29/06/2009 16:35
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Παυλόπουλος - Μπαρό στις πύλες της λαθρομετανάστευσης

Επίσκεψη στα κέντρα υποδοχής παράνομων μεταναστών στη Σάμο και τον Έβρο πραγματοποιούν σήμερα ο υπουργός Εσωτερικών Προκόπης Παυλόπουλος και ο αρμόδιος επίτροπος για θέματα Μετανάστευσης Ζακ Μπαρό, μετά τη δήλωση της Τουρκίας ότι δεν σκοπεύει να εφαρμόσει το πρωτόκολλο για επανεισδοχή μεταναστών, Στόχος της Αθήνας είναι να καταδείξει την εκρηκτική κατάσταση που έχει δημιουργηθεί εξαιτίας της μαζικής εισόδου παράνομων μεταναστών, προερχομένων από την Τουρκία, μετά και την αρνητική στάση της Άγκυρας στο πρόβλημα. Το πρωί είχαν μια πρώτη εικόνα για το πρόβλημα της παράνομης μετανάστευσης, εν πτήσει πάνω από τα νησιά του Αιγαίου

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 29/06/2009 19:35:35

    "Στόχος της Αθήνας είναι να καταδείξει την εκρηκτική κατάσταση που έχει δημιουργηθεί εξαιτίας της μαζικής εισόδου παράνομων μεταναστών"

    Πολύ ξαφνικά δεν ξύπνησε η Αθήνα και ο Πάκυ; Μήπως οι 27 000 ψήφοι της Χρυσής Αυγής να έπαιξαν καταλυτικό ρόλο; Μήπως και ο Άγιος φοβέρα θέλει;

  2. maquis avatar
    maquis 29/06/2009 19:57:43

    Kαλό !! "είχαν μια πρώτη εικόνα για το πρόβλημα της παράνομης μετανάστευσης, εν πτήσει πάνω από τα νησιά του Αιγαίου" Αν τα έβλεπαν απο .... διαστημόπλοιο, τότε οντως το προβλημα θα είχε ασήμαντες διαστάσεις. Για να πανε απο κοντά να μυρίσουν λίγο πραγματικές συνθήκες και όχι με τα κυάλια και τοτε τα ξαναλέμε.

  3. ΣΕΣΚΛΟ avatar
    ΣΕΣΚΛΟ 29/06/2009 20:24:40

    @1
    Οσο το θεμα ειναι στην επικαιροτητα θα φροντισουν να φαινεται οτι ασχολουνται.

    Ειναι αλλωστε η παρακαταθηκη του Ρουσο: οτι υπαρχει στην τηλεοραση ειναι η πραγματικοτητα!

    Κατα τα αλλα εσυ πρεπει να ανεχθεις την ταλαιπωρια στην Αθηνων-Λαμιας και να πληρωνεις και διοδια κλπ.

  4. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 29/06/2009 21:19:47

    @3 ναι αλλά ξέρεις τι ωραία που φαίνεται η ΕΟ Αθηνών Λαμίας από ψηλά;

  5. ΣΕΣΚΛΟ avatar
    ΣΕΣΚΛΟ 29/06/2009 21:28:02

    @4
    Φανταζομαι ... ενα απεραντο τραινακι απο αυτοκινητα!

  6. Stathis avatar
    Stathis 30/06/2009 10:32:58

    Φαντάζεστε την ώρα που θα πετάνε, να παρενοχληθούν από Τουρκικά αεροσκάφη επειδή....παραβιάζουν τον εναέριο χώρο τους;;;;; Ήδη οι φίλοι μας οι Ευρωπαίοι έχουν πάρει μια πρώτη γεύση της τουρκικής προκλητικότητας στον Εύρο.

  7. Stathis avatar
    Stathis 30/06/2009 10:33:53

    Τί Εύρος, τί...Ευρώ{πη}...

  8. Nadine avatar
    Nadine 30/06/2009 14:53:03

    Can i take a one small pic from your blog?