10/07/2012 10:43
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πετροπόλεμος μεταξύ Χρυσαυγιτών-αντεξουσιαστών στην οδό Eθνικής Eνότητας στο Αγρίνιο

Ένα άτομο τραυματισμένο στο μάτι από πέτρα έχει μεταφερθεί στο νοσοκομείο Αγρινίου σύμφωνα με πληροφορίες , μετά την επίθεση κρανοφόρων στην συγκέντρωση της Χρυσής Αυγής σε καφενείο στην οδό Eθνικής Eνότητας

Σύμφωνα με πληροφορίες του agriniopress, στις 10 περιπου το βράδυ,  δεκάδες άτομα φορώντας κράνη και έχοντας καδρόνια και πέτρες έκαναν επίθεση σε καφε - ουζερί στην οδό Εθνικής Ενότητας, κοντά στα δικαστήρια, όπου εκείνη την ώρα πραγματοποιούνταν εκδήλωση της Χρυσής Αυγής παρουσία και του βουλευτή του κόμματος Κώστα Μπαρμπαρούση.

Τα μέλη της Χρυσής Αυγής μόλις δέχτηκαν την επίθεση βγήκαν στον δρόμο προστατευόμενοι από τραπέζια, με αποτέλεσμα να ξεκινήσει ένας άγριος πετροπόλεμος. Έτσι υπέστησαν ζημίες όλα σχεδόν τα αυτοκίνητα που ήταν παρκαρισμένα στον συγκεκριμένο δρόμο και τα περισσότερα ανήκουν σε κατοίκους της περιοχής.

Η ομάδα των κρανοφόρων απομακρύνθηκε από αστυνομικές δυνάμεις που έφτασαν στο σημείο, οι οποίες χρησιμοποίησαν και χημικά. Στο δρόμο που έγινε η συμπλοκή παραμένουν μέλη της Χρυσής Aυγής που φωνάζουν συνθήματα , ενώ όλοι οι κάτοικοι της περιοχής έχουν βγει στο δρόμο  έκπληκτοι και φοβισμένοι από τα όσα έζησαν.

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 10/07/2012 10:49:45

    Όπως πάει το πράγμα, στο εξής θα σκοτώνονται μεταξύ τους, και οι μόνοι που θα χαίρονται και θάχουν το πεδίο ελεύθερο για δράση, θα είναι οι Τσετσένοι, οι Γεωργιανοί, οι Αλβανοί, οι Σομαλοί, οι Αφγανοί, και όλες οι υπόλοιπες μούλτι κούλτι δημοκρατικές δυνάμεις.

    • Καλά Κρασιά avatar
      Καλά Κρασιά @ Strange Attractor 10/07/2012 12:01:35

      """""και οι μόνοι που θα χαίρονται και θάχουν το πεδίο ελεύθερο για δράση, θα είναι οι Τσετσένοι, οι Γεωργιανοί, οι Αλβανοί, οι Σομαλοί, οι Αφγανοί, και όλες οι υπόλοιπες μούλτι κούλτι δημοκρατικές δυνάμεις.""""" Γιατί οι κουκουλοφλώροι τι εθνικότητας νομίζεις είναι ;Ένα συνονθύλευμα από αυτούς που αναφέρεις . ;)

    • la poderosa II avatar
      la poderosa II @ Strange Attractor 10/07/2012 13:39:37

      Επισης θα χαιρονται κι ο Σαμαρας, ο Βενιζελος κι ο Κουβελης, που ειναι Ελληνες μονο ως προς την ταυτοτητα, κι οχι στην ψυχη!

  2. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 10/07/2012 10:51:55

    Στην οδό "Εθνικής Ενότητας"!!!!
    How appropriate....

    • lord tanamo avatar
      lord tanamo @ Strange Attractor 10/07/2012 18:50:36

      χα χα! όντως,ο ορισμός της ειρωνείας !

  3. AIK avatar
    AIK 10/07/2012 10:54:19

    Tην επομένη φορά που η ΝΔ θα έχει τα ποσοστά του πασοκ, το πασοκ εκείνα του κκε, οι σταλινοτσολιάδες του σύριζα θα εφαρμόζουν τις εμμονές των μπολσεβίκων τύπου ζαχαριάδη, γούσια και σια και η ΧΑ θα είναι αξιωματική αντιπολίτευση, αϊντε να δω πόσοι "δημοκρατικοί" κουκουλοφόροι θα τολμάνε να πλησιάσουν.
    (η ΝΔ γράφτηκε με κεφαλαία και οι υπόλοιποι με μικρά σκοπίμως. Όπως και να το κάνουμε, η ΝΔ μπορεί να είναι ελαφροδεξιά, αλλά έστω και έτσι είναι δεξιά.)

  4. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 10/07/2012 12:02:32

    Η σωστή είδηση -τίτλος- είναι: "Κρανοφόροι επετέθησαν απρόκλητα σε χρυσαυγίτες που έτρωγαν σε ουζερί στο Αγρίνιο".

    Και μετά η υπόλοιπη εξέλιξη με την αναπόφευκτη αντίδραση των χρυσαυγιτών.

    Φιλικά πάντα.

    :)

    • Άδης avatar
      Άδης @ αλλενάκι 10/07/2012 18:21:53

      Πολύ σωστά. Είπαμε Νεοδημοκρατικό το antinews, αλλά όχι και να διαστρεβλώνουμε τις ειδήσεις. Οι αναρχοκουκουλοφόροι επιτέθηκαν σε βουλευτή και στελέχη της Χ.Α., πρέπει να τους κάνουμε και "αβάντες"?
      Ο εχθρός του εχθρού σου φίλος δλδ; Περίμενα πιο αντικειμενική και αμερόληπτη στάση.

  5. Stefanos avatar
    Stefanos 10/07/2012 12:35:38

    Είτε μας αρέσει είτε όχι, η Χ.Α. είναι η μόνη που έχει το σθένος να τα βάζει με τη μάστιγα της σύγχρονης Ελλάδας που είναι οι δήθεν αντιεξουσιαστές, κοινώς καθάρματα και εγκληματίες. Όσο για το κράτος, να μη μιλήσουμε...Ανύπαρκτο και πιθανώς αβανταδόρικο.

    • lord tanamo avatar
      lord tanamo @ Stefanos 10/07/2012 18:51:11

      Ε,δε μας αρέσει λοιπόν.

      • felix avatar
        felix @ lord tanamo 10/07/2012 21:03:24

        @lord tanamo

        Ασε τους πληθυντικούς και μίλα για τον εαυτό σου.

        • lord tanamo avatar
          lord tanamo @ felix 11/07/2012 09:55:30

          @felix
          εφόσον η χρυσή αυγή ισχυρίζεται ότι μιλάει εξ'ονόματος 450.οοο που την φήφισαν,εγώ δεν δικαιούμαι να μιλάω για τα υπόλοιπα περίπου 9.000.000 που δεν την ψήφισαν (και δεν θέλουν να βλέπουν αυτές τις εγκληματικές φάτσες ούτε ζωγραφιστές) ; Μίλα λοιπόν κι εσύ για τον εαυτό σου,ή, κάθησε και διάβασε και τη δική μου άποψη και μην αρπάζεσαι.Δημοκρατία έχουμε και δεν δεχόμαστε "μαθήματα" δημοκρατίας από κανένα ναζιστικό φορέα.

      • ΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ avatar
        ΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ @ lord tanamo 11/07/2012 09:09:50

        ....ΞΥΔΑΚΙ!
        ΟΤΙ ΣΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ.....

        • lord tanamo avatar
          lord tanamo @ ΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ 12/07/2012 09:42:50

          Αν εννοείς να πιω εγώ το ξυδάκι,δεν τη θεωρώ σοβαρή απάντηση αυτή.Τη χρυσή αυγή θα την ξεράσει το ίδιο πολιτικό σύστημα που αυτή τη στιγμή τη θρέφει.Το έχουμε ξαναπεί,ο μιχαλολιάκος μπορεί προς το παρόν να δουλεύει αυτούς που τον ψηφίζουν (και η συντριπτική πλειοψηφία των οποίων φυσικά και ΔΕΝ ξέρει ποιον ακριβώς ψήφισε - τον απόγονο του αδόλφου,αυτό εννοώ),αλλά δεν μπορεί ρε φίλε να δουλεύει και όλο τον κόσμο.Σαν το χταπόδι να χτυπηθεί κάτω,τη ρετσινιά του χιτλερίσκου και του ναζιστολάγνου δεν πρόκειται να τη βγάλει ποτέ από πάνω του.Άσε που δε θέλει και ο ίδιος να το κάνει,τώρα απλά...κρύβεται και κάνει παιχνιδάκι με τις αντοχές μας.Ε,κάποια στιγμή θα τον πάρουν χαμπάρι ΚΑΙ αυτοί που δεν τον έχουν πάρει ακόμη.Ο λύκος κι αν εγέρασε...Και ο αρχηγός σου μία ζωή ένας ναζιστολάγνος θα είναι που τη βρίσκει με φούρνους ,εμβατήρια και βαδίσματα χήνας. Τα ξυδάκια και λοιπά τα θεωρώ (συγνώμη κιόλας) εντελώς αδερφίστικα επιχειρήματα.Κάτι επί του ζητήματος,του ναζιστικού χαρακτήρα δηλαδή της συμμορίας αυτής έχεις να πεις ; Άσε τα ξυδάκια,δεν είμαστε κοριτσάκια.Εδώ,μίλα,κάνε μία κατάθεση των απόψεων σου,να δω τι ρόλο βαράς.Εγώ είμαι ανοιχτά κατά των χιτλερίσκων.Εσύ ;;

    • jk avatar
      jk @ Stefanos 10/07/2012 21:34:07

      Οι εγκληματίες με τους εγκληματίες θα ασχοληθούν. Λογικό το βρίσκω.

      • Άδης avatar
        Άδης @ jk 10/07/2012 21:37:52

        Είδες για να είσαι "Νεοδημοκράτης" και όχι "Δεξιός"?
        Μεγάλη διαφορά.

  6. plus avatar
    plus 10/07/2012 15:32:41

    Δέρνουν λοιπόν οι διάφοροι τον κόσμο ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ τους λάθρο στην Ελλάδα, με την ελπίδαν να του αλλάξουν την άποψη...
    Απο κεί να καταλάβουμε τι εγκέφαλο κουβαλάνε οι κουκούλες.

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ plus 10/07/2012 19:05:38

      όποιος έχει εγκέφαλο τον καμαρώνει, δεν τον κρύβει

  7. Iωάννης34 avatar
    Iωάννης34 10/07/2012 17:17:34

    Αν ήταν αντίστροφα τα πράγματα πόσοι θα το καταδίκαζαν με κάθε επισημότητα εντός Βουλής;

    • Άδης avatar
      Άδης @ Iωάννης34 10/07/2012 18:38:12

      Θα το καταδίκαζαν ΟΛΟΙ ανεξαιρέτως. Η Χ.Α. "Ενώνει" άπαντες εντός βουλής. Μιλάμε για την απόλυτη ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ.

  8. ΝΕΚΚ avatar
    ΝΕΚΚ 10/07/2012 17:37:21

    Να δω και τον Μπουταρη να κανει πραξη τη δηλωση του για Αστυνομευση της Θεσσαλονικης απο Βουλγαρους αστυνομικους και μετα να χαρω δηλωσεις απο Τσιπρα και Μιχαλολιακο!

  9. nikos avatar
    nikos 10/07/2012 23:58:15

    Ο Τσώρτσιλ είχε πει: "Όταν ο φασισμός επιστρέψει θα είναι αμφιεσμένος ως ενάντιωτής του φασισμού".

    Ελπίζω να μην επιτρέψουμε οι "φασιστες" να μοιάζουν άγγελοι μπροστά στους "αντιφασιστες".

  10. ΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ avatar
    ΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ 11/07/2012 14:10:01

    ….ΞΥΔΑΚΙ!

  11. Εύα avatar