21/10/2008 23:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πες ΟΧΙ στα διόδια

Συμπαράσταση στο  «ΠΕΣ ΟΧΙ» το δικτυακό τόπο μιας διευρυνόμενης ομάδας πολιτών, που αντιτίθεται στις ενέργειες που προσβάλουν την ποιότητα ζωής και την ελεύθερη πρόσβαση στα δημόσια αγαθά και καλεί όλους να μην πληρώνουν διόδια στην καρμανιόλα Πατρών-Κορίνθου

Συμμετοχή από όλους μας, μπας και βάλουν κάποιοι μυαλό!
ΠΕΣ κι' εσύ ΟΧΙ υπογράφοντας στο link: http://www.pesoxi.gr/signup/

Για περισσότερα εδώ

ΣΧΟΛΙΑ

  1. περαστικος ξανα avatar
    περαστικος ξανα 22/10/2008 00:15:55

    σωστά καταπιες το βίντεο.

  2. Factorx avatar
    Factorx 22/10/2008 00:21:52

    @περαστικός ξανα: πως φαίνεται οτι είσαι εμπαθής. Δεν το "κατάπια" μεγάλε, ούτε κανείς μπορεί να με αναγκάσει να το "καταπιώ". Το ανέβασε ένας απο εμάς και οι άλλοι είπαμε οτι ΟΚ η είδηση, αλλά το βίντεο είναι αντιαισθητικό. Εντάξει;

  3. περαστικος ξανα avatar
    περαστικος ξανα 22/10/2008 00:40:23

    εγω τι ειπα δηλαδη?? οσο για τα περι εμπαθειας ????

  4. περαστικος ξανα avatar
    περαστικος ξανα 22/10/2008 00:47:48

    αντε για να μην θυμώνεις νυχτιατικα, να καταπιω το καταπίνω,(εγω καταπίνω που και που), γραψε "απέσυρες"

  5. Lupus avatar
    Lupus 22/10/2008 11:18:58

    Κάτι ανάλογο πρέπει να γίνει και για την εθνική (ο θεός να την κάνει..) Αθηνάς-Θεσ/νικης. Δεν μπορεί να υπάρχουν διόδια στα Τέμπη. Βέβαια, από την άλλη, κοιμάμαι ήσυχος και πληρώνω τα διόδια ακόμα πιο ήσυχος όντας βέβαιος ότι όλα αυτά τα λεφτά θα αξιοποιηθούν σωστά..

  6. Γιάννης avatar
    Γιάννης 23/10/2008 17:32:45

    Φίλοι οδηγοί
    ΜΗΝ ΠΛΗΡΩΝΕΤΕ ΔΙΟΔΙΑ
    Δεν μπορούν να σας κάνουν τίποτα.
    Μη μασάτε.

  7. Γιάννης avatar
    Γιάννης 27/10/2008 20:47:54

    24 Οκτωβρίου στα διόδια στο ζευγολατιό. Ώρα 9.15 το πρωί. Ένα περιπολικό ήταν σταματημένο στην άκρη δεξιά.
    Πλησιάζω στο ταμείο κατεβάζω το τζάμι και λέω στην ταμία:
    - Άνοιξέ μου να περάσω, αρνούμαι να πληρώσω. Ο αριθμός μου είναι ο τάδε.
    Στραβομουτσούνιασε καθώς έγραφε τον αριθμό σε ένα μπλοκ το οποίο ήταν γεμάτο αριθμούς αυτοκινήτων. Κι άλλοι δεν πλήρωσαν σήμερα !
    Μου λέει:
    - Περιμένετε να έρθει ο επόπτης να συμπληρώσετε ένα έντυπο.
    - Δεν συμπληρώνω τίποτα, της λέω άνοιξέ μου.
    - Θα περιμένετε, μου λέει.
    Πίσω μου άρχισε να σχηματίζεται ουρά. Σε ένα λεπτό ήρθε η επόπτης, άνοιξαν την μπάρα, πήγα λίγο πιο κάτω δεξιά, έδωσα ονοματεπώνυμο και διεύθυνση στην επόπτη κι έφυγα.
    Στο γυρισμό, στα διόδια του Ρίο, τα πράγματα ήταν ευκολότερα. Οι μπάρες ήταν ανοιχτές. Πλησιάζω, λέω τον αριθμό μου, με ρωτάει αν θα συμπληρώσω έντυπο, λέω όχι, με χαιρετάει και φεύγω. Έτσι απλά.
    Κάντο κι εσύ. Μπορείς.
    Ενημερώσου: http://www.pesoxi.gr