#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
12/11/2010 22:29
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πας μη κρυφοπασόκος, βάρβαρος



Υποκλίνομαι στον Καρατζαφέρη. Αφού έκραξε δια του Αϊβαλιώτη το ΚΚΕ, σε μια αήθη επίθεση περί χρηματισμού του Περισσού την περίοδο της διακυβέρνησης Καραμανλή, (φαντάζομαι δεν θα μπει στον κόπο να δώσει στοιχεία, ο λόγος του είναι ευαγγέλιο), συνέχισε να μας αναλύει γιατί στηρίζει τον Σγουρό και το Μνημόνιο

Δεν μας υπενθύμισε τη στήριξη του στον Τατούλη. Ξέρει κάτι που αγνοούμε; Στις δημοτικές με τη ΝΔ, στις περιφερειακές με το ΠΑΣΟΚ.

Και με τον αστυφύλαξ και με τον χωροφύλαξ. Η επιτομή του οπορτουνισμού.

«Οι στόχοι του μνημονίου πρέπει να είναι Ευαγγέλιο για το ΠαΣοΚ» δήλωσε ο υπουργός Αγροτικής Ανάπτυξης Κώστας Σκανδαλίδης, απαντώντας σε δηλώσεις του υπουργού Δικαιοσύνης Χάρη Καστανίδη, ο οποίος ζήτησε επαναδιαπραγμάτευση όρων του μνημονίου.

«Το κατά Γιούνγκερ Ευαγγέλιο», άδει στο Υπουργικό Συμβούλιο ο ΓΑΠ και σηκώνονται όλοι όρθιοι πλην της Μπιρμπίλη που φοβάται μη τη σηκώσει στον αέρα η ανεμογεννήτρια.

«Διαπραγματευόμαστε για το καλύτερο μείγμα πολιτικής που πρέπει να ασκήσουμε, πάντα στο πλαίσιο των στόχων του μνημονίου» πρόσθεσε ο κ. Σκανδαλίδης.

Στα διαλείμματα των συσκέψεων διαβάζει Σαμαρά και μείγματα πολιτικής αλλά τα μπερδεύει με τις συνταγές του Λαζάρου και τα μείγματα υλικών στο Master Chef.

Είναι καλές οι εκλογές. Βγαίνουν και ενδιάμεσα συμπεράσματα. Είναι προφανής πλέον και αυταπόδεικτος ο λόγος που δημιουργήθηκε η Δημοκρατική Αριστερά: Τι γεροντοέρωτας είναι αυτός με το ΠΑΣΟΚ;

Για όσους λένε ότι οι πολιτικές συζητήσεις στην τηλεόραση είναι ανούσιες και κανιβαλικές, το πάνελ του Τσίμα προχθές ήταν υπόδειγμα πολιτικού πολιτισμού, αβρότητας και ευγενούς άμιλλας: Μάνος, Ψαριανός και Παντελής Οικονόμου συναγωνίστηκαν στην αποδοχή των θέσεων αλλήλων.

Και όλοι μαζί στηρίζουν τους υποψηφίους του ΠΑΣΟΚ, όχι με φανατισμό αλλά με τη σφραγίδα μιας (παραπαίουσας) πνευματικής ηγεσίας  και δήθεν πολιτικής ανωτερότητας που μπορεί να συνοψισθεί στο ρητό: πας μη κρυφοπασόκος, βάρβαρος.

Μ.Ο.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Αφροδίτη avatar
    Αφροδίτη 12/11/2010 23:13:14

    Λές, να είναι γεροντοέρωτας και να είναι με το ΠΑΣΟΚ; Εγώ νόμιζα, πως είναι αναζωπύρωση του "νεανικού" έρωτα του 89, που η μαμά Μαρίκα είχε βάλει όλη την τέχνη της σ' εκείνα τα ιστορικά ντολμαδάκια! Να κάνω τόσο λάθος!!!

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ Αφροδίτη 12/11/2010 23:55:02

      Υπάρχουν και οι μυστικοί έρωτες...

      • koxakis avatar
        koxakis @ Μικρός Οδυσσέας 13/11/2010 02:04:22

        http://www.youtube.com/watch?v=7qINk61NKa0

  2. agnwstos21 avatar
    agnwstos21 12/11/2010 23:51:51

    Τα ίδια παντελάκι μου ,τα ίδια παντελή μου... Ακόμη περιμένουμε τα στοιχεία για την υπόθεση "Γερμανός" που έταζαν απο κοινού ΛΑΟΣ-ΠΑΣΟΚ. Εδώ τα ΝΕΑ θυμήθηκαν το " '89",έλεος... να διαφωνήσεις σήμερα όπου θες με το ΚΚΕ αλλά όχι για αυτό πια. Το δρόμο δείχνει ο Γεωργιάδης,φοβερός κράχτης, που ζήτησε ενότητα του αστικού κόσμου,για να μη μας κυβερνήσουν οι μπολσεβίκοι!!!!
    Τι τους έκανε το μαύρισμα και η άνοδος του ΚΚΕ...

    ΥΓ1: Πότε θα μας πουν οι Πασόκοι που πήγαν τα μάρκα της Siemens?
    Ένα πουλάκι είπε πως τα πήγε το ίδιο στο πράσινο ταμείο.
    ΥΓ2: Στα πλαίσια του ελέγχου των κομμάτων πότε θα μας πουν οι καρατζαφερικοί πόσα τσεπώνουν ετησίως απο τον από γνωστό επιχειρηματία της Βόρειας Ελλάδας?
    ΥΓ3: Το βατοπεδιο ξεχάστε το... σαν να μην έγινε ποτέ...

    • aengus avatar
      aengus @ agnwstos21 13/11/2010 05:29:41

      Την Κυριακή, οι συνεργάτες, από την ακροδεξιά ώς την ροζ/φούξια/λιλά «αριστερά», ψηφίζουν τις ανθυπομαριονέτες των ανδρείκελων.
      Τη Δευτέρα στο Σύνταγμα, στις 6.00, οι ελεύθεροι Έλληνες, κομμουνιστές και μη, «υποδέχονται» την «κυβέρνηση» των τροϊκανών.
      Τα χουντικά ανδρείκελα έχουν λυσσάξει.

    • ένας Άμλετ avatar
      ένας Άμλετ @ agnwstos21 13/11/2010 09:56:34

      Ο μπουμπούκος, ως κακός πωλητής, τσιρίζει σαν ψυχοπαθής. Ο Αϊβαλιώτης απλώς ανακυκλώνει την προ τριετίας προπαγάνδα του Πάγκαλου και της ροζ/φούξια «αριστεράς».

  3. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 13/11/2010 00:12:47

    Ο Καρατζαφέρης ως καλός χριστιανός, ακολουθώντας το παράδειγμα του καλού σαμαρείτη, τους βοηθά όλους.Είναι γενναιόψυχος.
    Οι απόστολοι του μνημονίου κυρήττουν την αλήθεια του νυχθημερόν. Το άγιον πασοκικόν πνεύμα τους βοηθά έτσι ώστε ως νέοι αλιείς να "ψαρεύουν" πιστούς δια την αυτού θεία χάρη του Γεωργίου του Μνημονιοφόρου. Βοήθειά μας.

  4. I.Q. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΥ avatar
    I.Q. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΥ 13/11/2010 03:27:53

    Ρε συ Μικρέ Οδυσσέα, από πάνω γράφεις για κρυφοπασόκους, αμέσως από κάτω γράφεις για Καρατζαφέρη και Αϊβαλιώτη και ενδιάμεσα έχεις τη συγκεκριμένη φωτο της Τζένιφερ. Τι σκωτσέζικο ντους είναι αυτό που μας κάνεις ρε φίλε;

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ I.Q. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΥ 13/11/2010 11:04:33

      Υπάρχουν πληροφορίες οτι η Τζένιφερ είναι κρυφοπασόκ χαχαχα

  5. Barbarian avatar
    Barbarian 13/11/2010 04:04:50

    Δηλαδή εγώ που απεταξάμην το Μνημόνιο και τα εξαπτέρυγά του τί είμαι;
    Σατανιστής;

    • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
      Γιάννης Φαίλτωρ @ Barbarian 13/11/2010 08:26:18

      Τουλάχιστον!

  6. νεφέλη avatar
    νεφέλη 13/11/2010 08:54:49

    Εκείνος ο επαναστάτης ο αντιμνημονιακός ο Δημαράς, ακόμη δεν ξύπνησε από την μέθη της προηγούμενης κυριακής;
    ...η, διατελεί υπό την μέθη νέων συμφωνιών με την ατυχήσασα για το νέο της κόμμα;

    • ένας Άμλετ avatar
      ένας Άμλετ @ νεφέλη 13/11/2010 09:57:36

      :) :) :)

  7. κλαυσίγελως! avatar
    κλαυσίγελως! 13/11/2010 10:11:06

    ΚΑΘΕ ΚΟΜΜΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΙΜΑ ΤΟ ΕΝΔΟΞΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΤΟΥ!!!
    1-Ο Παναγιώτης τηλεφωνεί στην ξαδέλφη του Βαγγελίτσα.
    -Βαγκελίτσααα...θέλεις να ψηφίσει η ξαδέλφη σου Μαρία που είναι στη Γερμανία;
    -Μα πώς θα γίνει αυτό;
    -Μη σε νοιάζει .....εδώ ψήφισε η Κατερίνα που είναι στη Σουηδία,ο Γιώργος που είναι στο Μόναχο ,η Ελπίδα από την Αυστραλία.....
    -Μα αυτοί δεν ήρθαν και ούτε ενδιαφέρονται για τις εκλογές.Τι θα πουν οι υπόλοιποι...τί αποτελέσματα θα πάρουν;
    -Τα γνωστά.... ΜΗΔΕΝ!
    -....Και τα ψηφοδέλτιά τους;
    -Θα σκιστούν!!!!!!!
    ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΝ ΕΠΑΛΗΘΕΥΣΑΝ.. ΚΑΙ ΤΑ ΔΕΝΤΡΑ!!!
    ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΠΟΧΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΙΚΡΟΙ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΟΙ ΗΡΩΕΣ.
    2-Η καφετέρια σφίζει από νεολαίους που ήρθαν να ψηφίσουν.Ο υποψήφιος περπατημένος του πεζοδρομίου και της νύχτας που από πίσω τον ακολουθεί η δικαιοσύνη μπουκάρει προς άγραν ψήφων.
    -Βασίληηηηη......κέρνα τους όλους από ΜΕΝΑ!
    ...και ο νεαρός που τολμά, σηκώνεται ευθυτενής μέσα από βλέμματα θαυμασμού.
    -Εμείς κέρασμα από ΚΛΕΜΜΕΝΑ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ!
    ΕΤΣΙ ΚΕΡΔΙΖΟΝΤΑΙ ΟΙ ΕΚΛΟΓΕΣ
    3-Ιατρός ανειδίκευτος και επί του πρακτέου παθολόγος,γαστρεντερολόγος παιδίατρος, οφθαλμίατρος και γενικά θεραπεύων πάσαν νοσον.....αλλά με μεγάλη αλτική ικανότητα στους πολιτικούς χώρους είναι υποψήφιος μεγάλης παράταξης!
    Προσάγει τη γιαγιά με το σταυρωμένο ψηφοδέλτιο στην κάλπη και εξαφανίζεται για την επόμενη...
    Η γιαγιά ρίχνει το ψηφοδέλτιο για το δήμο αλλά εκει ενημερώνεται ότι πρέπει να ψηφίσει και για κάποια ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ!
    Ψάχνει εναγωνίως τον "προστάτη"αλλά αυτός έχει γίνει μπουχός.
    -Τί είν' ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ;
    μπλα...μπλα.......
    -Καλά ..θα ψηφίσω.
    Η περηφάνεια της την οδηγεί στο παραβάν που γράφει ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ και ύστερα από μεγάλη πάλη με εκείνο το.... χαρτομάνι ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙ!!!
    Επιτέλους!!! Βγαίνει από το εκλογικό!!!!
    Υποψήφιος που παρακολούθησε τη σκηνή την ρωτά.
    -Τί ψήφισες γιαγιά;
    -ΑΥΤΟΙ με έβαλαν να ψηφίσω και μια ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ.......αλλά ΕΓΩ τα κατάφερα!Έψαξα..έψαξα και ψήφισα έναν Κούτρα γιατί θα κόβ' η κούτρα τ'.
    -Μπράβο γιαγιά!Την Δευτέρα να πάρεις το λεωφορείο για την πόλη όπου έχεις συγκέντρωση....και μην ξεχάσεις την κουκούλα του λαχανόκηπου και την γκαζόλαμπα!!!!

  8. BlueSky avatar
    BlueSky 13/11/2010 16:45:58

    Καρατζαπιάνεις , αδίστακτος , καιροσκόπος και κωλοτούμπας!

  9. ΛίγκαΤουΒορρά avatar
    ΛίγκαΤουΒορρά 13/11/2010 18:19:30

    Αυτός ο Οπορτουνισμός θα του βγει σε μεγάλο κακό...

    Ποιος Πασόκος τον χωνεύει; Ποιος ΝεοΔημοκράτης τον χωνεύει;

    Άντε να τελειώνουμε με δαύτον. Να τον στείλουμε στ΄αμπέλια του να καταβρέχει με το λάστιχο τους κήπους του. Μόνο γι΄αυτό κάνει.