέλο για δίαιτα ώστε να χωρέσει στο νέο σχήμα. Έξω φρενών η Ντόρα Μπακογιάννη που βλέπει το όνειρο της πρωθυπουργίας να απομακρύνεται, ενώ ο Κωνσταντίνος Μητσοτάκης απειλεί με ευχές.

Ανήσυχος εμφανίζεται από τις εξελίξεις τόσο ο Αλέκος Αλαβάνος όσο και ο Βασίλειος Κωστέτσος που είχε βασίσει την ανοιξιάτικη κολεξιόν σε full face κουκούλες.

«Φρικτό σενάριο» χαρακτήρισε το πρωτοσέλιδο της Αυριανής ο Αλέξης Τσίπρας.

http://www.olympia.gr/

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Factorx avatar
    Factorx 26/12/2008 23:46:29

    τρολλιά χριστουγεννιάτικη είναι, αλλά πολύ καλή

  2. J.E.L avatar
    J.E.L 27/12/2008 00:05:50

    ΚΑΛΑ ΤΗ ΜΑΚΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΟΥΡΗ??

  3. Αλεξάνδρα avatar
    Αλεξάνδρα 27/12/2008 00:11:31

    Ασφαλείς πληροφορίες φέρουν τον Κουρή, τον πονηρό κογιόνο, στην θέση του Χρήστου Λαμπράκη

  4. Troll avatar
    Troll 27/12/2008 00:11:48

    σκοτεινά κέντρα επιβουλεύονται τις λαϊκές κατακτήσεις. Ο Κουρής είναι μπόντυ μπίλντεμπεργκ

  5. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 27/12/2008 00:13:48

    εγω παντως προσεξα την διαφημιση του ΤΖΟΚΕΡ στο πρωτοσελιδο !! σημιολογικη!

    Α ρε Χ"εμμανουηλ ευλογημενε.

    ΠΠ

  6. Troll avatar
    Troll 27/12/2008 00:19:43

    Γελάτε εσείς, Καρατζαφέρης στο Δημοσίας τάξης, Αλέκα στο εργασίας, Κουρής στο εσωτερικών & Τύπου. Όποιος αντιπολιτεύεται, θα έχει πρωτοσέλιδα γυμνές φωτό της γυναίκας, της συνυφάδας και του μπατζανάκη του.

  7. fantomas avatar
    fantomas 27/12/2008 00:33:37

    Troll

    καλοοοοοοο!!!!!!

  8. J.E.L avatar
    J.E.L 27/12/2008 00:42:07

    ΚΑΛΑ!!!ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΝΑ...ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΟΥΜΕ ΟΜΑΔΙΚΩΣ.

  9. Troll avatar
    Troll 27/12/2008 01:05:13

    ανώνυμε, έχω ασφαλείς πληροφορίες ότι είσαι οικολόγος - λαχανί. Επίσης ξέρω ότι σου αρέσουν τα μεγάλα, μαύρα κατοικίδια. Και ένα πουλάκι μου είπε ότι έχεις ξάδερφο εθνικά μακεδόνα.

  10. Suhoi avatar
    Suhoi 27/12/2008 01:06:21

    Ωπα. Τα ανέκδοτα τα λέμε την πρωταπριλιά και όχι πριν την πρωτοχρονιά. Εκτός κι'άν στην Ελλάδα όλο το χρόνο είναι μια ατέλειωτη πρωταπριλιά ανεκδότων ψεμμάτων. Και φαντασιώσεων επίσης. Σίγουρα είμαστε.

  11. Βλαδίμηρος avatar
    Βλαδίμηρος 27/12/2008 01:06:42

    Ανώνυμε, σου αρέσει η Σιβηρία;

  12. PATRA avatar
    PATRA 27/12/2008 01:09:02

    FACTORX, ΕΙΧΕ ΕΦΗΜΕΡΙΔΕΣ ΣΗΜΕΡΑ?

  13. ΕΥΡΩΤΣΟΠΑΝΗΣ avatar
    ΕΥΡΩΤΣΟΠΑΝΗΣ 27/12/2008 01:13:28

    ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΡΙΝ ΠΑΡΕΤΕ ΤΖΙΠ,ΣΤΕΓΑΣΤΙΚΟ ΔΑΝΕΙΟ,ΠΡΙΝ ΓΡΑΨΕΤΕ ΤΟΝ ΓΙΟ ΣΑΣ ΣΤΟ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟ ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΠΡΙΝ ΑΓΟΡΑΣΕΤΕ ΣΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΑΣ ΓΟΥΝΑ ΚΑΝΤΕ ΜΟΥ ΜΙΑ ΧΑΡΗ.
    ΠΑΤΕ ΜΙΑ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟΝ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΤΕ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟΜΑΤΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΥΡΙΖΕΙ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΑ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΣΑΣ.

  14. kanis avatar
    kanis 27/12/2008 01:17:45

    @19
    Γνωστός πολιτικός, όποτε είχε "κρυφό ραντεβού", έγραφε στο ημερολόγιό του (να μην ξεχαστεί κιόλας)
    "Οδοντίατρος".
    Μήπως έχεις τίποτα υπόψη σου;

  15. Ανωνυμος avatar
    Ανωνυμος 27/12/2008 01:18:41

    υπάρχουν λεφτά για να πάμε στον οδοντίατρο ευρωτσοπάνη μου;

  16. Νίκος avatar
    Νίκος 27/12/2008 01:58:34

    σωπατε ωρε! η Γ. Ποστ γραφει εναντιον της ελλαδας; εγω παντως εκπλησσομαι. Ειλικρινα δεν το περιμενα.


    ΠαραγοντεςΧ, ας ελθουμε σε ουσιαστικα νεα:

    Ματαια προσπαθω να βρω κατι για την επιθεση στη Μητροπολη και στον Ιερεα απο τα Σορακια. Γιατι κωφευουμε; μια απαντηση δεν θα εβλαπτε.

  17. kanis avatar
    kanis 27/12/2008 02:25:58

    Camilla bought new shoes for her wedding which got increasingly tighter and tighter as the day went on.

    That night, when the festivities were finally over and they retired to their room, she flopped on the bed and said,
    "Charles, darling. Please remove my shoes. My feet are killing me!"

    Her ever-obedient Prince of Wales attacked her right shoe with vigour, but it would not budge.
    "Harder!" yelled Camilla. "Harder!"
    Charles yelled back, "I'm trying, darling! But it's just so bloody tight!"
    "Come on! Give it all you've got!" she cried.

    Finally, when it released, Charles let out a big
    groan and Camilla exclaimed,
    "There! Oh, God, that feels so good!"

    In their bedroom next door, the Queen said to Prince Phillip,
    "See, I told you with a face like that, she was still a virgin!"

    Meanwhile, as Charles tried to remove her left shoe, he cried, "Oh, God, Darling! This one's even
    tighter!"

    At which Prince Phillip said to the Queen,
    "That's my boy: once a Greek, always a Greek!"

  18. laonikis avatar
    laonikis 27/12/2008 02:26:07

    καποιοι "γνωριζωντες" βαλανε το κεφαλι τους στην καρμανιολα για να τα πουν, μηπως και ξυπνισουν μερικοι.Στο ιχνος τα ειπαν εδω και πολυ καιρο αλλα στην ελλαδα εχουμε "ξεφυγει" οι πληροφοριες ηταν απο "πρωτο χερι".οταν εισαι στην "εξουσια" και σου πουν τι θελεις χρημα η ξεφτυλα τι θα κανεις; θα πεις ,οχι;οι επαναστασεις ξεκινησαν απο "αφραγκους"Ειναι δυσκολο να αρνηθεις τα πακετα των "προμηθειων" στα υπουργεια.πανω απο εκατομυριο δεν υπαρχει ουτε χρωμα ουτε κομμα.Γιατι καποιοι δεν θελουν ακομα να το καταλαβουν.Οσοι ειναι ψηλα το ξερουν,αλλα και αν υπαρχουν μερικοι "ρομαντικοι" που να το πουνε?στο ιχνος παντως απο οτι γνωριζω ειναι αποφασισμενοι να τα βγαλουν ολα στα φορα και οτι προκειψει.

  19. Νίκος avatar
    Νίκος 27/12/2008 02:50:06

    λοιπον παιδες, καμμια αναλυση για την επιθεση κατα της Μητροπολης δεν θα δουμε; τι εγινε;
    Υπαρχει οντως γραμμη για αποσιωπηση;

    μερικοι θα περιμενουμε...

  20. Νίκος avatar
    Νίκος 27/12/2008 02:52:33

    Επίθεση με laser δεχθήκανε οι άνδρες της Ελληνικής αστυνομίας. Η δύναμη της ακτίνας, η ένταση του φωτός και η απόσταση δεν αφήνουν καμία αμφιβολία. Το laser που χρησιμοποιήθηκε δεν είναι αυτό το μικρό και χαριτωμένο πραγματάκι που χρησιμοποιείται για να δείχνουν στον πίνακα οι καθηγητές της σχολής Μωραΐτη ή στα στριπτιτζιδικα οι μπράβοι για να σημαδεύουν τα κορίτσια ότι ο πελάτης με την "κάρτα χορού" περιμένει.

    Εδώ έχουμε ισχυρό όπλο, Laser Dazzler, το οποίο (δεν) κυκλοφορεί(;) στο εμπόριο. Άρα κάποιοι το προμήθευσαν στους αντιεξουCIAστες για να πειραματιστούν πάνω στους άνδρες των ΜΑΤ.

    Φυσικά οι αρλουμπολόγοι και οι φαφλατάδες και διάφοροι ξερόλες το πέρασαν στα αζήτητα. Είναι τόσο απασχολημένοι να μας πείσουν ότι ήταν μία "αυθόρμητη" εξέγερση που δεν ασχολούνται με μικρο λεπτομέρειες. Καλά όλοι οι άλλοι με τις περιορισμένες δυνατότητες.
    Ο κύριος Δήμου δεν έψαξε μέσα στους 20000+ τόμους της βιβλιοθήκης του για να βρει κάτι και να μας φωτίσει όπως φωτίστηκαν οι άνδρες των ΜΑΤ.

  21. laonikis avatar
    laonikis 27/12/2008 02:58:22

    τα λειζερ κυκλοφορουν στην πιατσα απο ολους τους γυρολογους κανουν περιπου τριαντα πεντε ευρω.απλα καποιοι ξερουν και τα "σκαλιζουν" υπαρχουν και στο ιντερνετ οδηγιες "χρησις" και "δυναμωνουν"

  22. Νίκος avatar
    Νίκος 27/12/2008 03:15:11

    α μαλιστα, τα λειζερ, οι κουκουλοφοροι "έπαναστατες" του κωλου και η βλακεια φιλε Λαονικη, κυκλοφορυν ελεθερα στο ελλαδισταν.

    λοιπον, ιδου τι προβλεπει ο αμερικανικος νομος για τις κουκουλες:

    η χρήση κουκούλας σε συγκεντρώσεις είναι ποινικό αδίκημα, felony για να μας καταλαβουν και οι αμερικανοτραφεις, και τιμωρείται με φυλάκιση. ναι επιδοξοι επαναστατες και επανακυκλωμενοι αριστρεοι του ελλαδισταν. η πνευματικη σας πατριδα θα σας χωσει μεσα για τουλαχιστον δυο χρονια, οπως λεει ο νομος. ουτε αναστολες ουτε τριχες ελληνικες (τα παιδια και η νεολαια εχουν δικιο οπως παλια ο Θεος, ο βασιλιας και τωρα ο "λαος"). Αν δε σας πιασουν με οπλο, θα πατε 2 χρονακια, ουτε κουβεντα παραπανω.

    οσο για τον ελληνικο νομο, αφηνω τα αρθρα του να μιλησουν, γιατι πολλες μπουρδες διαβασαμε ρπσφατως και εδω.

    Άρθρο 170 Ποινικού Κώδικα. Στάση:

    1. Όποιος με πρόθεση συμμετέχει σε δημόσια συνάθροιση πλήθους που διαπράττει με ενωμένες δυνάμεις κάποια από τις πράξεις του άρθρου 167 (Αντίσταση) τιμωρείται με φυλάκιση τουλάχιστον έξι μηνών.

    2. Οι υποκινητές της στάσης, καθώς κι εκείνοι που μεταχειρίστηκαν σωματική βία ή απειλές σωματικής βίας ή βιαιοπράγησαν, τιμωρούνται με φυλάκιση τουλάχιστον δύο ετών, αν άλλη διάταξη νόμου δεν τιμωρεί την πράξη με βαρύτερη ποινή.

    Άρθρο 183 Ποινικού Κώδικα: Διέγερση. - Όποιος με οποιονδήποτε τρόπο προκαλεί ή διεγείρει δημόσια σε απείθεια κατά των νόμων ή των διαταγμάτων ή εναντίον άλλων νόμιμων διαταγών της αρχής τιμωρείται με φυλάκιση μέχρι τριών ετών.
    Άρθρο 184 Ποινικού Κώδικα: - Όποιος δημόσια με οποιονδήποτε τρόπο προκαλεί ή διεγείρει σε διάπραξη κακουργήματος ή πλημμελήματος τιμωρείται με φυλάκιση μέχρι τριών ετών.
    Άρθρο 185 Ποινικού Κώδικα: - Όποιος εγκωμιάζει δημόσια και με οποιονδήποτε τρόπο έγκλημα που διαπράχθηκε και έτσι εκθέτει σε κίνδυνο τη δημόσια τάξη τιμωρείται με φυλάκιση μέχρι τριών ετών».

  23. miamar avatar
    miamar 27/12/2008 09:03:38

    Νίκο @ 22
    Δεν ήταν επίθεση ρώτα την patra αλλά και τον JEL, επίσκεψη για εξομολόγηση ήταν!!!
    Ο ένας θα αυτοκτονήση ομαδικώς !!! και η άλλη ρωτάει αν υπάρχουν εφημερίδες !!! Τόσο ενήμερει είναι επι του θέματος!!!
    Μπουάαααααααα!!!

  24. Provocator. avatar
    Provocator. 27/12/2008 10:14:53

    Και ποιος θα τους εφαρμοσει ρε συ Νικο τους Νομους; Αυτα τα xxxxx που εχουμε για πολιτικους, που κοιτανε μονο τις δημοσκοπησεις, και που αυες με τις σειρα τους, εξαρτωνται,απο το τι θα πει ο καθε χαζοχαρουμενος Ευαγγελατος, η Μακης, η δεν ξερω ποιος αλλος μαλακας;
    Και που χεζονται απανω τους, αμα δουνε αυτα τα μορμολυκεια των Εξαρχειων, που βρηκανε το εδαφος ανοιχτο, και σκασανε μυτη;
    Εδω καινε,δερνουν κλεβουν,γιαουρτωνουν, και κανεις δε μιλαει, ουτε δρα.Γιατι να μην κανουν κι αλλα;
    Εγω νομιζω, οτι η προσεχης ενεργεια, ειναι να πιασουν καποιον απο τους μεγαλους μας πολιτικους, και να τον γαμησουν δημοσιως.Ιδιως αμα ειναι καμια ωραια βουλευτινα.Αμα ειναι αντρας, αντε,ας του τη χαρισουν.Ας τον ξεβρακωσουν μονο.Να δω τον χοντρο ξεβρακωτο,να μου φυγει το αγχος.
    Και να τραβηξουν και βιντεο,που να το βαλουν στο νετ.Εκει να δεις πιενες που θα κανει.
    Παντως,απο τη στιγμη, που κανεις δεν τολμαει να μιλησει, απο το φοβο του Τσιπρα η της Κανελη,καλα να παιουν ολοι τους.
    Εμεις ομως, τι φταιμε;

  25. osaperas avatar
    osaperas 27/12/2008 12:20:37

    Ρε παιδιά κατάλαβα σωστά από τις παραπάνω αναλύσεις;
    Το μικρό Αλέξη που σκοτώθηκε στα Εξάρχεια, τον φάγανε τελικά αυτά τα νούμερα του συνασπισμού για να ακολουθήσουν στη συνέχεια επεισόδια και να έχουν οι αλαβανοτσίπρηδες πολιτικά ωφέλη;

  26. Jimmy L avatar
    Jimmy L 27/12/2008 12:27:09

    ΠΕΣ ΜΙΑΜΑΡ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΟ ΤΗΣ ΑΥΡΙΑΝΗΣ ΤΟΥ ΚΟΥΡΗ.ΤΗΝ ΖΗΤΩ ΓΙΑΤΙ Η ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ...ΜΕΤΡΑΕΙ!!

  27. adbusters avatar
    adbusters 27/12/2008 12:30:45

    Με βάση τα άρθρα του ποινικού κώδικα να συλληφθούν άμεσα όλοι οι άντρες των ΜΑΤ και της ασφάλειας και να οδηγηθούν στις φυλακές Κέρκυρας.

  28. Βλαδίμηρος avatar
    Βλαδίμηρος 27/12/2008 13:13:52

    Κάτω τα ξερά σας από τον Κουρή

  29. xxx- avatar
    xxx- 27/12/2008 14:09:20

    @Νικος+miamar+provocator Καλημέρα!Βλέπω ήπιατε το internitiko καφεδάκι σας.Πείτε τα,πείτε τα να ξεσκάσετε!Το αποτέλεσμα μετράει κι αυτό δεν αλλάζει χωρίς πράξεις!!Δεν έχω χρόνο!

  30. Factorx avatar
    Factorx 27/12/2008 14:48:45

    @Anonymous33. ¨Οταν η αυριανή καλούσε με πρωτοσέλιδο το ΚΚΕ να αναλάβει την τάξη στα επεισόδια διαμαρτυρήθηκες; Αλλά η έλειψη χιούμορ είοναι το τελευταίο πρόβλημα του ΚΚΕ

  31. miamar avatar
    miamar 27/12/2008 15:38:08

    Jimmy L αν θέλεις την γνώμη μου για την φυλλάδα που λέγετε αυριανή πολυ ευχαρίστως!!
    Αυτή η εφημερίδα ήταν το προπύργιο του Μέγα Πασοκικού κατεστημένου πριν κάμποσα χρόνια, μάλλον αγέννητος θα ήσουν, αυτήν την φυλλάδα την αγόραζαν και οι κότες, οι κατίνες οι αγράμματοι, οι καθηγητές πανεπηστινίου, και γενικώς όλοι, οχι για να την διαβάσουν γιατί και τότε μόνο μαλακίες έγραφε, απλά ήταν το διαβατήριο για να λέγεσε πασοκος-ζιβαγκάκιας και να είσαι μέσα στα πράγματα. Κυκλοφορούσε μάλιστα για πολύ καιρό με την πλαστή φωτογραφία του Μητσοτάκη με τους Γερμανούς και κάτω απο τον τίτλο έγραφε το 92-93 η εφημερίδα που έριξε το Καραμανισμό.
    Βέβαια καμμιά διαφορά αυτή η εφημερίδα με τα ΝΕΑ το ΕΘΝΟΣ που θέλουν να λέγονται ΜΜΕ.
    Τι δηλαδή διαφορά έχει αυτή απο τις άλλες; Αν θέλεις την αγοράζεις και την μια και την άλλη.
    Όσο για τα σχόλια σου σε άλλο άρθρο δεκτά άλλωστε ο καθένας ξέρει να κρίνει!!!

  32. miamar avatar
    miamar 27/12/2008 16:01:34

    Συμπηρώνω JEL - Jimmy -XXX - οτι η εφημερίδα αυτή ήταν ουσιαστικά το επίσημο καθοδηγητικό όργανο του Ανδρέα Παπανδρέου ο οποίος την είχε χαρακτηρίσει μάλιστα και "πρότυπο δημοσιογραφίας"!!!
    Υπηρετούσε το φαύλο ΠΑΣΟΚ τότε και μάλλον απο τύψεις έχει μεταβληθεί σε εφημερίδα που αποκαλύπτει τη διαχρονική δολιότητα του Παπανδρεϊσμού και εν γένει της πασοκικής φαυλοκρατίας.
    Υ.Σ Χωρίς βέβαια να επικροτώ ούτε τέτοιες μεθόδους αλλά ούτε και τέτοιες φυλλάδες.
    Άντε γεια !!

  33. osaperas avatar
    osaperas 27/12/2008 16:15:30

    @35,36

    Μήπως σταμάτησες να ζεις και να υπάρχεις τα τελευταία χρόνια; Μήπως έχεις γίνεις αόρατος;
    Γιατί σου αρέσει να βλέπεις τη μισή αλήθεια;
    Σαφέστατα και η Αυριανή ήταν αυτή που περιέγραψες στην συγκεκριμένη χρονική περίοδο.
    Γιατί σιωπάς όμως για τον ρόλο της Αυριανής στην συνέχεια, όταν ανέλαβε την διακυβέρνηση της χώρας η Νέα Δημοκρατία;
    Δεν έκανε τα ίδια που ανέφερες αλλά αυτή την φορά σε βάρος του ΠΑΣΟκ και ειδικά του ΓΑΠ συγκεκριμένα;
    Πως μπορείς να βλέπεις μόνο τη μισή αλήθεια;

  34. Greco avatar
    Greco 27/12/2008 16:20:27

    η αποψη μου ειναι οτι αυτη την εφημεριδα δεν αξιζει να την παιρνει κανεις στα σοβαρα...

    παντως δε θα μου φαινοταν περιεργο ο πουτιν να εσμπρωχνε ενα τετοιο σεναριο

    συνδεστε το παρακαλω και με το οτι ο συριζα ηταν το μονο κομμα που δεν συμφωνησε στην επικυρωση της συμφωνιας για τον αγωγο..

  35. miamar avatar
    miamar 27/12/2008 16:32:00

    osaperas μάλλον δεν καθάρισες τα γυαλιά σου ή είσαι αλλού!!! Δεν εξηγείτε φίλε αλλιώς;
    Πόσα φύλλα πουλάει σήμερα 1000; τότε πουλούσε 200.000! να η διαφορά οτι κανείς δεν πρέπει να την πέρνει σοβαρά σήμερα. Υποστηρίζει βέβαια την Ν.Δ γιατί μπορεί να έχει τύψεις !
    Όσο για το οτι κάνει πόλεμο του ΓΑΠ δικαίωμα της αφού τάχθηκε φανερά με τον Βενιζέλο για την αρχηγία, τι περίμενες να κάνει τώρα; Καλά τι πάθατε χάσατε τελίως την μνήμη σας;
    Σε παρακαλω θέλω να θυμηθείς τι έγραφε το 2001; Αν δεν μπορείς ψάξε στα αρχεία της.

  36. miamar avatar
    miamar 27/12/2008 16:36:36

    osaperas συμπληρώνω οτι και το Υ.Σ μου δεν το διάβασες στο 36! Η εφημερίδα αυτή σήμερα οτι και να γράφει δεν μπορεί να "γράψει" ιστορία όπως την δεκαετία του 80΄και του 90΄. Κρίμα που δεν θυμάσαι (μπορεί να είσαι νεαρός) αποτελούσε ισχυρό χαρτί ακόμα και μέσα στα δικαστήρια, απλά να την είχες αναμάσκαλα.

  37. osaperas avatar
    osaperas 27/12/2008 16:38:58

    @39
    Άσε την λογική των 100 φύλλων γιατί κάποιος θα σου πει γιατί ασχολείσαι με ένα έντυπο που πουλάει χίλια φύλλα.

    Αλλά φίλε μου σηκώνω τα χέρια ψηλά όταν μου γράφεις "Υποστηρίζει βέβαια την Ν.Δ γιατί μπορεί να έχει τύψεις !"

    Χα χα χα έχει τύψεις ο Κουρής.Καλό ανέκδοτο/

    Εγώ δεν έχω ξεχάσει τι έκανε παλιά η Αυριανή και σου έγραψα και πριν ότι συμφωνώ με την ανάλυση σου.

    Η ένσταση μου είναι ότι για σένα η εφημερίδα Αυριανή έπαψε να παίζει τον γνωστό προβοκατόρικο ρόλο της τα τελευταία χρόνια, μετά την εκλογή της Νέας Δημοκρατίας.

    Για μένα ο ρόλος της είναι ο ίδιος. Και τότε και τώρα.

  38. miamar avatar
    miamar 27/12/2008 16:44:14

    Ε και που η διαφορά μας ;Γράφεια αυτά που ξέρεις γράφω αυτά που ξέρω. Δεν φέρνω αντίρησση για τα σημερινά της φύλλα. Εξάλλου για να πάμε και λίγι ποιο μακρυά όλες αυτές οι φυλλάδες -μπαγκαλοντέφτερα- για μένα αν δεν πάρουν κρατικές διαφημήσεις ξόφλησαν!
    Δεν την διαβάζω λοιπόν γιαυτό και δεν είδες σχόλια μου σε αυτό το άρθρο ! Απλά προκλήθηκα απο κάποιον και έφραψα αυτά που ξέρω!
    Δεν λερώνω τα χέρια μου με τέτοιες φυλλάδες Καρφί-Εθνος-Νεα- Αυριανή. Γεια

  39. osaperas avatar
    osaperas 27/12/2008 17:18:50

    @42
    Όλο ξεχνάς κάποια πράγματα.
    Γράφεις:
    "Δεν λερώνω τα χέρια μου με τέτοιες φυλλάδες Καρφί-Εθνος-Νεα- Αυριανή"

    Με την άδεια σου συμπληρώνω

    Βραδυνή- απογευματινή-ελεύθερος τύπος -Χώρα- Αδέσμευτος Τύπος

  40. miamar avatar
    miamar 27/12/2008 17:25:47

    Α υπάρχουν και αυτές; εν το ξερα ; Είδες όσο ζεις μαθαίνεις; Ωραίο το μπλόκ σου αλλά κρίμα που δεν έχεις email για να σου στείλω διευθυνση δικού μου.
    Όσο για ττον Ε.Τ και τον Αδεσμευτο αλήθεια ακόμα ανήκουν στην Ν.Δ;
    Τι χάνω βρε παιδί μου που δεν διαβάζω φυλλάδες ;......πολλά !

  41. osaperas avatar
    osaperas 27/12/2008 17:37:51

    @44
    Δεν είπα ότι ανήκουν στη Νέα Δημοκρατία.
    Συμπλήρωσα τα ονόματα των εφημερίδων στη φράση σου "Δε νλερώνω τα χέρια μου".
    Ας σταματήσουμε εδώ -αρκετά κουράσαμε τον κόσμο με τον διάλογο μας.
    Άλλωστε υπάρχουν σοβαρότερα πράγματα από την Αυριανή και τις λοιπές φυλλάδες.

  42. Jimmy L avatar
    Jimmy L 27/12/2008 18:27:19

    ΠΟΙΑ Η ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ΠΟΛΥΜΑΘΕΣΤΑΤΗ MIAMAR ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ???ΔΕΝ ΕΝΝΟΩ ΤΙΠΟΤΑ ,ΤΗΝΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ΘΕΛΩ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΩ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΜΟΥ ΕΠΙ ΙΔΕΟΛΟΓΙΚΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΣΑΙ ΠΟΛΥ ΔΙΑΒΑΣΜΕΝΗ!!

  43. Οργή avatar
    Οργή 27/12/2008 18:35:40

    @ FACTOR X

    Εγώ το μόνο που σκέφτηκα διαβάζοντας το ποστ είναι τα μούτρα της Αμερικάνικης Πρεσβείας όταν το είδε.
    Χεχε, αυτοί που τα πέρνουν όλα της μετρητης θα έχουν στείλει ήδη εντολές στο Tavistock Institute για ανάλυση αυτής της προοπτικής.

    Αρε Φάκτορες βάλατε και εσεις το χεράκι σας να τρομοκρατήσετε τους τρομοκράτες γιατί άλλο να το γραφει μόνο η Αυριανή και άλλο να αναρταται και στο ΑΝΤΙ.
    Είστε φοβεροι!!!!!!! χρειαζόμαστε να χαμογελούμε τέτοιες μέρες που είναι

  44. Β.Η.Ο avatar
    Β.Η.Ο 27/12/2008 18:53:45

    θα σας CHANGE τα φώτα!

  45. miamar avatar
    miamar 27/12/2008 22:38:55

    Jimmy L
    Άντρας είμαι τζιμάκο, όσο για το συμπλήρωμα των γνώσεων σου ψάξε κανένα χρυσαυγίτη να σου κάνει τα απαιτούμενα μαθήματα.
    Και επειδή σε κόβω απο τα λεγόμενα σου για καλό στην μάθηση δεν θα δυσκολευτεί μαζί σου.
    Μερικοί απο εδώ μέσα περνούν τους εαυτούς τους για έξυπνους, τώρα πόσο δείχνουν απο τα γραφόμενα τους είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο.
    Συμβουλή Τζιμάκο διάβαζε τουλάχιστον όλα τα σχόλια κάτι θα μάθεις, κάτι θα σου μείνει, κάτι θα παπαγαλίζεις στο τλέλος και εσύ στους φίλους σου.

  46. Jimmy L avatar
    Jimmy L 28/12/2008 03:11:27

    Εαν πραγματικα εισαι ανδρας πρεπει να παραδεχθεις τις ανοησιες σου και το πεζοδρομιακο επιπεδο των γνωσεων σου πριν κανεις τις οποιοσδηποτε κρισεις σε ανθρωπους που δεν γνωριζεις.Διαβασε ολα τα σχολια και συγκρινετα με τα δικα σου προκειμενου να διαπιστωσεις την διαφορα.Προσωπικα δεν προκειται να ασχοληθω μαζι σου αλλη φορα διοτι καταλαβαινω πολλα περισσοτερα απο οτι μπορεις να φανταστεις κυριε MIAMAR.Τελος γιατι δεν αξιζει τον κοπο!!

  47. miamar avatar
    miamar 28/12/2008 08:48:50

    Jimmy L Να παραδεχτώ ; Δηλαδή με ρωτάς για να μάθεις κάτι και μετά μου λες για πεζοδρόμιο; Δουλειά σου φιλε! Η δουλειά σου είναι αυτή !
    Μακάρι να καταλαβαίνεις βέβαια περισσότερα απο οτι μπορώ να φανταστώ γιατί αυτό είναι πρόοδος.
    Βέβαια θα μπορούσες να πεις γεια στο τέλος γιατί με τον τρόπο που γράφεις "δεν αξιζει τον κοπο" λακίζεις!!!

  48. ΑγανακτησμένοςΠο avatar
    ΑγανακτησμένοςΠο 28/12/2008 11:04:31

    ΕΓΚΡΙΝΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΧΗΜΑΤΙΣΜΟ ΚΑΙ ΣΤΗΡΙΖΩ

  49. εισαι θεος ηλιος καλοκαιρινος avatar
    εισαι θεος ηλιος καλοκαιρινος 28/12/2008 14:06:11

    πςςςςςςςς

    αυτο θα πει ολοκληρωτισμος! 1 1 4 ρεεεεεεε!!!!

  50. tony avatar
    tony 28/12/2008 14:16:01

    Τό πεζοδρόμιο ξέρει μόνο αλήθεια.Η γνώση του πεζοδρομίου ειναι η ακριβότερη και η καλύτερη.

  51. Skorpios!!! avatar
    Skorpios!!! 28/12/2008 14:19:52

    Οφειλεις MIAMAR να παραδεχθεις οτι δεν ειναι επιπεδο συζητησης αυτο εκ μερους σου.Το βασικο θεμα απο την συζητηση μεσω των bloks ειναι να προαγεται σε πολιτισμενα επιπεδα ο διαλογος εστω και εαν διαφωνουμε.

  52. miamar avatar
    miamar 28/12/2008 17:47:51

    Skorpiε δηλαδή φταίω επειδή σε άρθρο για την αυριανή με ρωτάει ο πολύξερος Jimmy L να του πω την γνώμη μου για την Χρυσή αυγή;
    Τελικά εδώ μέσα μόνο 2-3 γράφουν όλοι οι άλλοι είναι οι ίδιοι και παρουσιάζονται με άλλο όνομα, δεν εξηγείτε αλλιώς.
    Jimmy L -J.E.L - xxx - TIRAMOLA Ένας είναι και όπως του αρέσει γράφει!
    Αντε Φάκτορα πες μας.

  53. miamar avatar
    miamar 28/12/2008 17:52:12

    Αλλά σας πάω όλους γιατί ξετρυπώνεται σαν τους αρκάλους αμα σας κατηγορήσουν κανένα δικό σας.
    Σκορπιέ ανέλαβε εσύ να προαγάγεις τον πολιτισμένο διάλογο, εγώ κουράστηκα.

  54. Skorpios!!! avatar
    Skorpios!!! 28/12/2008 18:43:55

    miamar σου υποσχομαι οτι τουλαχιστον θα το προσπαθησω.