#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
03/03/2011 19:13
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Παπανδρέου αδειάζει Παπακωνσταντίνου και συναντά πολιτικούς αρχηγούς



Με τον πρόεδρο της ΝΔ Αντώνη Σαμαρά θα συναντηθεί την Τρίτη το πρωί στις 10 πμ ο Πρωθυπουργός Γ. Παπανδρέου, ύστερα από αίτημα του, προκειμένου να τον ενημερώσει για την οικονομία.

Η συνάντηση αυτή έρχεται μετά την άρνηση της ΝΔ να συζητήσει με τον κ. Παπακωνσταντίνου το Μεσοπρόθεσμο Πλαίσιο Δημοσιονομικής Στρατηγικής 2012-2015

Παρόμοιες συναντήσεις ζήτησε ο πρωθυπουργός και από τους άλλους πολιτικούς αρχηγούς. Τα "ραντεβού" κλείστηκαν πριν από λίγο σε τηλεφωνικές επικοινωνίες, κατά την οποίες συνεργάτες του πρωθυπουργού ενημέρωσαν τους αρχηγούς των κομμάτων για την πρόθεση του κ. Παπανδρέου να συναντηθεί μαζί τους.
Ο κ. Παπανδρέου θα συναντηθεί στις 2.15 το μεσημέρι με τη γενική γραμματέα του ΚΚΕ, Αλέκα Παπαρήγα, στις 3.30 με τον πρόεδρο του ΛΑΟΣ Γιώργο Καρατζαφέρη και κατόπιν στις 4.45 το απόγευμα με τον πρόεδρο της κοινοβουλευτικής ομάδας του ΣΥΡΙΖΑ, Αλέξη Τσίπρα.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. kiki avatar
    kiki 03/03/2011 19:21:26

    Μην παει θα τον κολησει γριπη.
    Επιτηδες τον καλεσε για να τον εξοντωσει και τον Σαμαρα και τους αλλους.
    Αν και η συνευρεση με τον ΓΑΠ σε εξοντωνει ετσι η αλλιως , θελει κουραγιο.

    • καινός avatar
      καινός @ kiki 03/03/2011 23:40:08

      χαχαχαααα!!! Να 'σαι καλά!!!

  2. killer avatar
    killer 03/03/2011 19:55:21

    Ο Παπανδρέου μας έβαλε στο μνημόνιο....
    Αυτός να βρει τρόπο να απεπλακεί η χώρα...
    Καμμία συναίνεση κ.Σαμαρά....
    Όχι νομιμοποίηση στην κυβέρνηση του μνημονίου...

  3. ierofantis avatar
    ierofantis 03/03/2011 19:55:28

    Μάλλον θα τους ανακοινώσει τις εκλογές...

    • ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ avatar
      ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ @ ierofantis 03/03/2011 20:28:12

      Από το στόμα μου το πήρες με το πληκτρολόγιο το είπες...............

      • ierofantis avatar
        ierofantis @ ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ 03/03/2011 20:39:50

        Καλά, περιμένει κανείς να χαραχθεί "εθνική γραμμή" σε μία συνάντηση μιας ώρας με τον κάθε αρχηγό κόμματος;

        • ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ avatar
          ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ @ ierofantis 03/03/2011 21:26:16

          Θα παραδώσει στον Αντώνη τα κλειδιά.
          Γι'αυτό μια ώρα είναι υπεραρκετή.

    • Kostas D avatar
      Kostas D @ ierofantis 03/03/2011 20:55:43

      ΕΚΛΟΓΕΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΓΛΥΤΩΣΟΥΜΕ!!!!!!!!!!!
      Απο το στομα σου και στου Θεου τ' αυτι!!

    • popolaros avatar
      popolaros @ ierofantis 03/03/2011 21:00:21

      Από το στόμα σου....

  4. lykourgos avatar
    lykourgos 03/03/2011 19:57:06

    Είναι προφανές ότι ο ΓΑΠ έχει βρεθεί σε αδιέξοδο και αναζητεί ... συνεννόχους. Δώστε βάση στις σημερινές δηλώσεις της επιτελούς του ΔΝΤ Καρ. Άτκινσον η οποία ανέφερε ότι "Η Ελλάδα μας ενημέρωσε πως δεν αποτελεί λύση η χρεοκοπία". Απέφυγε δηλαδή να πάρει σαφή θέση για τη χρεοκοπία μετατοπίζοντας την ευθύνη στην ελληνική πλευρά που μόνο αξιόπιστη δεν είναι. Οι αρχηγοί θα πάνε αφού είναι υποχρεωμένοι από το θεσμικό πρωτόκολλο αλλά σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να αναλάβουν ούτε κομματάκι μεριδίου ευθύνης καθώς η επιλογή του Μνημονίου ανήκει αποκλειστικά στην κυβέρνηση και στη "συμμαχία των προθύμων" η οποία επίσης άρχισε να την ... κάνει με ελαφρά πηδηματάκια .

    • popolaros avatar
      popolaros @ lykourgos 03/03/2011 20:57:20

      Ναι το άκουσα.
      Σαν μισοάδειασμα που φάνηκε.
      Σαν εμείς (ΔΝΤ) δεν έχουμε ευθύνη...έτσι μας είπε το GAP.
      Δεν του έχει εμπιστοσύνη ουδείς πλέον......

  5. Enzo avatar
    Enzo 03/03/2011 20:05:25

    το Πασοκ τελειωσε και ειδικα η οικογενεια Παπ για παντα απο την Ελλαδα.
    ενταξει αυτοι βολεμενοι ειναι , ο ποπολος, εμεις τι θα κανουμε?
    Μ.Παρασκευη ή Μ. Σαββατο θα κανουμε φετος.

  6. thanasis avatar
    thanasis 03/03/2011 20:21:57

    τι θα κανει οχαραμοφαης παπακωνσταντινου πως θαπληρωνει το ενοικιο
    ο φτωχος που δεν του αρασε ο παπαγος και μετεκομησε στην κιφισια

  7. popolaros avatar
    popolaros 03/03/2011 20:54:58

    Αντώνη προσοχή.
    Απέφυγε κοινές φωτογραφίες,κάμερες και κτυπήματα στην πλάτη.
    Θα τα 'παίξουν' στα δελτία ως συναίνεση στον 'πατριωτικό αγώνα' του Jeffrey.

    Μακρυά και αγαπημένοι...όποιος τον πλησιάζει, καίγεται.
    Άσε που μπορεί να σε κεράσει καμμιά γρίπη.

  8. ελλην της εσπεριας avatar
    ελλην της εσπεριας 03/03/2011 21:19:30

    Αερας παγιδας!Προσεχε Αντωνη!!!

  9. ierofantis avatar
    ierofantis 03/03/2011 21:54:02

    Δεν ξέρω αν θα του δώσει κλειδιά.

    Αυτό που δεν πρέπει να του πάρει είναι η περιβόητη..."συναίνεση"...!

  10. paschalidis konstantinos avatar
    paschalidis konstantinos 03/03/2011 23:43:26

    EGO DEN THA PIGENA MONI TOUS TA KANANE MONI TOUS NA TA FANE!!!

  11. νεφέλη avatar
    νεφέλη 04/03/2011 00:46:58

    Ενημέρωση γίνεται με ομότιμους.
    Μην υπερβάλετε ,μην βιάζεστε...

    Βαρύτητα έχει ο αντίλογος,
    ουχί μεν οι συνομιλητές!

  12. george avatar
    george 04/03/2011 01:05:26

    Τελετή παράδοσης - παραλαβής είναι, μην τρελαίνεστε...ο ένας παραδίδει καμένη γη και ο άλλος παραλαμβάνει το χάος...ανάμεσα είμαστε εμείς...καληνύχτα και καλή τύχη!

  13. Nick avatar
    Nick 04/03/2011 01:10:59

    Αντωνη προσεχε, μην γινεις μερος του προβληματος-μνημονιο, που δημιουργησε το καθεστωτικο Πασοκ. Ο λαος εχει ματια και βλεπει. Και τετοιες στιγμες κρινει πολυ αυστηρα.

  14. Rote Phane avatar
    Rote Phane 04/03/2011 09:39:49

    EΔΩ κατι μου βρωμαει!
    Ας προσεξει ο κ. Σαμαρας γιατι τον παρακολουθει ο λαος με μεγαλη καχυποψια για το τι μαγειρευουν οι δυο τους.
    Ομως τυχον συναινεση για το ...καλο της πατριδος(!) θα του γυρισει μπουμεραγκ.

    • Kostas D avatar
      Kostas D @ Rote Phane 04/03/2011 20:11:28

      Δεν προκειται να υπαρξει συναινεση..