#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
13/01/2013 09:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

«Περήφανος αρειανός» ο αναρχικός βουλευτής Βαγγέλης Διαμαντόπουλος



 

 

 Δηλώνει αναρχικός και για αυτό ποτέ στα 32 του χρόνια δεν είχε ψηφίσει στις εκλογές. Την πρώτη φορά, όμως, που αποφάσισε να βάλει «νερό στο κρασί του» και να ρίξει την ψήφο του εξελέγη βουλευτής (!).

Απίστευτο και όμως αληθινό. Το κατάφερε ο Καστοριανός βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ, Βαγγέλης Διαμαντόπουλος, ο οποίος έγινε το πρόσωπο της εβδομάδας με τις εμπρηστικές δηλώσεις του ότι ανήκει στον αναρχικό χώρο, ότι οι καταλήψεις είναι «πολιτιστικά κέντρα» και ότι η βίλα Αμαλία και η βίλα Κάλλας «θα γίνουν τα εφαλτήρια που θα σας πάρουν και θα σας σηκώσουν».

Οι θέσεις του, οι οποίες έριξαν «λάδι στη φωτιά» της σφοδρής διαμάχης που έχει ξεσπάσει ανάμεσα στη Νέα Δημοκρατία και τον ΣΥΡΙΖΑ, δεν εξέπληξαν τους ανθρώπους που τον γνωρίζουν.

Και αυτό γιατί η πορεία του 32χρονου από τότε που ήταν πρόεδρος του εξωραϊστικού συλλόγου στο Βοτάνι Καστοριάς μέχρι την είσοδό του στη Βουλή είναι γεμάτη εκπλήξεις. Οι φίλοι του τον θυμούνται κάθε Κυριακή στα «πέταλα» των γηπέδων.

Το «κοντέρ» του, όπως λέει, έχει γράψει χιλιάδες χιλιόμετρα στο δρόμο για να βρεθεί δίπλα στην αγαπημένη του ομάδα, τον Άρη. Ιδρωμένο οπαδικό μπλουζάκι με την επιγραφή του «Super 3», βραχνή φωνή από τα συνθήματα, αψιμαχίες με τους αντιπάλους και έξαλλοι πανηγυρισμοί όταν οι παίκτες με τα κίτρινα σκόραραν.

Πρόκειται για τον πρώτο φανατικό και οργανωμένο οπαδό που συνδύασε το γηπεδικό κασκόλ με το βουλευτικό κοστούμι, αντλώντας, όπως λέει ο ίδιος στον «Τύπο της Κυριακής», κοινοβουλευτικά χαρακτηριστικά μέσα από τις διαδικασίες λειτουργίας του συνδέσμου.

Στην πρώτη του κιόλας συνέντευξη ύστερα από την εκλογή του τον περασμένο Ιούνιο είχε δηλώσει περήφανος για το γεγονός ότι είναι μέλος του συνδέσμου «Super 3» με αριθμό μητρώου 691. «Εχω πάει σε αμέτρητες εκδρομές για να δω τον Αρη. Το Αθήνα- Θεσσαλονίκη το είχα κάνει Παγκράτι-Κολιάτσου το διάστημα που έμενα στην πρωτεύουσα. Πάντα πηγαίνω στο πέταλο των οργανωμένων οπαδών», δηλώνει στον «ΤτΚ» ο Βαγγέλης Διαμαντόπουλος.

Και συνεχίζει: «Το οπαδικό κομμάτι με βοήθησε ιδιαίτερα και στην πολιτική. Είναι κάτι το συλλογικό, ενώ αγωνίζεσαι με ανιδιοτέλεια ξοδεύοντας χρόνο και χρήμα -βάζουμε από την τσέπη μας για να συντηρηθεί ο σύνδεσμος- για μία ιδέα. Οπως δηλαδή και στην πολιτική».

Η παρέα του από το γήπεδο τον βοήθησε, όπως δηλώνει, στην εκλογή του επειδή τον εκτιμούσε ως άτομο και όχι γιατί υποστηρίζει την ίδια ομάδα. Δεν τον ψήφισαν, όμως, όπως εξηγεί, μόνο αρειανοί, αλλά και εκατοντάδες άλλοι πολίτες, ανάμεσά τους πολλοί οπαδοί του ΠΑΟΚ και μέλη του Συνδέσμου του Ολυμπιακού στην Καστοριά.

«Τώρα δυστυχώς δεν έχω χρόνο να παρακολουθήσω την ομάδα λόγω των υποχρεώσεών μου στη Βουλή. Πότε πότε, όμως, κλέβω λίγο χρόνο για να επισκεφθώ το σύνδεσμο, όπου μας απασχολεί, μεταξύ άλλων, το θέμα της ελεύθερης μετακίνησης οπαδών. Δεν θα μπορούσα να ξεχάσω τώρα που έγινα βουλευτής τα οπαδικά ζητήματα», συνεχίζει ο βουλευτής.

 

Η αποστολή στη Γάζα και η σύλληψη από τους Ισραηλινούς κομάντος

 

Οι ανησυχίες του, ωστόσο, για το οπαδικό κίνημα δεν είναι οι μόνες. Ο κ. Διαμαντόπουλος ήταν ένας από τους ακτιβιστές που βρέθηκαν τον περασμένο Οκτώβριο στο φινλανδικό πλοίο «Estelle», το οποίο μετέφερε ανθρωπιστική βοήθεια στους Παλαιστινίους και αναχαιτίστηκε από τους Ισραηλινούς πεζοναύτες. Μαζί με ακόμα τέσσερις Ελληνες της αποστολής είδε τις κάννες των όπλων των κομάντος να τον σημαδεύουν και έπειτα από περιπέτεια αρκετών ημερών επέστρεψε σώος και αβλαβής στην Αθήνα.

«Υπήρχαν στιγμές που οι Ισραηλινοί στρατιώτες μάς άγχωσαν. Βλέπαμε πρόσωπα ατόμων ηλικίας μόλις 20 ετών που έμοιαζαν ψυχωτικά. Ο σκοπός μας να σπάσουμε το ναυτικό αποκλεισμό της Γάζας ήταν ιερός και έτσι δεν πτοηθήκαμε. Αλλωστε, αν φοβόμασταν, θα προτιμούσαμε να κάτσουμε σπίτι μας και όχι να συμπαρασταθούμε εμπράκτως στον παλαιστινιακό λαό», ανέφερε μετά την επιστροφή του. Στο «Estelle» επέβαιναν συνολικά 30 Ευρωπαίοι ακτιβιστές, στην πλειονότητά τους Νορβηγοί και Σουηδοί, μεταξύ των οποίων και μέλη ευρωπαϊκών Κοινοβουλίων.

 

Το who is who

 

Ο 32χρονος Βαγγέλης Διαμαντόπουλος εργάζεται ως τεχνικός τηλεπικοινωνιών και κατάγεται από την Καστοριά. Είναι πρόεδρος του Eξωραϊστικού Sυλλόγου Βοτανίου, αντιπρόεδρος της ΠΕΤ-ΟΤΕ Καστοριάς, μέλος της Διεθνούς Αμνηστίας, της κινηματογραφικής Λέσχης Καστοριάς και ένα από τα πιο δραστήρια μέλη του συνδέσμου φιλάθλων Aρη «Super 3». Πριν από λίγα χρόνια είχε μετακομίσει λόγω δουλειάς στην Αθήνα, όπου συμμετείχε σε δεκάδες διαδηλώσεις του ΣΥΡΙΖΑ και της εξωκοινοβουλευτικής Αριστεράς. Στις εκλογές του περασμένου Ιουνίου εξελέγη βουλευτής και έγινε ένα από τα νεότερα σε ηλικία πρόσωπα του Κοινοβουλίου. Ο ΣΥΡΙΖΑ κατέκτησε για πρώτη φορά τη δεύτερη έδρα στην Καστοριά με 17,45% και 5.778 ψήφους.

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΛΑΦΑΤΗΣ στον ΤΥΠΟ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΚΗΣ

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Midnight avatar
    Midnight 13/01/2013 09:41:51

    Κανενας βουλευτης του συριζα που να ΜΗΝ ειναι ΟΤΕτζης υπαρχει;

  2. Kώστας ΜΠ avatar
    Kώστας ΜΠ 13/01/2013 09:56:29

    Eζήλωσε και τη "δόξα" του Ζορό. Ο αριστερίστικος Σύριζα βρήκε τον Ψωμιάδη του(ντυμένος Superman αντί για Ζορό).
    http://www.youtube.com/watch?v=VlkvuKrrfVk

  3. tzaantonia avatar
    tzaantonia 13/01/2013 10:17:24

    Και λοιπον? Γινε Αρης να γουσταρεις! Περα απο την πλακα δεν βλεπω καποια σχεση αναμεσα στο ποιας ομαδας οπαδος εισαι και την πολιτικης σου ταυτοτητας

  4. Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
    Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 13/01/2013 10:41:17

    Ρε παιδια, απο ποτε οι αναρχικοι γινονται προεδροι και αντιπροεδροι;;;;

    • Θόδωρος XVII-VI-MMXII avatar
      Θόδωρος XVII-VI-MMXII @ Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 13/01/2013 13:10:00

      Οι Έλληνες αναρχικοί γίνονται! Γιατί, τι σε προβληματίζει?!...

    • Paynek avatar
      Paynek @ Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 14/01/2013 11:57:14

      Από τότε που το θέμα "διευθέτησε" προσωπικά ο ΓΑΠ με το περίφημο οι αντιεξουσιαστές στην εξουσία..και ο "βιασμός της λογικής" πήρε την πιο γελοία μεν, "νόμιμη" δε, κοινοβουλευτική του χροιά.

  5. γιωργης avatar
    γιωργης 13/01/2013 10:41:31

    Εύγε νεε μου!

  6. Android avatar
    Android 13/01/2013 12:05:33

    Δεν πάει το μυαλό σου οτι δεν είναι η ομάδα το θέμα εε;

    • tzaantonia avatar
      tzaantonia @ Android 15/01/2013 11:28:59

      Oυτε το δικο σου οτι μας ειναι αδιαφορη η οπαδικη ταυτοτητα ενος πολιτικου, ε?

  7. Android avatar
    Android 13/01/2013 12:06:09

    Τι παράξενο εε; Χουλιγκάνος και οτετζής να δηλώνει αριστερός...

    • O Bixiou avatar
      O Bixiou @ Android 13/01/2013 21:44:13

      Και μελος της Διεθνους Αμνηστιας! Το δουλεμα ειναι λοιπον μεγαλυτερο απ'οτι νομιζα. Καλα να παθω!

  8. Μάϊκ avatar
    Μάϊκ 13/01/2013 12:16:15

    Το μόνο σίγουρο είναι ότι οι γνωστές θύρες των ομάδων έχουν σχέση με τον αναρχικό χώρο. Είναι συγκοινωνούντα δοχεία.

    • Android avatar
      Android @ Μάϊκ 13/01/2013 12:59:23

      Και στη μέθοδο μετακίνησης/αλληλεπίδρασης με το περιβάλλον. Στις μηχανοκίνητες πορείες κλπ.

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ Μάϊκ 13/01/2013 15:21:56

      Εννοείται. Και έχουν κάλυψη από τους μαφιόζους προέδρους των ομάδων...

  9. katsamoras avatar
    katsamoras 13/01/2013 14:29:12

    η super 3 είναι το άνδρο της χρυσής αυγής... απορώ ο "αναρχικός" εκεί πώς επιβίωσε....εεεεε, άμα τα ντουμάνια είναι καλά όλα ξεπερνιούνται...

    • Αντιναζι avatar
      Αντιναζι @ katsamoras 16/01/2013 20:09:50

      δε νομιζω...το συμβολο του σουπερ3 για να καταλαβεις ειναι ο Τσε Γκεβαρα.και γενικα η πλειοψηφια εκει μεσα ειναι απο αριστεροι εως αναρχικοι.αλλοι πυρηνες οπαδων εχουν σχεση με τη χρυση αυγη...

  10. δημης avatar
    δημης 13/01/2013 14:43:51

    ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ;;;;;
    ΚΑΙ Η ΜΑΚΑΡΙΤΙΣΑ Η ΑΛΙΚΗ ΑΝΑΡΧΙΚΙΑ ΕΙΧΕ ΔΗΛΩΣΕΙ...
    ΕΤΣΙ ΚΑΙ Ο..ΚΥΡΙΟΣ ΑΝΑΡΧΙΚΟΣ ΜΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΣΤΗ ..ΔΕΞΙΑ ΤΣΕΠΗ...

  11. someone avatar
    someone 13/01/2013 15:24:27

    ενω αμα εισαι ΤΣΕΚΟΥΡΑΤΟΣ και εχεις τελειωσει και το κολλεγιο αθηνων εχει αλλη χαρη!!!!!!!!!

  12. δημης avatar
    δημης 13/01/2013 15:30:28

    ΔΕΝ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟΝ...ΣΚΕΠΤΟΜΕΝΟ ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΗ ΑΝΤΕΞΟΥΣΙΑΣΤΗ
    GAP-GAP....

  13. no shit avatar
    no shit 13/01/2013 15:46:18

    Σας έχει πάρει στη δουλειά
    σας δίνει και καλά λεφτά
    σας πάει τζάμπα εκδρομές
    αλλά χωρίς βροχές...

  14. ΣΑΛΟΝΙΚΑ avatar
    ΣΑΛΟΝΙΚΑ 13/01/2013 17:29:02

    «Εχω πάει σε αμέτρητες εκδρομές για να δω τον Αρη. Το Αθήνα- Θεσσαλονίκη το είχα κάνει Παγκράτι-Κολιάτσου το διάστημα που έμενα στην πρωτεύουσα. Πάντα πηγαίνω στο πέταλο των οργανωμένων οπαδών»,--ΜΕΓΑΛΗ ΤΟΥ ΜΑΓΚΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΡΕΙΑΝΟΣ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΣ ΓΙ ΑΥΤΟ!!!!!!!!ΑΝ ΗΤΑΝ ΔΗΛΑΔΗ ΟΠΑΔΟΣ ΤΟΥ ΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ -Η΄ΤΟΥ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑΤΟΣ ΤΟΥ ,ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΑ ΕΕΕΕΕ;;;;;;;;;ΕΙΝΑΙ ΤΙΤΛΟΣ ΤΙΜΗΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΡΕΙΑΝΟΣ ΚΑΙ ΙΣΩΣ Ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ!!!!!!!!!

  15. giannis avatar
    giannis 13/01/2013 19:14:04

    ΤΙ ΕΧΕΙ ΣΠΟΥΔΑΣΕΙ? ΣΤΟΝ ΟΤΕ ΜΠΗΚΕ ΜΕ ΑΣΕΠ Η΄ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΤΟΝ ΕΒΑΛΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΠΕΤΣΑΛΝΙΚΟΣ? ΡΩΤΑΩ? ΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ?

  16. pipis avatar
    pipis 13/01/2013 19:19:58

    Μεγαλύτερη ανοησία από τη βουλευτική ασυλία δεν έχει υπάρξει στα ελληνικά δρώμενα. Όλοι αυτοί οι κύριοι, όπως κι οι άλλοι της Χρυσής Αυγής, κρύβονται πίσω από την ασυλία για να λειτουργούν πρακτικά εκτός νόμου. Αν δεν υπήρχε ασυλία να έβλεπα τον Διαμαντόπουλο πόσο μάγκας κι επαναστάτης θα το έπαιζε.

    Εκείνη η ριμάδα η αναθεώρηση του Συντάγματος πότε θα γίνει να τελειώνουμε με τα ανομήματα του παρελθόντος;

    • O Bixiou avatar
      O Bixiou @ pipis 13/01/2013 22:51:10

      Η ασυλια των βουλευτων της Χ.Α, εις βαρος των οποιων υπαρχουν κατηγοριες, εχει αρθει. Αντιθετα, δεν ζητηθηκε ποτε η αρση ασυλιας βουλευτων της αριστερας που συμμετειχαν σε καταληψεις (π.χ ΓΕΕΘΑ)η σε επεισοδια.

  17. ΛΥΤΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ avatar
    ΛΥΤΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 13/01/2013 20:52:12

    ΝΑ ΧΑΙΡΕΤΑΙ ΤΟΥΣ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΤΟΥ Ο ΚΟΥΛ ΑΛΕΞΗΣ!!!!!!!! ΑΛΛΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΟΥΜΕ ΑΦΟΥ ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΑΠΙΘΑΝΟ!!!!!

  18. Πέτρόπουλος avatar
    Πέτρόπουλος 13/01/2013 21:20:52

    Στον ΟΤΕ διορισμένος όμως , όχι οπουδήποτε με μισθό τουλάχιστον διπλάσιο από άλλους με πτυχία. Ο ίδιος δεν είδα τι σπουδές έκανε, υποθέτω καμιά διετή τεχνική σχολή. Γράψτε μας και ποιος τσόγλανος τον διόρισε να έχουμε πλήρη εικόνα του "αγωνιστή".

  19. Νικη Κ. avatar
    Νικη Κ. 14/01/2013 07:02:38

    ΣΑΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ ΟΤΙ Ο Κ.ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΟΝ ΟΤΕ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ ΕΤΡΕΧΕ ΣΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΤΩΝ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙ ΒΛΑΒΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΡΑΧΤΟΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΓΡΑΦΕΙΟ.
    ΕΠΙΣΗΣ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΛΑΧΙΣΤΟΥΣ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΑΝ ΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΚΑΙ ΕΔΙΝΑΝ ΛΥΣΗ ΣΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΟΕΡΧΟΝΤΑΝ ΑΣΚΟΠΑ ΣΤΗ ΒΛΑΒΗ.
    ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΤΙΣ ΚΑΚΟΗΘΕΙΕΣ ΚΑΙ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙΤΕ ΠΡΩΤΑ.

    • ΚΠ avatar
      ΚΠ @ Νικη Κ. 15/01/2013 09:40:34

      Αναρχικός,αντεξουσιαστής,αντικαπιταλιστής,αντικομφορμιστής,αλλά .....τσεπώνει ανερυθριάστως τα ....8.000 βουλευτικά-συστημικά ευρουλάκια.
      Και βέβαια φανατικά αντισυστημικός αλλά και .....συστημικός- κρατικοδίαιτος.
      Τώρα πως συμβαδίζουν όλα αυτά,μόνο ένας θολοκουλτουριάρης θα μπορέσει να μας το εξηγήσει.

  20. farofylakas4 avatar
    farofylakas4 14/01/2013 10:25:05

    "Τεχνικός τηλεπικοινωνιών"!
    Μάλιστα!
    Δηλαδή δεκάδες συμφοιτητές μου και εγώ που αποφοιτήσαμε από το Τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών με κατεύθυνση-ειδικότητα τις τηλεπικοινωνίες (πολλοί απο εμάς με μεταπτυχιακά στο αντικείμενο), γιατί δε τολμάμε ούτε έξω από τον ΟΤΕ να περάσουμε (πόσο μάλλον να κάνουμε τα χαρτιά μας για πρόσληψη);;;
    Μα... τί ρωτάω ο δόλιος ε;

    • Πέτρόπουλος avatar
      Πέτρόπουλος @ farofylakas4 14/01/2013 11:35:10

      Αναρχικός δεν είσαι όμως ούτε είχες κονέ με Πασόκους να σε διορίσουν. Κάτσε στην πείνα λοιπόν και άσε τους Αναρχικούς να παίρνουν 3,οοο ευρώ το μήνα , 150,000+ ευρώ στις εθελούσιες , 2,500 ευρώ σύνταξη και να αυτοαναγορεύονται προστάτες της ανομίας και των καταλήψεων.

  21. giannis avatar
    giannis 14/01/2013 16:26:56

    ΝΙΚΗ ΔΕΝ ΡΩΤΗΣΑ ΑΝ ΔΟΥΛΕΥΕ ΑΥΤΟ ΕΛΕΙΠΕ. ΡΩΤΗΣΑ ΠΩΣ ΠΡΟΣΕΛΗΦΘΕΙ ΣΤΟΝ ΟΤΕ.

  22. olga avatar
    olga 15/01/2013 09:13:04

    "...ΕΤΡΕΧΕ ΣΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΤΩΝ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙ ΒΛΑΒΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΡΑΧΤΟΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΓΡΑΦΕΙΟ..." Τι λες βρε παιδί μου! Και παράλληλα Διεθνής Αμνηστία, Πορείες, Ομαδάρα ( ε! σ΄αυτό μοιάζουμε), Πρόεδρος του Eξωραϊστικού Συλλόγου Βοτανίου, αντιπρόεδρος της ΠΕΤ-ΟΤΕ Καστοριάς, μέλος κινηματογραφικής Λέσχης Καστοριάς και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο! Μα ποιος είναι, ο Ναπολέων???

  23. Linardos avatar
    Linardos 23/01/2013 00:14:11

    Δεν βρίσκω πουθενά το κακό να είναι κάποιος Πρόεδρος του μορφωτικού-πολιτιστικού κέντρου του χωριού του. Και για να είναι αντιπρόεδρος στον ΠΕΤ-ΟΤΕ σημαίνει οτί ειναι συνδικαλιστής και ασχολείται με τα κοινά,Οπα ειναι και μέλος κινηματογραφικής Καστοριάς? αχμμμ και κάνει μαθήματα καράτε και είναι μέλος και στο Video Club της γειτονιας μου .. Και σιγά τι υψηλές θέσεις έχει λέω εγώ. Σε λίγο θα πείτε ότι βόλεψε και τον ανηψιό του για να βγει πρόεδρος στο 15μελές...Ε κοιτάχτε και λίγο το δάσος

  24. Kostas avatar
    Kostas 05/01/2014 10:23:25

    Οι ψηφοφόροι του τον καμαρώνουν???!!
    Μπράβο τους ρε! Προχωρημένοι άνθρωποι!!!