12/05/2010 16:29
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πανικόβλητος ο Καρατζαφέρης στρέφεται κατά των μπλόγκερς

O Καρατζαφέρης ως συνήθως (νομίζει ότι) μας δουλεύει ψιλό γαζί.

Μιλώντας σήμερα στην Βουλή επιτέθηκε λαύρος κατά της ανωνυμίας των μπλόγκερς και ζήτησε να μπει φραγμός στα blogs επειδή δεν προστατεύονται οι πολιτικοί !.

Πανικόβλητος απο την κατακραυγή που ξεσηκώνει η πρόσδεσή του στο άρμα του ΔΝΤ και του ΠΑΣΟΚ προσπαθεί  να φιμωθούν τα blogs.

Και από την άλλη μέλη της νεολαίας του καλούν αύριο σε δήθεν ακομμάτιστη συγκέντρωση Bloggers σε αίθουσα που νοικιάσανε στο Μοναστηράκι

Έχουν βγάλει κάλεσμα εδώ και ημέρες ως «akommatistoi.blogspot» και καλούν τους «πατριώτες bloggers», λες και οι υπόλοιποι δεν είμαστε πατριώτες με προφανή στόχο την καταγραφή και το ψάρεμα εθελοντών για τις κομματικές ανάγκες

Ερώτηση (του troktikou): «Γιατί δεν ζητά το ίδιο και για τους επαγγελματίες δημοσιογράφους που χειραγωγούν το λαό, με δήθεν ασφαλείς πληροφορίες από: "πηγή του τάδε Υπουργού", "στενό περιβάλλον του τάδε Υπουργού" , "κύκλους του τάδε Υπουργείου", δηλαδή μονίμως ανώνυμα»

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Tassos avatar
    Tassos 12/05/2010 16:37:29

    Βρε όταν μιλάω για χουντικό υπόκοσμο και αρουραίους της Δημοκρατίας που βγήκαν από τον υπόνομο ξέρω τί λέω. Για μας τους παλαιότερους οι φάτσες (που κρύβονται αλλά είναι εκεί) είναι γνωστές.

  2. anonymous avatar
    anonymous 12/05/2010 16:55:09

    Εδώ που τα λέμε έχει κι ένα δίκιο. Βλέπω κάτι αληταράδες και μονίμως υβρίζουν ή συκοφαντούν. Αυτούς πρέπει να τους κλείσουν.

  3. lampros avatar
    lampros 12/05/2010 16:56:18

    Υπάρχει σενάριο δημιουργίας κόμματος στην θέση του κόμματος του καρατζαφέρη
    εν γνώση του καρατζαφερη. Θέλει να μετακινησθεί προς το κέντρο και δημιουργεί προυποθέσεις για δημιουργία κόμματος που θα έχει γεφυρες επικοινωνίας με αυτόν. Τα υλικά κατασκευής προέρχονται από δυσαρεστημένους του ΛΑΟΣ και ανακυκλωμένους πρωην πασόκους για διεύρυνση της αποδοχής από τον κόσμο.

  4. salmonellas avatar
    salmonellas 12/05/2010 17:16:38

    Καρατζαφερη, κουκου!!Την εχεις πατησει χοντρα, χοντρε και τωρα κανεις και τον εξυπνο. Σε λιγο θα πουλας εφημεριδες για να πληρωσεις το κομμωτηριο για τις βαφες. Θα καταληξεις συντομα στο καλαθι των αχρηστων, απο εκει που προηλθες.

  5. Nick avatar
    Nick 12/05/2010 17:19:05

    Αντε μωρέ με τον δήθεν "πατριώτη" που μου στηρίζει τον Bravo Yiorgo.

  6. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 12/05/2010 17:23:32

    Η κριτική στις κυβιστήσεις άρχισε να ενοχλεί το χαϊδεμένο παιδί των ΜΜΕ;
    ή
    Φοβάται μην χάσει την προβολή τώρα που θα παίζει η κα Μπακογιάννη στα παράθυρα;
    Μην ανησυχεί έχει δικό του κανάλι εξάλλου με πελώρια ....θεαματικότητα

  7. popolaros avatar
    popolaros 12/05/2010 17:27:13

    Καρατζαφέρη σε καταλαβαίνω απόλυτα αλλά πλέον οι πληροφορίες ρέουν ελεύθερα, μακρυά από εργολάβους.
    Το διαδίκτυο άλλαξε το τοπίο προ πολλού και η δημοκρατία είναι πιο άμεση.
    Το λέει και ο νέος opengap κολλητός σου, άλλωστε.
    Καλή χώνεψη.

  8. Orestios avatar
    Orestios 12/05/2010 17:35:18

    Έτσι αντιδρούν όσοι έχουν μικρή ανοχή στην κριτική.

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ Orestios 12/05/2010 17:41:57

      Εγώ τον κατανοώ, ο Φόβος πριν το τέλος, συνοδοιπόρος του ΠΑΣΟΚ είναι πλέον και η κόρη του πολιτικού του μέντορα πάει για δικό της μαγαζί...όχι στη πολυκατοικία ούτε θέση κομπάρσου δεν έχει πλέον...

      • Orestios avatar
        Orestios @ Ο Ιθαγενής 12/05/2010 18:47:47

        Δεν νομίζω ότι φοβάται. Αν είχε φόβο δεν θα έλεγε αυτά. Απλά είναι θρασύς και κρύβεται πίσω από την βουλευτική ασυλία. Κατά τον ίδιο τρόπο και οι μπλόγκερς κρύβονται πίσω από την ανωνυμία. Κατά την γνώμη μου, πολύ καλά κάνουν.
        Αν νοιώθει ότι βάλεται μπορεί να παραιτηθεί. Αν τολμά βέβαια να παραιτηθεί. Αλλιώς ας αφήσει τα σάπια.
        Κανείς δεν είναι στο απυρόβλητο της κριτικής, πολύ περισσότερο οι βουλευτές. Δεν παθαίνουν τίποτε αν υπάρχει και ένα χαλινάρι. Μέχρι τώρα ήταν ατίθασοι.

  9. ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ avatar
    ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 12/05/2010 17:40:33

    Είναι σίγουρο ότι μόνος του πήρε την πρωτοβουλία,ή τον έβαλε ο 'συνέταιρος' να το πράξει;

  10. strategy avatar
    strategy 12/05/2010 18:01:45

    Όλα αυτά μετά τη δυνατή γροθιά στο ...κατεστημένο, υπερψηφίζοντας την υποδούλωση της Χώρας στο ΔΝΤ, αρνούμενος να δεχθεί μείωση του αριθμού των βουλευτών στους 200 και προαναγγέλοντας "επεισόδια" στις εκδηλώσεις διαμαρτυρίας που έχουν προγραμματιστεί για την άφιξη Erdogan.

  11. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 12/05/2010 18:25:21

    Κανάλια έχουμε, πληροφόρηση δεν έχουμε...για αυτό σε κάποιους φταίει το διαδίκτυο, κρίνω εγώ με το πάτημα των πλήκτρων και όχι οι Τρέμουλες, οι Χατζηνικολήδες, οι Ντερπεντέρηδες, οι Τραγκαντρούκες και λοιπές αδέσμευτες και ανεξάρτητες φωνές.
    Αυτό ενοχλεί όχι η ανωνυμία όχι το blogs αλλά εγώ, γιατί το κάθε εγώ είναι ένα γέλιο στη κοροϊδία τους ένα δάχτυλο που δείχνει την αλήθεια και όχι μια συνεννόηση για το τι και πως θα παρουσιάσουμε.
    Είναι ο ελεύθερος πηγαίος λόγος της κοινωνίας και ενοχλεί τους παντογνώστες ειδικούς...

    • Orestios avatar
      Orestios @ Ο Ιθαγενής 12/05/2010 18:43:30

      Το κενό της πληροφόρησης το καλύπτουν τα blogs και διάφορα sites στο διαδίκτυο.
      Επειδή η φύση απεχθάνεται το κενό, ας πρόσεχαν όλοι αυτοί που οδύρονται σαν μωρές παρθένες. Δεν τους λυπάμαι και δεν προτίθεμαι να τους υποστηρίξω.
      Ήταν επιλογή των ΜΜΕ να ακολουθήσουν και να διαμορφώσουν καθεστωτική γραμμή. Ας νοιώσουν τώρα την αποτυχία τους και ας κλείσουν, γιατί θα κλείσουν αρκετά σύντομα.

  12. xenitemenos21 avatar
    xenitemenos21 12/05/2010 22:27:47

    Βρε παιδια, ειδοποιειστε τον Καρατζαφερη - σαν προσφορα των blogs - να σταματησει να βαφει τα μαλλια του γιατι κινδυνευει απο καρκινο της κυστης. Δεν καλαμπουριζω, ο κινδυνος διαπιστωνεται σε ειδικη ερευνα που διενεργει αυτον τον καιρο με την ομαδα του ο ογκολογος dr Dean Bajorin, principal investigator του αντικαρκινικου νοσοκομειου της Νεας Υορκης Μemorial. Η προειδοποιηση/ενημερωση δεν απευθυνεται μονον τον Καρατζαφερη αλλα σε ολους γενικα τους βαψομαλλιαδες, αντρες και γυναικες.

  13. Αφροδίτη avatar
    Αφροδίτη 13/05/2010 00:18:27

    Τώρα που τα γνωστά και «αξιόπιστα» ΜΜΕ, ανακάλυψαν στο πρόσωπό του έναν «υπεύθυνο» πολιτικό, τώρα που τα περί ακρότητας και λαϊκισμού ξεχάστηκαν ως διά μαγείας, τώρα που ματαιώθηκε οριστικά η συγκατοίκηση στην «πολυκατοικία», δεν θέλει να αποκαλύπτεται ο διαχρονικά ύποπτος ρόλος του.
    Τα blogs του έβγαλαν τη μάσκα του υπερπατριώτη που φορούσε τόσα χρόνια, αποκάλυψαν τη δυνατή εξάρτησή του από τον επίτιμο και τον ανέδειξαν ως τον αδιαμφισβήτητο πρωταθλητή της «κυβίστησης».
    Ήταν λοιπόν θέμα χρόνου η έναρξη πολέμου εκ μέρους του!

  14. eliot avatar
    eliot 13/05/2010 11:59:29

    otan ton xe...ta peristeria kairos einai na ton x...mia kai kalh tou fapara...

  15. Apellis avatar
    Apellis 13/05/2010 14:43:42

    ΚΡΕΜΑΛΕΣ!!!

  16. neos avatar
    neos 13/05/2010 16:48:39

    ΚΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΛΙΤΕΥΟΝΤΑΙ ΚΡΥΦΑ ΣΕ
    ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΣΤΟΕΣ ΚΑΙ ΜΥΣΤΙΚΕΣ ΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ!.
    ΕΚΤΕΛΟΥΝ ΞΕΝΑ ΣΧΕΔΙΑ.
    ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΝ ΠΩΣ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ.

    ΠΩΣ ΛΕΓΕΤΑΙ ΑΥΤΟ!

  17. Damokles avatar
    Damokles 14/05/2010 11:29:19

    @anonymous
    "Εδώ που τα λέμε έχει κι ένα δίκιο. Βλέπω κάτι αληταράδες και μονίμως υβρίζουν ή συκοφαντούν. Αυτούς πρέπει να τους κλείσουν."

    Λάθος φίλε μου. Αυτά τα blogs θα κλείσουν επειδή ο κόσμος δεν θα τα διαβάζει. Δεν είναι λύση να τα κλείσουν κάποιοι μηχανισμοί διαδικτυακής λογοκρισίας. Γιατί μεθαύριο, οι ίδιοι μηχανισμοί θα κλείσουν το antinews, to tvxs και άλλα, από τα οποία ενημερώνεται πλέον σφαιρικά μεγάλο κομμάτι των νέων.