#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
18/04/2011 20:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Παραλήρημα Πάγκαλου για εργατικούς Τούρκους και τεμπέληδες Έλληνες






«Ο κύριος “μαζί τα φάγαμε” ξαναχτύπησε. Αφού αποκάλεσε τους δημόσιους υπαλλήλους “κοπρίτες” και αφού χαρακτήρισε τους αξιωματικούς των Ενόπλων μας Δυνάμεων “αντιπαραγωγικούς”, πήγε στην Τουρκία για να λοιδορήσει συλλήβδην τους Έλληνες" αναφέρει σε δήλωσή του ο Εκπρόσωπος της Νέας Δημοκρατίας κ. Γιάννης Μιχελάκης σχετικά με συνέντευξη του Πάγκαλου στην τουρκική εφημερίδα Hürriyet.

Ούτε λίγο ούτε πολύ μας χαρακτήρισε όλους τεμπέληδες. Λέγοντας χαρακτηριστικά πως “όταν οι Τούρκοι εργάζονταν, εμείς τεμπελιάζαμε”.

Δεν σταμάτησε όμως εκεί. Σε μια κρίσιμη στιγμή για την ελληνική οικονομία, επετέθη κατά του ελληνικού τραπεζικού συστήματος λέγοντας ότι “οι δικές τράπεζες είναι αποτυχημένες” και “ότι πρέπει να πάρουν παράδειγμα από τις τουρκικές”.

Το υβριστικό παραλήρημα του Αντιπροέδρου δεν σταμάτησε εκεί.

Το κρεσέντο ήταν, όταν παραποίησε πλήρως την πραγματικότητα λέγοντας πως “μετά την εξαγορά της FinansBank” (τον Απρίλιο του 2006) “κάποιοι εθνικιστές ενοχλήθηκαν, αλλά σήμερα είναι μια από τις πιο πετυχημένες επενδύσεις”. Για την αποκατάσταση της αλήθειας να πούμε ότι το ΠΑΣΟΚ -δια του εκπροσώπου του και σημερινού υπουργού Οικονομικών κ. Παπακωνσταντίνου- είχε χαρακτηρίσει σκάνδαλο την αγορά από την τότε διοίκηση της τράπεζας, ενώ 37 βουλευτές του ΠΑΣΟΚ είχαν εντάξει την υπόθεση FinansBank σε σχετική ερώτηση στη Βουλή.

Ο Αντιπρόεδρος της κυβέρνησης είναι, πλέον, εκτός ελέγχου και εξαιρετικά επικίνδυνος.

Το θέμα είναι εάν ο κύριος Παπανδρέου θα εξακολουθήσει να τον καλύπτει.

Σε κατηγορηματική διάψευση των δηλώσεων που του αποδίδει η τουρκική εφημερίδα Hurriyet, και οι οποίες προκάλεσαν την έντονη αντίδραση της ΝΔ, προχώρησε ο αντιπρόεδρος της κυβέρνησης Θεόδωρος Πάγκαλος, τονίζοντας ότι ουδέποτε είχε επαφή με εκπροσώπους του Τύπου στην Κωνσταντινούπολη.

Διαψεύδει ο κ. Πάγκαλος

«Κατά τη διάρκεια της επίσκεψής του στον Παναγιότατο Πατριάρχη Κωνσταντινουπόλεως, ο Αντιπρόεδρος της Κυβέρνησης, Θεόδωρος Πάγκαλος, δεν είχε καμία επαφή με εκπροσώπους του Τύπου. Ουδέποτε έκανε δηλώσεις ή έδωσε συνέντευξη με το περιεχόμενο που αναφέρεται στην ανακοίνωση της Νέας Δημοκρατίας ή με οποιοδήποτε άλλο» αναφέρει ο κ. Πάγκαλος

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 18/04/2011 20:37:59

    Με τί έξοδα πήγε ο μπαταχτσής εκεί?????????????

    • manos avatar
      manos @ Orestios 18/04/2011 22:03:43

      Οχι και μπαταχτσής Ορέστιε.
      Απλά το παιδί έχει κακό μεταβολισμό και δεν του μένουν λεφτά στο πορτοφόλι.
      Θυμάμαι μια παλιά ταινία των monty Pythons, το νόημα της ζωής.
      Εχει μια σκηνή με έναν κύριο σε ένα εστιατόριο.
      ολα τα λεφτα λέμε.

      • Orestios avatar
        Orestios @ manos 18/04/2011 22:18:48

        Aς πληρώνουν οι συνταξιούχοι τα ταξιδάκια του Πάγκαλου, που με τόσο μένος τα ορέχτηκε μόλις έγινε Υπουργός.
        Τέτοιο τζαμπατζιλίκι είναι σκάνδαλο.

        • manos avatar
          manos @ Orestios 18/04/2011 22:40:34

          Εχεις δίκιο και πραγματικά κάτι πρέπει να γίνει.
          Οπως βέβαια με όλο αυτό το τσίρκο του μνημονίου.
          Εχω πολύ οργή μέσα μου. Εχω ξεπεράσει το στάδιο των δακρύων και της κατάθλιψης, και τώρα πάω στο χαβαλέ.
          Θέλω να κάνω κάτι και δεν ξέρω πως και τι.

          • Orestios avatar
            Orestios @ manos 18/04/2011 22:54:53

            Κάνε πλάκα στους ΠΑΣΟΚτζήδες.

        • ΙΩΝΑΣ avatar
          ΙΩΝΑΣ @ Orestios 19/04/2011 11:08:25

          Παραγωγικότατος ο κύριος Αντιπρόεδρος...

  2. Κρητικός avatar
    Κρητικός 18/04/2011 20:40:21

    Η ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΣΗ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΕΓΙΝΕ ΑΠΟ ΜΙΑ ΧΟΥΦΤΑ ΑΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΚΑΤΣΑΠΛΙΑΔΩΝ
    ΟΙ ΣΗΜΕΡΙΝΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΜΠΕΛΗΔΕΣ
    ΜΗΠΩΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΟΥΜΕ ΝΑ ΦΥΓΟΥΜΕ ΠΡΙΝ ΜΑΣ ΔΙΩΞΟΥΝ????????

  3. astral avatar
    astral 18/04/2011 20:51:53

    Ειναι οντως τεμπεληδες. Οι Τουρκοι οταν ειχαν αμφιβολια για καποιο πολιτικο τους τον περναγαν κρεμαλα (Μεντερες κλπ)
    Εμεις;

  4. tsar avatar
    tsar 18/04/2011 20:56:44

    Μωραίνει Κύριος ον βούλεται απολέσαι...


    (τι απίθανος τύπος κι αυτός πάλι...! μα καλά... όλοι εδώ μαζεύτηκαν; )

  5. Απορία avatar
    Απορία 18/04/2011 20:59:43

    Μα τι μπορδέλο χώρα είμαστε.
    Είναι πασιφανές ότι ο Πάγκαλος έχει κάποιο πρόβλημα υγείας που του επηρρεάζει την κριτική σκέψη. Δεν βρίσκεται ένα άτομο ρε παιδί μου στο μπορδελοπασόκ να τον προστατέψει και αυτόν και το πασοκ και σε τελική ανάλυση και την χώρα;

    Τι κόμμα είναι αυτό; Τι "σύντροφοι" και αηδίες. Τι τον αφήνουν να ξεφτυλίζεται έτσι μόνον και μόνον για να διοχετεύεται η οργή του κόσμου πάνω σε αυτόν και όχι πάνω στο κόμμα. Δεν είναι ανθρώποι αυτοί.

    Η ΝΔ τα ίδια σκατολάθη έκανε στο παρελθόν με το πασοκ αλλά τουλάχιστον και μεταξύ τους και με το λαό ήταν πιο "ανθρώποι" ρε παιδί μου. Τούτοι εδώ στο ΠΑΣΟΚ είναι αδίστακτοι ανθρωποφάγοι, ό,τι φάνε, ό,τι πιούνε κι ό,τι αρπάξουν, καιροσκόποι και στοιχηματάκηδες του κερατά. Τρώνε και τις σάρκες τους για μια μέρα εξουσίας παραπάνω.

  6. Κάποιος avatar
    Κάποιος 18/04/2011 21:02:35

    Το παραλήρημα είναι οικογενειακό.

    "Μήνυση από τη Χριστοφάκη επειδή την είπαν κυρία Παγκάλου!
    Η σύζυγος του αντιπροέδρου της κυβέρνησης κατέθεσε αγωγή κατά κατοίκου της Κερατέας επειδή την αποκάλεσε «κυρία Παγκάλου» και ζητεί την προσωπική της κράτηση για 12 μήνες και το ποσό των 300.000 ως ηθική αποζημίωση".

    h**p://www.protothema.gr/politics/article/?aid=117399

    • Orestios avatar
      Orestios @ Κάποιος 18/04/2011 21:34:47

      Τόση αγάπη είναι βαρίδι.

    • EtsiMareSei avatar
      EtsiMareSei @ Κάποιος 18/04/2011 21:54:14

      Για να καταλάβω,ακόμη και η σύζυγος του το θεωρεί ντροπή να την ταυτίζουν με το ..στεφάνι της?!
      Ε, ας ζητήσει απ'τον άντρα της αποζημίωση για ηθική βλάβη τότε..

  7. αλλήθωρος avatar
    αλλήθωρος 18/04/2011 21:13:49

    Πάλι καλά που δεν είμαστε παιδιά του.Θα ψάχναμε κάποιον να μας υιοθετήσει!!

  8. ΚΜ avatar
    ΚΜ 18/04/2011 21:19:21

    Για να τον αφήνει ο Γιωργάκης να ξεσαλώνει, ποιός ξέρει τί δύναται να βγάλει στη φόρα για τον ΓΑΠ ο Πάγκαλος, από τον καιρό που συνυπήρχαν στο Υπουργείο Εξωτερικών (ένδοξες εποχές Σχεδίου Ανάν).

    • ΚΜ avatar
      ΚΜ @ ΚΜ 18/04/2011 21:21:45

      Λάθος, εποχές Οτσαλάν.

    • manos avatar
      manos @ ΚΜ 18/04/2011 22:05:05

      Ετσι και ανοίξει τον καταπιώνα του, ο γιωργάκης δεν θα ξέρει από θα φεύγουν οι σκουντ και οι πάτριοτ.

  9. akis avatar
    akis 18/04/2011 21:28:52

    Όσοι δεν φάγανε μαζί του, βλέπω να τον τρώνε στο τέλος,
    είναι και χοντρός... πολλούς θα χορτάσει.

  10. loretta avatar
    loretta 18/04/2011 21:29:01

    Εκπληρώνει ολους τους στοχους του ΔΝΤ ο Πανγκαλος....!! δεν ειναι τυχαιο που παραμενει στη θεση του αφου εξυπηρετει τα συμφεροντα τους κοινως να γονατισει τους ελληνες να καταρακωσει την ψυχολογια τους και να τους οδηγησει στην πληρη υποδουλωση.

    αυτο στην δικη μου γλωσσα λεγεται ΕΘΝΙΚΗ ΠΡΟΔΟΣΙΑ και σε καποιες αλλες εποχες τους ισως...εβρισκα το δικιο μου!!

    • loretta avatar
      loretta @ loretta 18/04/2011 23:07:10

      Eσυ εγω και αλλοι 1000 δεν φτανουν...οταν ακομα οι πασοκοι τον προσσκυνανε τον καθιστο βουδα!!

  11. HΛΙΑΣ avatar
    HΛΙΑΣ 18/04/2011 21:32:12

    τι θα γινει επιτελους με αυτον τον τυπο και τους ομοιους του? για ποσο καιρο θα τους ανεχομαστε?

  12. juliet avatar
    juliet 18/04/2011 21:33:56

    Λάθος,εποχές πτώσης αεροπλάνου Κρανιδιώτη.

  13. Orestios avatar
    Orestios 18/04/2011 21:36:55

    Με τα λεφτά των άλλων (των Ελλήνων) ταξιδάκια για το Πάσχα και καλλιέργεια ατομικών σχέσεων κάνει ο Πάγκαλος.
    Έτσι κάνουν όλοι οι Σοσιαλιστές.
    Αλήθεια, το GAP πού την κοπάνησε?

  14. Κώστας avatar
    Κώστας 18/04/2011 21:41:02

    Να τον καταγγείλει θεσμικά η ΝΔ, αρχικά στον Πρόεδρο της Δημοκρατίας και αμέσως μετά πρόταση μομφής εναντίον του. Δεν είναι θέμα τακτικής. Κρίνεται η αξιοπρέπεια των Ελλήνων. Πρόταση μομφής εναντίον του Υπόνομου που ο ολίγιστος ΓΑΠ διόρισε Αντιπρόεδρο της Ελληνικής Κυβέρνησης.
    Πρόταση μομφής εναντίον του, τώρα και μέσα στη Μεγάλη Εβδόμαδα. Τίποτα λιγότερο.

    • Απορία avatar
      Απορία @ Κώστας 18/04/2011 22:06:26

      Δεν χρειάζεται να είναι κόμμα και απλοί εργαζόμενοι πολίτες θα μπορούσαν να του κάνουν αγωγή για συκοφαντική δυσφήμιση. Εδώ η γυναίκα του ζήτησε 300 χιλιάρικα αποζημίωση γιατί την είπαν κυρία Παγκάλου και δεν μπορουν οι πολίτες να του ζητήσουν κάποιο σοβαρό ποσό αφού μας βρίζει όλους συλληβδην;

  15. ThW avatar
    ThW 18/04/2011 21:54:41

    Να παει να ρωτησει τους Τουρκους που ειναι η Κυπρος, να δουμε τι θα του πουνε.
    Δειτε αυτο "που βρισκετε η Κυπρος?"
    http://www.youtube.com/watch?v=5OHFZfTpASc

  16. Eleos! avatar
    Eleos! 18/04/2011 22:01:43

    Αυτός ο "άνθρωπος" έχει δηλώσει ότι είναι... Αλβανός του Τετόβου! Φορτωσε στη γενια του και τα παιδιά του, την αμετροέπειά του και την ζαχαροδιαβητική του εγκεφαλική του συγχιση! π
    Δεν ντρέπεται ούτε αυτους που "φεύγοντας" θα συναντήσει, ουτε αυτούς που πίσω του θ αφήσει!
    Τι μας νοιάζει λοιπόν τί παπαριές λέει ο ..."Αλβανός " κατα δήλωσή του!

    • Απορία avatar
      Απορία @ Eleos! 18/04/2011 22:40:52

      "έχει δηλώσει ότι είναι… Αλβανός του Τετόβου!"

      που και ποτε το δήλωσε;

  17. Κρης avatar
    Κρης 18/04/2011 22:08:57

    http://img406.imageshack.us/img406/9072/yabahaan.jpg

    ( μπορεί να μην περάσει απο το administration , αλλά είναι φτυστός )

  18. gynner avatar
    gynner 18/04/2011 22:22:08

    Ναυσικά ακριβώς την ίδια απορία έχω και εγώ!!!Υπάρχει κανείς ειδικός να μας διαφωτίσει;

  19. Νίκος avatar
    Νίκος 18/04/2011 22:26:37

    Ναυσικά, είναι επιβεβαιωμένο ότι η αθηροσκλήρωση, και των εγκεφαλικών αρτηριών, μπορεί και ελαττώνει τις γνωστικές λειτουργίες επί τα χείρω.

  20. Αστος avatar
    Αστος 18/04/2011 22:29:57

    Αυτην λες ?

    h**p://www.youtube.com/watch?v=Y2Bs1ZZ-7b8

    • manos avatar
      manos @ Αστος 18/04/2011 22:31:43

      ΝΑΙ..........
      ΖΗΤΩ ΤΟ ΕΘΝΟΣ
      ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ
      Που την πέτυχες βρε θηρίο?
      thanks a lot

      • Αστος avatar
        Αστος @ manos 18/04/2011 22:41:22

        Δες και μια αλλη απο την ιδια ταινια αναφορικα με δωρητες οργανων (!!!!)

        h**p://www.youtube.com/watch?v=aclS1pGHp8o

        Πισω τοτε δεν καταλαβαινα το αστειο , σημερα δυστηχως ναι και το αστειο ειναι εις βαρος μας...

        Οι τυποι ηταν πολυ μπροστα απο την εποχη τους

    • Ευθύμης avatar
      Ευθύμης @ Αστος 18/04/2011 23:51:46

      Αστέ, έγραψες ιστορία με τα videos που παρέθεσες, κλαίω απο τα γέλια! ΠΕΤΥΧΕΣ ΔΙΑΝΑ!

  21. Κώστας avatar
    Κώστας 18/04/2011 22:30:30

    Η ΝΔ δηλώνει επισήμως πως ο Αντιπρόεδρος της Ελληνικής Κυβέρνησης είναι "εξαιρετικά επικίνδυνος".
    Η Αξιωματική Αντιπολίτευση έχει θεσμικό ρόλο. Δεν μπορεί να πετάει κουβέντες, έτσι στον αέρα. Αφού λοιπόν ο Αντιπρόεδρος είναι εξαιρετιικά επικίνδυνος-και είναι- οφείλει ως ελάχιστο δείγμα συνέπειας λόγων και έργων να τον καταγγείλει μετά τις κατάπτυστες δηλώσεις του στον τουρκικό τύπο στον Πρόεδρο της Δημοκρατίας και να θέσει την ελληνική Βουλή προ των ευθυνών της κάνοντας πρόταση μομφής.
    Να τελειώνουμε ως κοινωνία με αυτόν τον Βόθρο.

  22. Enzo avatar
    Enzo 18/04/2011 22:35:14

    Να είμαστε καλά παιδιά να έχουμε υγεία να ζήσουμε πολλά χρόνια να δούμε όλους αυτούς το άσχημο τέλος που θα έχουν

  23. ΕΛΛΗΝ avatar
    ΕΛΛΗΝ 18/04/2011 22:49:21

    ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΟΝΟΜΑ ΔΕΝ ΣΗΜΕΝΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΛΛΗΝΑΣ.
    ΕΞ ΑΛΟΥ ΚΑΘΕ ΧΩΡΙΟ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΜΝΗΜΑΤΑ ΤΟΥ.ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΛΑΟΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΡΟΔΟΤΕΣ ΤΟΥΣ.

  24. Eleos! avatar
    Eleos! 18/04/2011 22:52:31

    Δεν λές πως την σημαία μας Ναύαρχε, μας την πήρε,
    την πήρε και την σήκωσε στην θάλασσα ο αγέρας;
    Πάγκαλος προς Ναύαρχο Λυμπέρη την νύχτα των Ιμίων….

    ttp://1.bp.blogspot.com/_JwUCQiYCz70/R-AsFiko9zI/AAAAAAAAACc/koNOwACjfiA/s1600-h/pagk.jpg

  25. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 18/04/2011 22:59:49

    Στην πραγματικοτητα προκειται για ομολογια ιδεολογικης και πολιτικης χρεωκοπιας.Οχι μονο του ιδιου αλλα ολοκληρης της προοδευτικης Ελλαδας της μεταπολιτευσης.
    Το ΑΚP που αναμορφωσε την τουρκικη οικονομια ειναι οικονομικα φιλελευθερο και κοινωνικα συντηρητικο - η θρησκεια και η οικογενεια ειναι βασικες του αξιες.Ειναι το ακρως αντιθετο απο τη σοσιαλιζουσα Ελλαδα με τον εκτεταμενο δημοσιο τομεα και τις δηθεν προοδευτικες αντιληψεις που οδηγησαν σε κοινωνικη καταρρευση.
    Το 1981 το ΑΕΠ της Ελλαδος ηταν στο 90% της Τουρκιας που εχει πενταπλασιο πληθυσμο.Η Ελλαδα ειχε σχεδον πληρη απασχοληση ενω η Τουρκια υπερπληθωρισμο ,ανεργια και ελλειψεις τροφιμων που ειχαν προκαλεσει πραξικοπημα.Σημερα η εικονα ειναι ακριβως αντιθετη.
    Ο Ερντογαν αποσυναρμολογησε τον κεμαλικο κρατισμο με μαζικες ιδιωτικοποιησεις - ξεπουλημα θα τις ελεγαν εδω -και με εντατικη προσπαθεια προσελκυσης ξενων επενδυσεων - δεν υπαρχουν εκει ουτε οικολογοι,ουτε αρχαιολογοι ουτε συμβουλια Επικρατειας ουτε μπιρμπιλισμοι για να εμποδιζουν τις δουλειες.

    • Κώστας avatar
      Κώστας @ ψυχραιμια 18/04/2011 23:22:23

      Χάνεις την ουσία. Δεν είναι θέμα σύγκρισης Ελλάδας-Τουρκίας.
      Γιατί και σε αυτό το επίπεδο ο μέσος Ελληνας είναι ασύγκριτα πιο εύπορος από τον μέσο Τούρκο. Ακόμη και τώρα, εν μέσω Μνημονίου.
      Ούτε είναι ομοειδής χώρα η Τουρκία για να κάνουμε συγκρίσεις, που θα εξυπηρετήσουν την ιδεολογική μας(σου) στόχευση(=πλήρης ιδιωτικοποιήση των πάντων).
      Η ουσία σήμερα είναι οι ατιμωτικές δηλώσεις Ελληνα πολιτικού. Το " όταν οι Τούρκοι εργάζονταν, εμείς τεμπελιάζαμε" είναι εκτός των άλλων και αισχρό ψέμμα. Δικαιολογεί πλήρως τις ρατσιστικές επιθέσεις της γερμανικής Βuild, με τις οποίες γελάνε όλοι οι σοβαροί ευρωπαίοι αναλυτές. Καθόλου τυχαίο που μόνο το ΛΑγΟΣ συμφώνησε με τις αλήτικες αυτές δηλώσεις.

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ ψυχραιμια 18/04/2011 23:25:59

      Προφανώς εκεί υπάρχουν μόνο "Μητσοτάκηδες" με αποχαρακτηρισμούς δασών, ε;

  26. factorx avatar
    factorx 18/04/2011 23:59:02

    Σε κατηγορηματική διάψευση των δηλώσεων που του αποδίδει η τουρκική εφημερίδα Hurriyet, και οι οποίες προκάλεσαν την έντονη αντίδραση της ΝΔ, προχώρησε ο αντιπρόεδρος της κυβέρνησης Θεόδωρος Πάγκαλος, τονίζοντας ότι ουδέποτε είχε επαφή με εκπροσώπους του Τύπου στην Κωνσταντινούπολη.

    «Κατά τη διάρκεια της επίσκεψής του στον Παναγιότατο Πατριάρχη Κωνσταντινουπόλεως, ο Αντιπρόεδρος της Κυβέρνησης, Θεόδωρος Πάγκαλος, δεν είχε καμία επαφή με εκπροσώπους του Τύπου. Ουδέποτε έκανε δηλώσεις ή έδωσε συνέντευξη με το περιεχόμενο που αναφέρεται στην ανακοίνωση της Νέας Δημοκρατίας ή με οποιοδήποτε άλλο» αναφέρει ο κ. Πάγκαλος.

    Η τουρκική εφημερίδα, με τον πρωτοσέλιδο τίτλο «Ο τζίτζικας και ο μέρμηγκας», ανέφερε ότι ο επισκεπτόμενος την Κωνσταντινούπολη κ. Πάγκαλος δήλωσε -μεταξύ άλλων- ότι ενώ οι Τούρκοι εργάζονταν σκληρά, οι Έλληνες τεμπέλιαζαν με αποτέλεσμα να αντιμετωπίζουν σήμερα μια σοβαρή οικονομική κρίση.

    • Απορία avatar
      Απορία @ factorx 19/04/2011 00:17:32

      Ωραία ας μηνύσει την τουρκική εφημερίδα τότε.

    • moikanos avatar
      moikanos @ factorx 19/04/2011 13:26:11

      κάποιοι εθνικιστές ενοχλήθηκαν !!!!!!!!!!!!!!:;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
      Μα ο νυν υπουργός Οικονομικών δεν κατηγορούσε τον κ Αράπογλου για σκανδαλώδη έξαγορά της FinansBank απο την Εθνική και αν θυμάμαι καλά , 27 βουλευτές του Πασόκ δεν είχαν κάνει επερώτηση γι αυτό το θέμα;

      Δεν πιστεύω την διάψευση Πάγκαλου.
      Ούτε οι Τούρκοι τα βγάλαν απο το μυαλό τους.
      Με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο κάπου τα είπε.
      Και τον έχω ικανό να τα πεί.
      Γιατί έχει ξεφύγει τελείως.
      Δεν έχει κανένα ΜΕΤΡΟ στα λόγια του.
      Και η απουσία μέτρου είναι πασιφανής και στο σώμα του.

  27. mind trap avatar
    mind trap 19/04/2011 16:51:23

    Όχι ότι μου είναι αρεστός ο Πάγκαλος μετά τα μαργαριτάρια που έχει πετάξει, αλλά καλό είναι να σκεφτούμε και το ενδεχόμενο προβοκάτσιας από την Τουρκο-κωλο-φυλλάδα.
    Προφανώς οι Τούρκοι γνωρίζουν το αρνητικό κλίμα που έχει δημιουργηθεί με το Πάγκαλο στο εσωτερικά και ρίχνουν λάδι στη φωτιά, γιατί όχι και με ψέμματα.
    Αυτή Τουρκο-κωλο-φυλλάδα δεν ήταν που είχε δημιουργήσει το κλίμα με τα Ίμια??? ΝΑΙ
    Είναι λάθος μια τούρκικη εφημερίδα να δημιουργεί εσωτερική αναστάτωση. Τους δίνουμε πολύ μεγάλη αξία.
    Ας μη ψαρώνουμε λοιπόν με τους λιγούρηδες γείτονες, που άλλη μια φορά μας δείχνουν τα "αισθήματα φιλίας" τους.
    Ας λουστεί ο ΓΑΠ τώρα τους φίλους του τους Τούρκους που διαπραγματεύεται μαζί τους, όπως διαπραγματεύτηκε με το ΔΝΤ.

  28. O Άνθρωπος της μιας Γης avatar
    O Άνθρωπος της μιας Γης 20/04/2011 00:40:42

    Δεν είναι αυτό καινούριο φρούτο. Οι Κρητικοί από παλιά συνήθως εκθειάζουν τα προσόντα του παιδιού του φίλου τους ή του συνομιλιτή τους εις βάρος του δικού τους παιδιού.Και δεν είναι μόνο αυτό,πάνε και πιο κάτω,ρωτάνε το παιδί τους γιατί δε μοιάζει με τον τάδε ή το δείνα.Πολύ αστείο.Λες και έχουνε τον ίδιο πατέρα ή την ίδια μάνα.

  29. ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΣ 20/04/2011 11:16:49

    Ο Ελεύθερος Τύπος, αποκαλύπτει: Έκθετος στο ψέμα του, ο Θ. Πάγκαλος
    h__p://www.e-typos.com/content.aspx?catid=7&cid=21684