07/04/2012 08:55
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Παραδοχή σοκ από τον Ν. Σηφουνάκη: μοίραζαν χιλιάρικα στον λαό το 2009!!!



Ένα – ένα τα στελέχη του ΓΑΠ, ή καλύτερα οι αυλικοί του πρώην Πρωθυπουργού στους οποίος μοίρασε και τις καρέκλες χωρίς ίχνος συναίσθησης για αυτά που λένε , βγαίνουν και παραδέχονται πως δεν είχαν καταλάβει τι γίνεται!

Αποκαλυπτικός ήταν ο Υπουργός κ. Σηφουνάκης στην αντιπαράθεση του με τον Κοινοβουλευτικό εκπρόσωπο της Ν.Δ., Μάριο Σαλμά , όταν κάποια στιγμή ήρθε στα λόγια του κ. Σαλμά για το συνέβη με την οικονομία και παραδέχτηκε δημόσια πως δεν είχε καταλάβει το ΠΑΣΟΚ τι συνέβαινε στην οικονομία όταν ανέλαβε την εξουσία για αυτό μοίραζε το χιλιάρικο στις ασθενέστερες οικονομικές τάξεις!

Ο κ. Σαλμάς ο οποίος έμεινε άφωνος από την δημόσια παραδοχή απάντησε στον κ. Σηφουνάκη όταν τον ρώτησε εσείς που είχατε καταλάβει τι κάνατε ότι είχε αναγγείλει σταθεροποιητικό πρόγραμμα ο Καραμανλής  και είχε φυσικά καταλάβει και εξηγήσει την κατάσταση στον ελληνικό λαό πριν πάει στις εκλογές!
http://paronetol.blogspot.com/

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Μανιάτης avatar
    Μανιάτης 07/04/2012 10:00:32

    Ιδού η ξεφτίλα. Ιδού η σαπίλα.
    Σηφουνάκη, κάνε χαρακίρι.
    Έλληνες, να επιβάλουμε την τιμωρία. Την εσχάτη των ποινών.

  2. Αλέξης avatar
    Αλέξης 07/04/2012 10:32:16

    Απευθύνεται σε πρασινοφρουρούς. Εδώ ακόμα και οι πέτρες λένε οτι ο ΓΑΠ τα ήξερε όλα.

  3. Δημήτρης ΜΑΝΗ avatar
    Δημήτρης ΜΑΝΗ 07/04/2012 11:01:37

    που εβρισκαν λεφτά ενώ ήταν αντιπολίτευση...''τα έχω βρεί-λεφτά υπάρχουν''....

    • Ο Θείος avatar
      Ο Θείος @ Δημήτρης ΜΑΝΗ 07/04/2012 15:14:23

      Όπου τα είχε βρεί και ο Τσοβόλας και "τά 'δινε όλα", όταν ήταν κυβέρνηση: Δανεικά. Το 2008 - 2009 ακόμη δάνειζαν καραβιές οι ..."τοκογλύφοι" των αγορών.
      Δείτε μόνον τα 14,4 δισ. ευρώ δις τριετές ομόλογο, που έληξε φέτος το Μάρτιο (εκδόθηκε άνοιξη του 2009).
      Σημειωτέον, από το "τρελό ομόλογο" κουρεύτηκε το μέρος που δεν είχε επαναγοράσει στην δευτερογενή η ΕΚΤ.
      Και τα μοίρασαν οι ΠΑΣΟΚοι (ό,τι δεν είχαν προλάβει να μοιράσουν οι της ΝΔ), και κουρεύτηκαν οι "τοκογλύφοι". Τους πιάσανε κορόιδα τους "τοκογλύφους", μαζί ΠΑΣΟΚοι και ΝΔούδες!
      Και μη μου πείτε "κουτόφραγκοι" οι "τοκογλύφοι" , καλά να πάθουν: Το 35 - 40 % περίπου του ομολόγου αυτού είχε καλυφθεί από Ελληνικές τράπεζες και ασφαλιστικά ταμεία.
      Θα μού πείτε πάλι, "μα θα τις ανακεφαλαιοποιήσουν", μέσω EFSF. Σωστό κι αυτό, νάτοι πάλι μπροστά μας οι "κουτόφραγκοι". Και όπως έχω ήδη δείξει με νούμερα, οι μέν Γερμανοι βγάζουν μέσω EFSF και κάποιο κέρδος, οι Γάλλοι στα ίσα τους, Ιταλοί, Ισπανοί και Βέλγοι μπαίνουν μέσα αγρίως.
      Μύλος.

  4. τάσος avatar
    τάσος 07/04/2012 12:24:49

    τώρα που είδα τη φωτό κι έφαγα φλασιά, ο γιωργάκης πότε είναι να γίνει πρόεδρος του οηέ;

  5. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 07/04/2012 16:00:37

    Από τον συγκεκριμένο άνθρωπο, τον Σηφουνάκη, περιμένετε αισχύνη; Η σαπίλα προσωποποιημένη είναι...

  6. Τιγράνης avatar
    Τιγράνης 07/04/2012 17:09:37

    "Εσείς που είχατε καταλάβει γιατί δεν μας το είπατε;"

    Κι όμως, στην Ελλάδα του 2012 τέτοιοι πολιτικά καθυστερημένοι άνθρωποι διοικούν ακόμα...

  7. δημης avatar
    δημης 07/04/2012 22:47:05

    ΚΥΡΙΕ ...ΔΑΣΚΑΛΟΑΝΤΩΝΑΚΗ..... ΠΩΣ ΝΑ ΜΕΙΝΗ Ο ΚΚ ΕΠΑΝΩ ΟΤΑΝ ΕΤΑΖΕ ΣΤΕΡΗΣΕΙΣ ΕΝΩ ΕΣΕΙΣ ΛΕΦΤΑ (ΠΟΥ ..ΥΠΗΡΧΑΝ;)
    ΟΤΑΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΔΙΚΟΙ ΤΟΥ ΚΡΥΒΟΥΝ;;;;;; ΤΟ ΕΡΓΟ ΤΟΥ ;;;;
    ΟΤΑΝ ΤΟΤΕ ΠΡΟΩΘΟΥΣΑΝ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΒΓΗΚΕ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙ ΥΠΑΚΟΥΟΝΤΑΣ ΣΕ ΕΝΤΟΛΕΣ ΕΡΓΟΔΟΤΩΝ ΤΟΥ;;;;;;
    ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΑΣ ΔΕΝ ΠΡΟΗΛΘΑΤΕ ΑΠΟ ΠΑΡΘΕΝΟΓΕΝΝΕΣΗ...