#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
14/06/2011 18:41
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Παραιτήθηκε από την ΚΟ του ΠΑΣΟΚ ο Γιώργος Λιάνης - όλη η επιστολή



Την παραίτησή του από την κοινοβουλευτική ομάδα του ΠΑΣΟΚ υπέβαλε με επιστολή του στον Πρωθυπουργό ο βουλευτής Φλώρινας, Γιώργος Λιάνης.

Στη δήλωση ανεξαρτητοποίησης του ο κ. Λιάνης επικαλείται λόγους συνείδησης και δηλώνει ότι δεν πιστεύει πλέον στην ακολουθούμενη οικονομική πολιτική.







ΣΧΟΛΙΑ

  1. Ian Mac Os avatar
    Ian Mac Os 14/06/2011 18:44:12

    Ραγδαίες οι εξελίξεις...Πανικός και Ομίχλη!

  2. kouvari avatar
    kouvari 14/06/2011 18:44:22

    Την πορτα ο τελευταιος ρεεεεεεεεεεεεεε...................

  3. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 14/06/2011 18:44:40

    Μολις παραιτηθει η Βασω θα ασχοληθω..
    μεχρι τοτε, βλεπω.......... ντουφεκιες πλατειας !

    ΠΠ

    • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
      Γιάννης Φαίλτωρ @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 14/06/2011 18:46:58

      Αχός βαρύς ακούγεται
      Πολλά ντουφέκια πέφτουν...

      Αυθόρμητες οι παραιτήσεις ή Πασοκιές?

      • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
        ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Γιάννης Φαίλτωρ 14/06/2011 19:05:44

        "μιας πλατειας μυρια κακα-(καλα?) επονται"

        ΠΠ

        • ΕΛΕΝΗ ΔΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ avatar
          ΕΛΕΝΗ ΔΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 15/06/2011 00:56:43

          !!!!!!!!!

  4. manos avatar
    manos 14/06/2011 18:46:07

    Οι ποντίκαροι εγκαταλείπουν το παπόρο.

  5. axis avatar
    axis 14/06/2011 18:49:30

    Μπορεί να είναι πυροτεχνήματα αλλά μια τόσο αδύναμη κυβέρνηση που κινδυνεύει να πέσει μέρα με την ημέρα είναι καταστροφή για τον τόπο. Μέσα σ' αυτό το χαμό η χώρα χρειάζεται πρωθυπουργό. Και αυτός μπορεί να είναι μόνο ο Αντώνης Σαμαράς.

  6. Aporimenos avatar
    Aporimenos 14/06/2011 18:50:42

    Κατι βρωμάει ρε παιδιά πολύ ξαφνικά αρχισε η κατηφόρα της εξόδου . εκτος και αν φοβούνται την αυριανή μερα τι να πω!

  7. spiros avatar
    spiros 14/06/2011 18:54:11

    Δεν του μίλησε ο κυρ Μπάμπης για συναίνεση;

  8. Προφήτης avatar
    Προφήτης 14/06/2011 18:54:59

    Οι πασόκοι είναι παμπόνηροι.

    30 χρόνια παριστάνουν ΚΑΙ την Κυβέρνηση ΚΑΙ την Αντιπολίτευση

    • Hercules! avatar
      Hercules! @ Προφήτης 14/06/2011 19:39:42

      Εγραψες!

  9. kiki avatar
    kiki 14/06/2011 18:55:32

    Χι χι , μενει κι ο Χαρδαβελας να ξανακανουν εκπομπη.

  10. Γιωργος Χ avatar
    Γιωργος Χ 14/06/2011 18:56:44

    αφου τους παράτησε και ο θείος της Μιμής...

  11. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 14/06/2011 18:57:37

    Τότε που κυβερνούσε τη χώρα το φρόκαλο η Μιμή, που ήταν η συνείδησή του;

    • Γιωργος Χ avatar
      Γιωργος Χ @ Strange Attractor 14/06/2011 19:04:35

      έλα μου ντε!!
      αλλά ΠΑΣΟΚο, και δη δημοσιογράφο, τον κόβεις με συνείδηση. Εκείνη την εποχή έπρεπε να ξέρεις από σοσιαλισμό, μπιζινες, Ρίτα και γκόμενες, με το τσίαβας να ρέει...
      Δεν χώραγε η συνείδηση μέσα, πόσο μάλλον η πατρίδα..

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Strange Attractor 14/06/2011 19:51:23

      κολαουζος του Μπιρσιμ ηταν ! τσα το πουλακι !

      ΠΠ

    • kiki avatar
      kiki @ Strange Attractor 14/06/2011 20:45:29

      χα χα , τοτε ηταν καλα , και υπερυπουργος, και μια και ασχολεισαι με το ποδοσφαιρο θυμασαι ποιος ηταν υπουργος στο Μουντιαλ, και θυμασαι ποιος ηταν υπουργος αθλητισμου οταν περναμε τα βραβεια στην αρση βαρων , με τι τροπο αποδειχτηκε μετα.
      Και και και .........αλλα τελος παντων ας μην ειμαστε στρμμενοι.

  12. 3η Σεπτέμβρη avatar
    3η Σεπτέμβρη 14/06/2011 18:57:49

    Και σε ποιά πολιτική πιστεύει; Ας μας πει...

  13. vel avatar
    vel 14/06/2011 18:58:59

    αει να χαθεί
    να επιστρέψει τα ..φαγωμένα πριν αρχίσει να γράφει ποιήματα ο τιτανοτεράστιος..

  14. H pena tis orghs avatar
    H pena tis orghs 14/06/2011 19:02:18

    Μπορεί να υποπτευόμαστε Πασοκικό σχέδιο πίσω από την παραίτηση του αλλά δεν παύει να είναι παραίτηση. Η επίσημη πρώτη! Καλή αρχή! Ο επόμενος παρακαλώ!

    • Evelin avatar
      Evelin @ H pena tis orghs 09/07/2011 10:29:33

      Ε, ναι, τουλάχιστον ΕΙΝΑΙ παραίτηση!!! και όπως πολύ σωστά λέγεις : "Ο ΕΠΟΜΕΝΟΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ !!!"

  15. Προφήτης avatar
    Προφήτης 14/06/2011 19:02:57

    Τώρα παραιτείται. Ίσως και να φοβάται το ξύλο.
    Όταν έσπρωξε τη χώρα στο φαγοπότι 20+ δις € μιας καταστροφικής Ολυμπιάδας δεν παραιτήθηκε.

    • MatrixRevolutionEra avatar
      MatrixRevolutionEra @ Προφήτης 14/06/2011 19:08:09

      Αυτό νομίζω κι εγώ. Θυμάστε πριν μερικούς μήνες που έσκουζε στα δελτία ότι φοβάται να κυκλοφορήσει; Κι αν χαθείς στην άγρια φύση της Φλώρινας άντε να ξαναβρεθείς...

    • Γιωργος Χ avatar
      Γιωργος Χ @ Προφήτης 14/06/2011 19:08:18

      +1000000

      • H pena tis orghs avatar
        H pena tis orghs @ Γιωργος Χ 14/06/2011 19:12:35

        155 βουλευτές έμειναν. Το πρωί στον Αυτιά μίλησε ένας του ΠΑΣΟΚ από Θεσσαλονίκη που από τα λεγόμενα του μάλλον κι αυτός είναι όχι. Άρα πάμε στους 154. Χμμμ. Πλησιάζουμε στους 151 ε;

    • MatrixRevolutionEra avatar
      MatrixRevolutionEra @ Προφήτης 14/06/2011 19:11:01

      Τώρα που το σκέφτομαι δεν πρέπει κιόλας να είναι από τους αγαπητούς της Μάργκαρετ...ο νοών νοείτο. Και να αυτομαστιγωθείς Λιάνη το παρελθόν δεν παραγράφεται.

    • Aris. A avatar
      Aris. A @ Προφήτης 14/06/2011 19:15:01

      Το χειρότερο Προφήτη είναι ότι ήταν ο εγκέφαλος των μετάλλιων που πέρναμε με τους τρόπους που ήξεραν Τζέκος Ιακώβου Σγουρός.

      Σχέδιο Κορόιβος και λοιπά.

      Αμα μιλήσεις με ανθρώπους που έκαναν τότε αθηλητισμό και σου πουν τι γίνονταν τότε με την ντόπα θα σου σηκωθεί η τρίχα.

    • kiki avatar
      kiki @ Προφήτης 14/06/2011 20:47:13

      Προφητη
      εχει πρωτερον βιον στο μασαν, απο παλαιοθεν .
      Και ταυτγχρονα και πολλοι κολλητοι του συναδελφοι.
      το μεγαλο φαγοποτι.

  16. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 14/06/2011 19:06:22

    Η εν πολλαίς αμαρτίαις περιπεσούσα......
    Γεμάτο το ΠΑΣΟΚ απο δαύτες. Νομίζουν ότι με μια παρθενοραφή εξαγνίζονται από τα κρίματά τους.

  17. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 14/06/2011 19:09:55

    Προφήτη, από το στόμα μου το πήρες. Η σημερινή του αποσκίρτηση είναι η πρώτη και τελευταία υπηρεσία που προσφέρει στην Ελλάδα. Αλλά δεν εξιλεώνεται για το μέγα έγκλημα των λεγόμενων "ολυμπιακών αγώνων", τους οποίους μάς φόρτωσε η ματαιοδοξία η δική του και της ξαδέλφης του. Και αυτό δεν θα το ξεχάσουμε ποτέ.

  18. parsifal avatar
    parsifal 14/06/2011 19:10:12

    Πές τα Προφήτη γιατί ολοι σεμνύνονται για την καταστροφική φιέστα "που ενωσε τους Ελληνες " κλπ. μπούρδες... Τα λαμόγια ενωσε, εμείς πληρώσαμε και ακόμα πληρώνομε.

  19. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 14/06/2011 19:12:15

    Τώρα είναι αργά για δάκρυα και και για μετάνοιες κε Λιάνη. Η συνείδηση δεν είναι μετακλητή υπάλληλος που τη χρησιμοποιούμε όποτε μας συμφέρει. Τον περασμένο Μάϊο που είσαστε? Τότε που μπήκε η θηλιά γιατί σιωπήσατε και συναινέσατε? Τι διαφορετικό είχαν τα περσινά μετρά από τα φετινά?

    • Προφήτης avatar
      Προφήτης @ Γιάννης Φαίλτωρ 14/06/2011 19:14:19

      Wanted.
      D or A.

      • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
        Γιάννης Φαίλτωρ @ Προφήτης 14/06/2011 19:17:50

        Λες να ανέβει στο Άρμα?

        • Προφήτης avatar
          Προφήτης @ Γιάννης Φαίλτωρ 14/06/2011 19:21:16

          Υπάρχουν πολλά άρματα.
          Του Καρνάβαλου.
          Της πομπής προς τη γκιλοτίνα, δυστυχώς παλιά.

          • Κοντη Λιζα avatar
            Κοντη Λιζα @ Προφήτης 15/06/2011 01:50:45

            Ξαναέγραψες τεράστιε! Αυτό με την γκιλοτίνα μου αρέσει.

  20. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 14/06/2011 19:13:35

    Μισόλογα και μισές κουβέντες.

    Μισές αλήθειες χειρότερες από ολόκληρα ψέμματα.

    Παντελής απουσία οιασδήποτε εθνικής αναφοράς στη δήλωση.

    Ο αγώνας δεν είναι για ψωμί και συντάξεις.
    Αυτά χάθηκαν, πάνε!

    Είναι για Εθνική Ανεξαρτησία!

    Αλλά τι περιμένεις από ΛΕΡΙΝΙΩΤΕΣ... !

    • Προφήτης avatar
      Προφήτης @ αλλενάκι 14/06/2011 19:19:22

      Εθνική αναφορά από πασόκους;
      Ο άνθρωπος που έριξε ζαριά τους πίνακες του Υπουργείου;
      Τούρκοι να κυβερνούσαν πιο πολύ θα "πονούσαν" τον τόπο.

  21. Γιώργος- Θησείο. avatar
    Γιώργος- Θησείο. 14/06/2011 19:13:42

    Δεν συμπαθώ καθόλου τον συγκεκριμένο άντρα, ούτε ως πολιτικό, ούτε ως άνθρωπο. Δεν ξέρω αν έπραξε ό,τι έπραξε από ιδιοτέλεια ή όχι, ούτε και με ενδιαφέρει στην παρούσα συνάφεια. Πρέπει όμως να ανανωρίσουμε όλοι ότι σε εποχές όπως οι σημερινές εσχάτης ανάγκης, όπου το ζητούμενο είναι η πτώση Παπανδρέου και η φυγή του δια παντός από την Ελλάδα, με την πράξη του αυτή προσφέρει μεγάλη υπηρεσία στη χώρα. Κι επειδή γράφηκαν και σχόλια για τη συγγένειά του με τη Λιάνη, θα ήθελα να προσθέσω και το εξής: Επίσης ποτέ μου δεν συμπάθησα την εν λόγω "κυρία". Όμως, έστω και ερωτικώ τω τρόπω, μας γλύτωσε προσωρινά από την κα Μαργαρίτα Τσάντ, που πάντοτε ήταν πολύ επικίνδυνη για τα ελληνικά συμφέροντα. Με το να παντρευτεί τον παλαιότερο Παπανδρέου και να την εξοβελίσει προσωρινά από τα πολιτικά πράγματα της χώρας, η πατρίδα μας είχε τότε μικρή αναβολή των δεινών, στα οποία την έριξε αργότερα ο Κανακάρης της και σημερινός πρωθυπουργός. Έστω κι έτσι, φαίνεται ότι υπάρχει χρόνος για περιθώρια ελπίδας.

  22. juliet avatar
    juliet 14/06/2011 19:16:40

    @Προφήτη
    Απο ότι φαίνεται η οργή του λαού ίσως είναι το καλύτερο ποντικοφάρμακο για τα ποντίκια.Ισως σκέφτηκε να φάει τον ιδρώτα του με ησυχία .

  23. factorx avatar
    factorx 14/06/2011 19:17:23

    Οι πληροφορίες λένε ότι θα χρεώσουν τ0ν Λιάνη ως κίνηση Βενιζέλου για αποσταθεροποίηση της κυβέρνησης

    • neos agrotis avatar
      neos agrotis @ factorx 14/06/2011 19:21:55

      μηπως ο σημιτης και οι εκσυχρονιστες ειναι πισω απο αυτές τις κινησεις.
      Ειχα αναφέρει εδω στο antinews πριν απο λιγες μερες για μεγάλη σύναξη στο εξοχικό του Σημίτη.
      Μηπως το σχέδιο αρχισε να εκτελείτε?

      • tpe avatar
        tpe @ neos agrotis 14/06/2011 22:39:49

        Εδώ ή θα γελάσουμε με την ψυχή μας ή θα πρέπει να πάμε να πνιγούμε. Θυμίζω πως ο "αρχιερέας" της διαπλοκής, έπεσε γιατί τον σιχάθηκε ο κόσμος. Σιχάθηκε τη ρεμούλα... Λες να τα ξεχάσαμε όλα αυτά σε λιγότερο από 10 χρόνια;;;

  24. blue nile avatar
    blue nile 14/06/2011 19:18:45

    Η πιο έξυπνη κίνηση που μπορεί να κάνει ένας πασόκος είναι να παραιτητθεί ακριβώς αυτή την οριακή στιγμή. Για πατριωτική συνείδηση δεν μιλάω γιατί αν την είχανε θα είχαν καταψηφίσει το μνημόνιο από πέρυσι.
    Το νέο ΠΑΣΟΚ θα σφυρηλατηθεί πάνω σε αντιμνημονιακή ιδεολογία για να μπορέσει να διεκδικήσει εκ νέου την εξουσία ύστερα από τη γοργά επερχόμενη απώλεια της. Όλοι οι νυν αποστάτες, αν μπορούμε να τους χαρακτηρίσουμε έτσι, θα μπορούν να έχουν θέση υπό τον νέο πράσινο ήλιο.
    Εννοείται ότι θα έχει προηγηθεί μπαράζ συγνώμεων και απολογιών αλλά το κυριότερο θα προσπαθήσουν να ρίξουν όλο το φατίξιμο στο μαύρο πρόβατο.
    Αρε ΓΑΠ τι σου μέλλει να πάθεις από τους συντρόφους σου... το βρίσιμο και το κράξιμο θα είναι πρωτοφανές...έρχεται η ώρα που θα καταλάβεις ότι δεν έπρεπε να παίξεις με τη παραμονή του ΠΑΣΟΚ στην εξουσία και τώρα που θα την χάσουν λόγω των αδυναμιών σου θα πέσουν να σε ξεσκίσου... και να σε φάνε ζωντανό αν μπορούνε...

    • Κοντη Λιζα avatar
      Κοντη Λιζα @ blue nile 15/06/2011 01:56:32

      ...Εννοείται ότι θα έχει προηγηθεί μπαράζ συγνώμεων και απολογιών αλλά το κυριότερο θα προσπαθήσουν να ρίξουν όλο το φατίξιμο στο μαύρο πρόβατο....

      Υπάρχει και το προηγούμενο με την δήλωση μετανοίας του σιδερένιου με την βαλβίδα που έδωσε στεγνά τα συντρόφια του και όσους είχανε αγοράσει την φυλλάδα του στην ασφάλεια.

      Αντρέα ζεις εσύ μας οδηγείς
      και σήκω
      Ανδρέα για να δεις τα παιδιά της αρπαχτής

  25. patsios avatar
    patsios 14/06/2011 19:19:59

    ΟΛΗ ΣΤΟΝ ΣΚΑΙ ΑΠΟΨΕ ΣΤΙΣ 11.00!! Ο ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ ΒΑΖΕΙ ΠΛΑΤΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΤΟΥ ΜΝΗΜΟΝΙΟΥ..ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΑΝΩ ΚΑΤΩ ΠΑΛΙ ΤΗΝ ΝΔ ΠΟΥ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΕΠΙΜΟΝΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΔΙΑΓΡΑΦΕΙ...

    • tpe avatar
      tpe @ patsios 14/06/2011 22:42:32

      Λες να μην τον ξέρουμε; Υπενθυμίζω σε όσους το ξέχασαν:
      Όταν ανακοινώθηκε το "Σχέδιο Ανάν", δεν θυμάμαι που ήταν, Αντ1, Mega κάτι τέλος πάντων. Γέλαγαν και τα μουστάκια του. Είπε επί λέξη: "Δεν πίστευα ότι θα έβλεπα να λύνεται το Κυπριακό όσο ζω. Και να που τελικά ήρθε η ώρα να λυθεί" Την εξέλιξη την ξέρετε...

  26. Aris. A avatar
    Aris. A 14/06/2011 19:21:06

    Aυτοί οι χαρτογιακάδες Ρεν και λοιποί είναι τελείως επικίνδυνοι και άσχετοι με την πολιτική και το τι συμβαίνει στην Ελλάδα.

    Με όλη αυτή την επιμονή τους στην ηλίθια κουβέντα περί συναίνεσης όχι μόνο δεν πέτυχαν τίποτα αλλά έδωσαν τον χρόνο να αναπτυχθούν αντίροπες δυνάμεις στην ΚΟ του Πασόκ.

    Αντί να βιαστούν να κλείσουν το θέμα όπως τους σύμφερε πιάνοντας στον ύπνο το πασόκ το έριξαν στην κουβέντα.

    Ευτυχώς για την χώρα.

  27. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 14/06/2011 19:21:23

    Αν ψηφιστεί το ΜΝΗΜΟΝΙΟ ΙΙ την επόμενη μέρα η γεω-περίμετρος της Ελλάδας δεν θα είναι αυτή που ξέρουμε μέχρι σήμερα.

    Κοίταζα κάποτε ένα χάρτη της Παλαιστίνης, το 1940 μάλλον.

    Ήταν μια περιοχή συμπαγής και μεγάλης έκτασης πράσινη (τα παλαιστινιακά χρώματα).

    Και μετά άρχισε να μικραινει η περίμετρος και να έχουν εμφανιστεί κάτι λευκές μικροσκοπικές κουκίδες μέσα στο πράσινο (ισραηλινός εποικισμός, πόλεμοι στα υψώματα κλπ.).

    Αν έχετε δει εγκεφαλογράφημα Alzheimer πως συρρικνώνεται σταδιακά ο εγκέφαλος, ακριβώς έτσι!

    Σήμερα αν κοιτάξουμε το χάρτη της ανύπαρκτης παλαιστινιακής χώρας είναι όλος άσπρος (Ισραήλ) και κάτι πράσινες μικροσκοπικές κουκίδες δώθε κείθε σπαρμένες (συν τη μακρόστενη λωρίδα της Γάζας) !
    Έτσι κατάλαβα τι ήταν το Παλαιστινιακό.

    ΑΥΤΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΜΑΣ ΑΝ ΤΟΥΣ ΑΦΗΣΟΥΜΕ!

    Εμείς δεν έχουμε να κάνουμε με το Ισραήλ βέβαια... έχουμε απέναντί μας το Πανίσχυρο Παγκόσμιο Συvδικάτ0 των Banksters ...

    Επικοινωνήστε το μήνυμα αυτό σε όλα τα ξένα σάιτ που ξέρετε και δεν ξέρετε, γιατί στο εξωτερικό νομίζουν ότι ο αγώνας είναι για το βόλεμα του μισθουλάκου.
    Και εκεί έχουν διεισδύσει τα καθεστωτικά γκέμπελς και περνάνε ότι θέλουν αυτοί.

    • Προφήτης avatar
      Προφήτης @ αλλενάκι 14/06/2011 19:37:13

      +1000000
      Την έχω δει και έχω σκεφτεί ακριβώς τα ίδια.
      Αλλά αισιοδοξώ. Μη ρωτάς γιατί, δεν έχει εξήγηση.
      Ας πούμε, η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει.
      Εκεί που περίμενα να μάς πουλήσει ο ΓΑΠ σε ένα μήνα σε τουρκοσκοπιανούς, ήρθε η αραβική εξέγερση, άλλαξε όλη η γεωπολιτική συγκυρία.

    • Κρης avatar
      Κρης @ αλλενάκι 14/06/2011 19:38:33

      O χάρτης

      h**p://img571.imageshack.us/img571/302/palaistin.jpg

    • GEODETIS avatar
      GEODETIS @ αλλενάκι 14/06/2011 23:15:01

      αλλενάκι ... ¨ή ταν ή επι τάς¨ ... άλλωστε εδώ και χιλιάδες χρόνια ο Έλληνας δεν είχε την πολυτέλεια να έχει γείτονες τύπου Βελγίου (τα ξέρεις τα σχετικά με την αντίσταση των Βέλγων κατά των Βπ.π.) και άλλων των εκεί περιοχών ... μην πιστέψετε επίσης ότι σήμερα ο Έλληνας είναι άοπλος ή υπολείπεται σε ηθικό ... στο συλλογικό συνειδητό των Ελλήνων (όση πλασματική ιστορία και να πασάρει η Ρεπούση και η γνωστή κλίκα) είναι βέβαιο, ότι γνωρίζουν πολύ καλά ποιά είναι η γειτονιά τους ....

    • Κοντη Λιζα avatar
      Κοντη Λιζα @ αλλενάκι 15/06/2011 02:03:56

      Έτσι. Είναι και το παραμύθι που τραγούδησε ο Ανταμό για τα 6000000 δέντρα που έκαναν να φυτρώσουν στην έρημο στο "Ιντς Αλλαχ" την στιγμή που η Παλαιστίνη ακόμα σε τουρκική κατοχή έκανε εξαγωγές φρούτα (γκρείπ φρουτ) και λαχανικά. Δυστυχώς, γιατί και οι Παλαιστίνιοι δεν έχουν φίλους αλλά και τρώγονται μεταξύ τους

  28. romios avatar
    romios 14/06/2011 19:23:50

    Φαινόταν τον τελευταίο καιρό ότι θα τα βροντήξει. Μαγκιά του (έστω και καθυστερημένα...)

  29. aganaktismenoi avatar
    aganaktismenoi 14/06/2011 19:31:23

    Σύμφωνα λοιπόν με τα στοιχεία του τελευταίου προϋπολογισμού, τα συνολικά καθαρά έσοδα του κράτους για το 2011 από τους άμεσους και έμμεσους φόρους θα φτάσουν τα 55,5 δις ευρώ. Οι δαπάνες τώρα για μισθούς και συντάξεις θα φτάσουν στα 21 δις ευρώ. Διαπιστώνουμε λοιπόν ότι, μεταξύ εσόδων και εξόδων υπάρχει μία διαφορά 34,5 δις για τις υπόλοιπες δαπάνες του δημοσίου. Επομένως το δάνειο των 110 δις ευρώ δεν δόθηκε για να πληρωθούν μισθοί και συντάξεις, αλλά για να μπορεί η Ελλάδα να εξοφλεί τα τοκοχρεολύσια παλαιοτέρων τοκογλυφικών δανείων της. Ιδού λοιπόν η μεγάλη απάτη της κυβέρνησης Παπανδρέου.
    http://aganaktismenoi-aganaktismenoi.blogspot.com/2011/06/blog-post_1904.html
    .

  30. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 14/06/2011 19:31:50

    Πάντως έρχεται ηδονικά η πτώση τού νεοτσολάκογλου. Όπως του αρχιαποστάτη το '93...

    • Γιωργος Χ avatar
      Γιωργος Χ @ Αυριανιστής 14/06/2011 19:36:49

      Μπα, σαν τον Πούλο θα πάει, που τον εκτελέσαν οι ίδιοι οι χωροφύλακες...

      • Νίκος Παπαδημητρίου avatar
        Νίκος Παπαδημητρίου @ Γιωργος Χ 14/06/2011 20:26:49

        η ηδονή δεν αναιρείται, πάντως.......

  31. ΠΙΛΟΤΟΣ avatar
    ΠΙΛΟΤΟΣ 14/06/2011 19:34:22

    Κι έτσι νομίζει θα γλιτώσει από τη Νέμεση ! xaxaxa

  32. sofia or8h avatar
    sofia or8h 14/06/2011 19:34:42

    Eγω χαιρετίζω την παραίτηση,καλιο αργά παρά ποτέ.
    Ας είμαστε γενναιόδωροι ,και αυτό θέλει τόλμη.
    Μπράβο Λιάνη .
    Εσυ ξέρεις πολλά απο Λερινώτες?...

  33. ΠΙΛΟΤΟΣ avatar
    ΠΙΛΟΤΟΣ 14/06/2011 19:36:36

    157...

    • ΠΙΛΟΤΟΣ avatar
      ΠΙΛΟΤΟΣ @ ΠΙΛΟΤΟΣ 14/06/2011 19:36:53

      156...

  34. ΠΙΛΟΤΟΣ avatar
    ΠΙΛΟΤΟΣ 14/06/2011 19:37:13

    155...

    • Προφήτης avatar
      Προφήτης @ ΠΙΛΟΤΟΣ 14/06/2011 19:41:45

      It' s the final countdown
      http://www.youtube.com/watch?v=9jK-NcRmVcw

      • Επώνυμος avatar
        Επώνυμος @ Προφήτης 14/06/2011 20:14:14

        !!!

      • tpe avatar
        tpe @ Προφήτης 14/06/2011 22:50:05

        Κορυφαίο. Και για όσους δεν το έχουν προσέξει:
        "Την κάνουμε για την Αφροδίτη... Φεύγουμε μαζί."

        Α ρε Γκάλη!

  35. Ένας avatar
    Ένας 14/06/2011 19:38:05

    too little, too late ...

  36. Λέανδρος avatar
    Λέανδρος 14/06/2011 19:40:08

    Παραιτήθηκε από την Κ.Ο. όχι και από βουλευτής. Μη χάσει το μηνιάτικο. Τζάμπα μάγκας.

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ Λέανδρος 14/06/2011 20:14:47

      Αντιθέτως, θέλει μαγκιά εδώ για να μην παραιτηθείς από βουλευτής, διότι έτσι δεν "χαρίζει" την έδρα πίσω στο ΠΑΣΟΚ και τον ΓΑΠ.

      • man8os avatar
        man8os @ Επώνυμος 15/06/2011 00:09:42

        +++

  37. pg avatar
    pg 14/06/2011 19:40:46

    ΘΕΟΦΑΝΕΙΑ 2004...

  38. xreos avatar
    xreos 14/06/2011 19:41:44

    Σημερα σκανε τα δεκαετη ομολογα της ισχυρης οικονομιας ,και ολυμπιαδας του σημιτη.
    2000-2004 τα πηραμε, 2010-2014 θα τα πληρωσουμε...
    Γιατι ο λιανης δεν αγανακτουσε τοτε?
    Γιατι κανεις τοτε δεν διαμαρτυρηθηκε?
    Πολλοι οι αγανακτησμενοι σημερα,που ηλθε η ωρα της πληρωμης.
    Εκεινη την εποχη που δημιουργηθηκε το σημερινο αδιεξοδο κανεις δεν μιλουσε..

    • tpe avatar
      tpe @ xreos 14/06/2011 22:51:00

      ΟΚ, Μπορεί ο Μιχελάκης να κάνει μία ρημάδα λίστα και να βγει να την πει; Τόσο απλά.

  39. Ian Mac Os avatar
    Ian Mac Os 14/06/2011 19:45:53

    SOS Μπήκα στην ιστοσελίδα του Βήματος και, ω του θαυματος, στο κείμενο που αναφέρει την παραίτηση Λιάνη σχεδόν όλα τα σχόλια είναι εναντίον του..Το ίδιο και οι αξιολογήσεις..Ψήφισα σε όλες (έχει ένα χέρι) ότι συμφωνώ με την παραίτησή του και ..αν είναι δυνατόν..δεν άλλαξε το αποτέλεσμα..Πήγα να ξαναψηφίσω και μου λέει ότι εχω ήδη ψηφίσει..Απίστευτη χακεριά και ΦΑΣΙΣΜΟΣ από τον ΔΟΛ!

    • Κοντη Λιζα avatar
      Κοντη Λιζα @ Ian Mac Os 15/06/2011 02:09:13

      ...Πήγα να ξαναψηφίσω και μου λέει ότι εχω ήδη ψηφίσει...
      Ξαναξεκίνα το μέντεμ σου και διάγραψε τα κούκις από τον περιηγητή σου. Θα ξαναψηφίσεις

      ...Απίστευτη χακεριά και ΦΑΣΙΣΜΟΣ από τον ΔΟΛ!...Χακεριά δεν είναι δική σου άγνοια είναι. Με το φασισμός συμφωνώ μεν αλλά όχι για τον ίδιο λόγο

  40. Φωφώ avatar
    Φωφώ 14/06/2011 19:49:52

    Τελικά ο Θεός Αγαπά τους Έλληνες κ την Ελλάδα!!!
    Έχουν φαγωθεί όλοι για την Ελλάδα, Ε.Ε, Αμερική, Ισραήλ......
    Με το στανιό δεν γίνεται τίποτα! Ας το καταλάβουν.
    Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω κ τριγυρίζει στο μυαλό μου είναι η απουσία της Ρωσίας κ της Κίνας! Γιατί δεν αντιδρούν?

    • Νίκος Παπαδημητρίου avatar
      Νίκος Παπαδημητρίου @ Φωφώ 14/06/2011 20:31:48

      Καλή παρατήρηση/ερώτηση.

      Αφενός η Ρωσσία μας έχει ξε-γραμμένους όποτε έχουμε ισχυρό ΓΑΠ (πρωθυπουργό ή υπ.εξ.). Και δεν ξέρω αν έχουν άδικο.

      Αφετέρου, δεν θα χαρακτηριζα τη ρωσσική διπλωματία ''ευέλικτη''. Μια φορά ήρθε εδώ ο Πούτιν και μόνο για αγορές όπλων από πλευράς μας μίλησε. Όταν στραβώνουν με την πολιτική σου, ή δεν σου μιλούν, ή απειλούν. Οι Ρώσσοι δεν επεμβαίνουν, είτε γιατί δεν θέλουν να παίζουν σε ''αμερικανικά χωράφια'', είτε λόγω εσωστρέφειας. Για το 2ο εγώ είμαι πεπεισμένος, για το 1ο, το συζητάμε.

      Για την Κίνα δε γνωρίζω. Και αναρωτιέμαι ποιος γνωρίζει.

      • Φωφώ avatar
        Φωφώ @ Νίκος Παπαδημητρίου 14/06/2011 20:55:40

        Σωστά αλλά επειδή είμαστε Έλληνες σε τέτοιες περιπτώσεις λέμε " Τα σιγανά ποτάμια να φοβάσαι"........ Την Ελλάδα δεν την ξεγράφει κανένας! Η Μακεδονία κ η Θράκη είναι γεμάτες από Ρώσους. Η υπόλοιπη Ελλάδα από Κινέζους.

        • Νίκος Παπαδημητρίου avatar
          Νίκος Παπαδημητρίου @ Φωφώ 14/06/2011 20:58:43

          Γεγονός. Το ότι δεν μιλάνε, δε σημαίνει ότι δεν παίζουν. Αλλωστε τον ΓΑΠ δεν τον εμπιστεύονται οι συνεργάτες του, η Ρωσσία και η Κίνα θα τον εμπιστευονταν;

  41. Απλή σκέψη avatar
    Απλή σκέψη 14/06/2011 19:53:12

    Kάλλιο αργά παρά ποτέ!!!!
    Τι περιμένουν και οι υπόλοιποι πόσοι είναι 154;
    Τέλος το Πασοκ, η καινούργια μέρα ξημερώνει!
    Επι τέλους ν΄αναπνεύσουμε!

  42. a.p. avatar
    a.p. 14/06/2011 19:56:20

    ΕΥΓΕ ΣΤΟ ΛΙΑΝΗ.
    ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΑΛΛΟΥΣ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ ΝΑ ΠΡΑΞΟΥΝ ΤΟ ΙΔΙΟ!!!!!!!!!!!

    • Κοντη Λιζα avatar
      Κοντη Λιζα @ a.p. 15/06/2011 02:11:10

      Τι πινεις και δεν μας δίνεις;

      Άκου πατριώτης ο Λερινιώτης, μουυυχαχαχα

  43. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 14/06/2011 20:00:24

    Ανδρουλακης !!!......

    «Κάντε επιτέλους κάτι διαφορετικό που να δημιουργεί εμπιστοσύνη και να δίνει προοπτική»

    «κίνδυνο κατάρρευσης του εσωτερικού μετώπου»

    «Οι Έλληνες πάμε να ξεχάσουμε ότι όλες οι μεγάλες μάχες χάνονται εκ των έσω, στα μετόπισθεν, όταν σβήνει η πίστη στις δυνάμεις μας και η θέληση να τα καταφέρουμε ενώ οι πολιτικές ηγεσίες αποδεικνύονται κατώτερες των περιστάσεων», τονίζει, ενώ καταλήγει με την έκκληση «Κάντε επιτέλους κάτι διαφορετικό που να δημιουργεί εμπιστοσύνη και να δίνει προοπτική»

    Πρώτο,
    ο Πρωθυπουργός ζητά άμεσα την ηθική διαμεσολάβηση του Προέδρου της Δημοκρατίας για το σχηματισμό Κυβέρνησης ευρύτερης εμπιστοσύνης σε μία από τις πρόσφορες πιθανές μορφές της. Σε κάθε περίπτωση πρέπει να ξεπερνά τα όρια ενός συνήθους μονοκομματικού ανασχηματισμού, έστω και με προσθήκη κάποιων τεχνοκρατών.

    Εχει και Δευτερο και τριτο αλλα βαριεμαι... το πιασαμε το νοημα ! χαχαα

    ΠΠ

  44. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 14/06/2011 20:03:44

    Σχολια για παραιτηση Λιανη στο Βημα

    "λαϊκισμός και πολιτικό θράσος πάνε παρέα μαζί με τη πολιτική δειλία... | πριν 3'
    Ωστε έτσι κ. Λιάνη έ? Συμπορεύεστε με το λαό τώρα... και τόσα χρόνια αγαπητέ κύριε, που από τον στενό πυρήνα των "λαϊκών" του ΠΑΣΟΚ συντρέχατε κάθε προσπάθεια άλωσης του κράτους από κομματικά κατεστημένα (όχι μόνο του ΠΑΣΟΚ φυσικά), πού κρύβατε τα φιλολαϊκά σας αισθήματα? Εκτός αν φιλολαϊκό και λαϊκίστικο συμπίπτουν σαν έννοιες στο λεξιλόγιό σας... Κρυφτήτε λοιπόν... να δούμε που θα κρυφτήτε όταν ο λαός σας, μετά την τελική κατάρευση σας ρωτάει τι έγινε ο μισθός και η σύνταξή του... Τελικά λαϊκισμός και πολιτικό θράσος πάνε παρέα μαζί με τη πολιτική δειλία...
    Ph.J

    Η ΟΥΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΕΤΑ ΤΗΣ ΠΑΡΑΙΤΗΣΗΣ | πριν 7'
    Η επιστολή είναι πολύ συγκινητική. Σίγουρα, η κυβέρνηση του ΠΑΣΟΚ είναι ένα βήμα πριν το τέλος. Το θέμα είναι το μετά... Πραγματικά, αν κάτι θέλουμε να προσφέρουμε στη χώρα είναι να ψηφίσουμε πολιτικούς με ευρωπαϊκό προσανατολισμό, ευρωπαϊκή λογική, που να πιστεύουν ότι το μέλλον της Ελλάδας είναι στην ΕΕ και όχι στην πρώην ΕΣΣΔ. Και φυσικά όχι λαμόγια... Η ευθύνη μας βαρύνει όλους. Γιώργο Λιάνη μας συγκινείς... Γενναία η πράξη σου... Αλλά εσύ και οι όμοιοί σου αποτελείτε παρελθόν. Υ.Γ.: Δεν κάνεις λόγο για τα απίστευτα ποσά /χορηγίες που έδινες στις ποδοσφαιρικές ομάδες του νομού σου και τα τρωγαν οι ψηφοφόροι σου; Αυτό δεν ήταν ταπείνωση για το δημόσιο ταμείο;
    concerned"

    αχχαχααααααααααααααααααχαχαα

    ΠΠ

  45. ΝΤΙΝΟΣ avatar
    ΝΤΙΝΟΣ 14/06/2011 20:12:14

    ΟΙ ΕΥΡΩΠΑΙΟΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑΤΙ ΚΑΜΩΝΟΝΤΕ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ , ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΑΓΑΠΑΝΕ; ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ, ΑΝ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΥΟΥΣ ΘΑ ΜΑΣ ΕΙΧΑΝ ΕΞΑΦΑΝΗΣΕΙ. Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΧΑΘΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΑΛΙΜΟΝΟ ΤΟΥΣ!!!
    ΣΥΝΕΠΩΣ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΟΥ ΛΙΑΝΗ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΑΛΛΟΙ. ΚΑΙ ΑΠΟΡΩ ΠΩΣ ΑΚΟΜΗ ΤΟ ΣΚΕΠΤΟΝΤΕ. ΜΗΠΩΣ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΣΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΝΑ ΕΠΑΝΕΚΛΕΓΟΥΝ; ΤΟ ΚΟΜΜΑ ΤΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΒΓΑΛΕΙ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ, ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΥΠΑΡΧΟΝΤΕΣ ΟΜΩΣ ΚΑΝΕΝΑΝ!!
    ΚΑΙ Ο ΠΛΕΟΝ ΑΔΑΗΣ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ Ο ΓΑΠ ΚΑΙ Ο ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΕΙΝΑΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΗΣ ΤΡΙΚΑ ΚΑΙ ΕΝΕΡΓΟΥΝ ΥΠΕΡ ΤΩΝ ΔΑΝΕΙΣΤΩΝ ΜΑΣ , ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΥΤΑΠΟΔΕΚΤΗ ΑΠΟΤΥΧΙΑ ΤΟΥΣ ΘΑ ΕΙΧΑΝ ΠΑΡΑΙΤΗΘΕΙ Η ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΑΝ ΑΛΛΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗ.

  46. thanasis avatar
    thanasis 14/06/2011 20:22:36

    Η ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣΚ ΑΡΝΗΤΑΙ ΤΟ ΜΝΗΜΟΝΙΟ
    Ο ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΑΦΟ ΕΚΔΙΚΕΙΤΑΙ ΤΟΥΣ
    ΤΡΑΠΕΖΙΤΕΣ

    • Προφήτης avatar
      Προφήτης @ thanasis 14/06/2011 20:27:39

      Αυτός που μάς έφερε εδώ;
      Από Άμστερνταμ ήρθες;

      • Κοντη Λιζα avatar
        Κοντη Λιζα @ Προφήτης 15/06/2011 02:14:21

        Καυστικός αλλά ωραίος!!!

  47. Νίκος avatar
    Νίκος 14/06/2011 20:25:44

    Τόσο καιρό που απολύονταν ιδιωτικοί υπάλληλοι κατά χιλιάδες μούγκα!!! Μόλις είπαμε να απαλλαγούμε από υπεράριθμους δημόσιους υπάλληλους γκρεμίστηκε το κράτος... Είμαστε άξιοι της τύχης μας....

    • Απλή σκέψη avatar
      Απλή σκέψη @ Νίκος 14/06/2011 20:40:03

      Αυριο στο σύνταγμα συμβολικά πρέπει να συγκεντρωθούν όλα τα λουκέτα - σιδερικά, για να μπορέσουν να προσμετρήσουν πόσες είναι οι χαμένες ζωές και πόσους φόρους δεν θα μαζεύουν πια!

    • Ίωνας avatar
      Ίωνας @ Νίκος 14/06/2011 22:18:11

      Βλέποντας το ζήτημα ρεαλιστικά,οι χιλιάδες ιδιωτικοί υπάλληλοι, που απολύθηκαν,έχασαν τη δουλειά τους επειδή η κατοχική-μνημονιακή κυβέρνηση έκοψε τις αποδοχές των δημοσίων υπαλλήλων, χρήμα που έπεφτε ζεστό, απευθείας στην αγορά. Σταμάτα να υποκύπτεις στην εκ του αυτομάτου αντίδραση,που σε σπρώχνει η κυβερνητική κυρίως προπαγάνδα και κατάλαβε ότι όλοι, ιδιωτικοί και δημόσιοι υπάλληλοι, είναι κρίκοι στην ίδια αλυσίδα. Φυσικά και διαφωνώ με το άνισο των αποδοχών, αλλά ιδού πεδίο δόξης λαμπρόν. Ας διαπραγματευτούμε αξιοπρεπείς συλλογικές συμβάσεις για όλους. Να μπορούμε όλοι να ζήσουμε τις οικογένειές μας με αξιοπρέπεια ΚΑΙ ΑΝΕΣΗ. Και να είσαι σίγουρος. Αυτό είναι απόλυτα ΕΦΙΚΤΟ, αν επιτέλους εμείς οι Έλληνες λειτουργήσουμε σαν κοινωνία. Και σίγουρα είναι πολύ προτιμώτερο να έχω και εγώ μια καλή κατσίκα, από το να παρακαλάω να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα.

      • tpe avatar
        tpe @ Ίωνας 14/06/2011 22:59:03

        Πλάκα κάνεις τώρα έτσι; Δηλαδή οι ΔΥ είναι ο μήνας που τρέφει τους 11?????
        Σαφώς κι είναι κρίκοι, αλλά οι απολύσεις ήρθαν γιατί ο κόσμος δεν έχει πλέον δανεικά από τις τράπεζες. Όσοι έχουν λίγα περισσευούμενα τα φυλάνε όπου μπορούν για καλό και για κακό.
        Κι επιπλέον, για πες μου: Πόσα χάλαγες το 2009 στο Super Market πόσα τώρα; Πόσα από αυτά τα λεφτά πάνε στις τρύπες του ΟΣΕ?
        Πόσα έδινες για καύσιμα το 2009 και πόσα τώρα;

        Οι απολύσεις γίνονται (ακόμα και τώρα) γιατί η αγορά στέρεψε από τη φορομπηχτηκή πολιτική του άσχετου Παπακωνσταντίνου και του προδότη ΓΑΠ.
        Κι όχι ΔΕΝ είμαστε όλοι το ίδιο. Γιατί ο ΔΥ έχει τη σιγουριά της θέσης του και 35ωρο (όταν το δουλεύει όλο).

        • Αυριανιστής avatar
          Αυριανιστής @ tpe 15/06/2011 00:09:10

          Ρε παιδιά, αρκετά δεν ασχολούμαστε με τον κάθε πικραμένο κοινωνικό αυτοματιστή, την ώρα που κυριολεκτικά πωλείται η Ελλάδα έναντι πινακίου φακής; Άιντε πια, γραφικοί γίνατε!

  48. Tem avatar
    Tem 14/06/2011 20:41:56

    Ενας ένας ρε παιδιά . Ολοι θα φύγετε. Μην ποδοπατηθείτε κιόλας....

  49. ataktos avatar
    ataktos 14/06/2011 21:08:49

    όλοι οι αρουραίοι στην ....πίστα

  50. charulisN avatar
    charulisN 14/06/2011 21:12:32

    Ο «βουλευτής» που απειλούσε τον ελληνικό στρατό για τη διεξαγωγή στρατιωτικών ασκήσεων στη Φλώρινα.
    Ο βουλευτής που ψήφισε το μνημόνιο Νο1.
    Ο «ζαράκιας», ο «ξάδελφος», η «ξαδέλφη»…
    Παραιτήθηκε από βουλευτής της κοινοβουλευτικής ομάδας του ΠΑΣΟΚ,
    όχι βέβαια και από βουλευτής, (χαζός είναι).
    Στα παπάκια μας

  51. madprof avatar
    madprof 14/06/2011 21:16:38

    "Πονέσαμε, αδικήσαμε, ταπεινώσαμε τους Έλληνες. Με τα μέτρα επλήγησαν οι μικροί, οι δημιουργικοί, οι παραγωγικοί. Έμειναν άθικτοι οι μεγάλοι και οι αντιπαραγωγικοί.
    Οι πολίτες περίμεναν παραδειγματική τιμωρία όσων εξ ημών αμαρτήσαμε = καταχραστήκαμε, ιδιοποιηθήκαμε ".
    Μήπως αργά το ομολογεί ο ρεπόρτερ ?.
    Όμως, ολόκληρο το πολιτικό σύστημα είναι υπεύθυνο για τα υπαρξιακά - κοινωνικά - οικονομικά αδιέξοδα των πολιτών και τον εξευτελισμό της χώρας διεθνώς !. Βλέπω τους ΤατιανοΤσιτσιολίνους στην TV και εξανίσταμαι, δεν ωχριούνε οι αριβίστες και συνεχίζουν τις κοττομαχίες !.
    Αυτοί που τα έχουνε αρπάξει, είναι εξαφανισμένοι από τα "τσοντοκάναλα", το έχετε αντιληφθεί ?. Κάντε Feed back και θα καταλάβετε όλοι ποίοι είναι.

    • Αίθρα avatar
      Αίθρα @ madprof 14/06/2011 23:46:40

      Δακρύβρεχτες αηδίες γράφει ο κ. Λιάνης και κατόπιν εορτής. Σιχαίνομαι.

  52. Λεωνιδας avatar
    Λεωνιδας 14/06/2011 21:27:58

    Ε όχι και μπραβο στον ξαδερφο της Λιάνη επειδή παραιτήθηκε.
    Που ήταν ο Λιάνης όταν δημιουργήθηκαν αυτα τα τεράστια χρέη;
    Εκει ήταν και μαζι τους τα έτρωγε και ρευοταν.
    Έρχεται τώρα κατόπιν εορτής να μας πει ότι κάποιοι πρεπει να ζητήσουν συγνώμη, αλλα ο ίδιος ξεχνάει να ζητήσει...
    Επίσης το μηνιατικο του βουλευτή θα συνεχίσει να το παίρνει και στην επόμενη κυβέρνηση του ΠΑΣΟΚ έχει πιάσει πρώτη θέση πίστα με την σημερινή του κίνηση.
    Ένας απο τους ξυπνιους που μαζι τα έφαγαν είναι..

  53. Mak avatar
    Mak 14/06/2011 21:48:57

    Το γλίτωσε αυτός το ξύλο...

  54. Stefanos avatar
    Stefanos 14/06/2011 22:06:52

    Ολοι απόψε στίς 23:00 στο skai δείτε την συνέντευξη του επίτημου! Τον πάτε δεν τον πάτε δέν έχει σημασία!Σε όσα είπε τα χριστούγεννα του 2009 δικαιώνεται πλήρως.................βγάλτε για λίγο τα κομματικά γυαλιά και καθίστε και ακούστε τον,τώρα το 2011,αφού το 1993 επικράτησε ο λαικισμός!!!!!!!

  55. Ίωνας avatar
    Ίωνας 14/06/2011 22:23:32

    Συνέλληνες Πασόκοι, αν και εξαφανισμένοι εδώ και καιρό από το Antinews, σκάσατε μύτη μετά την έξοδο του Λιάνη. Και βγάζετε μια πίκρα! Μια Κατινιά! Α, πα,πα,πα! Σταθείτε και λίγο στο ...ύψος σας και δώστε κουράγιο ο ένας στον άλλο. Θα το χρειαστείτε μπροστά σ αυτά,που έρχονται!

    • Κοντη Λιζα avatar
      Κοντη Λιζα @ Ίωνας 15/06/2011 02:18:12

      !!!!

  56. ΜΠ avatar
    ΜΠ 14/06/2011 22:25:14

    Ζούμε Ιστορικές στιγμές !!!!! Καλά, πίστευε ποτέ ο ΓΑΠ ότι θα του επιτρέψουμε να "σώσει" την Πατρίδα;;;; Από ποιούς;;;;; Από εκείνους πού την κατακρεούργησαν 30 χρόνια με το "Τσοβόλα δώστα όλα";;;;; ΠΟΤΕ !!!!!!!! ΞΥΠΝΗΣΑΝ ΟΙ ΣΚΛΆΒΟΙ !!!!!!!!!

  57. Γ.Τ. avatar
    Γ.Τ. 14/06/2011 22:29:28

    Να περιφρουρησουμε τα αεροδρομια. Κανεις τους να μην φυγει απο τη χωρα. Εσχατη προδοσια για την χειροτερη κυβερνηση της ελληνικης ιστοριας. Πρεπει να λογοδοτησουν εναντι του ελληνικου λαου.

  58. Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
    Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 14/06/2011 22:30:16

    Ἐκεῖ στὸ ΠΑΣΟΚ μαθαίνουν ἑλληνικὰ ἀπὸ τὴν Diamantopoulou;;; Τὸ μάτι μου! Καὶ εἶναι -ἐπιστολὴ βουλευτῆ-, πρὸς Θεοῦ δηλαδή!



    Μὲ πάρα πολὺ λύπη
    Δηλαδή, μὲ πάρα πολλὴ λύπη. Λόλα, νά ἕνα μῆλο.


    Γιὰ τὴν πράξη ἐκείνη ἤθελε σιδερένια σπλάχνα
    Ποιός ἤθελε; Ποιό εἶναι τὸ ὑποκείμενο τῆς πρότασης; Ὁ Φούφουτος; Προφανῶς ὁ ποιητὴς ἐννοεῖ, "ἡ πράξη ἐκείνη ἤθελε σιδερένια σπλάχνα" (τὰ ὁποῖα, προσοχή!, εἶναι ὑποδεέστερα τῶν σπλάχνων τῆς τίγρης, τὰ σιδερένια...).

    ἄλλοι ἐξ' αὐτοῦ
    Δηλαδὴ ἄλλοι ἐξ αὐτοῦ, καὶ τὴν ἀπόστροφο μπορεῖτε νὰ τὴν κρατήσετε γιὰ σουβενίρ,

    οἱ κάθετοι ἄξονες οὔτε κἂν ξεκίνησαν νὰ γίνουν
    (πινελιὲς λογοτεχνικοῦ ὑπερρεαλισμοῦ) Ἐδῶ ὁ ποιητὴς μὲ ἐντυπωσίασε! Τὸ "οἱ κάθετοι ἄξονες οὔτε κἂν ξεκίνησαν νὰ γίνουν" ἔχει σαφεῖς ὀντολογικὲς προεκτάσεις, ἀφοῦ ὑπαινίσσεται ὅτι οἱ ἄψυχοι ἄξονες λαμβάνουν αὐτοβούλως, ἐθελοτρέπτως καὶ αὐτοπαράκτως τὴν πρωτοβουλία νὰ αὐτοπραγματωθοῦν ex nihilo, ...ξεκινώντας νὰ γίνουν! Γιούρια πασοκικά, ἄλλως ἐκπασοκισμένα!


    ΙΛΕΩΣ ΠΙΑ

    • Αίθρα avatar
      Αίθρα @ Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 15/06/2011 00:16:56

      :)

    • TED avatar
      TED @ Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 15/06/2011 12:12:10

      :-D

  59. δημης avatar
    δημης 14/06/2011 22:31:02

    ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ....ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΕΒΛΕΨΕ ....ΣΚΟΠΙΑΝΟ ΝΕΡΟ ΘΑ ΠΙΝΕΙ.....

    • vardarskian avatar
      vardarskian @ δημης 14/06/2011 22:54:23

      ξυνό μάλλον...

  60. Κρίτων avatar
    Κρίτων 15/06/2011 00:01:21

    Να τσακιστεί να φύγει από την βουλή,Τι ανεξάρτητος και κουραφέξαλα. Ο άνθρωπος που όταν η πατρίδα μας χρειαζόταν σοβαρότητα ,δεν υπήρχε κρίση,μπορούσε να εκσυγχρονιστεί,αυτός με το τσίρκο της ξαδέλφης του γυρνούσαν την Ελλάδα πίσω ,ΌΠΩς ΤΑ ΚΑΘΕΣΤΌΤΑ ΤΩΝ ΣΑΠΙΩΝ ΚΑΝΤΑΦΙΜΟΥΜΠΑΡΑΚ κλπ. Αυτός; μας βγαίνει και τιμητής τώρα.Τώρα πρέπει να γιουχαριστεί περισσότερο στις πλατείες.Μεταλλάχθηκε σε αντιστασιακό με προνόμια και παχυλούς μισθούς!Ας κάνει κάποιος τον λογαριασμό τι έχει πάρει από το κράτος! Τώρα ο μάγγας την κοπανάει!Αλλά ο μισθός,μισθός.Αντε χάσου από τα μάτια μας. Σπίτι σου.Σπίτι σου! Γιατί μπορεί να σκέφτεσαι να μας ξανάλθεις από αλλού.Με τα φαντάσματα!!

  61. kiki avatar
    kiki 15/06/2011 00:42:25

    Γιατι οταν εκανε τον δημοσιογραφο νομιζεις εγραφε καλυτερα?
    Στα ζαρια ηταν καλος, και στις ρεμουλες.
    Μαζι με αλλους.

  62. kiki avatar
    kiki 15/06/2011 00:44:05

    Οχι μεχρι να τελειωνουμε μαζι τους εκει να κατσει, βολευτης ανεξαρτητος.
    Στο κατω κατω αυτον ψηφισαν στην Φλωρινα.

    • Κρίτων avatar
      Κρίτων @ kiki 15/06/2011 01:01:02

      Λυπούμαι πολύ αλλά διαφωνώ. Δεν είναι λύση να παίζουν κάποιοι φθαρμένοι-βουλευτές παιχνίδια για να μείνουν στο προσκήνιο. Ο Λιάνης μαζί με τους άλλους σαν αυτόν ήταν οι λυσασμένοι αντίπαλοι σε κάθε μεταρυθμιστικό βήμα. Θυμάσαι επίσης κάτι τραγελαφικοί Νταηλάκηδες,Παυλίδηδες που καθήλωναν την κυβέρνηση και αντί να ασχοληθεί με την μπόρα που ερχόταν ασχολούνταν με αυτά να μην τα χαρακτηρίσω.

  63. Δημήτριος Κοκκαλάκης avatar
    Δημήτριος Κοκκαλάκης 15/06/2011 00:49:06

    Οταν ανακοίνωσε ο ΓΑΠ οτι πάει γιά αρχηγός του Πασοκ......

  64. Ταλάντη avatar
    Ταλάντη 15/06/2011 01:30:53

    Ο γύφτος ο λαός γνωρίζει από μακριά του κιοτήδες, Να είμαστε αισιόδοξη τούτες εδώ τις δύσκολες ώρες και μονιασμένοι , ΟΛΟΙ μαζί χωρίς χρώματα και κομματικές σημαίες ΕΔΩ σε θέλω Έλληνα μου και όχι στα πανηγύρια και στα τσιπουράδικα .

  65. daughter of mercy avatar
    daughter of mercy 15/06/2011 03:15:10

    Παίζουν κι΄ας μην τους παίζουν!

    • Νίκος Παπαδημητρίου avatar
      Νίκος Παπαδημητρίου @ daughter of mercy 15/06/2011 03:16:40

      )))))))

  66. Φακ Κωστας avatar
    Φακ Κωστας 15/06/2011 03:19:03

    Νομίζεις ότι θα γλυτώσουν τελικά?...
    Ήδη άρχισαν να πληρώνουν εισφορά υπερ του ταμείου ανεργίας....

    Το θέμα ειναι τι θα πάθουμε οι υπόλοιποι που δεν θα μας τρέφουν οι μισθοί των ΔΥ...
    Άσε που θα χάσουμε και τις κρατικές υπηρεσίες της Παιδείας, της Υγείας, της Ασφάλειας που απολαμβάνουμε...

  67. daughter of mercy avatar
    daughter of mercy 15/06/2011 03:19:30

    Μην το λες!

  68. daughter of mercy avatar
    daughter of mercy 15/06/2011 03:22:18

    Ρόδα τσ..... και κοπάνα - ΠΑΣΤΟΚ!

  69. pizza avatar
    pizza 15/06/2011 06:53:11

    Παρακαλω περαστε. Η πορτα ειναι ανοιχτη και τα σκυλια δεμενα..... προς το παρων

  70. Χρήστος Τυπογραφος avatar