05/10/2009 01:21
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Παραίτηση Σουφλιά;

Την παραίτηση του από το ψηφοδέλτιο Επικρατείας φέρεται να σκέφτεται σοβαρά ο Γιώργος Σουφλιάς μετά τη βαριά ήττα της ΝΔ, γνωρίζοντας ότι μεγάλο μέρος του κόμματος θεωρεί ότι επηρέασε καθοριστικά τον κ. Καραμανλή για την πρόωρη προσφυγή στις κάλπες γράφει το www.skai.gr

Πολλοί βουλευτές της ΝΔ, που έβλεπαν τον κίνδυνο να χάσουν τις κοινοβουλευτικές έδρες τους την 5η Οκτωβρίου, προεκλογικά "χρέωναν" στον κ. Σουφλιά ότι, ενώ είχε την "πατρότητα" της ιδέας για πρόωρη προσφυγή στις κάλπες, ο ίδιος είχε εξασφαλίσει την ασφάλεια του επικεφαλής του ψηφοδελτίου Επικρατείας.

 Σε μία έκρηξη οργής και αγανάκτησης  ο Π. Καμμένος στη συζήτηση στο Mega ανέφερε μεταξύ άλλων πως ο Γ.  Σουφλιάς δεν αγωνίστηκε για τη μάχη του σταυρού, για να ξέρει πως είναι ο κόσμος και η κοινωνία. Επίσης, τόνισε, φανερά εκνευρισμένος, πως ο κ. Σουφλιάς αναίτια και σε κακό timing αύξησε τη τιμή των διοδίων.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. βαγγελης avatar
    βαγγελης 05/10/2009 01:27:01

    καιρος ηταν... πολυ εκατσε... τετοια ατομα μονο κακο εκαναν τοσα χρονια.... Ας εφευγαν ολοι οι ομοιοι του απο ΝΔ κ ΠΑΣΟΚ (βεβαια ποσοι θα εμεναν μετα)

  2. Καραμήτρος avatar
    Καραμήτρος 05/10/2009 01:31:05

    Δεν θα ζητήσει συγγνώμη από εμάς, αλλά από την οικογένειά του που ταλαιπωρήθηκε ...
    Πέντε χρόνια περίμενα γιά ένα δέντρο στο Ελληνικό.
    Στον @γύριστο !

  3. blue nile avatar
    blue nile 05/10/2009 01:58:45

    Τελικά δε νομίζω να παραιτηθεί, μάλλον εκτονώνει την οργισμένη κριτική που θα δεχτεί με την πρόφαση της παραίτησης. Ίδωμεν...

    • Καραμήτρος avatar
      Καραμήτρος @ blue nile 05/10/2009 02:16:51

      Δεν μπορεί να απομακρυνθεί από την εξουσία. Αν τον ενδιέφερε το έργο θα είχε από χρόνια παραιτηθεί. Και θα ζήταγε συγγνώμη από μας, όχι από την οικογένειά του!

  4. Arvanitopoulos avatar
    Arvanitopoulos 05/10/2009 10:14:07

    Ο Σιούφας πρέπει και αυτός άμεσα να παραιτηθεί. Ως ΥΠΑΝ 2004-2007 επέβαλλε πλήρως τους νταβατζήδες στης ΔΕΗ παρά τον αγώνα του Παλαιοκρασσά, τον οποίο τορπίλισε τελικά.
    ΣΙΟΥΦΑΣ- ΣΤεΦΑΝΟΥ- ΜΑΝΙΑΤΑΚΗΣ βρε ουστ στο διάολο.

  5. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 05/10/2009 11:18:34

    καλό ταξίδι, bon voyage, σαγιονάρα, αφιντερζέεν. Να πάρει και την Ντόρα μαζί του πληζ.

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ archaeopteryx 05/10/2009 11:23:11

      και τον Κουλη σε παρακαλω.. ειναι μικρο αυτο και δε το βλεπουν και μενει πισω !! το νου μας!!!!

      ΠΠ

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ archaeopteryx 05/10/2009 11:25:53

      ο Μισελ τα εχει παρει κρανα μιλαμε... ο φλωρος του κερατα μιλαει κ απο πανω !!! ελεω γονιδιων.. ρε τι @@@@@ ειναι αυτος !!!! που του δινουν και σημασια και του περνουν και δηλωσεις μη χεσω !

      αναμπουμπουλα θελει η τιβι και το "ορνιο" ο Μισελ...

      ΠΠ

      ΥΓ το εσωσα ΦΞ με τα "" ??? χαχαχααα

  6. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 05/10/2009 11:22:14

    αν ρωτήσεις ιατρό γεροντολόγο θα σου πει κάτι περί ανοϊκής ακαμψίας οφθαλμών