#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
29/05/2010 15:55
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πεδίο μάχης "φιλάθλων" η Λαμία



Με λεωφορεία απομακρύνθηκαν από τη Λαμία οι οπαδοί του ΠΑΟΚ και της ΑΕΚ όπου νωρίτερα σημειώθηκαν επεισόδια ενόψει αγώνα χάντμπολ.

Οι οπαδοί των δύο ομάδων, έφθασαν τα ξημερώματα του Σαββάτου στη Λαμία όπου και σημειώθηκαν επεισόδια.

Κατά τη διάρκεια των επεισοδίων τραυματίστηκαν ελαφρά 7 άτομα και πυρπολήθηκαν ένα αυτοκίνητο, ένα περίπτερο και κάδοι απορριμμάτων.

Το μεσημέρι του Σαββάτου τα επεισόδια συνεχίστηκαν μέσα στο Χαλκιοπούλειο κλειστό γήπεδο της Λαμίας.

Ο αγώνας αποφασίστηκε να διεξαχθεί κανονικά, παρά τις αντιρρήσεις του δήμου, τις οποίες όμως δεν αποδέχτηκαν οι ομάδες και η ομοσπονδία.

Τα επεισόδια ξεκίνησαν όταν υπήρξε η φήμη ότι ο αγώνας θα αναβληθεί, με αποτέλεσμα το γήπεδο να μετατραπεί σε πεδίο μάχης.

www.skai.gr

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Θραξ Αναρμόδιος avatar
    Θραξ Αναρμόδιος 29/05/2010 16:02:39

    Η πλήρης ανοησία.

    Να μην ξέρεις καν ότι είσαι σκλάβος. Και να είσαι και ευτυχής μ' αυτό.
    Να μην ξέρεις ποιος το πέτυχε και με τι μέσα.

    Και να πιστεύεις ότι "αυτό" είναι αθλητισμός.

    Μάτριξ.
    Η πλήρης ακύρωση του ανθρώπινου λόγου.
    Του "ορθώς νοείν" των ενδόξων κλπ κλπ προγόνων.

    Ρε μας έχουν δεμένους από εκατό μεριές.

    Θραξ Αναρμόδιος

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Θραξ Αναρμόδιος 29/05/2010 17:57:35

      Κι`όμως, αυτά τα σούργελα ψηφίζουν...

  2. Dinos avatar
    Dinos 29/05/2010 17:48:17

    Για ολα τα γεγονοτα που εγιναν σημερα στην Λαμια ο Δημαρχος ειναι ο ηθικος
    αυτουργος δεν επρεπε να γινη αυτος ο αγωνας στην πολι διοτι αυτοι οι ανθρωποι αν ειναι ετσι δεν αφησαν λεπτα στην πολη σαν επισκετες αλλα την διελυσαν και εδειξαν οτι υπαρχουν και στην Ελλαδα Ταλιμπαν.


    ευχαριστω για την φιλοξενια
    Dinos

  3. mitikas avatar
    mitikas 29/05/2010 19:06:15

    O αθλητισμός είναι η προμετωπίδα της βίας.Αφήνουν την οργή της κοινωνίας να εκτονωθεί στα γήπεδα ώστε να αφησουν ανέπαφα χώρους εργασίας και άλλους χώρους συναθροισης.Βάλτε στο κάδρο ότι ¨φεύγει η μπάλα στην κερκίδα¨...Πρώτο θέμα ήδη έγινε...

  4. Aris lalidis avatar
    Aris lalidis 29/05/2010 21:26:40

    Καταντια,ξεφτιλα,καφριλα..
    Αναφερομαι φυσικα στα πιθηκοειδη ΟΛΩΝ των χρωματων.
    Ναι φιλε μου,οχι μονο ψηφιζουν αλλα τους κολακευουν διαφοροι τσαρλατανοι και τους αναγορευουν σε χρυσες εφεδρειες του μελλοντος μας.
    Σε πιανει απελπισια..

  5. Ευθύμης avatar
    Ευθύμης 29/05/2010 21:34:02

    Ας μην μαχαιρώνανε ανύποπτα κόσμο οι του ΠΑΟΚ να μη γινόταν καμπούλ.
    ο ζαγοράκης όμως αντί να καταδικάσει, έστειλε και δικηγόρους για τους συληφθέντες.

    Είναι ντροπή και ξεφτύλα την μέρα που έπεσε η Πόλη, των δύο ομάδων που την εκπροσωπούν να σφάζονται σαν τα σκυλιά αναμεταξύ τους οι φίλαθλοι.

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Ευθύμης 29/05/2010 21:38:17

      Έχεις την εντύπωση πως γνωρίζουν περί άλωσης κλπ;
      Κβαντική φυσική είναι για αυτούς ότι δεν γράφεται στις αθλητικές φυλλάδες.

      • Ευθύμης avatar
        Ευθύμης @ Strange Attractor 29/05/2010 23:51:31

        επειδή γνωρίζω ακόμα και άτομα και απο ποιά club βρίσκονταν εκεί, θα διαφωνήσω και παρόλο που έχει περάσει η άποψη οτι είναι "πρεζάκηδες" καμένοι και τα λοιπά, είναι πολύ μικρό το ποσοστό απο αυτούς πυο τα κάνουν που πραγματικά είναι καμένοι.
        Πιό πολύ γιατί δεν θα μπορούσαν να κάνουν και πολλά.
        Απλά λόγω του ότι ο σημερινός άνθρωπος δεν έχει καμία σοβαρή αξία να ταχτεί και να πολεμήσει για αυτή, πολύ συχνά έχουμε τα φαινόμενα αυτά.

        Δηλαδή υπάρχει ταύτιση του χουλιγκάνου (με την ομάδα του) που βλέπεις να σφάζεται με τον "αντίπαλο".
        Πολλές φορές τα γεγονότα δημιουργούνται απο ανεγκέφαλους που κάνουν το πρώτο βήμα.
        Όπως εχτές, μετά είναι σχεδόν αδύνατον να μαζευτούν απο αυτούς που πρέπει.

        Διαβάζω πάλι αυτό που γράφεις για κβαντική φυσική και πάει αυτομάτως σε τουλάχιστον δύο παιδιά που λόγω εγγύτητας διαμονής σίγουρα ήταν παρόντες, ο ένας σπουδάζει ιατρική ο άλλος πάλι στο πανεπιστήμιο.

        Άρα κάθε άλλο παρά "περίεργοι" και αποκομένοι είναι, σίγουρα βολέυει τον κόσμο να το βλέπει έτσι.
        Δεν είναι όμως.

        Ίσως να είναι και ο σύγχρονος τρόπος του ανθρώπου να βγάζει τα βασικά του πολεμικά ένστικτα (κακώς μέν, υπάρχει δέ, προφανώς και ο πολιτισμός είναι συην πραγματικότητα επιφανειακός)

  6. citizengr avatar
    citizengr 29/05/2010 23:17:59

    μου φαίνεται ότι ο Mike σιγά σιγά μας κάνει να νοσταλγούμε τον προκάτοχο του...Πάκη!

  7. Mak avatar
    Mak 29/05/2010 23:57:54

    Στην Καβάλα δεν τους έκατσε η "φάση" γιατί οι Αρειανοί ήταν "ψιλιασμένοι", αλλά στη Λαμία με του τοπικούς Αεκτζήδες να είναι ανεπίτρεπτα χαλαροί λόγω της κοινής καταγωγής των δύο ομάδων, βρήκαν χώρο να δράσουν.

    Η αστυνομία ακόμα να πάρει είδηση τι παίζει με τον τουριστικό χουλιγκανισμό Ελλήνων και Σέρβων;;;;;

    Ως πότε θα τους προστατεύει;;;; Δεν πιστεύω να παίζουν ρόλο οι οπαδικές προτιμήσεις του Χρυσοχοΐδη...

    Ο Μπιτζαξής έκοψε από όλες τις παε τις χορηγίες του οπαπ και έδωσε χορηγία μαμούθ 1,3εκ€ μόνο στον παοκ για να βοηθήσει τον Βούγια να κάνει ένα ρουσφέτι. Δύσκολες εποχές έρχονται και οι σταυροί θα είναι δυσεύρετοι...

    Μετά το Άκροπολ των Βενιζέλου-Μπατατούδη η ιστορία επαναλαμβάνεται σαν φάρσα. Κάποια πράγματα στο πασοκ δεν αλλάζουν ακόμα και αν βρισκόμαστε στα πρόθυρα της χρεωκοπίας...

    • Ευθύμης avatar
      Ευθύμης @ Mak 30/05/2010 00:02:46

      έπιασες φλέβα... εσύ ξέρεις πράγματα.

  8. Aris lalidis avatar
    Aris lalidis 30/05/2010 00:05:40

    @Ευθύμης
    Ευθυμη κοψε την πλακα και μην προσπαθεις να γομωσεις βληματα τετοιου διαμετρηματος με ιδεολογια,γιατι απλουστατα ειναι παραγεμισμενα με σκ..α.

    • myala me sk@ta avatar
      myala me sk@ta @ Aris lalidis 30/05/2010 01:30:11

      Οπως το λες.
      Μυαλα με σκατα.
      Δεν παυουν ομως να δηλωνουν και να γινονται αποδεκτοι ως απογονοι Κων/πολιτων και αλλων προσφυγων,
      αδελφια με τους Σερβους, και περηφανοι Μακεδονες.
      Ποιοι? Οι μαστουρωμενοι μαχαιροβγαλτες...
      Οσοι τους χρησιμοποιειτε (οπου δει...) να τους χαιρεστε...

    • Ευθύμης avatar
      Ευθύμης @ Aris lalidis 30/05/2010 05:11:53

      δεν μίλησε κανείς για ιδεολογία, αλλά λόγω πραγματικής έλειψης ιδεολογιών κάποιο τάσονται έτσι, είναι απλό.

      το γιατί και πώς και το πού είναι τα σκατά, μάλλον μαντρωμένα είναι στην βουλή πρώτα και απο κεί περιχύνωνται στην χώρα.

  9. ΙΩΝΑΣ avatar
    ΙΩΝΑΣ 30/05/2010 09:54:39

    Φυσικά,τέτοια γεγονότα είναι καταδικαστέα και ανεπίτρεπτα. Δυστυχώς όμως,δεν διδασκόμαστε από αυτά. Επίσης,το να διαπιστώνουμε ότι τα άτομα που τα προκαλούν και συμμετέχουν σ αυτά,δεν είναι ...λόγια και έχουν ελλιπή μόρφωση είναι τουλάχιστον αφέλεια και παραβίαση ανοιχτών θυρών. Τόσο καιρό γιατί όμως η Πολιτεία μένει άπραγη? Μου προξενεί μεγάλη απορία. Το μόνο σίγουρο είναι ότι τέτοια επεισόδια θα ξαναγίνουν σύντομα,επειδή εξυπηρετούν κάποιους.Από την άλλη,αν νομίζουν κάποιοι συνσχολιαστές,όπως ο Mak και ο Myala me sk@t@,(nickname με ...περιεχόμενο),ότι εδώ μέσα μπορεί να περάσει η αντιπαοκτσήδικη - αρειανή - ερπετική τους προπαγάνδα,πλανώνται πλάνην οικτράν.Κύριοι,δήθεν συμπολίτες,σας πήραμε χαμπάρι και σχόλια,σαν τα δικά σας,συμβάλουν στην εκδήλωση βίας στα γήπεδα. Σίγουρα στις τάξεις των εκατοντάδων χιλιάδων οπαδών του ΠΑΟΚ δεν υπάρχουν μόνο άγιοι,αλλά και σεις μην μας το παίζετε οσιοπαρθένες.Δακρύσαμε !!!!! ΚΑΙ Αρειανοί φίλαθλοι έχουν μαχαιρώσει αντιπάλους και έβαλαν φωτιά σε ένα άτυχο σκυλάκι,ζωντανό,επειδή ήταν ασπρόμαυρο. Έλεος πια Αρειανά. Το ότι είσαστε 40 χρόνια χωρίς τίτλο σας παρασέρνει σε άκρατο κομπλεξισμό. Ανύπαρκτοι.Είσαστε η ντροπή του Βορρά.

    • aris avatar
      aris @ ΙΩΝΑΣ 30/05/2010 12:00:33

      Ντροπή το Βορρά εμείς; Κάνε κανά κονέ με τους Σέρβους φίλους σου και μετά έλα να μας τα πεις. Και όσον αφορά την ιστορία με το σκυλί ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΗΛΙΘΙΕ, οτι είνα ψέμα. Βρωμότουρκε

    • myala me sk@ta avatar
      myala me sk@ta @ ΙΩΝΑΣ 30/05/2010 12:36:57

      Δεν καταλαβες φιλε μου,
      ΟΛΟΙ οι φανατικοι οπαδοι καθε στρατου (συγνωμη ...συλλογου εννουσα) ειναι το ιδιο για μενα.
      H μπαλα ειναι το συγχρονο οπιο της νεολαιας, και λεφτα για τον ΟΠΑΠ και τους προεδρους.
      Απλως καποιοι πουλαν και ψευτοιδεολογηματα μαζι με τη φανατιλα...

      Αρειανους να πεις τους φιλους σου και τους συγγενεις σου...
      ΥΓ. Προσωπικα μια απο τις μεγαλυτερες εκπληξεις στη ζωη μου ηταν οταν συνειδητοποιησα πως υπαρχει κοσμος που θεωρει το Αρης - Ηρακλης σημαντικο παιχνιδι.
      Οσο για το nickname αν δεν σ'αρεσει, βαλε το "smoking area"

  10. Misha avatar
    Misha 30/05/2010 10:47:56

    Στη χούντα πανηγύριζαν το Γουέμπλευ ενόσω εξελισσόταν το ξεπούλημα τής Κύπρου.
    Τώρα εξαθλιώνουν την ελληνική κοινωνία, παραδίδουν τα κλειδιά της χώρας στους επιβήτορες των «διεθνών αγορών» κι εμείς εδώ σκοτωνόμαστε για ένα τόπι.

    Μια χαρά δουλεύει η πρέζα...