#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
12/01/2012 22:17
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Παρασκευή και 13, αποφάσισε να φύγει ο Παπανδρέου



"Ο μήνας έχει δεκατρείς καταραμένη μέρα, δεν θέλω ν' ανταμώσω άνθρωπο ούτε για καλημέρα".

Αυτός ο υπέροχος στίχος ακουγόταν τα προηγούμενα χρόνια και χαρακτήριζε όλους εκείνους τους προληπτικούς που άκουγαν ότι ο μήνας έχει 13 και κλείνονταν στο σπίτι. Αν δε ήταν και Τρίτη τότε κλειδαμπάρωναν και την πόρτα. Στην πορεία γρουσούζικη ημέρα έγινε και η Παρασκευή και 13, ή μάλλον θύμιζε το γνωστό... θρίλερ.

Μια τέτοια ημέρα λοιπόν, συμπτωματικά προφανώς, διάλεξε και ο Γιώργος Παπανδρέου για να μας αδειάσει τη γωνιά. Η συζήτηση που θα έχει με τον Πρόεδρο της Δημοκρατίας, σύμφωνα με πληροφορίες, θα είναι η τελευταία ενώ στο Πολιτικό Συμβούλιο θα ανακοινώσει την αποχώρησή του από την προεδρία της Κ.Ο. του ΠΑΣΟΚ και θα δρομολογήσει τις εξελίξεις για εκλογή νέου πρόεδρου και υποψήφιου πρωθυπουργού, αμέσως μετά την ολοκλήρωση του PSI, αναφέρουν δημοσιογραφικές πληροφορίες. Είναι προφανές ότι οι συσχετισμοί που διαμορφώνονται στο ΠΑΣΟΚ "δεν τον παίρνουν" να επιμείνει άλλο.

Σήμερα συναντήθηκε εκτάκτως και με τον Λ. Παπαδήμο, προφανώς για τον λόγο αυτό.

Παρασκευή και 13, λοιπόν, και κλείνει, προς ώρας, ένα μαύρο πολιτικό κεφάλαιο για την σύγχρονη πολιτική ιστορία. Διότι η ύβρις σε βάρος του ελληνικού λαού ήταν πολύ μεγάλη από τον κ. Παπανδρέου.

Αν και λένε ότι την ιστορία την γράφουν οι νικητές και ο κ. Παπανδρέου μόνο νικητής δεν είναι, πρέπει να παραδεχθούμε ότι έγραψε ιστορία ο αθεόφοβος.

Ξεκίνησε ως ο απόλυτος κυρίαρχος της πολιτικής σκηνής. Κατατρόπωσε τη διαλυμένη ΝΔ του κ. Καραμανλή, έφαγε για πρωινό τον Ευ. Βενιζέλο, έκανε και την ανανέωση του ΠΑΣΟΚ διώχνοντας τη δημογεροντία και τα λαμόγια. Μέχρις εκεί όμως, διότι στο τέλος το σκορ άλλα έγραψε.

Το ΠΑΣΟΚ του 43% και των 11 μονάδων διαφορά το κατάντησε να μετρά στις δημοσκοπήσεις 12%. παρέλαβε ένα κόμμα και παραδίδει μια... τελεία.

Ο ίδιος φεύγει απαξιωμένος αν και είχε όλη... την Ευρώπη στα πόδια του, όπως τουλάχιστον έλεγαν τα πρόθυμα Μέσα Ενημέρωσης.

Όλους όσους ευεργέτησε (Χρυσοχοϊδη, Λοβέρδο, Αννούλα κ.λπ.) βλέπει τώρα να τρώνε από τις σάρκες του ενώ ο μεγάλος ηττημένος Ευ. Βενιζέλος ετοιμάζεται να διεκδικήσει το θρόνο του ΠΑΣΟΚ.

Το σημαντικότερο, όμως, είναι ότι φεύγει έχοντας στην πλάτη του τη χλεύη του ελληνικού λαού. Για τα ψέματα που είπε, τα λάθη που έκανε, την αλαζονεία μέχρι την τελευταία στιγμή.

Παρασκευή και 13, τέλος, κλείνει εκτός απροόπτου η πόρτα και τη δεύτερης άγιας οικογένειας στην Ελλάδα. Κλείνει και η εποχή των πριγκίπων και των διορισμένων πρωθυπουργών.

Ισως την τελευταία στιγμή ο κ. Παπανδρέου να κάνει το μεγαλύτερο καλό στον τόπο. Μας απαλλάσσει από την παρουσία του.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. manos avatar
    manos 12/01/2012 22:25:01

    Αντε βρε. Και στου Λουκά.

  2. ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
    ΣΤΕΛΙΟΣ 12/01/2012 22:30:45

    Πιθανώς, γιατί για τους ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΥΣ, Παρασκευή και 13 είναι γρουσούζική μέρα (για τους Ελληνες η γρουσούζική είναι η Τρίτη ως γνωστόν).

    Αν νομίζετε πάντως πως θα φύγει τόσο εύκολα ,κούνια που σας κούναγε!

    Εκτός βέβαια αν η "Οικογένεια" και οι...οικογενειακοί φίλοι (ο Γιώργης ο Σόρος και τα παιδιά , ξερετε) αποφάσισαν πως είναι καλύτερο να αποσυρθεί ο ΓΑΠ απο το προσκήνιο τώρα στα δύσκολα ,να τον βολέψουν τα αφεντικά του σε κανένα χλιδάτο διεθνή οργανισμό, με προπτική στο μέλλον να επανέλθεί σαν σωτήρας (κάτι σαν τον Καραμανλή στο Παρίσι).

    Αυτό παίζει.

    Ετσι και αλλιώς ,εμάς τους Ελληνες καγκουρώ μας θεωρούν επιεικώς μακάκες, και μεχρι στιγμής , η αλήθεια είναι πως δεν έχουμε αποδείξει το αντίθετο...

    • bladerunner avatar
      bladerunner @ ΣΤΕΛΙΟΣ 12/01/2012 22:52:17

      Το σωστο παγκοσμιως ειναι το Παρασκευη και 13 λογω των Ναιτων.
      Τωρα το πως προεκυψε το Τριτη και 13 στο Ελλαδισταν...

      • ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
        ΣΤΕΛΙΟΣ @ bladerunner 12/01/2012 22:56:38

        Τρίτη = άλωση της Κωνσταντινούπολης. Το 13 είναι διεθνές υποθέτω!

  3. Τιγράνης avatar
    Τιγράνης 12/01/2012 22:34:10

    Όχι, κανένα καλό δεν μπορεί να κάνει πια. Εξευτέλισε τη χώρα, εξουθένωσε και εξαπάτησε τους πολίτες, γελοιοποίησε το πολιτικό σύστημα. Εδώ και καιρό για μένα έχει πάψει να αποτελεί ζητούμενο αν θα φύγει ή θα μείνει ο ΓΑΠ. Προσωπικά μ΄ ενδιαφέρει κλείνοντας την πόρτα της πολιτικής να ανοίξει αυτή του Κορυδαλλού. Και αυτό απαιτεί τρία πράγματα: εκλογές, αυτοδυναμία ΑΣ, εξεταστικές.

    • η Dimi avatar
      η Dimi @ Τιγράνης 13/01/2012 00:42:25

      «Παραλάβαμε την χώρα στο χείλος του γκρεμού,
      και την πήγαμε ένα βήμα μπροστά.»
      (από το «Ανθολόγιο»)

  4. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 12/01/2012 22:48:14

    Παρασκευή και 13 φαίνεται ήταν η μέρα που ο Φίλιππος ο Ωραίος αποφάσισε να παραβιάσει την βασική λογιστική πρακτική της διπλοεγγραφής, και καθάρισε του Ναϊτες στους οποίους χρωστούσε ένα σκασμό λεφτά που δανειζόταν για να χρηματοδοτεί τους πολέμους του με τους Αγγλους.

    Είχε και κάποια κοντρίτσα με τον Πάπα

    'Ολα αυτά το 1307. Σήμερα, 705 χρόνια αργότερα, οι Ευρωπαίοι συνεχιστές την μεσαιωνικής φεουδαρχίας, έχουν αντίστοιχα προβλήματα, μόνο που τους χρωστάμε εμείς, και δεν ξέρουν πως να διαγράψουν χωρίς να διαγράψουν. Αποφάσισαν λοιπόν να μας καθαρίσουν, αλλά όμορφα και διακριτικά και να πάρουν το οικοπεδο, γιατί έχουν και υποχρεώσεις...

  5. MAKHΣ Π avatar
    MAKHΣ Π 12/01/2012 22:48:21

    θα φύγει μαζι με το πράσινο παπάκι η χωρίς αυτό?

  6. βασίλης avatar
    βασίλης 12/01/2012 22:52:00

    Το ζητούμενο είναι εάν τώρα δηλώσει οτι φεύγει? δεν θα έπρεπε να είχε φύγει
    πολύ νωρίτερα? Τέλος πάντων ποτέ δεν είναι αργά, εύχομαι όμως ολόψυχα
    στο λονδίνο που έκανε διακοπές μην ρύθμισε καταστάσεις και τον ξαναβρούμε
    μπροστά μας απο άλλη θέση γιατί τότε "το δις εξαμαρτειν ουκ ανδρός σοφού".
    Κύριοι ετοιμάστε γρήγορα κάποιο Α/Φ η κάποιο ταχύπλοο γιατί όσα γρήγορα
    φύγει τόσο καλύτερα οχι μόνον για τον εαυτό του αλλά και για μας.

  7. Χαρίλαος avatar
    Χαρίλαος 12/01/2012 22:56:00

    Βάζω δύο ούζα στοίχημα πως δεν θα ξεκουμπιστεί τόσο εύκολα... και ελπίζω να το χάσω! Πάει για διαβούλευση στον πρόεδρο και το Σάββατο θα πάει και στον λουκά.
    Η τρόϊκα σε πλήρη δράση...
    Θυμάστε που έλεγα ότι η ιστορία με τον λουκά ήταν στημένη? Ότι έριχνε ονόματα για να τα κάψει ενω ο παπαδήμος περίμενε στην γωνία για να σερβιριστεί σαν... κοινής αποδοχής?
    Εκεί βάζω 1000 Ευρώ στοίχημα, και θα αποδειχθεί αρκετά σύντομα πιστεύω...

    • Σταύρος avatar
      Σταύρος @ Χαρίλαος 13/01/2012 11:19:09

      Μάστορα καλημέρα!
      Δύο ούζα, ένα χιλιάρικο;
      Πεντακόσια Ευρά το ούζο;;;
      Σε ακριβό μαγαζί τα πίνεις!!!
      Ξέρω κάποια καταγώγια φτηνότερα.
      Είναι λίγο μακριά όμως, από την άλλη μεριά της θάλασσας!!!

  8. Ιωάννης33 avatar
    Ιωάννης33 12/01/2012 22:56:42

    Σίγουρα όταν θα βαδίζει εξερχόμενος της Προεδρείας,θα υπάρχουν αριστερά και δεξιά του δρόμου λεύκες!!!

  9. Komis Montechristo avatar
    Komis Montechristo 12/01/2012 22:57:04

    Μπορεί η παραίτηση Παπανδρέου να γίνει γεγονός,παίρνοντας σάρκα και οστά τη Παρασκευή.ΟΜΩΣ,ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΞΕΧΑΣΕΙ ΤΟ ΜΕΓΙΣΤΟ ΚΑΚΟ που έκανε στην Ελλάδα και σε όλους εμάς,τόσο αυτός όσο και οι προηγούμενοι Παπανδρέου που κυβέρνησαν τη πατρίδα,ανοίγοντας ΔΙΑΠΛΑΤΑ τους ΑΣΚΟΥΣ του Αιόλου για να οδηγηθούμε στο γκρεμό;
    Κανείς πλέον,εκτός της σκληρής και στενότατης πασοκικής κομματικής νομενκλατούρας,ΔΕΝ ΑΡΝΕΙΤΑΙ πως Παπανδρέου και ΣΥΜΦΟΡΑ είναι ΤΑΥΤΟΣΗΜΕΣ έννοιες!!Η οικογένεια Παπανδρέου και το προσωπικό-ιδεολογικό τους μόρφωμα ο πασοκισμός ΚΟΥΡΕΛΙΑΣΑΝ τη πατρίδα,ΤΣΑΛΑΚΩΣΑΝ την εθνική μας αξιοπρέπεια,ΥΠΕΡΧΡΕΩΣΑΝ τη χώρα ΜΑΧΑΙΡΩΝΟΝΤΑΣ πισώπλατα το μέλλον όλων μας,ΓΕΛΟΙΟΠΟΙΗΣΑΝ-ΞΕΦΤΙΛΙΣΑΝ τους Θεσμούς,ΧΛΕΥΑΣΑΝ-ΠΕΡΙΦΡΟΝΗΣΑΝ τη Δημοκρατία,ΠΥΡΠΟΛΗΣΑΝ τη κοινωνία,ΑΝΑΤΙΝΑΞΑΝ την οικονομία.Ο παπανδρεϊσμός και ο πασοκισμός είναι ΥΠΟΛΟΓΟΙ και ΕΝΟΧΟΙ για μια ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ,που όμοιά της η χώρα έχει να ζήσει από την εποχή της μικρασιατικής καταστροφής.
    Μπορώ ν'αναφέρω πάρα πολλά,αλλά δεν θέλω να κουράσω.Η Ιστορία θα γράψει τους Παπανδρέου και το πασοκισμό με τα πιο ΜΕΛΑΝΑ χρώματα στ'απόμακρα και ολοσκότεινα ΤΑΡΤΑΡΑ της,αφιερώνοντας ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ σκληρά λόγια.Δυστυχώς,όμως,τα σημάδια που αφήνουν στο καταπληγωμένο σώμα της λαβωμένης πατρίδας είναι πάρα πολλά και ίσως αργήσουμε πολύ να συνέλθουμε από τα ΤΡΑΥΜΑΤΑ και ΔΕΙΝΑ που ΣΥΣΣΩΡΕΥΣΑΝ....

    • Phedra avatar
      Phedra @ Komis Montechristo 12/01/2012 23:16:39

      ++++ 1000000 !!!!

    • Diamond Angel avatar
      Diamond Angel @ Komis Montechristo 12/01/2012 23:32:39

      Ακριβώς!! Θεωρώ βέβαιο με δεδομένη την άρρωστη ψυχοσύνθεσή του, ότι το μόνο για το οποίο νοιάζεται και δουλεύει, είναι η τύχη του και το τομάρι του. Αυτός. Εμείς όμως ,αν θέλουμε να επιβιώσουμε σαν κοινωνία και να παλέψουμε για συνέλθουμε από τη καταστροφή που μας βύθισε , εκτός από την νέα αρχή που πρέπει να κάνουμε , πρέπει να τον τιμωρήσουμε ,γιατί είναι ο πρώτος και κύριος υπέθυνος για ότι μας συμβαίνει. Το χρωστάμε στην πατρίδα , στα παιδιά μας και στον εαυτό μας!

    • Aris. A avatar
      Aris. A @ Komis Montechristo 13/01/2012 00:57:04

      komi

      Ο Παπανδρέου φεύγει η πολιτική του και οι πρακτικές του παραμένουν και εφαρμόζονται ευλαβικά.

      Ο Γιώργος τώρα "δικαιώνεται¨.

      • daughter of mercy avatar
        daughter of mercy @ Aris. A 13/01/2012 02:52:31

        Ο σκοπός επιτεύχθη!
        Τώρα όλη η Ελλάδα κυκλοφορεί με PSIμετρo!

  10. atheo avatar
    atheo 12/01/2012 23:04:19

    Μαλλον ειστε πολυ αφελεις που πιστευετε οτι ο Γιωργακης θα αφησει ετσι ευκολα την ιδιοκτησια του.Αυτο εχει δειξει μεχρι σημερα?
    Αν παλι πιεστηκε να το κανει θα διαφανει μετεπειτα στα εσωκομματικα τους.

  11. hdgr avatar
    hdgr 12/01/2012 23:08:23

    Μην βιάζεστε , το κεφάλαιο Παπανδρέου δεν έχει κλείσει ακόμα.

    • τάσος avatar
      τάσος @ hdgr 13/01/2012 01:53:55

      τέρμα αδερφέ. τέλος.

  12. Ραβινος avatar
    Ραβινος 12/01/2012 23:11:32

    Στον αγυριστο αλλα με το αλλο θεμα τι θα γινει πχ αυτο που προηγουμενη αναρτηση εθεσε με τιτλο ''Συγχωροχάρτι ο Βενιζελος και οι άλλοι θα πάρουν μόνο από τον Πάπα''.Τι γινεται με το δεν ξεχνω το Γουδι ειναι εδω !Σαν πολυ ευκολο μου φαινεται να αποχωρησει ο ΓΑΠ σαν δαρμενος σκυλος μηπως παιζει τιποτα με κανενα συγχωροχαρτι ? Ουε και αλλοιμονο μας εαν εχουν κανει τιποτα τετοιο οι αχυρανθρωποι Παπαδημος και λοιποι !Αλλιως τι σημαινει το ''Σήμερα συναντήθηκε εκτάκτως και με τον Λ. Παπαδήμο, προφανώς για τον λόγο αυτό.''?

  13. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 12/01/2012 23:11:52

    Αυτό το PSI είναι βέβαιο ότι θα ολοκληρωθεί;

  14. Ναυαγός avatar
    Ναυαγός 12/01/2012 23:23:28

    Να του απαγορευτεί η έξοδος απ'τη χώρα την οποία πολλαπλώς έβλαψε και να κάτσει στο σκαμνί και να πληρώσει για το κακό που έκανε αυτός, η οικογενειακή δυναστεία του και ανόητοι πολιτικάντηδες και οι''νταβατζήδες'' που τον ανέδειξαν, τον ανέχθηκαν και τον στήριξαν....

  15. τάσος avatar
    τάσος 12/01/2012 23:44:59

    http://www.inout.gr/attachment.php?attachmentid=72985&stc=1&d=1320439808

    • Ανδρομέδα avatar
      Ανδρομέδα @ τάσος 13/01/2012 00:27:26

      χαχαχχαχα...ωραίο!

    • Χαρίλαος avatar
      Χαρίλαος @ τάσος 13/01/2012 09:16:23

      Ύψος ! ! !

  16. ikaros avatar
    ikaros 12/01/2012 23:53:51

    Ναι αλλά για να μην ξεχνιόμαστε (ελληνική συνήθεια), ο κ. Σαμαράς έχει δεσμευθεί για εξεταστική επιτροπή για το πως φτάσαμε στο μνημόνιο. Όχι τώρα που σκόπιμα βγαίνει από το κάδρο ο ΓΑΠ και λόγω επικείμενης νίκης της ΝΔ να ξεχαστούμε όπως ξεχασαμε και το 2004 το χρηματιστήριο...

    • ΝΙΚΟΣ avatar
      ΝΙΚΟΣ @ ikaros 13/01/2012 00:17:29

      Πέστα χρυσοστομε......

  17. μαρια τσωνη avatar
    μαρια τσωνη 12/01/2012 23:54:09

    Η περιπτωση Παπανδρεου ειναι ενα πολυ διδακτικο case study για το τι μπορει να παθει ενας πολιτικος με τοσα ψεμματα και ανεκπληρωτες υποσχεσεις στην σημερινη ανηλεη πραγματικοτητα.Ευχομαι να το εχουν υποψιν τους αυτο στη ΝΔ οι συμβουλοι και οι παρατρεχαμενοι του Σαμαρα κα ο ιδιος ,βεβαια.

  18. ΛΕΩΝΙΔΑΣ avatar
    ΛΕΩΝΙΔΑΣ 13/01/2012 00:04:19

    Στα τσακιδια και να μην μας γραφει ....

  19. sitting duck avatar
    sitting duck 13/01/2012 00:21:03

    Μα είστε σοβαροί τώρα; Ετσι εύκολα θα μας αφήσει ο πρίγκηψ; Χωρίς εμπράγματες εγγυήσεις για την απρόσκοπτη μακροημέρευση της δυναστείας; Θα τους τρελλάνει όλους ο Γιωργάκης πριν παραδώσει το σκήπτρο. Και πρώτο-πρώτο το χοντρούλη που τρέχει σαν τον Πόρκυ να πάρει το χρίσμα από τον...τέως. Ποιόν τέως δηλαδή; Δεν φεύγει με τίποτα σας λέω!

  20. The Saint avatar
    The Saint 13/01/2012 00:21:58

    EAN (λέω εάν) φύγει, και με την αλλαγή κυβέρνησης, δεν γίνουν εξεταστικές επιτροπές (όχι μόνο μία) γιά να αποκαλυψουν ΠΟΙΟΣ ήταν ο ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ ΡΟΛΟΣ του στα δύο αυτά τρισκατάρατα χρόνια "πρωθυπουργίας" του, τότε θα είμαστε άξιοι της τύχης μας.
    Η άποψή μου, είναι ότι ΑΥΤΟΣ φεύγει οριστικά, γιατί πολιτικά είναι τελειωμένος εντελώς, και με αυτόν τον τρόπο, νομίζει ότι θα ξεχαστουν τα ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ που διέπραξε κατα της χώρας, και του Ελληνικού λαού...
    Αρκεί να μην τον δικαιώσουν οι επερχόμενες εξελίξεις βέβαια... Τις οποίες ακόμη δεν μπορούμε να ξέρουμε...

    • anonymous avatar
      anonymous @ The Saint 13/01/2012 00:58:46

      Φυλακή δεν πρόκειται να πάει εκτός αν αλλάξει το πολίτευμα, καταργηθούν τα κόμματα και πάμε σε αιρετούς με ενιαία λίστα σε κάθε εκλογική περιφέρεια και υποψηφίους που θα κατοικούν στην περιφέρειά τους με απαγόρευση να είναι υποψήφιοι όσοι έχουν διατελέσει βουλευτές δήμαρχοι κλπ για πάνω από 2 τετραετίες. Τότε ναι κάτι θα αλλάξει.

  21. ΑΓΓΕΛΟΣ ΕΛΛΗΝΑΣ avatar
    ΑΓΓΕΛΟΣ ΕΛΛΗΝΑΣ 13/01/2012 00:54:43

    Ας φύγει ο ΓΑΠ- ΤΖΕΦΡΥ (το αμερικανάκι, ο γιός της εβραίας Μαργαρίτας) από προέδρος του ΠΑΣΟΚ να μην τον ξαναδούμε στην τηλεόραση, αφού έχει δείκτη iq "ραδικιού".
    Ο ΓΑΠ και όσοι πολιτικοί αποδειχτούν κλέφτες θα πρέπει να καταδικαστούν στα ελληνικά δικαστήρια ως Ανθέλληνες.
    Οι πολιτικάντιδες - πολιτικοί του ΠΑΣΟΚ ( όσοι ήταν στην κυβέρνηση του ΓΑΠ , ρίμαξαν τη χώρα μας , γιατί επέβαλαν φόρους, χαράτσια, αύξησαν τα τέλη κυκλοφορίας, ραγδαία αύξηση στη τιμή της βενζίνης, χαράτσια και έδωσαν το OK να αυξηθούν οι λογαριασμοί της ΔΕΗ. Επιπλέον η ανεργία επίσημα είναι στο 19%, αλλά ανεπίσημα είναι στο 22%.
    Έλεος μας κατέστρεψαν οι ανίκανοι και θέλουν πουλήσουν την Ελλάδα όσο όσο στους ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ και στους ΤΡΟΙΚΑΝΟΥΣ .!!!
    Εκτιμώ πως στις επόμενες εκλογές το ποσοστό του ΠΑΣΟΚ θα είναι χαμηλότερο ποσοστό που θα έχει παρεί ως κόμμα ( 12-13 %) και θα πάθει ΣΟΚ.
    Δυστυχώς δεν με εκφράζει κανενα κόμμα, για αυτό στις επόμενες εκλογές θα ρίξω άκυρο ψηφοδέλτιο.

  22. Kώστας ΜΠ avatar
    Kώστας ΜΠ 13/01/2012 01:16:40

    Σκαμνί.

  23. daughter of mercy avatar
    daughter of mercy 13/01/2012 02:47:15

    Γαμεῖν ὁ μέλλων εἰς μετάνοιαν ἔρχεται.

  24. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 13/01/2012 07:46:23

    Τί Παρασκευή καί 13;, ὃλες ἡμέρες τοῦ Θεοῦ εἶναι! Γιά τόν Παπανδρέου δέν ξέρω...

  25. ΙΑΣΩΝ avatar
    ΙΑΣΩΝ 13/01/2012 09:54:59

    ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΡΙΤΗ ΚΑΙ 13 ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΕΙΔΙΚΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ.

  26. NIKOS avatar
    NIKOS 13/01/2012 10:23:05

    ΣΤΑ.ΤΣΑΚΙΔΙΑ.

  27. TED avatar
    TED 13/01/2012 18:21:56

    Τελικά ούτε Παρασκευή 13 έφυγε ο Παπατζής.

    Να θέσουμε ως ρεαλιστικό όριο την... Τετάρτη 29 (Φεβρουαρίου);

  28. Παναγος avatar
    Παναγος 13/01/2012 18:40:19

    Μετα βαθυτατης θλιψεως παρατηρω οτι οι πιο πολλοι απλα ..ευχονται να φυγει το γαπα.. Και αυτο τους αρκει!! Ημαρτον!

    ΓΙΑΤΙ να φυγει και να μην παει στο εκτελεστικο αποσπασμα ,εγω δεν το καταλαβαινω..
    Προδοτης ειναι,δοσιλογος ειναι, ενοχος εγκληματος εσχατης προδοσιας ειναι ..
    Τι αλλο χρειαζεται δηλαδη να παει κατα Γουδι μερια??
    Ελλειψει .."εκτελεστων" αναλαμβανω εγω και μαλιστα ΑΦΙΛΟΚΕΡΔΩΣ κυριοι..

  29. Παντελάκος από το Βόλο. avatar
    Παντελάκος από το Βόλο. 14/01/2012 14:52:54

    ...αγόρασε ο ΓΑΠ σπίτι στο Knightsbridge London, 18 εκ λίρες Αγγλίας; ... είναι αλήθεια; .. και που τα βρήκε τα λεφτά; ...ένα μισθό δεν έχει και αυτός; Αληθεύει;

    • ΜΠ avatar
      ΜΠ @ Παντελάκος από το Βόλο. 14/01/2012 16:35:03

      Έναν μισθό λες εσύ τους μισθούς όλων των Ελλήνων;
      Ο Ψυχάρης είναι σε κόντρα με τον ΓΑΠ και ανέφερε για αγορά διαμερίσματος που στεγάζει πρίγκηπα («πρίγκηπα» χαρακτηρίζουν τον κ. Γιώργο Παπανδρέου αρκετά στελέχη του ΠΑΣΟΚ, επιτιμητικώς πλέον). Γράφει συγκεκριμένα:
      «Το Knightsbridge είναι μια γνωστή αριστοκρατική περιοχή του Λονδίνου. Κατάλληλη για πρίγκηπες και συγγενείς. Ένα διαμέρισμα στον 8ο όροφο μπορεί να κοστίζει και δέκα εκατομμύρια λίρες!».
      Είτε λοιπόν το διαμέρισμα ανήκει στον ίδιο τον πρίγκηπα είτε στον συγγενή, απορώ για ποιόν λόγο, δεν έχει ακόμα γίνει Χαμός στο ίσωμα, και να ερωτηθεί και από τους 300 της Βουλής μας αν είναι αλήθεια ή όχι.
      Απειλούν τους Έλληνες και τους κόβουν το ρεύμα, όταν υπάρχει τέτοιο θέμα που μπορεί και να ρίξει την κυβέρνηση;;;;;;
      Αυτεπάγγελτα έπρεπε να καλέσει ο εισαγγελές τον κο Ψυχάρη και να τον ρωτήσει τί ξέρει. Αρκετά πια με την κοροϊδία. Δεν είμαστε Ουγκάντα.

  30. Παντελάκος από το Βόλο. avatar
    Παντελάκος από το Βόλο. 14/01/2012 14:58:46

    ....διάβασα κιόλας ότι αγόρασε παπουτσάκια από επώνυμο κατάστημα έναντι Harrods με €200 το ζευγάρι.....(ευτυχώς το ζευγάρι γιατί θα μπορούσε να έχει €200 έκαστο παπούτσι)...!!!!

  31. Παντελάκος από το Βόλο. avatar
    Παντελάκος από το Βόλο. 14/01/2012 16:35:55

    ....πριν από λίγο με κοιτούσε ο σκύλος μου με απορία και σαν να μου έλεγε: ....αφεντικό, καμμιά βολτίτσα; ...πως κάνεις έτσι του λέω.... να μέναμε στο Knightsbridge να σε πήγαινα βόλτα στο Hyde Park, να το καταλάβω... στο βρωμοπάρκο μας που βάζουνε και φόλες... τι να σε πάω; ... καλά είσαι εδώ.