#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
20/01/2011 12:21
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Παραισθήσεις είχαμε όλοι που βλέπαμε την Αγία Οικογένεια να παρελαύνει στην Ζήμενς



Πριν απο τρεις ημέρες σας είχαμε γράψει ότι τα ονόματα που συζητούσαν τα δυο μεγάλα κόμματα να παραπέμψουν για την Ζήμενς ήταν τα εξής:

Κ. Σημίτης, Α. Τσοχατζόπουλος, Γιάννος Παπαντωνίου, Ν. Χριστοδουλάκης, Ε. Μαλέσιος, Χρ. Βερελής και ενδεχομένως Μιχ. Χρυσοχοϊδης από το ΠΑΣΟΚ.

Γ. Βουλγαράκης, Χρ. Μαρκογιαννάκης και ενδεχομένως ο Μιχ. Λιάπης από τη ΝΔ.

(Τα ονόματα των πολιτικών που θα αναφέρονται στο πόρισμα για την Ζήμενς)

Σήμερα το πρωί, το παζάρι είχε διαμορφωθεί ως εξής:

Τάσος Μαντέλης, Γιάννος Παπαντωνίου, Χρίστος Βερελής και Νίκος Χριστοδουλάκης από πλευράς ΠΑΣΟΚ

Χρ. Μαρκογιαννάκης, Μιχάλης Λιάπης, Γ. Βουλγαράκης και Γ. Αλογοσκούφης από την ΝΔ.

Καβγάς γίνεται για το Νίκο Δένδια της ΝΔ που θεωρείται υπεύθυνος για την φυγή των Χριστοφοράκου και Καραβέλα. Ως γνωστόν σε παρομοια αδικήματα ευθύνεται ο υπουργός Δικαιοσύνης και όχι Η υπουργός Εξωτερικών.

Βλέπετε εσείς πουθενά κανένα όνομα της Αγίας Οικογενείας; Παραισθήσεις είχαμε όλοι οι υπόλοιποι που τους βλέπαμε όλους σχεδόν πλην της κ. Μαρίκας και των Φιλιππινέζων της οικογένειας, να παρελαύνουν μέσα απο τα ημερολόγια του Χριστοφοράκου και άλλα παραστατικά.

Και καλά το ΠΑΣΟΚ την δουλειά του κάνει. Θα χρειαστεί κυβερνητικά εξαπτέρυγα μετά τις επερχόμενες εκλογές.

Αλλά εκείνη η ΝΔ βρε παιδί μου… Τόση μεγαλοθυμία πια

Να επαναλάβω για πολλοστή φορά ότι δωράκια πολιτικής αυτοϋπονόμευσης δεν κάνουν ποτέ.

Είθε ο νέος πυρσός που εγκαινιάζεται σήμερα στα νέα γραφεία της Συγγρού να ρίξει το φως του
Ο ορισμός της διαπλοκής
Όποια πέτρα κι αν σηκώσεις στην Ζήμενς θα βρεις την Αγία Οικογένεια

Η κυρίαρχη αντίθεση στη ΝΔ δεν είναι πολιτική, είναι ηθική

Πως άρχισε η διαπλοκή στην Ελλάδα

Η εκχώρηση των ελληνικών τηλεπικοινωνιών στην ΖΗΜΕΝΣ και την ΙΝΤΡΑΚΟΜ

Ιερή συμμαχία βαρόνων, βαρονέτων και βατοπεδινών εναντίον Σαμαρά

Τι θα έκαναν η Ζήμενς και ο Κόκκαλης χωρίς την …Αγία Οικογένεια;



ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 20/01/2011 12:29:43

    χαχαα εχουν πλακα.. τον διαγεγραμμενο Τσουκρατο δεν τον δινει το ΠΑΣΟΚ ?? δεν τον θελει και η ΝΔ... τι θα γιενι αυτο το παιδι? μονο κ αβοηθητο δεν τον θελει κανεις και ν μαυρη σακουλα εχει περασει στα βιβλια..
    γιατι κανεις δεν κανει παρεα τον Τσουκρατο?? θα μπει σε ιδρυμα απορων με βαρεια μελαγχολια..
    Κουρεμα λοποδητων! και Ξυρισμα ευθυνων. μπαρμπερηδες της Βουλης.
    Στειλατε η οχι εντολη στη Δικαιοσυνη ν ανοιξουν οι λογαριασμοι? Ο Αθανασιου ειπε ΔΕΝ ΣΤΕΙΛΑΤΕ ! ο Π. Οικονομου ειπε οτι στειλατε. εμεις θα μαθουμε τι εγινε η επιστολη?

    Η Θοδωρα κ αυτη δε καταθλιψη. μονη εκτος.. Ποια Οικογενεια και Μιζενς..?? ουτε Γερμανικα μιλουν.. ουτε ο Κουλης ειναι μεσα στο μαντρι. ξεφτυλα.

    ΠΠ

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 20/01/2011 12:36:36

      Ντηλινγκ Ρουμ χωρις τεκμηριωση. Ποιος και ποσα ρε μαγκες. ΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΠΟΣΑ !????
      Πολιτικη ευθυνη και διαγραφες?? αυτα ειναι βεγγαλικα για ινδιανους. Δε μασαμε. Την Ταμπακιερα παρακαλω.
      Ντηλερς με γκανιοτα. Μιζενς-Ιντρακομ-Οικογενεια-Σημιτης-Αδελφος Σημιτη- τους σκισαμε τα καλτσον. εφυγαν οι ποντοι παιδια..
      Ξυστο γιναμε.... ;)

      ΠΠ

      • sawas avatar
        sawas @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 20/01/2011 13:09:08

        Ας ρωτησουν και τον Γειτονα, δεν βλαπτει!!!

        Η μηπως σαν το τσιγαρο βλαπτει την υγεια των πολιτικών???

  2. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 20/01/2011 12:47:58

    Μιζοφορακος - Καραβελας και Γιουνγκ πεταξαν.. δε φταιει κανεις??
    Ο Γιουνγκ δεν πηγε να δουλεψει το Θειο μετα?.. και πριν πεταξει ?
    Ο Γιουνγκ δεν ηταν πρακτωρας?
    Δεν κληθηκαν να καταθεσουν πολλοι... οχι οτι θα εκαναν τη διαφορα.. αλλα.. στον εισαγγελεα Νοιμαν-Γερμανια υπαρχει φακελος ανοικτος!! εδω κλειστος?
    2% πολυχρωμο..!!! και στην απομονωση ο Μαντελης για 200.000 και ο ΣημιτοΤσουκρατος?
    Επεσε το τειχος του Βερολινου και ανοιξε η πορτα του Ελλαδησταν. Οι λογαριασμοι ΚΛΕΙΣΤΟΙ !!! ..
    Κρατουν κλειστη την ταμπακιερα λογω του αντικαπνιστικου...

    ΠΠ

  3. Kennan avatar
    Kennan 20/01/2011 12:49:38

    Με αφορμή την αναφορά σας στο σήμα της ΝΔ, θα ήθελα να θέσω το εξής ερώτημα.
    Έκπληκτος είδα το νέο λογότυπο της ΝΔ αναρτημένο σε συγκεκριμένο ιστολόγιο που ορισμένοι από την ηγεσία της ΝΔ, το χρησιμοποιούν για να κάνουν τις διαρροές τους.
    Δηλαδή οι άλλοι δημοσιογράφοι που πήγαν να φωτογραφίσουν το νέο σήμα της ΝΔ και το βρήκαν σκεπασμένο, ήταν μ……ες;
    Φαίνετε ότι εκεί στη ΝΔ νομίζουν ότι θα παίξουν μπάλα με παλαιοκομματικά κολπάκια.
    Προφανώς δεν έμαθαν τίποτα από την περίοδο Καραμανλή…

  4. Misha avatar
    Misha 20/01/2011 12:57:49

    18% παίρνει η ΝΔ στις δημοσκοπήσεις;
    Με αυτές τις τακτικές αλισβερισίου και κάλυψης του Μητσοτακέικου, σε λίγο θα χρειάζεται να δωροδοκεί τους δημο(σ)κόπους για να την εμφανίζουν σε αυτά τα ποσοστά.
    Δυστυχώς επιβεβαιώνεται μέρα με τη μέρα η υποψία συμπαιγνίας των δύο κομμάτων εξουσίας, σε όλα τα επίπεδα.

  5. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 20/01/2011 13:02:05

    Ποσοι εισαγγελεις πηγαιναν στο γραφειο του Σημιτη με το φακελο Σταζι-Μπαζει? να το συζητησουν?? Ξεχναμε?? ΦΞ σε κουρδιζω αλλα τα εχω παρει.. με ξερεις!
    Ασχετο,
    Γινονταν ή οχι αλισβερισι με τα εντοκα ομολογα χερι-χερι χωρις χαρτια και αποδειξεις...?

    ΠΠ

  6. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 20/01/2011 13:04:49

    τα 7 Θανασιμα Αμαρτηματα :
    Οκνηρία=η φυγοπονία, η τεμπελιά
    Αλαζονεία=το να θεωρεί κανείς τον εαυτό του ανώτερο
    Λαιμαργία=κατάσταση στην οποία ένας άνθρωπος τρώει πολύ, ασταμάτητα και γρήγορα
    Λαγνεία=κατάσταση στην οποία ο άνθρωπος δεν ελέγχει τις σεξουαλικές του επιθυμίες
    Απληστία=πλεονεξία,αυτός που θέλει όλο και περισσότερα.
    Οργή=θυμός,μνησικακία
    Ζηλοφθονία=Οταν καποιος ενοχλείται με την επιτυχία των άλλων.

    Η Αλαζονεία θεωρείται ως η μητέρα όλων των αμαρτιών.

    ΠΠ

  7. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 20/01/2011 13:09:03

    Ε βέβαια παραισθήσεις είσαστε και εμπαθείς από πάνω :P

  8. http://neotera.wordpress.com avatar
    http://neotera.wordpress.com 20/01/2011 13:41:58

    Δεν ξέρω τι μας κάνουν, αλλά βλέποντας τον τίτλο μ' έπιασε νευρικό γέλοιο. Πολύ γέλοιο και κλαυσίγελο υπόσχονται η καθυστέρηση της εξεταστικής εις το παζάρι για να αποφασίσουν ποιούς θα "δείξουν" άνευ φυσικά άλλης τιμωρίας, αλλά και τα καραγκιοζηλίκια Καστανίδη για το νόμο περί ΜΗ ευθύνης υπουργών. Αλήθεια αυτό το αγλάϊσμα του δημόσιου βίου μας, ο εμπνευστής του νόμου, ο άρχισυνταγματολόγος πού 'χει ξεφτιλίσει το Σύνταγμα των ραγιάδων ο Βενιζέλος μας τι έχει να πει?

  9. loretta avatar
    loretta 20/01/2011 13:42:10

    ...αν δεν παραπεμφθει καποιος απο την αγια οικογενεια...βαση των στοιχειων ...το μονο που μας επιβεβαιωνουν ειναι την βαθια συψη αυτης της οικογενειας και το ποσο εχει διαβρωσει το συστημα....τοση βρωμια ρε παιδια??

    Ελεος....ειναι δυνατον να μην υπαρχουν στοιχεια/??

  10. Αφροδίτη avatar
    Αφροδίτη 20/01/2011 14:50:56

    Τώρα κατάλαβα! Οι 356 συναντήσεις των μελών της οικογένειας με το συμμαθητή Μιζοφοράκο, φαίνεται πως αφορούσαν αποκλειστικά στις ιδιαίτερα "σφικτές" τους κοινωνικές σχέσεις και στα γνωστά "φιλάνθρωπα" και "φιλοζωικά" αισθήματά τους!
    Και συμφωνώ απολύτως, πως πρέπει να τιμωρηθεί παραδειγματικά ο κ. Δένδιας, ο οποίος είχε ιερό χρέος ως συνάδελφος και μόνον, να υπενθυμίζει διαρκώς στην τότε πολυάσχολη και πολυταξιδευμένη μας ΥΠ.ΕΞ., πως δεν επιτρέπετε να "ξεχνάει" τόσο σοβαρές προειδοποιήσεις από τους διπλωμάτες μας.
    Γιατί ομολογουμένως η γυναίκα το θυμήθηκε αμέσως, μόλις βεβαιώθηκε υπευθύνως, ότι είχε πετάξει το "πουλάκι" Καραβέλας. Δεν το ξέχασε δα και επίτηδες! Άλλωστε επιβεβαιώνεται ότι είναι ολίγον άτυχη, διότι και κάτι τιμολόγια δικά της, δεν είχαν πληρωθεί "εγκαίρως" από συνεργάτη της, τον οποίον και τιμώρησε "σκληρότατα"! Τον απομάκρυνε από το γραφείο της με "αναστολή"! Όπως πιστεύω, πως ούτε η Εξεταστική, τους ξέχασε επίτηδες. Θα έχει τους "λόγους" της.

    • O PERIERGOS avatar
      O PERIERGOS @ Αφροδίτη 22/01/2011 23:55:57

      Ξέχασεs ότι όποια πέτρα του σκανδάλου SIEMENS και άν σήκωνες το όνομα Μητσοτάκης--Ντόρα ήταν από κάτω...

      Να δημοσιεύσετε και να αποκαλύψετε τις υπόγειες σχέσεις διαπλοκής και αντι-Δώρων της οικογένειας Μητσοτάκη με την ΜΙΖΕΝΣ
      Όλη η οικογένεια Μητσοτάκη είχε σχέση με Siemens.

      ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΑΘΑΜΕ ΕΙΝΑΙ ΑΝ Η ΜΑΡΙΚΑ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΝΤΟΛΜΑΔΑΚΙΑ ΣΕ ΚΟΥΖΙΝΑ SIEMENS

  11. tiramola avatar
    tiramola 20/01/2011 20:22:12

    Ούτε το Μητσατακέικο δεν έχει η νέα ΝΔ το κουράγιο να δώσει.
    Ετοιμάστε πολεμοφόδια για τις επόμενες "στημένες" δημοσκοπήσεις...

  12. πυρρος avatar
    πυρρος 20/01/2011 23:38:11

    Με τοσα που εχουν γραφει εναντιον του μητσοτακαίϊκου και σε αυτό το μπλογκ αλλα και αλλού ειχε δημιουργηθεί η εντυπωση οτι οντως και ο Αντωνης και τμημα τουλαχιστον του ΠΑΣΟΚ θα τους τελείωναν. Ομως φαινεται οτι ΠΑΣΟΚ και ΝΔ συμφωνούν οτι κανεις απο τους μητσοτακαίους δεν θα λογοδοτήσει. Δυο τινα συμβαινουν: ειτε τους φοβουνται ολοι (οποτε οντως ειναι οι πιο δυνατοι απ'ολους ως φαμίλια) ειτε οντως ειναι καθαροί. Υπάρχει τριτο ενδεχόμενο;