#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
11/06/2010 12:38
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Παπακωνσταντίνου: δεν ζημιώθηκε κανείς από τις αποκρατικοποιήσεις που έκανε η ΝΔ !!!!



Κατά τη συζήτηση επίκαιρης ερώτηση του Προέδρου του ΣΥΡΙΖΑ σχετικά με τις νέες αποκρατικοποιήσεις που ετοιμάζει η κυβέρνηση, ο κ. Τσίπρας θύμισε στον κ. Παπακωνσταντίνου τις προεκλογικές δεσμεύσεις του Γ. Παπανδρέου, για Cosco, ΕΥΑΘ, ΟΤΕ, Ολυμπιακή κλπ.

Ποια ήταν η απάντηση Παπακωνσταντίνου; Γιατί κύριε Τσίπρα, διαπιστώσατε να ζημιώθηκε ο Ελληνικός λαός από τις έως σήμερα αποκρατικοποιήσεις;

Δηλαδή τι μας είπε ο υπουργός του  Γιώργου; Ότι ο προϊστάμενος του Πρωθυπουργός προεκλογικά δεν έλεγε την αλήθεια και μας κορόιδευε…

Ανασχηματισμός μου μυρίζει και εξοβελισμοί.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. antonis avatar
    antonis 11/06/2010 12:40:34

    Τι καθομαστε και τους κοιταμε ρε γμτ;;;

  2. αθανασιος Ι. avatar
    αθανασιος Ι. 11/06/2010 12:48:51

    και ο κυριος Φωτης ..αντιπροεδρος ....χιχιχι

  3. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 11/06/2010 12:59:03

    Το έχω πεί και άλλες φορές:

    Μην εκπλαγείτε αν καλέσουν και τον ...Αλογοσκούφη για σύμβουλο!

    • zackii avatar
      zackii @ Κώστας Ροδινός 11/06/2010 13:22:59

      Μην καλέσουν τον Προκόπη να φοβάσαι..

  4. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 11/06/2010 13:03:39

    εεε... τώρα, με τον ΟΤΕ... νυχτερινές νομότυπες δουλειές... άντε μην αλλάξουμε θέμα. Το μοντέλλο χρησιμοποιήθηκε και στην ΟΑ, και θα έχει και συνέχεια.

    Αλήθεια, ο ΓΑΠ το έκανε γαργάρα; ΓΑΠ! ΓΑΠ! ΟΤΕ, ΟΑ; τολμάς; ΔΕΝ τολμάς. χαχαχαχα!

  5. ωχαδελφέ avatar
    ωχαδελφέ 11/06/2010 14:05:36

    είδες δώρο στη ΝΔ ο μικρός; μέχρι και καλό λόγο πήρε το οικονομικό επιτελείο της ΝΔ από τον..Παπακωνσταντίνου. Αν κάνει εξεταστική για την οικονομία βλέπω τον Σαμαρά να του κουνά τα πρακτικά του ΓΑΠ.

  6. Vassilis avatar
    Vassilis 11/06/2010 15:13:59

    Όταν ο Καραμανλής ήταν στην αντιπολίτευση κατηγορούσε τον Σημίτη ως αρχιερέα της διαπλοκής και διαλαλούσε σε όλους τους τόνους ότι όταν θα γινόταν πρωθυπουργός θα έστελνε τα σκάνδαλα της κυβέρνησης Σημίτη (βλέπε Χρηματιστήριο) στην δικαιοσύνη. Όταν έγινε πρωθυπουργός, όλες τις προεκλογικές δεσμεύσεις του τις έκανε αβαβα....

    Τώρα μια από τα ίδια. Ακριβώς το ίδιο σκηνικό! Προ εκλογών ένας χαμός για τις αποκρατικοποιήσεις επί Νέας Δημοκρατίας. Τώρα που γίνανε κυβέρνηση... αβαβα....

    Τι θέλουν να μας πούνε τελικά οι πολιτικοί μας????

    • hot dog avatar
      hot dog @ Vassilis 12/06/2010 21:52:59

      Τι μ@κ@κε$ είμαστε που τους ψηφίζουμε τους άχρηστους & ανάξιους??? :-/

  7. hot dog avatar
    hot dog 12/06/2010 21:59:49

    Έχω βαρεθεί να ακούω από φίλους & γνωστούς αγανακτισμένους για διάφορα δημόσια ιδρύματα & Δέκο "Αρκετά ρε φίλε! Να γίνει ιδιωτικό" λόγω της αγανάκτησης τους από τη υποτυπώδη ή ανύπαρκτη οργάνωση/εξυπηρέτηση/λειτουργία αυτών των οργανισμών.Ποτέ μου δε πίστεψα-ούτε είδα με καλό μάτι αυτές τις ενέργειες. όποιος κι αν ήταν στην εξουσία. Αυτό που κάνουν όλοι τους στην ουσία είναι ΞΕΠΟΥΛΗΜΑ των εθνικών υποδομών,δικτύων & πόρων! Αφού εσκεμμένα τα υπερχρεώσουν & τα καταντήσουν προβληματικά στη συνέχεια τα ξεπουλάνε! Αυτά που θα πρεπε να ανήκουν στους Έλληνες & στην χώρα.

  8. KNWD avatar
    KNWD 13/06/2010 16:53:52

    M@@κί@ς στο τετραγωνο. Μόνο από την ΕΥΑΘ και το 26% που πουλήσανε το 2001, το Δημόσιο δηλ. εμεις οι έλληνες φορολογυύμενοι ζημιωθήκαμε το λιγότερο 10 εκατομύρια που χαρίστηκαν σε ιδιώτες. Για να μη πούμε για τα τιμολόγια που αυξήθηκαν 100% μέσα σε 8 χρόνια, για να μη πούμε για την ελλιπή συντήρηση του δικτύου, για να μη πούμε για το ότι έχουν μειώσει τόσο το προσωπικό που τις χλωριώσεις τις κάνουν ανειδίκευτοι και σπουδαστές που κανουν την πρακτική τους με συνέπεια να κινδυνεύει η υγεία των Θεσσαλονικέων...

    Εγώ ένα έχω να πω. Όλοι αυτοί ΠΑΣΟΚ και ΝΔ είναι εγκληματίες και ΠΡΟΔΟΤΕΣ απέναντι στον ελληνικό λαό.