#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
16/09/2008 16:46
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Παραιτήθηκε η κ. Ζαχαρέα;

 Επίμονες πληροφορίες που κυκλοφορούν αυτή την ώρα στους δημοσιογραφικούς κύκλους αναφέρουν ότι η Μάρα Ζαχαρέα παραιτήθηκε από τον Alter και το Real FM.

Αν επιβεβαιωθούν θα σημαίνει ότι απέδωσαν τελικά οι μεγάλες πιέσεις που της ασκούσαν προς αυτή την κατεύθυνση, αλλά αυτή δεν έπαιρνε χαμπάρι.

Δεν θα έχει όμως τότε αποδειχθεί πως ήταν και σωστή η κριτική που ασκήθηκε και στην ίδια και στο σύζυγό της για το θέμα  αυτό; Διαφορετικά γιατί να παραιτηθεί;

Αρκεί όμως μια παραίτηση για να αλλάξει την προδιαγεγραμμένη πλέον φορά των πραγμάτων;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. κριτης avatar
    κριτης 16/09/2008 16:51:03

    Αντε Factorx τα κατάφερες!!! Αντε και σ'ανώτερα

  2. irini avatar
    irini 16/09/2008 16:56:11

    Για το "σύστημα Ρουσόπουλου" αυτό σημαίνει αναδίπλωση ή κατρακύλα;

  3. ξενος avatar
    ξενος 16/09/2008 17:00:34

    Τίποτα σιωπή πριν από τη θύελλα

  4. δημοσθενης avatar
    δημοσθενης 16/09/2008 17:15:14

    Αυτοί φακτορα έχουν μπόλικες εφεδρείες έτσι και αλλιώς θα το αποσιωπήσουν , το θέμα είναι ,ότι δεν τους πιστεύει ούτε η κουτσή Μαρία στο χωριό μου και εκεί θα δούμε ξεβράκωτους κ ..

  5. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 16/09/2008 17:16:43

    Χίλιες φορές στη βρύση το σταμνί , μα μία για να σπάσει.


    ΠΠ

  6. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 16/09/2008 17:18:38

    Θελω φωτο Μαρας με εξτενσιον κ βλοσυρο βλεμμα.

    Λετε να παρει παλι αποζημιωση???


    ΠΠ

  7. lpap avatar
    lpap 16/09/2008 17:19:06

    Να παραιτηθει γιατι; Επειδη ετσι επιθυμουν καποιοι; Αναδυεται τελικα ενας κρυμμενος φαλλοκρατισμος καποιων ταχα προοδευτικων τυπων που ο Θεός ξερει ποσα χρεωνονται για το χαλι αυτου του τοπου. Που τους πειραξε η Ζαχαρεα; Την ακουω καθημερινα και δε νομιζω πως τα δικα της σχολια επηρεαζουν τοσο πολυ το κοινωνικο συνολο. Πιο πολυ κραυγαζουν και φωνασκουν αλλοι, που γυρευε τι συμφεροντα εχουν. Αληθεια, γιατι ποτε δεν πειραξε ολους τους δημοσιογραφους αυτη η ξεφτιλα που παρατηρει κανεις παντου. Οι δημοσιογραφοι να υπερασπιζονται δημοσια, με παθος, φανατικα ενα κομμα..Αυτο ποτε δεν ενοχλησε κανεναν κι ενοχλησε η Ζαχαρεα; Ελεος ρε παιδια; Τι σοι ανεξαρτητη δημοσιογραφια ειναι αυτη; Και το φρικτο ειναι πως αυτοι που ασκουν ατη τη στρατευμενη δημοσιογραφια ειναι οι τιμητες της Ζαχαρεα.. Μαρα μην τους κανεις το χατιρι.

  8. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 16/09/2008 17:20:14

    Πέρσι κάηκε, φέτος μύρισε.


    ΠΠ

  9. Αlogos avatar
    Αlogos 16/09/2008 17:27:16

    Ελα μωρε με το μπαζο που ηθελε να λεει και ειδησεις...οσο μυαλο της ελλειπε της περισσευε σε μυτη η Μυτόγκα!

  10. Αφελής avatar
    Αφελής 16/09/2008 17:31:08

    Μπόνους αποχώρησης... με πόσα μηδενικά;
    Πάλι το ίδιο κόλπο;
    Προβλέπω σύντομα να περνάει κι ο Alter στην αντιπολίτευση...

  11. anna avatar
    anna 16/09/2008 17:35:12

    practorx eisai fallokratis

  12. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 16/09/2008 17:46:42

    @Αlogos: προς "μουλάρι" μοιάζεις, το ξέρεις;

  13. greekpoliticalreview avatar
    greekpoliticalreview 16/09/2008 17:48:47

    Κρύος ιδρώτας θα πρέπει να λούζει το Κουρή .

    Τι έπαθε ο Κοντομηνάς ?

    Μια έρευνα Κλαδά περί τιμολογίων Alter που αρχειοθετήθηκε ?

    Αν και δεν πήγε κόντρα (το αντίθετο) τώρα απλά δεν θα μπορεί να επιλέξει τη στάση του .

    Καλός ο Ρούλης , δε λέω , αλλά η κατάσταση μου θυμίζει την παροιμία :

    "κάλιο Μάρα και στο χέρι παρά Κλάδα και καρτέρι"...

  14. Keep Talking avatar
    Keep Talking 16/09/2008 17:59:21

    Ωχ και πως θα αποπληρωσει τωρα τα σπιτο-δανεια; Απο την βουλευτικη αποζημειωση του Θοδωρη;;;;

    Αχρηστοι, το φαγατε το κοριτσι!

  15. Keep Talking avatar
    Keep Talking 16/09/2008 18:02:26

    Εκτος , βεβαια, εαν παραιτηται επειδη γνωριζει οτι παμε σε εκλογες, οποτε σου λεει , ας κανω το καλο παιδι για να ξαναγβει ο συζυξ βουλευτης....

  16. greekpoliticalreview avatar
    greekpoliticalreview 16/09/2008 18:08:58

    Μπα , απλά είπε το ζευγάρι :

    -"Μάρα μου πόσα βγάζεις?"

    -"Έ Ρούλη μου να μην είναι μια 500άρα στο νερό?"

    -"Μμμ"

    -"Εσύ Ρούλη μου?"

    -Εγώ Μάρα μου ... να μην είναι τα τετραπλάσια?"

    -"Εντάξει τότε Ρούλη μου , παραιτούμαι.Αλλά μη νομίζεις.Για τα παιδιά μας το κάνω!"

    -"Αυτό να κάνεις Μάρα μου.Και θα σ έχω γω βασίλισσα!"

    (κι ο έρωτας να ξεχειλίζει ανεξίτηλα!)

  17. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 16/09/2008 18:12:57

    Το μυρμήγκι σαν είναι να χαθεί βγάζει φτερά. 


    ΠΠ

  18. mareli avatar
    mareli 16/09/2008 18:15:20

    Κάποιοι δημοσιογράφοι και ΜΜΕδες (που αντιμετωπίζουν κακουργηματικές κατηγορίες) πρέπει να συνεχίζουν να υπάρχουν στο χώρο της 4ης ΕΞΟΥΣΙΑΣ; Αυτοί δηλαδή είναι αμερόληπτοι όταν δημοσιογραφούν ή δίνουν "εντολές δημοσιογραφίας;". Δεν υπάρχει γι' αυτούς "έλλειμα ηθικής";
    Γι' αυτούς θα υπάρξει ανάρτηση και "επικοινωνιακή σκόνη"; θα μιλήσει κανείς γι' αυτούς που είναι δημοσιογράφοι και διαθέτουν και συντηρούν πανάκριβα σκάφη ή αγωνιστικά αυτοκίνητα και πισίνες;
    Για κείνο το Θέμο Αναστασιάδη θα υπάρξει κάποια ενημέρωση αν συμβιβάζεται το "δημοσιογραφικό λειτούργημα" με τις κακουργηματικές του κατηγορίες;

  19. Ανώνυμους avatar
    Ανώνυμους 16/09/2008 18:26:56

    mareli να και κάτι που συμφωνούμε!

    Ο Θέμος θα έπρεπε να είναι στα κάγκελα. Απ'ότι φαίνεται θα συνδιαλλάχθηκε καλά.

    Επίσης και για τον ηθικολόγο Κυριακού -> καταδικασμένος πρωτόδικα γιατί έχτισε μια παραλία. χώρια τα του Πανελληνίου

  20. mareli avatar
    mareli 16/09/2008 18:48:05

    Τελευταία ενημέρωση:
    Η Κα Ζαχαρέα θα δημοσιογραφεί με ψευδώνυμο, όπως συνηθίζεται σε εφημερίδες "κύρους". Το ψευδώνυμο θα είναι: Ορέστης Μαριανός

  21. dona E avatar
    dona E 16/09/2008 18:50:24

    Ενας,ενας αραιωνουν για να ερθουν οι καινουργιοι.Το προβλημα ειναι δικο μας,αν αντιδρουμε γρηγορα σα λαος θα τους κοψουμε την φορα.Και μπορουμε να το κανουμε σε ολες τις συναλλαγες με την εξουσια,καθημερινα.Και οχι να ψαχνουμε ποιους γνωστους εχουμε στην επερχομενη κατασταση οπως μου συζητουσαν χθες,μετα τις 'διαμαρτυριες', τις δηθεν.

  22. O Ιθαγενής avatar
    O Ιθαγενής 16/09/2008 19:04:48

    Η πτώση ακολουθεί το φαινόμενο του ντόμινο... είναι να πέσει το πρώτο τουβλάκι, μετά καταρρέουν τα υπόλοιπα.
    Η "θυσία" της κα Ζαχαρέας από σχολιάστρια, στον τομέα ευθύνης του συζύγου της, (...αλήθεια προς όψιμους και πρώιμους υποστηρικτές δεν τίθεται ηθικό ζήτημα, να ασκείς επαγγελματική δραστηριότητα σε κανάλι που κατηγορείται για οικονομικές ατασθαλίες και ο σύζυγος να δίνει κρατικό χρήμα στην εφημερίδα του εργοδότη σου, σωστά?)είναι απλά το επόμενο τουβλάκι....
    Όταν το πρόβλημα προσωποποιείται και δεν μπορούν να αντιληφθούν ότι, και με τα τελευταία μέτρα, ο κ Αλογοσκούφης κτυπά την εκλογική βάση που δίνει την νίκη, τον μεσαίο χώρο (οι υπόλοιποι είναι ο σκληρός πυρήνας), ενώ ο μήνας δεν ...βγαίνει, ζητάς παραιτήσεις.
    Άμα μιλάς με Τραγάκη, Ζαγορίτη, Αγγέλου, Ανδριανό, Ρουσόπουλο, Λούλη, αυτή την εικόνα σου δίνουν αυτή την εικόνα έχεις για την κοινωνία... οπότε προχωράς σε ανθρωποθυσίες (...δίκαιες αφού προσβάλουν το κοινωνικό αίσθημα περί ηθικής κ Βουλγαράκη και κα Ζαχαρέα...), τρως σουβλάκια και απορείς γιατί σε ξεπερνά ο ...Γιωργάκης.


    ΥΓ

    Ο Κωστάκης και ο Γιωργάκης έχουν αντιληφθεί ότι είναι ξεπερασμένοι? ...από τον κανέναν

  23. YiannisM avatar
    YiannisM 16/09/2008 19:09:26

    Και πως θα πληρώνονται τώρα τα δάνεια;

  24. potamiotis avatar