#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
01/08/2011 09:23
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Παραμύθια είναι όσα λένε για "διαπλοκή με αριστερό δεκανίκι"



Δευτέρα 11 Ιανουαρίου 2010, ο Λεωνίδας Κύρκος διοργάνωσε δείπνο στην «Αίγλη» του Ζαππείου. Προσκεκλημένοι, πολλοί από την πολιτική, την τέχνη και ορισμένοι επιχειρηματίες. Αριστερά: Σε πρώτο πλάνο ο Θ. Πάγκαλος χαιρετά τον τιμώμενο. Σε δεύτερο πλάνο ο Λ. Λαυρεντιάδης με στελέχη της Αριστεράς (Ελευθεροτυπία)

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 01/08/2011 09:28:01

    Ε, ρε μάσες!

    • Αφροδίτη avatar
      Αφροδίτη @ Orestios 01/08/2011 13:46:50

      Ορέστιε, ο ηγέτης της πάλαι ποτέ ανανεωτικής και ευρωπαϊκού προσανατολισμού αριστεράς, έχει ξεχάσει τη λαϊκή σοφία που λέει πως "τα στερνά τιμούν τα πρώτα"!
      Εξ αυτού και η θερμή χειραψία με τον κο "μαζί τα φάγαμε"! Εδώ έχουμε να κάνουμε ή με μετάλλαξη ή με κρυφοδεκανίκι. Ειλικρινά κρίμα!

  2. EPICOUROS avatar
    EPICOUROS 01/08/2011 09:56:43

    Η ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΚΥΒΕΡΝΑΕΙ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΑΠΟ ΤΟ 1981 ΚΑΙ ΜΕΤΑ. ΤΟ ΔΕ ΚΚΕ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΥ ΚΑΙ Η ΜΕΤΕΠΕΙΤΑ ΜΕΤΕΞΕΛΙΞΕΙΣ ΤΟΥ ΑΝ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΣΟΣΤΟ 1-3 % ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥ ΠΟΥ ΑΣΚΕΙ ΣΤΑ ΜΜΕ, ΤΟΠΙΚΗ ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΣΗ, ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ, ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΑΛΛΕΙ ΚΑΤΑ ΠΟΛΥ ΣΤΗΝ ΠΡΟΩΘΗΣΗ ΤΩΝ ΣΧΕΔΙΩΝ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΤΑΞΗΣ.ΟΛΑ ΤΑ ΦΥΝΤΑΝΙΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΕΧΟΥΝ ΞΕΦΥΤΡΩΣΕΙ Π.Χ ΡΕΠΟΥΣΗ ΜΠΙΣΤΗΣ, ΔΑΜΑΝΑΚΗ, ΚΟΥΝΑΛΑΚΗΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΠΟΛΥ. ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΙΖΩΘΟΥΝ ΟΙ ΙΔΕΣ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΑΥΓΟΥ ΤΟΥ ΦΙΔΙΟΥ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ Ο ΚΑΤΗΦΟΡΟΣ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΘΕΙ.

    • Orestios avatar
      Orestios @ EPICOUROS 01/08/2011 10:03:48

      Τα τρωκτικά δεν είναι κάτι καινούριο. Αρέσκονται στο να θέλουν να δείξουν ότι είναι το νέο. Αλλά όλοι γνωρίζουν ότι οι ελίτ βολεύτηκαν αφάνταστα από την αριστερή ιδεολογία

    • anonymous avatar
      anonymous @ EPICOUROS 01/08/2011 16:27:39

      Το ΚΚΕ εσ. τροφοδοτεί με στελέχη το ΠΑΣΟΚ. Τα πιο αδιάντροπα κι αδίστακτα στελέχη του μάλιστα προέρχονται από το ΚΚΕ εσ. Το ποσοστό του είναι περί το 15-20% και αποτελεί την αριστερή πτέρυγα του ΠΑΣΟΚ. Αυτό κυβερνάει τη χώρα.
      Μην περιορίζεσαι στην εκλογική τους επιρροή.

    • Μνημων avatar
      Μνημων @ EPICOUROS 01/08/2011 16:31:05

      ΠΟΙΟΣ ΗΤΑΝ ΕΠΙΚΟΥΡΕ Η ΚΛΩΣΣΑ ΠΟΥ ΖΕΣΤΑΝΕ ΤΑ ΑΥΓΑ ΤΟΥ ΦΙΔΙΟΥ ΟΠΩΣ ΛΕΣ?ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΚΛΙΜΑ ΤΗΣ ΜΟΝΟΜΕΡΟΥΣ ΕΥΘΥΝΗΣ ΠΟΥ ΕΦΗΡΜΟΣΕ Ο "εθναρχης"?ΟΙ ΑΠΡΙΛΙΑΝΟΙ ΠΛΗΡΩΣΑΝ ΓΙΑΤΙ ΑΝΕΤΡΕΨΑΝ ΤΗΝ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΟΙ ΣΥΜΜΟΡΙΤΕΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΖΗΤΗΣΑΝ ΟΥΤΕ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΑΙΜΑΤΙΚΥΛΙΣΜΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΤΗΣ ΠΑΤΡΙΔΑΣ ΠΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΣΑΝ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΤΟΥΣ ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΔΙΧΤΑΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΠΡΟΛΕΤΑΡΙΑΤΟΥ?.

  3. ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΣ 01/08/2011 10:07:08

    Πρίν καν διαβάσω τις παραπάνω γραμμές, αυτόν είδα κι εγώ κι αναρωτιόμουνα..
    Γιατί απορείτε κύριοι, κι ο Λαυρεντιάδης στο κόλπο της καταστροφής του καπιταλισμού από μέσα είναι, κατα βάθος είναι κομμουνιστής. Όπως και ο Κόκκαλης και ο Σημίτης, αυτοί οι αντικαπιταλιστές, με τους γονείς των οποίων ο Κύρκος συνεργαζόταν στον εμφύλιο για μια σοσιαλιστική Ελλάδα.

    • Μνημων avatar
      Μνημων @ ΝΙΚΟΛΑΣ 01/08/2011 16:16:53

      ΝΙΚΟΛΑ ΚΑΜΜΙΑ ΦΟΡΑ ΟΛΟ ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΛΕΞΗ,ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΟΥ Η ΛΕΞΗΣ ΚΛΕΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ¨ΕΜΦΥΛΙΟΣ" ΑΝ ΔΙΑΤΗΡΟΥΣΑΜΕ ΤΟΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟ ΤΟΥ ΟΗΕ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΘΑ ΕΙΧΑΝ ΑΛΛΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ Ο "εθναρχης"ΓΙΑ ΙΔΙΟΤΕΛΕΙΣ ΛΟΓΟΥΣ ΑΝΗΡΕΣΕ ΜΟΝΟΜΕΡΩΣ ΤΟΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟ ΤΟΥ ΟΗΕ .ΕΤΣΙ Η ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΚΑΙ ΛΗΣΤΕΙΑ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΤΟΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΑΛΛΑ ΜΕΣΑ. ΨΑΞΕ ΓΙΑ ΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΚΡΑΤΙΚΟΔΙΑΙΤΟ ΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΟ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΑΠΛΕΚΟΜΕΝΟ ΜΕ ΑΥΤΟ Μ.Μ.Ε. ΔΕΣ ΤΗΝ ΙΔΕΟΛΟΓΙΚΗ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΓΩΓΗ ΚΑΙ ΘΑ ΛΑΒΕΙΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ.

  4. madprof avatar
    madprof 01/08/2011 11:05:49

    Η διαπλοκή στο ΧουντοΦασιστοΦρουδοΔικαιοΔημοκρατικοΤατιανοΤσιτσιολινο2ΚώσταινοΑντωνοΝτοροΚαρατζαφυρεροΓιωργοΠροτεκτοράτο είναι διακομματική!
    Ουαί τοις χρεοκοπημένοις τε αποβλακωμένοις τε κομματοπολτοποιημένοις! Ξυπνήστε επιτέλους, βγάλτε το κομματογράσσο από τα "στραβά" σας!

  5. προβοκατορας avatar
    προβοκατορας 01/08/2011 11:06:37

    παντα σε αυτη τη χωρα η ''αριστερα'' εχει το αλαθητο και το ακαταλογιστο, αυτοι κι ο πάπας!

  6. δημητρης avatar
    δημητρης 01/08/2011 12:28:19

    ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΩΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ 170 ΧΡΟΝΙΑ ΚΥΒΕΡΝΟΥΣΑΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΟΙ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΙ ΑΡΙΣΤΕΡΟΙ.
    ΟΣΟ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΞΕΡΟΥΜΕ ΜΕ ΑΡΧΗΓΟ ΤΟ "κΑΛΑΘΙ ΤΗΣ ΝΟΙΚΟΚΥΡΑΣ" ΟΤΙΔΗΟΤΕ ΑΛΛΟ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΑΡΙΣΤΕΡΟΙ.
    ΕΡΠΕΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΑΛΙΑΓΚΟΙ!

  7. elihos avatar
    elihos 01/08/2011 16:41:28

    ούτε ανανεωτικοί ούτε αριστεροί μια ζωή ελάχιστη μειοψηφία που αναζητά απεγνωσμένα ρόλο, απόλυτα δε σταλινικοί όταν δεν περνάει η γνώμη τους. Ψάξτε λίγο τη πολιτική τους ιστορία και θα καταλάβεται….